Η πρώτη σχέση

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Γιατί αυτήν τώρα είναι με άλλον και γω με άλλη,βέβαια αυτό είναι το λιγότερο.Πάλι στα ίδια να ξαναγυρίσω?Αφού το έκανα μια φορά και δεν έβγαλε πουθενά.Δεν ξέρω ότι και να σου πώ είμαι μπερδεμένος αλλά την θέλω την κοπέλα,1 χρόνος πέρασε απο τότε που χωρίσαμε οριστικά και ακόμα εκεί έχω μείνει ο χαζός.Καμία δεν μπορεί να με κάνει να την ξαχάσω...

Τότε δε νομίζεις οτι αξίζει η προσπάθεια να την ξαναβάλεις στη ζωή σου και να προσπαθήσετε να είστε ξανά μαζί; Πες της αυτά που έγραψες εδώ,πού ξέρεις, μπορεί κι αυτή να νιώθει τα ίδια! Αν ο πρώην μου ένιωθε έτσι για μένα, θα ήθελα να υπήρχε κάποιος να του έλεγε να κάνει μια ακόμα προσπάθεια. Εξάλλου, τι είχες τι έχασες, θα σου φύγει η απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrios_30

Νεοφερμένος

Ο dimitrios_30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας!έκανα την πρώτη μου σχέση 28 χρονών.Τα έδωσα όλα σε έναν άνθρωπο που δεν ήξερε τί ήθελε.δεν της άρεσα εξωτερικά Κ με πλήγωνε πολύ. κάθε φορά είχαμε προβλήματα για τα ρούχα ,για το ότι δεν είμαι κοινωνικό άτομο και αλλά πολλά.Μόλις έκανα να φύγω το μετάνιωνε, ζητούσε συγνώμη και γυρνούσα πίσω.Είμαστε μαζί 1 μισή χρόνο.Τα πράγματα άλλαξαν και πλέον με θέλει αυτή αλλά εγώ μέσα μου δεν είμαι καλά και μια την θέλω μια όχι.Την παιδεύω και δεν θέλω.Αλλά και μόλις κάνω να φύγω μου λείπει και την σκέφτομαι.Γενικά δεν είμαστε καλά.Πείτε καμιά γνώμη τι έχει συμβεί και τι να κάνω.Υπάρχει περίπτωση να νιώσω καλά ξανά όπως την αρχή; Έχω περάσει πολύ δύσκολα. Ήταν απλά ένας ενθουσιασμός ήταν αγάπη τι να είναι. Είμαι πολύ μπερδεμένος. Δεν ξέρω τι θέλω. Πιστεύω ότι δεν έχω αυτοπεποίθηση αλλιώς θα έβρισκα κάτι άλλο και θα έφευγα.Αλλά και πάλι λογικό δεν είναι αν δεν περνώ καλά να ψάχνω κάτι άλλο; sorry για τα ορθογραφικά λάθη αλλά μονό δημοτικό τελείωσα.ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
είμαι 18 και η μεγαλύτερή μου σχέση διήρκησε 2 μήνες. Όχι, δεν έχω κάνει σοβαρή σχέση επειδή δεν το επιδίωξα, μου φαινόταν τρομακτικό!! να αφιερώσω τα πιο ανέμελα χρόνια του λυκείου σε δεσμεύσεις, μαλώματα, κλάματα, ''γιατί δε με πήρες τηλέφωνο'' και άλλα τέτοια χαριτωμένα, αντίθετα έζησα τη σχολική μου ζωή σαν ελεύθερο πουλί και πολύ το χαίρομαι!!! κυρίως επειδή γι' αυτό ακριβώς δε στερήθηκα το ΦΛΕΡΤ. Τώρα ως φοιτήτρια ακόμα δεν είμαι νομίζω για δεσμεύσεις, αλλά θα είμαι οκ με μία σχέση χαλαρή στην οποία να περνάω καλά! Έτσι απλά!χιχι Για σοβαρότητες έέέ΄χουμε καιρό μπροστά μας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στα 16. 3 χρονια plus. δε το λες ακριβως σχεση αλλα καπως ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Στα 18 μου και προς το παρόν καλά κρατεί......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω για την τελευταία.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω για την τελευταία.. :D

Σου εύχομαι, να μην ...την βρεις!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
είμαι 18 και η μεγαλύτερή μου σχέση διήρκησε 2 μήνες. Όχι, δεν έχω κάνει σοβαρή σχέση επειδή δεν το επιδίωξα, μου φαινόταν τρομακτικό!! να αφιερώσω τα πιο ανέμελα χρόνια του λυκείου σε δεσμεύσεις, μαλώματα, κλάματα, ''γιατί δε με πήρες τηλέφωνο'' και άλλα τέτοια χαριτωμένα, αντίθετα έζησα τη σχολική μου ζωή σαν ελεύθερο πουλί και πολύ το χαίρομαι!!! κυρίως επειδή γι' αυτό ακριβώς δε στερήθηκα το ΦΛΕΡΤ. Τώρα ως φοιτήτρια ακόμα δεν είμαι νομίζω για δεσμεύσεις, αλλά θα είμαι οκ με μία σχέση χαλαρή στην οποία να περνάω καλά! Έτσι απλά!χιχι Για σοβαρότητες έέέ΄χουμε καιρό μπροστά μας!;)

Και η πρώην κοπέλα μου τις ίδιες απόψεις είχε :ermm: Εγώ δεν είμαι καθόλου αυτής της άποψης αλλά οκ..Για το θέμα η πιο μεγάλη μου σχέση ήταν 4-5 μήνες στα 15-16,τίποτα πολύ σοβαρό όμως για μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
18 Σεπτεμβριου 2010:P17 χρονων ειμαι :)
Ηταν το μονο αγορι που μου αρεσε μπορω να πω ,απο τοτε που τον ειδα..Χαιρομαι που ολα αυτα τα χρονια δεν εκανα κατι με καποιον σαν παραχωρηση.Να αρκεστω δηλαδη σε κατι που δεν μου αρεσει και εν τελει...μονο και μονο επειδη το 70% των νεων σε τετοια ηλικια εχουν σχεσεις απο τα 13 τους..
το θεμα ειναι οτι μενει ομως σε αλλη πολη...συναντιθηκαμε μονο 3 φορες...και δεν το βλεπω να κραταει πολυ:/:
Ειναι γενικα ωραιο παιδι.. αρεσει σε πολλες...παιζει και κιθαρα σε συγκροτημα,πραγμα που ειναι bonus για πολλα κοριτσια.. και σαν αγορι δεν νομιζω να μπορει παντα να αντισταθει...
σκατα λιγο...εν μερει χαιρομαι για οτι εγινε..εν μερει σκεφτομαι ..."καλα ημουν εκει που ημουν..":hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δν εχω κανει γενικα σχεση ακομα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Πρώτη σχέση στο Γυμνάσιο.... κράτησε 2 εβδομάδες....
Με είχε ρωτήσει θυμαμε!! "Μπορώ να σε φιλήσω ; και εγώ του απάντησα " ε!! τι με ρωτάς..
Δεν εντοιποσιάστηκα...
Να πω και για την δευτερη!!! χαχαχα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ωραίο θέμα.. Ολοκληρωμένες σχέσεις 5, γενικά σχέσεις δεν μετραώ γιατί θα χάσω το μέτρημα.. Η μεγαλύτερη απο οοοόλες διήρκησε το τεράστιο διάστημα των 3 εβδομάδων! Οπότε δεν μιλάω για σοβαρή σχέση!
Ναι είμαι πολύ δύσκολος άνθρωπος,i know..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πρωτη σχεση στο Γυμνασιο που κρατησε μοναχα 1 ωρα!
Δε νομιζω να υπαρχει καλυτερη επιδοση :P:P:P

Απο κει και περα, η πιο σοβαρη μου σχεση κρατησε 2 χρονια :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Η πιο σοβαρή μου σχέση κράτησε 2 χρόνια αλλά η σοβαρότερη μετά από χρόνια Παντρεύτηκα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
δν εχω κανει γενικα σχεση ακομα... :(
Δεν χανεις κατι..:console:
εγω καταλαβα παντως πως η παρεα που ειχα ολα αυτα τα χρονια εχει πολυ μεγαλυτερη αξια,απο μια σχεση που τυχαινει κιολας να μου γαμα εν τελει την ψυχολογια..Δεν ειναι σοβαρα ολα τα ατομα,ιδιως σε τετοιες ηλικιες...κοιτανε απλα την παρτυ τους...αυτη ειναι η αληθεια..Δυσκολο να βρεις ενα ατομο που πραγματικα θα σε αποδεχτει οπως εισαι ..και με τις πιθανον ιδιοτροπιες σου.Αν θες μαλιστα και μια κοπελα που θεωρειται γενικως ωραια,εκει υπαρχει συνηθως παραπανω προβλημα...Προφανως θα καταλαβες τι εννοω..Οχι δεν ειναι ολες ετσι,αλλα πολλες...
Εγω για να πω και το παραπονο μου,στην αρχη με τον δικο μου ,ειμασταν πολυ καλα...Μου εστελνε μυνηματα καθε μερα και μου ελεγε γλυκολογα,σε καθε ομως μυνημα..Πριν σχολασω μου ειχε ηδη στειλει μυνημα,οταν σχολουσε μου εστελνε παλι..Γενικα ηταν ενθουσιασμενος,ωσπου το εφερε η συζητηση και του ειπα πως δεν εχω ολοκληρωμενες σχεσεις...Ειναι ωραιο παιδι οπως και προανεφερα σε ποστ και εχει ολοκληρωσει..και θα επιθυμουσε να συμβει το ιδιο με εμας....να που εγω ομως δεν θελω..και σιγα σιγα το νιωθω πως ξενερωνει..και ξενερωνω και εγω με την σχεση..Οχι δεν μετανιωνω ακριβως για οτι εγινε,αλλα και σχεση να μην εκανα δεν θα εχανα κατι ιδιαιτερο..Ακομη δεν χωρισαμε,αλλα δεν πολυγουσταρω τετοια κατασταση..και οπου να'ναι θα γινει,αν δεν αλλαξει την σταση του..Εδω θα φανει η σοβαροτητα του..
Οταν θελησεις να κανεις παντως πραγματικα σχεση και οχι επειδη "πρεπει",θα βρεις αυτο που θα σου αρεσει..Θα παιδευτεις,αλλα αν εισαι ξεκαθαρος και εχεις σχηματισει εικονα αυτου που ψαχνεις θα το βρεις σιγουρα..:)Βεβαια θα πρεπει και να αντιστοιχει στην πραγματικοτητα..δεν μπορουμε ολοι/ες να εχουμε σχεσεις με μοντελα..Σκεψου τι σου αντιστοιχει και πανω απο ολα μην στεναχωριεσαι/απελπιζεσαι,ολα θα ερθουν στην ωρα τους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
να μου γαμα εν τελει την ψυχολογια



...κάτι στιγμές, νοιώθω πως είμαι απολίθωμα δεινοσαύρου, και δεν μου έχει μείνει τίποτα παρά να εκλείψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
στα 16 και κρτάτησε 3 χρόνια :) τ'ωρα στα 20 έχω την επόμενη, 'ενας χρόνος... όσο γοια το σοβάρή δεν έχουμε βλεψεις γάμου ... αλλά έχω κτ'ισει 2 πολύ σημαντικές σχέσεις όπου μέσα από αυτές με ανακαλύπτω και ωριμάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ήμουν 14 και κράτησε 1 χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
δεν έχω κάνει σοβαρή σχέση ακόμα...γενικά, συνήθως είμαι των ελευθέρων σχέσεων, οπότε δεν μπορώ να χαρακτηρίσω κάτι από όλα αυτά "σχέση"... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
πρωτη σχεση στα 15...κρατησε σχεδον 4 υπεροχα χρονια και τελειωσε προσφατα... μεσα απο αυτην ομως εγινα σιγουρα πλ καλυτερος ανθρωπος,εδωσα και πηρα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top