Άγρια επίθεση και ξύλο στον Μπουτάρη

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Όταν ΔΕΝ καταδικάζεις ρητά και κατηγορηματικά τη βία χωρίς παραθυράκια και προϋποθέσεις, της δίνεις λόγο και τόπο να υφίσταται.


Οποιαδήποτε μορφή βίας είναι κατακριτέα. Το οτι σε ένα δικαστήριο κάποιες εκφάνσεις βίας μπορεί να έχει ελαφρυντικά είναι άσχετο με την ομόφωνη καταδίκη της βίας που θα έπρεπε να υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στωικος

Νεοφερμένος

Ο Στωικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση οσοι μιλατε για το βιντεο παρακολουθησατε ολη την συνεντευξη του Μπουταρη η βαλατε να δειτε μονο το βιντεο ;

Εδω ολη η συνεντευξη ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ

Παρακατω συνεντευξη που εξηγει τι θελει να πει οτι δεν τον ενδιαφερει το θεμα και απο ποια σκοπια




ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ 2

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο τυπος κοιταζει την ιστορια για το χρημα . Δεν ειπε πουθενα να πανε να πνιγουν οι ποντιοι ουτε οτι οι σφαγες δεν εγιναν . Τον ενδιαφερει απλα ο τουρισμος που ερχεται στην Θεσσαλονικη απο την Τουρκια και τονωνει της οικονομια της πολης . Γενικα μου φαινεται οτι ο Μπουταρης θελει να δωσει ενα κοσμοπολιτικο αερα στην Θεσσαλονικη που τον εχει χασει εδω και καιρο και να την μετατρεψει παλι στο μεγαλο λιμανι των Βαλκανιων που ηταν

Εχει πει χοντραδες και για την Τουρκια και για την Μακεδονια ; Ναι αλλα νομιζω οτι οφειλονται στο υφος που τα λεει και οχι στην ουσια αυτων που λεει . Αν το διατυπωνε πχ ως εξης Θεωρω οτι οι δυο λαοι ειχαν τις διαφορες τους στο παρελθον και εγιναν αποτροπαια πραγματα απο την πλευρα της Τουρκιας εις βαρος των Ποντιων . Ωστοσο δεν θεωρω οτι πρεπει να αποτελεσουν τροχοπεδη για την φιλικη συμβιωση μεταξυ των δυο λαων αλλα ουτε και για τις οικονομικες σχεσεις που αναπτυσσονται μεταξυ τους ιδιαιτερα πανω στο θεμα του εμποριου και του τουρισμου . Διαφωνειτε και με αυτη την θεση ;

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 1 : Ναι ειμαι Ποντιος και θεωρω οτι το ζητημα αυτο δεν θα πρεπει να πεφτει στα χερια των πολιτικων . ΟΛΩΝ των πολιτικων . Απο τον Μπουταρη που κατα βαθος μπορει να ειναι στα @@ ( οπως και αρκετοι Ελληνες ) μεχρι και τον Μιχαλολιακο που καλλιεργει το μισος απεναντι στους παντες . Οσο αφορα την σταση μας στην ιστορια ας παραθεσω ενα τμημα συνενετευξης της Αρβελερ με μια αρκετα διαφορετικη αποψη πανω στο θεμα

Έχετε ελπίδα για τον τόπο;

Μεγάλη…Θα σας πω γιατί (γελάει) θα το πω... Υπάρχουν τα νέα παιδιά, αυτά τα νέα παιδιά, ούτε ιστορία ξέρουν, ούτε θέλουν να ξέρουν, οπότε αυτοί θα αρχίσουν από την αρχή, γιατί αυτός ο τόπος πρέπει τώρα να αρχίσει από την αρχή. Και όπως υπάρχει μια γενιά ολόκληρη, που δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα για πολλούς λόγους, είτε επειδή είναι εναντίον των γονιών τους, είτε επειδή είναι υπέρ της τεχνολογίας, είτε επειδή δεν ξέρουν τίποτα και λένε ότι τα ξέρουν όλα, ε αυτοί δεν μπορεί να πάνε χαμένοι. Στην καινούργια εποχή κάτι θα κάνουνε.


ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2 : Ποσοι απο δω περα με το χερι στην καρδια αμα ελεγα Θανατο σε ολους τους Τουρκους με την βοηθεια της Παναγιας θα με ψηφιζατε στις επομενες εκλογες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Οι ηλικιωμενοι γινονται ξεροκεφαλοι και τα παιδια ειναι ανυπομονα.Προφανως ο ξυλοδαρμος τους δεν ειναι η λυση.
Φανταζεσαι ενα μικρο παιδι που δεν καταλαβαινε μια ιδεα να το πλακωναμε για να ανταπεξελθει;Παλια γινοταν και οπως αποδειχθηκε ηταν αρκετα αντιπαιδαγωγικη μεθοδος.

Οσο για τον νομο Παρασκευοπουλου δυστηχως εχεις δικιο,ωστοσο καμια φορα η πιστη στην δικαιοσυνη ακομα και οταν αυτη δεν ειναι σωστη εντελως στις αποφασεις της στηριζει το δικτυο των νομοταγων και δεν προωθει στο να παιρνει κανεις τον νομο στα χερια του.

Νομιζω οτι η γνωστη ιστορια με τον θανατο του Σωκρατη και η γενναια για καποιους ενω χαζη για αλλους αποφαση του να δεχτει την αποφαση του δικαστηριου εαν και αδικη ειναι παραδειγματικη.70 χρονια ειπε οτι οι νομοι λειτουργουσαν υπερ του και πως επειδη στραφηκαν εναντιον του καποια στιγμη ηθελε να τους παρακαμψει θα ηταν εγωιστης και συμφεροντολογος :happy: .Ακομα και οταν εμεις οι ιδιοι νιωθουμε οτι αδικουμαστε οτι δεν τιμωρηθηκε αυτος που επρεπε,υπαρχουν νομοι που τελικα ειτε τους σεβομαστε ειτε οχι.Καθως δεν μπορουμε να τους επικροτουμε οποτε συμφωνουμε με αυτους αλλα οποτε διαφωνουμε να τους αγνοουμε.Ποια θα ηταν η ισχυ τους τοτε εαν εφαρμοζονταν εκλεκτικα συμφωνα με τις ορεξεις του καθενος;


Ο Παρασκευοπουλος για μένα έπρεπε να πάει ειδικο δικαστηριο. Για τα εγκληματα που έχουν ξανακάνει αυτοι που αποφυλάκισε.

Εγω εχω την εντυπωση οτι θα ξαναβγει, ασχετα με την σταση που κρατησε σε εθνικα θεματα, λογω των χρηματων μεσω του τουρισμου που έφερε στην πολη και στην Χαλκιδική . Το μονο αρνητικο ειναι το μετρό αλλα δεν ευθύνεται αυτος. Τα θετικα ειναι περισσότερα.
Τωρα εαν παμε να ψηφισουμε με βαση το πατριωτομετρο και οχι με βαση το καλο της πολης σηκωνω τα χέρια ψηλά.


ε ντάξει ρε φιλε δεν τους νοιάζει ολους μονο το χρήμα και το συμφέρον. Εσυ ξαναψηφισε τον για μενα μακάρι να βουλιάξει θα χαρώ αν το μάθω. Σε λιγα χρονια με αυτες τις ιδέες θα έχουμε αλλοιωθει τελειως εθνολογικά. Οποτε τέτοιοι άνθρωποι σε δυσκολες στιγμές δεν ειναι για ηγέτες. Οι Τουρκοι συνεχώς απειλουν απέναντι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Oι ιδιοι που σκιζονται και σκουζουν οταν ο ρουβικωνας κανει ντου και πεταει τρικακια και σπαει τζαμαριες, και μιλανε για φασιστικες πρακτικες, τωρα τα βαζουν με τον Μπουταρη για την δηλωση του, ξεπλεντοντας τα φασιστοειδη που του την πεσανε. Αυτη την δημοκρατια θελετε ε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Περα από την βια που είναι κατακριτέα Εγώ αυτό το αποκαλώ κάρμα. Προσωπικά θεωρώ τον κύριο Μπουταρη έναν κακό άνθρωπο. Δεν τον γνωρίζω προσωπικά και ούτε θα ήθελα αλλα αυτή την εικόνα μου δίνει. Είμαι κατά της βιας σε κάθε της μορφή Και δεν θα την χρησιμοποιούσα πότε ο ίδιος. Όμως αν ο κύριος Μπουταρης πνιγόταν μπροστά μου και εκλιπαρουσε για βοήθεια θα τον άφηνα αβοήθητο χωρίς καμία τύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά του κάνανε. Δεν τίθεται θέμα βίας. Ο Μπουτάρης δεν αποδέχεται τη γενοκτονία των Ποντίων, λέει ότι δεν τον νοιάζει, συνεπώς δεν τον νοιάζει η βία, οι θάνατοι, η μετανάστευση, η σφαγή ανδρών, γυναικών και παιδιών. Ο Μπουτάρης πρώτος με τις δηλώσεις του αποδέχεται τη βία που υπέστη ο ποντιακός λαός. Με τη σειρά μου λέω, δεν με νοιάζει αν του έσπασαν το αυτοκίνητο ή το κεφάλι. Σιγά το πράγμα, ας προχωρήσουμε όπως λέει και ο ίδιος. Δεν έγινε και κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Όταν ΔΕΝ καταδικάζεις ρητά και κατηγορηματικά τη βία χωρίς παραθυράκια και προϋποθέσεις, της δίνεις λόγο και τόπο να υφίσταται.


Οποιαδήποτε μορφή βίας είναι κατακριτέα. Το οτι σε ένα δικαστήριο κάποιες εκφάνσεις βίας μπορεί να έχει ελαφρυντικά είναι άσχετο με την ομόφωνη καταδίκη της βίας που θα έπρεπε να υπάρχει.


Ναι αυτο που λές ειναι η εικονα για να δειχνουμε δημοκρατικοί και σωστοί και ανώτεροι.
Για να δειχνουμε .... ολοι ψοφάνε στην Ελλάδα να δειχνουνε απο το φβ απο το τουίτερ μολις γινει
κάτι τέτοιο ψοφάνε ολοι να βγουν να δηλώσουν ποσο δημοκρατικοι ειναι και ποσο καταδικάζουν τα πάντα.
Απο μένα τουλαχιστον διάβασες μια αυθεντική άποψη οτι δηλαδή δεν λυπήθηκα για το μέρος του γιουχαρίσματος
την υπόλοιπη βια θα την αναλάβει η δικαιοσυνη. Δεν παιρνω θέση ουτε παροτρύνω κανέναν.

Πιο κατακριτέο ειναι να προκαλεις και να μην σέβεσαι νεκρούς και την Ιστορια του λαού σου.
Δεν σας βλέπω να καταδικάζετε τις δηλώσεις του.



Απο μενα οποιος δεν φέρεται εντάξει δεν θα έχει καμια κάλυψη ουτε υποστήριξη. Και ας μην δείξω την ατσαλάκωτη εικονα του πολιτικαλ κορέκτ και άλλα τέτοια. Εχω το δογμα του Ισραήλ και των ΗΠΑ στο μυαλο μου τουλαχιστον εκει μιλάνε ανοιχτά και ντόμπρα.


Eιπα απλα οτι δεν λυπήθηκα. Δεν έδωσα κανενα τοπο. Οπως ακριβως δεν λυπάται και εκεινος που βγαινει και λέει οτι δεν δινει δεκάρα αν κάπιοι σφαγιάστηκαν στο παρελθον. Έτσι πάνε αυτα δικαιοσυνη δεν θέλετε;


κασετες απο μένα δεν θα ακούσεις τις έχω βαρεθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Προσωπικά δε λυπάμαι καθόλου κανέναν Έλληνα πολιτικό που γίνεται αποδέκτης ξυλοδαρμού, ύβρεων κ.λπ. από πολίτες...έχω όμως μια απορία (και μάλλον μ' αυτή θα μείνω): το Μπουτάρη που είναι δήμαρχος Θεσσαλονίκης τον έδειραν για τις πρόσφατες δηλώσεις του για το "Σκοπιανό"...τους 300 κοπρίτες που όχι απλά έχουν κάνει τις ίδιες δηλώσεις αλλά είναι έτοιμοι να δώσουν το όνομα με την ψήφο τους στη Βουλή γιατί τους κοίταγαν σαν παναγίες στις συγκεντρώσεις για τη Μακεδονία;;;
Πως μπαινοβγαίνουν στη Βουλή αλώβητοι και ατσαλάκωτοι;!
Νομιζουν οτι δεν τρέχει τιποτα και οτι ολα πάνε καλά.
Αν είχαμε καθημερινά τέτοια περιστατικά να είσαι σίγουρος πως όχι απλά θα πρόσεχαν τι λένε αλλά και τι κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ο Παρασκευοπουλος για μένα έπρεπε να πάει ειδικο δικαστηριο. Για τα εγκληματα που έχουν ξανακάνει αυτοι που αποφυλάκισε.




ε ντάξει ρε φιλε δεν τους νοιάζει ολους μονο το χρήμα και το συμφέρον. Εσυ ξαναψηφισε τον για μενα μακάρι να βουλιάξει θα χαρώ αν το μάθω. Σε λιγα χρονια με αυτες τις ιδέες θα έχουμε αλλοιωθει τελειως εθνολογικά. Οποτε τέτοιοι άνθρωποι σε δυσκολες στιγμές δεν ειναι για ηγέτες. Οι Τουρκοι συνεχώς απειλουν απέναντι.

Και φυσικα θα τον ψηφισω με τα δυο χερια.
Αν διαφωνω για κατι μαζι σου θα πρεπει να σε τραμπουκισω; και εγω δεν αναγνωριζω πολλα ιστορικα γεγονοτα της χωρας αλλα δεν ρημαζω δημοσια περιουσια, δεν ευχομαι θανατους, δεν προπηλακιζω κόσμο με την σημαια στο χερι .
Τωρα εαν συμμεριζομαστε την γνωμη του καθενός θα πρεπει να βγαλουμε μαχαιρια αλλα οπως φαινεται κανεις δεν σεβεται κανεναν και παιρνουμε οτι μας αξιζει . Ουτε ευρωπαικη χωρα ειμαστε ουτε τιποτα , ενα απεραντο μπορντελο που κανενας δεν θελει να το σωσει γιατι μας ευχαριστει να ζουμε μες στην λασπη και τα σκατα .
Κλειστε τα συνορα να σκοτωθουμε μεταξυ μας



Υγ: ευχομαι να εφαρμοστουν οι νομοι και ο πα-ΤΕΡΑΣ να χασει την επιμελεια του παιδιου.
Για τα παιδακια φυλακή με ενα βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Αν βγει ενας Ιρανος και πει "δε δινω δεκαρα αν ο Μεγας Αλεξανδρος κατεσφαξε τους προγονους μου", το θεωρειτε προσβλητικο για το λαο του ή προοδευτικο;;
Εδω καταφερε η Ιαπωνια να μη μισει τους Αμερικανους, καταφερε η Γερμανια, η Γαλλια κι η Αγγλια να καθονται στο ιδιο τραπεζι και ο Ελληνας ακομα σκεφτεται τον Κεμαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Και φυσικα θα τον ψηφισω με τα δυο χερια.
Αν διαφωνω για κατι μαζι σου θα πρεπει να σε τραμπουκισω; και εγω δεν αναγνωριζω πολλα ιστορικα γεγονοτα της χωρας αλλα δεν ρημαζω δημοσια περιουσια, δεν ευχομαι θανατους, δεν προπηλακιζω κόσμο με την σημαια στο χερι .
Τωρα εαν συμμεριζομαστε την γνωμη του καθενός θα πρεπει να βγαλουμε μαχαιρια αλλα οπως φαινεται κανεις δεν σεβεται κανεναν και παιρνουμε οτι μας αξιζει . Ουτε ευρωπαικη χωρα ειμαστε ουτε τιποτα , ενα απεραντο μπορντελο που κανενας δεν θελει να το σωσει γιατι μας ευχαριστει να ζουμε μες στην λασπη και τα σκατα .
Κλειστε τα συνορα να σκοτωθουμε μεταξυ μας

Υγ: ευχομαι να εφαρμοστουν οι νομοι και ο πα-ΤΕΡΑΣ να χασει την επιμελεια του παιδιου.
Για τα παιδακια φυλακή με ενα βιβλιο.


Δεν διαφωνεις απλά. Βγαινεις και προσβάλλεις και μιλάς απαξιωτικά για τους νεκρούς. Αυτο εσυ το βλέπεις σαν απλή διαφωνια. Εγω δεν μιλησα ουτε για μαχαιρια ουτε προπηλακισους. Εγω ειπα απλα οτι δεν λυπήθηκα για το γιουχάρισμα.



Επισης αυτη τη περιοδο τέτοιες δηλώσεις δεν εξυπηρετούν κανέναν γιατι οι Τουρκοι έχουν αναπτυξει ενα μοντέλο επιθετικοτητας και διεκδικήσεων. Και βγαινεις εσυ και λες δεν πειράζει αν ο κεμάλ εκανε αυτο δεν πειράζει αν ο άλλος εκανε το άλλο δεν με ενδιαφέρει η ονομασια Μακεδονια κτλπ κτλπ οποτε αυτα τα βλέπουν και οι άλλοι παιρνουν τα λάθος μηνύματα.


Οπως ειχε πει ο άλλος στις αρχες η θάλασσα λέει δεν έχει συνορα. :loltooth::loltooth:
Η απλη διαφωνια δεν θα ήταν προβλημα. Διαφωνιες απο διαφωνιες έχουν τεράστια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Αν βγει ενας Ιρανος και πει "δε δινω δεκαρα αν ο Μεγας Αλεξανδρος κατεσφαξε τους προγονους μου", το θεωρειτε προσβλητικο για το λαο του ή προοδευτικο;;
Εδω καταφερε η Ιαπωνια να μη μισει τους Αμερικανους, καταφερε η Γερμανια, η Γαλλια κι η Αγγλια να καθονται στο ιδιο τραπεζι και ο Ελληνας ακομα σκεφτεται τον Κεμαλ
Γιατί συγκρίνετε ορισμένοι μήλα με πορτοκάλια;
Εκτός του ότι κάθε τέτοια περίπτωση είναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ και δε μπορεί να συγκριθεί απόλυτα με άλλες...τι σχέση έχει ο Ελληνικός λαός με όλους αυτούς που αναφέρεις;
Και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι όλοι αυτοί οι λαοί έπαψαν να μισούν μέσα τους ο ένας τον άλλο;:rolleyes:
εμ βλέπεις; ειναι αυτο που λέω κάποιοι δεν λένε τυχαια μερικά πράγματα δημοσια έχουνε σχέδιο απο πισω.
Το σχέδιο είναι ΣΑΦΕΣ εδώ και αρκετό καιρό...οι Αμερικανοί βαρέθηκαν να ακουμπάνε $ στους γύφτους και πιέζουν τους Έλληνες να τους δώσουν το όνομα και να τους βάλουν στην Ε.Ε. κ.λπ.
Κι οι εγχώριοι πουτάνας γιοί βουλευτές και λοιποί πολιτικάντηδες κάνουν τα πάντα α)για να ικανοποιήσουν τους Αμερικανούς και β)για να βγάλουν "χρυσαυγίτη", "ακροδεξιό", "τραμπούκο" κ.α. όποιον Έλληνα πολίτη αντιδρά...
Το χειροτερο απο ολα ειναι πως νομιζουν οτι δεν υπάρχει δυσαρεστημένος λαος με αυτα που κάνουν και σου λεει αυτοι που αντιδρουν βιαια ειναι οι λιγοι οι τραμπουκοι. Το 2019 θα τα καταλάβουν ολα. Γιατι ολη αυτη η υποκρισια και το να τα κάνουμε καλά και να μην αναγνωριζουμε το προβλημα με εκνευριζει.
Κάνεις λάθος...μια χαρά επίγνωση έχουν, απλώς ποντάρουν στο ότι ο μέσος Έλληνας που παλεύει για την επιβίωση δεν έχει ούτε το χρόνο ούτε τις "δυνάμεις" για να τους παίρνει κάθε μέρα στο κυνήγι όπως τους αρμόζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ναι ρε συ Lancelot είναι όλοι αγαπημένοι και φίλοι. Οχι οτι κάνουν τουμπεκί επειδή δεν τους παίρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Εγω εχω την εντυπωση οτι θα ξαναβγει, ασχετα με την σταση που κρατησε σε εθνικα θεματα, λογω των χρηματων μεσω του τουρισμου που έφερε στην πολη και στην Χαλκιδική . Το μονο αρνητικο ειναι το μετρό αλλα δεν ευθύνεται αυτος. Τα θετικα ειναι περισσότερα.
Καλά τώρα, 11 χρόνια το απόβρασμα τον Παπαγεωργόπουλο είχες, μπροστά του ακόμη κι ο μαστουρωμένος μπεκρής μοιάζει Churchill...
Ναι προφανως,το γιουχαρισμα εξαλλου ειναι μια μορφη κρητικης οπως και να το κανεις.
Οι "γιούχες" και τα "Γαλλικά" είναι για τους Δανούς που μειώθηκαν οι εξαγωγές τους κατά 1% το περασμένο τρίμηνο, όχι για τους Έλληνες που τους έχουν πάρει και το σώβρακο!:rolleyes:
Έχουμε περάσει προ πολλού αυτό το στάδιο ως κράτος και κοινωνία...η κατάσταση στο πολιτικό κ.λπ. σκηνικό μπορεί να αλλάξει πλέον ΜΟΝΟ αν όλοι αυτοί αποκτήσουν κάποτε βάσιμους φόβους ότι μπορεί π.χ. τη Δευτέρα να διανυκτερεύσουν σπίτι τους και την Τρίτη σε κάποια Μ.Ε.Θ. κάποιου Δημόσιου νοσοκομείου απ' το βρωμόξυλο που ενδεχομένως θα φάνε!
Oι ιδιοι που σκιζονται και σκουζουν οταν ο ρουβικωνας κανει ντου και πεταει τρικακια και σπαει τζαμαριες, και μιλανε για φασιστικες πρακτικες, τωρα τα βαζουν με τον Μπουταρη για την δηλωση του, ξεπλεντοντας τα φασιστοειδη που του την πεσανε. Αυτη την δημοκρατια θελετε ε; :)
Ποιος ρουβίκωνας μωρέ, τα γατάκια που έχει προσλάβει ο Τσιπράκος για να κάνουν "επιθέσεις" και να έχουν με κάτι να ασχολούνται τα συστημικά Μ.Μ.Ε. και οι σανοφάγοι πολίτες;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Ωραία


Φαίνεται το πρόσωπό του. Ελπίζω ο Μπουτάρης να μην του το συγχωρήσει.


Έχω μικρασιάτικη-Ανατολικοθρακιώτικη καταγωγή. Με κάνει υπερήφανο η στάση αυτών των ανθρώπων (με Μικρασιάτικη καταγωγή) που τσαλάκωσαν ένα @@@@@ άτομο χωρίς να κρύψουν τα πρόσωπά τους όπως κάνουν "προοδευτικοί" με βαριοπούλες.


Σε όλη αυτή την ιστορία υπάρχει ένα πολωτκό κλίμα:
Από την μια μεριά οι πολιτικοί-δημοσιογράφοι και τα εξαρτήματά τους.
Από την άλλη ο Ελληνικός λαός που λέει: "Μπράβο Πόντιοι καλά κάνατε".


Όποιος έχει διαφορετική γνώμη δεν έχει παρά να κάνει μια βόλτα στο ίντερνετ να δει πόσο πολύ αγκάλιασε ο κόσμος αυτό που πρόγκηξαν οι πολιτικοί, οι δημοσιογράφοι και λοιπές κατηγορίες πολιτών (!)... είναι φανερή η τρομάρα που τους προκάλεσε και είναι φανερό σε τι διάσταση βρίσκονται από τον Ελληνικό λαό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
https://www.kulturosupa.gr/tis-k-to-kagkelo/mpoutaris-anthimos-serafim-12891/


Himela ποια η τοποθετηση σου σε αυτά; :loltooth:


"Έχουμε ένα Μητροπολίτη, λίγο ακραίων αντιλήψεων. Εμένα με ενοχλεί, όταν πάω σε δοξολογία να ακούω τον εθνικό ύμνο. Αν δεν ξεχωρίσει η πολιτική με την εκκλησιαστική εξουσία θα έχουμε πάντα έναν Άνθιμο να μας δημιουργεί προβλήματα. Ο Μητροπολίτης Σεραφείμ είναι για ξύλο. Τι να τον κάνεις;"

Αν είχαμε καθημερινά τέτοια περιστατικά να είσαι σίγουρος πως όχι απλά θα πρόσεχαν τι λένε αλλά και τι κάνουν...


M αρέσουν κάτι ποστ σαν το προηγουμενο μου που φορτωσα και ένα καλό λινκ που αγνοούν οι περισσοτεροι που βγηκαν να μας κάνουν τους τιμητές κατα της βιας στο φβ. :loltooth:


Βγηκε και η Ακριτα ψοφάνε για προβολή δημοκρατικοτητας :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Έχω μικρασιάτικη-Ανατολικοθρακιώτικη καταγωγή. Με κάνει υπερήφανο η στάση αυτών των ανθρώπων (με Μικρασιάτικη καταγωγή) που τσαλάκωσαν ένα @@@@@ άτομο χωρίς να κρύψουν τα πρόσωπά τους όπως κάνουν "προοδευτικοί" με βαριοπούλες.


Σε όλη αυτή την ιστορία υπάρχει ένα πολωτκό κλίμα:
Από την μια μεριά οι πολιτικοί-δημοσιογράφοι και τα εξαρτήματά τους.
Από την άλλη ο Ελληνικός λαός που λέει: "Μπράβο Πόντιοι καλά κάνατε".


Όποιος έχει διαφορετική γνώμη δεν έχει παρά να κάνει μια βόλτα στο ίντερνετ να δει πόσο πολύ αγκάλιασε ο κόσμος αυτό που πρόγκηξαν οι πολιτικοί, οι δημοσιογράφοι και λοιπές κατηγορίες πολιτών (!)... είναι φανερή η τρομάρα που τους προκάλεσε και είναι φανερό σε τι διάσταση βρίσκονται από τον Ελληνικό λαό.
Χωρίς να κρύψουν τα πρόσωπά τους ; ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Συγχαρητήρια εύχομαι εκτός από τον θρασύδειλο ξυλοδαρμό να αφαιρέσουν τα πατριωτάκια και καμία ψυχή και να το επιδοκιμάσετε.
<< Αγκάλιασε ο κόσμος αυτό που πρόγκηξαν οι πολιτικοί... >> συγγνώμη αλλά σε ζούγκλα μεγαλώσατε ; Είναι δυνατόν να επικροτείται τον ξυλοδαρμό ενός 75χρονου για μια προσωπική άποψη ; Δεν πάμε καλά , έχουνε καταστρατηγηθεί όλες οι αξίες και οι αρχές .

Συγχαρητήρια στην ελληνική αστυνομία για την σύλληψη του τύπου με την εβερλαστ . Εύχομαι η δικαιοσύνη να τον τιμωρήσει παραδειγματικά .
Περιμένω πότε θα πάρουν την επιμέλεια από τον πα-ΤΕΡΑ.
https://www.kulturosupa.gr/tis-k-to-kagkelo/mpoutaris-anthimos-serafim-12891/


Himela ποια η τοποθετηση σου σε αυτά; :loltooth:


"Έχουμε ένα Μητροπολίτη, λίγο ακραίων αντιλήψεων. Εμένα με ενοχλεί, όταν πάω σε δοξολογία να ακούω τον εθνικό ύμνο. Αν δεν ξεχωρίσει η πολιτική με την εκκλησιαστική εξουσία θα έχουμε πάντα έναν Άνθιμο να μας δημιουργεί προβλήματα. Ο Μητροπολίτης Σεραφείμ είναι για ξύλο. Τι να τον κάνεις;"




M αρέσουν κάτι ποστ σαν το προηγουμενο μου που φορτωσα και ένα καλό λινκ που αγνοούν οι περισσοτεροι που βγηκαν να μας κάνουν τους τιμητές κατα της βιας στο φβ. :loltooth:


Βγηκε και η Ακριτα ψοφάνε για προβολή δημοκρατικοτητας :loltooth:
Έτσι το βλέπεις ; Βγάλε τις παρωπίδες , διάβασε κανένα βιβλίο και άσε τους πατριωτισμούς . Κανένας δεν έχει δικαίωμα να τραμπουκίζει για την ελευθερία του λόγου . Δύναμη των λαών εκτός των απολίτιστων και ανιστόρητων Ελλήνων είναι ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ και η ΨΗΦΟΣ.
Γιατί συγκρίνετε ορισμένοι μήλα με πορτοκάλια;
Εκτός του ότι κάθε τέτοια περίπτωση είναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ και δε μπορεί να συγκριθεί απόλυτα με άλλες...τι σχέση έχει ο Ελληνικός λαός με όλους αυτούς που αναφέρεις;
Και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι όλοι αυτοί οι λαοί έπαψαν να μισούν μέσα τους ο ένας τον άλλο;:rolleyes:
Τι διαφορά έχει ο Ελληνικός-Ευρωπαικος λαός με όλα τα παραπάνω ;
Ναι έχουν πάψει να μισιούνται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Έτσι το βλέπεις ; Βγάλε τις παρωπίδες , διάβασε κανένα βιβλίο και άσε τους πατριωτισμούς . Κανένας δεν έχει δικαίωμα να τραμπουκίζει για την ελευθερία του λόγου . Δύναμη των λαών εκτός των απολίτιστων και ανιστόρητων Ελλήνων είναι ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ και η ΨΗΦΟΣ.


Εγω έχω παρωπιδες ; άσε τι ειμαι εγώ και τι θα διαβάσω και τι θα κάνω, έχεις μπροστα σου ένα δημοσιευμα που αναφέρει οτι το προτυπο σου προτ΄ρεπει εκεινα που καταδικάζει (δηλαδη τις επιθέσεις βιας).


Τι έχεις να σχολιάσεις πάνω σε αυτο ποια ειναι η θέση σου;


Ελευθερια λογου δεν ειναι το να λές οτι κάποιος ειναι για ξύλο ουτε να περιυβριζεις νεκρους αλλα εσυ καλα τα λες γιατι δεν κινητοποιείται η πολιτεια ή κάποιος να υποβάλλει μηνυση και πλέον έχουμε φτάσει σε ένα σημειο ασυδοσιας ο καθενας να λέει και να κάνει οτι θέλει. Ευχομαι να αλλάξει γρηγορα αυτο αλλα πρέπει να ανέβουν αποφασιστικοι άνθρωποι και ηγέτες στην εξουσια κα δεν ξέρω αν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταδικάζουμε τη βία μέχρι να μας πιάσουν τα εθνικιστικά μας ένστικτα, ε; Νέα επίπεδα ξεφτίλας στην ακροδεξιά πολυκατοικία των ΚΦΦ. Τα τρικάκια του Ρουβίκωνα να φοβάστε μόνο.

Ως Πόντιος, ελπίζω οι δράστες να μην έχουν σχέση με τους Πόντιους και να ήταν βαλτοί. Οι Πόντιοι δεν ήταν φασίστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Καταδικάζουμε τη βία μέχρι να μας πιάσουν τα εθνικιστικά μας ένστικτα, ε; Νέα επίπεδα ξεφτίλας στην ακροδεξιά πολυκατοικία των ΚΦΦ. Τα τρικάκια του Ρουβίκωνα να φοβάστε μόνο.

Ως Πόντιος, ελπίζω οι δράστες να μην έχουν σχέση με τους Πόντιους και να ήταν βαλτοί. Οι Πόντιοι δεν ήταν φασίστες.


Δεν ειχα υποψη μου το τελευταιο δημοσιευμα για τον Άνθιμο. Που έλεγε ο μπουτάρης οτι ειναι για ξύλο.Οποτε καλα να πάθει. Εγω προσωπικα δεν θα σήκωνα χέρι αν ήμουν εκει αλλα δεν τον λυπάμαι καθολου. Να καταλαβει πως ειναι να απειλεις με ξύλο.



Δεν τα ήξερα αυτά. Απο οτι φαινεται αρκετοι ειστε κατα του πατριωτισμου εδω οποτε στο προσωπο του μπουτάρη βρήκατε τον εκφραστη σας για αυτο και δεν καταδικάζετε και τις αποψεις ή τις δηλώσεις του. Μετά μη ψάχνεις να κάνεις αντικειμενικη κουβέντα. Επελεξες προτυπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top