Σεξ και εμμηνορρυσία

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θεωρείτε οτι αυτά τα δύο μπορούν να συμβαδίσουν; Το έχετε κάνει ποτέ; Πιστευετε οτι αν ο άνδρας σιχαίνεται δεν αγαπά αρκετά τη σύντροφο του;
Προσωπικά δεν το έχω κάνει και ούτε θέλω (σιχαίνομαι και εγώ και ο σύντροφος μου) αλλά τελευταίως ακούω αρκετά ζευγάρια να το κάνουν... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Περί ορέξεως.....;) Ούτε εγώ θέλω πάντως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ ξέρω ζευγάρια που το κάνουν. 2 περιπτώσεις μπορώ να σκεφτώ: είτε που το έκαναν σαν πείραμα κι η κοπέλα αισθανόταν άβολα οπότε δεν το έκαναν συνήθειο, είτε ζευγάρια που δεν έχουν και ΠΟΛΥ αγάπη για την καθαριότητα.

Εγώ τις 1-2 πρώτες μέρες έχω μεγάλη ροή και πόνο, οπότε το σεξ είναι το τελευταίο που θέλω. Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη!:P ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ε δεν έχεις και άδικο ;) Πάντως πολλοί το έχουν και για fetish.Δίνει μυστικιστική διάσταση στο θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη!:P ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).

Ναι αλλά όσο και να κάνεις μπάνιο, και ακόμα κι αν είναι τελευταίες μέρες, με όλες τις ...αναταράξεις θα κατέβει αίμα... Εδώ κι εγώ που δεν το κάνω και μου έχει τύχει να νομίζω οτι δεν έχω περίοδο πλέον, να έχω βγει μόλις απο το μπάνιο και όμως να βγει πάνω στο σεξ κάτι (και ντρέπομαι απίστευτα :redface::redface::redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είναι καθαρά θέμα υγείας: το σεξ απαγορεύεται κατά τη διάρκεια της περιόδου.
Να και η απάντηση γυναικολόγου: (Πιο συγκεκτιμέρα του Παρμενίωνα Ζησόπουλου www.gyn.gr)

"Οι ελευθερες σχεσεις κατά την περιοδο ειναι δυστυχώς μια συχνά εφαρμοσμένη τακτική στην χωρα μας, με την δικαιολογια της .. αντισύληψης, που οπωσδήποτε προωθεί τον πολλαπλασιασμό όλων των γνωστών (και όλων των ακόμη...αγνώστων - να εισαι βέβαιη ότι υπάρχουν κι απ΄αυτές!) παθησεων, για ν΄ αρχίσω ενδεικτικά απ΄ όλα τα ειδη ηπατιτιδος! Δεν νομιζω ότι πρέπει να επεκταθώ στα άλλα, θα φοβισω πολυ κόσμο.

Ειναι εξ άλλου λογικο, ότι η κοιλοτητα της μητρας κατά την διαδικασία της περιοδου αποτελεί μια ανοιχτή τραυματική επιφάνεια και στην ουσία μία τεράστια μπουκαπόρτα για καθε ειδους λοιμωξη στον οργανισμό! Σαν άμεσες συνεπειες βλεπουμε μονον τις σαλπιγγιτιδες, που εμφανίζονται συνηθως αμεσως μετά την εμμηνορρυσία. Αυτές ομως τουλαχιστον περνούν!. Τα υπολοιπα και τα δύσκολα, τα βλεπουμε χρονια μετά και βέβαια δεν τα συνδεουμε με παρομοιες πρακτικές.

Για τον γυναικολογο που είπε αυτά που γράφεις, δεν θα κανω κανενα σχόλιο.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Π.Ζ. "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
adespoto απ'οσο ξέρω τα ζευγάρια που το κάνουν αυτό χρησιμοποιούν προφυλακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Αηδιαστικό,ανθυγιεινό και μη αναγκαίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν έχει σχέση το προφυλακτικό. Κατά τη διάρκεια της περιόδου η γυναίκα δεν έχει "άμυνα" σε οτιδήποτε ξένο εισέρχεται στον κόλπο. Και το προφυλακτικό είναι κάτι ξένο ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ τις 1-2 πρώτες μέρες έχω μεγάλη ροή και πόνο, οπότε το σεξ είναι το τελευταίο που θέλω. Μετά όμως που η ροή είναι μικρή (και η όρεξη μεγάλη!:P ), δεν είναι άσχημο σεξ αφού προηγηθεί ένα μπανάκι κι αν ο σύντροφος δεν σιχαίνεται (εννοείται βέβαια ότι το στοματικό απαγορεύεται δια λιθοβολισμού, αν και ξέρω ζευγάρια που δεν πτοούνται!).

Κάπου εδώ είμαι κι εγώ, αν δεν σιχαίνεται ο άλλος, αλλά από την τρίτη νύχτα και μετά που ουσιαστικά μου έχει βασικά σταματήσει η ροή.. (ναι 3 μέρες έχω περίοδο..) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

max

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το έχω προσπαθήσει και δεν μου βγήκε. Δεν ένοιωθα καλά εγώ. Φίλοι που έχω το κάνουν μια χαρά μετά τη πρώτη μέρα οπότε είναι μάλλον θέμα ζευγαριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σεξ γίνεται και χωρίς να γίνει κολπική διείσδυση;)
Και γενικώς δεν είναι από τις αγαπημένες μου φάσεις, αλλά το έχω κάνει αρκετές φορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά μία φορά το έχω κάνει....
Ε...ήταν σχέση από απόσταση... έτυχε να αδιαθετήσω την μέρα που ήρθε:mad:.... Ε... την 2η μέρα δεν κρατήθηκα...ούτε κι αυτός...
Δεν ξέρω βέβαια αν θα το ξαναέκανα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Σεξ γίνεται και χωρίς να γίνει κολπική διείσδυση;)
Και γενικώς δεν είναι από τις αγαπημένες μου φάσεις, αλλά το έχω κάνει αρκετές φορές

"Απόψε έχω περίοδο γι αυτό βρες άλλη δίοδο?" :P

(πλάκα :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχει σχέση το προφυλακτικό. Κατά τη διάρκεια της περιόδου η γυναίκα δεν έχει "άμυνα" σε οτιδήποτε ξένο εισέρχεται στον κόλπο. Και το προφυλακτικό είναι κάτι ξένο ουσιαστικά.
Τα προφυλακτικά είναι αποστειρωμένα. Άλλωστε με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να βάζουμε και ταμπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Τα προφυλακτικά είναι αποστειρωμένα. Άλλωστε με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε να βάζουμε και ταμπόν.

Ooops....
Αυτό έχει μία λογική βάση.
Αν και (υποθέτω) έχει να κάνει με την τριβή και το μέγεθος..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τι να σου πω, γιατρός δεν είμαι για να μπορώ να στο εξηγήσω, αλλά αφού καίγεσαι τόσο πολύ ρώτα το γιατρό σου να σου πεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λολ δεν καίγομαι, άλλωστε δεν μπορώ να κάνω σεξ όταν είμαι αδιάθετη, δεν μου αρέσει η εικόνα, δεν θα μπορούσα να είμαι αρκετά ελεύθερη (πχ φαντάζεσαι να πας να αλλάξεις στάση και να βγει το πέος του απο τον κόλπο μες τα αίματα; Ακόμα κι αν φοράει προφυλακτικό μου φαίνεται αηδία). Απλά όταν βλέπω κάτι που δεν μου κολλάει δεν χρειάζεται να με αφορά άμεσα για να απαντήσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απορια:
Γιατι ειναι τοσο πιο επιρρεπης η γυναικα στο να κολλησει κατι οταν εχει περιοδο? Καταλαβαινω γιατι απο θαλασσα, αμμους κλπ. Αλλα απο το σεξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Λολ δεν καίγομαι, άλλωστε δεν μπορώ να κάνω σεξ όταν είμαι αδιάθετη, δεν μου αρέσει η εικόνα, δεν θα μπορούσα να είμαι αρκετά ελεύθερη (πχ φαντάζεσαι να πας να αλλάξεις στάση και να βγει το πέος του απο τον κόλπο μες τα αίματα; Ακόμα κι αν φοράει προφυλακτικό μου φαίνεται αηδία). Απλά όταν βλέπω κάτι που δεν μου κολλάει δεν χρειάζεται να με αφορά άμεσα για να απαντήσω :)


Αυτό λες εσύ ?
Εδώ πιο κάτω έγραψαν ότι ένα ζευγάρι κάνει και στοματικο! :sick: :sick: :sick:

Όσο για το αν θα το κάνεις η όχι, ποτέ μην λές ποτέ, φαντάσου να πάει ο σύντροφος σου φαντάρος, να έρθει μετά απο 6 μήνες και να έχει μόνο κανα δυο μέρες άδεια, τι θα κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top