[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Επισυνάπτω πρόσφατο άρθρο με θέμα Η σκοτεινή πλευρά του μακιγιάζ το οποίο αφορά τα χημικά στα καλλυντικά που χρησιμοποιούμε όλοι μας λίγο ή πολύ.
Είναι κάπως φρικτό :/
Δώστε βάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελπιδα

Νεοφερμένος

Η ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ξερετε καμια σκια ματιων που κραταει ωρες και οχι κανα μισαωρο, σε λιπαρο δερμα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με πουδρα απο κατω κρατανε οι περισσοτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Πραγματικά συγκλονιστικό το άρθρο. Είναι θλιβερό οι μεγάλες εταιρείες καλλυντικών να χρησιμοποιούν εν γνώσει τους επικίνδυνες για τον ανθρώπινο οργανισμό ουσίες. Δυστυχώς δεν υπάρχει κατάλληλη ενημέρωση στο ευρύ κοινό κι έτσι αυτό θα συνεχίζεται επ άπειρον... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελπιδα

Νεοφερμένος

Η ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Με πουδρα απο κατω κρατανε οι περισσοτερες
ευχαριστω αλλα το εχω ηδη δοκιμασει και μου κρατα για μια μιαμιση ωρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
ξερετε καμια σκια ματιων που κραταει ωρες και οχι κανα μισαωρο, σε λιπαρο δερμα;;;;

Δοκίμασε πριν βαφτείς να βάλεις concealer ταμποναριστά στα μάτια σου και από κάτω (για πιθανά σημάδια ή μαύρους κύκλους) και από πάνω για να απορροφά ένα μέρος της λιπαρότητας. Μετά κάνε το μακιγιάζ σου κανονικά. Θα βάλεις πούδρα δηλαδή και από πάνω τη σκιά. Δοκίμασε και κάποιες σκιές που είναι σε υγρή μορφή, συνήθως κρατάνε περισσότερο. Όλα αυτά είναι δοκιμασμένα που σου λέω καθώς κι εγώ έχω λιπαρό δέρμα και έχω πρόβλημα με το μακιγιαζ γενικά. Δοκίμασέ το και πες μας τα αποτελέσματα. Ελπίζω να βοήθησα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελπιδα

Νεοφερμένος

Η ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ευχαριστω, θα σου πω για τα αποτελεσματα οταν αγορασω concealer ( μεχρι τωρα δεν το χρησιμοποιουσα...!!)
κατι ασχετο τωρα: διαβασα το αρθρο και βρηκα καποιες εταιρειες οι οποιες ειναι ασφαλεις. παρόλα αυτα, δεν γνωριζω καμια απο αυτες και νομιζω οτι δεν υπαρχουν και στην ελλαδα!!! αν καμια σας γνωριζει καποια εταιρεια η οποια εχει ελεγχθει ας μας το πει να τη στηριξουμε και εμεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Είχα ακούσει ότι μετά τα 30 σταματάνε τα σπυράκια και οι μαύροι πόροι στο πρόσωπο.
Εγώ που τα έχω περάσει εδώ και καιρό, που κάνω συχνά καθαρισμούς, μάσκες και πήλινκ, που χρησιμοποιώ καθημερινά προϊόντα ειδικά για δέρμα με τάση για ατέλειες και σπυράκια, γιατί δεν λένε να εξαφανιστούν; Ούτε ο καθαρισμός πρωΙ-βράδυ τα εξαφανίζει.
Μάλλον χρησιμοποιώ λάθος προϊόντα.
Καμμιά συμβουλή;
Είδα σε προηγούμενες σελίδες ότι κάποιες χρησιμοποιείτε προϊόντα της Avene και της Biotherm. Είναι καλά για πρόσωπα με τάση για σπυράκια και μαύρα στίγματα;
Τα βρίσκετε μόνο σε φαρμακεία ή και σε καταστήματα τύπου Hondos;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, Avene και Biotherm βρίσκεις στο Hondos, τα πρώτα ίσως στο τμήμα με τα παραφαρμακευτικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είχα ακούσει ότι μετά τα 30 σταματάνε τα σπυράκια και οι μαύροι πόροι στο πρόσωπο.
Εγώ που τα έχω περάσει εδώ και καιρό, που κάνω συχνά καθαρισμούς, μάσκες και πήλινκ, που χρησιμοποιώ καθημερινά προϊόντα ειδικά για δέρμα με τάση για ατέλειες και σπυράκια, γιατί δεν λένε να εξαφανιστούν; Ούτε ο καθαρισμός πρωΙ-βράδυ τα εξαφανίζει.
Μάλλον χρησιμοποιώ λάθος προϊόντα.
Καμμιά συμβουλή;

Εχεις κανει καποιον καθαρισμο προσωπου σε δερματολογο?
Αν και ειναι κατι που οι περισσοτερες απο εμας το αμελουν...να σημειωσω οτι ειναι απαραιτητο για την επιδερμιδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ναι, Avene και Biotherm βρίσκεις στο Hondos, τα πρώτα ίσως στο τμήμα με τα παραφαρμακευτικά! :)
Ευχαριστώ, θα τα ψάξω εκεί.
Έχουν μήπως κάποιο προϊόν για σπυράκια ή μαύρα στίγματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εχεις κανει καποιον καθαρισμο προσωπου σε δερματολογο?
Αν και ειναι κατι που οι περισσοτερες απο εμας το αμελουν...να σημειωσω οτι ειναι απαραιτητο για την επιδερμιδα....

Συνήθως κάνω μια φορά στο τετράμηνο-πεντάμηνο, αν και τώρα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας έχω να κάνω κανένα χρόνο.
Το κακό είναι ότι 2 μέρες μετά τα σπυράκια και τα μαύρα στίγματα ξαναεμφανίζονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συνήθως κάνω μια φορά στο τετράμηνο-πεντάμηνο, αν και τώρα λόγω εγκυμοσύνης και γέννας έχω να κάνω κανένα χρόνο.
Το κακό είναι ότι 2 μέρες μετά τα σπυράκια και τα μαύρα στίγματα ξαναεμφανίζονται!

Ο δερματολογος σου σου εχει πει κατι γι αυτο?
Πως θα μπορουσες να το καταπολεμησεις?
Τι προιοντα θα σου προτεινε να χρησιμοποιησεις κ.ο.κ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξέρω διάφορα προϊόντα, αλλά αν έχεις πρόβλημα, μόνο ένας δερματολόγος θα σου πει κάτι.
Πχ θα μπορούσες έτσι κι αλλιώς να κάνεις μία φορά την εβδομάδα peeling με πολύ λεπτούς κόκους, μάσκα αργίλου και μετά μία κρέμα για τα στίγματα... όπως της Vichy η Normaderm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τωρα που ειπες vichy, ποια η γνωμη σας για την vichy? Εμενα γενικα μου αρεσουν πολυ τα προιοντα της, και εχω πολλα (καθαρισμου, ενυδατικες, αντηλιακο) αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι χημικα και επικινδυνα. Με τοσα που ακουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα ντε, κι εγώ δεν έχω πια το κουτάκι της κρέμας αυτής, να δω τα συστατικά... Και το cosmeticsdatabase δεν έχει τη μάρκα.
Αν και με εκνευρίζουν απίιιιιστευτα οι διαφημίσεις τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αφήστε να πάει...
Τα έχω δοκιμάσει όλα! Ότι μου σύστησε ο δερματολόγος, Vichy και Normaderm, peeling, μάσκες αργίλου...
Δεν είναι ότι γεμίζω σπυράκια. Βγαίνουν σε συγκεκριμένα σημεία. Για παράδειγμα σήμερα έχω τρία δίπλα στη μύτη που με νύχια και δόντια κρατιέμαι για να μην τα σπάσω :( (όχι, δεν θα το κάνω!)
Ο δερματολόγος επιμένει ότι είναι θέμα καθαρά διατροφής αλλά ακόμα και όταν ακολουθώ υγιεινή διατροφή για μήνες, το πρόβλημα παραμένει.
Thanks όμως κορίτσια. Θα το παλέψω.
Α! επι ευκαιρίας...Τα καλλυντικά που κάθησαν καλύτερα στο δέρμα μου μέχρι στιγμής είναι του Yves Rocher τα οποία διατείνονται ότι είναι 100% φυτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Την κρέμα τη Skinoren την έχεις δοκιμάσει;

Btw για έλεγχο προϊόντων:
lesstoxicguide
cosmeticdatabase
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Την κρέμα τη Skinoren την έχεις δοκιμάσει;

Όχι. Καλή; Κάνει για τέτοιες περιπτώσεις;
Που τη βρίσκεις; Σε φαρμακεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, είναι φαρμακευτική και προσωπικά τη βρίσκω πολύ καλή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top