commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Μακαρόνια μπολονέζ :
Υλικά:

½ κιλό κιμά χοιρινό
1 μικρό ξερό κρεμμύδι
1 καρότο
1 κλωναράκι σέλερι
1 σκελίδα σκόρδο
2 κουτιά ντοματάκια κονκασέ
½ φλ. λευκό κρασί
1 κοφτή Κ. σ. θυμάρι
1 κοφτή Κ. σ. βασιλικό
αλάτι
φρεσκοτριμμένο πιπέρι
¼ φλιτζ. Ελαιόλαδο
παρμεζάνα
500 γρ. μακαρόνια σπαγγέτι

Εκτέλεση:
Καθαρίζουμε τα λαχανικά και το σκόρδο και τα ψιλοκόβουμε Τα σοτάρουμε στο ελαιόλαδο σε δυνατή φωτιά για λίγα λεπτά μέχρι να μαλακώσουν.
Προσθέτουμε τον κιμά και τα μπαχαρικά, ανακατεύουμε μέχρι να ψηθεί σβήνουμε με το κρασί.
Μετά από 3-4 λεπτά ρίχνουμε τα ντοματάκια και λίγο αλάτι.
Βράζουμε για περίπου 20 λεπτά σε μέτρια φωτιά μέχρι να πήξει η σάλτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ωραία η συνταγή της commie, αλλά εγώ βάζω μόνο μοσχαρίσιο κιμά, τον χοιρινό γενικά τον αποφεύγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
ωραία η συνταγή της commie, αλλά εγώ βάζω μόνο μοσχαρίσιο κιμά, τον χοιρινό γενικά τον αποφεύγω
εγώ αποφεύγω το μοσχαρίσιο νομίζω ότι είναι πολύ βαρετός ο μοσχαρίσιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δοκιμάστε κιμά από κοτόπουλο και θα με θυμηθείτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δοκιμάστε κιμά από κοτόπουλο και θα με θυμηθείτε :D
αυτός είναι τέλειος και για μπιφτέκια:D

πάντως εγώ το χοιρινό το αποφεύγω και για λόγους υγείας, είναι πολύ πιο λιπαρός από τον μοσχαρίσιο και έχει πολλές τοξίνες. Έτσι και φάω χοιρινό το δέρμα μου γίνεται χάλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top