Χειμερινές Διακοπές

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Όταν ακούμε διακοπές ειδικά στην Ελλάδα τις έχουμε συνδυάσει με τον Καλοκαιρινό ήλιο και τα νησιά μας....
Κι όμως οι χειμερινές διακοπές προσφέρουν κι αυτές ξεκούραση, χαλάρωση και μια ευκαιρία για απόδραση από την καθημερινότητά μας....
Ας μιλήσουμε για τα πάντα γύρω από τις χειμερινές διακοπές.....


Αν έχετε πάει ή όχι;
Αν το συνηθίζετε να οργανώνετε κάθε χρόνο χειμερινές διακοπές ή χειμερινά τριήμερα;
Σε ποιους προορισμούς εντός και εκτός Ελλάδος έχετε πάει;
Που θα θέλατε να πάτε και το έχετε όνειρο ζωής;;;
Όταν επιλέγετε χειμερινές διακοπές τις κάνετε με σκοπό τη χαλάρωση ή το ξεφάντωμα....;;;
Τις συνδυάζετε με χειμερινά σπορ...;;;
Είναι στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα οι χειμερινές διακοπές σε συνδυασμό με χειμερινά σπορ;;; 'Η αποτελεί ελιτίστικη επιλογή για ολίγους;;;;

Συνδυάζετε πάντα ότι χειμερινές διακοπές ίσον διακοπές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς;;;;




Ας ξεκινήσουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θυμάμαι παλιά πηγαίναμε στο χωριό ή με τον κοινωνικό τουρισμο σε πολύ φτηνα σπιτάκια στο βουνό. Πάντα για χαλάρωση, περιπατο στα χωριά, φαγητό στα ταβερνάκια, κλπ. Δεν εχω κάνει ποτέ χειμερινές διακοπες του τύπου "Αράχωβα για σκι και clubbing" αν και το κομμάτι του σκι μου εχει μεινει λιγο απωθημενο και θα ηθελα να παω κάποια στιγμη. Τα κλασσικά μερη είναι Πελοπόννησος, Γιάννενα, Πήλιο, Ευρυτανία και θα ήθελα κάποια στιγμή να παω Σκωτία (νομιζω είναι πολύ κλισε αυτό). Βεβαια φετος εννοείται ότι ουτε για το χωριό δεν μας βλέπω! Ηταν το γνωστο catch 22, όταν έχεις λεφτα δεν εχεις χρόνο κι οταν εχεις χρόνο δεν εχεις λεφτα. Αλλά φέτος δεν εχουμε τιποτα από τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεδομένου ότι είμαι φοιτήτρια, για μένα χειμερινές διακοπές είναι οι διακοπές Χριστουγέννων-Πρωτοχρονιάς, που διαρκούν 2 εβδομάδες. Καμιά φορά βέβαια κανονίζω και μια τριήμερη απόδραση μετά την εξεταστική του χειμερινού εξαμήνου.
Συνήθως πηγαίνω στην πόλη μου (Ξάνθη) για Χριστούγεννα. Μία φορά προ αμνημονεύτων χρόνων είχα πάει Γερμανία. Για διάλειμμα μετά την εξεταστική έχω πάει στην Ξάνθη πάλι (στα Καρναβάλια, με παρέα) και στο Πήλιο.
Θα ήθελα να πάω Γερμανία και Αυστρία για Χριστούγεννα. Κατά πάσα πιθανότητα του χρόνου θα πάω Γερμανία :D
Πάντα στις διακοπές ο στόχος μου είναι η χαλάρωση, όχι το ξεφάντωμα.
Δεν κάνω χειμερινά σπορ. Πολλοί Έλληνες κάνουν όμως, δε θεωρώ δηλαδή ότι είναι άθληματα για λίγους μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εδώ δεν έχουμε λεφτά για καλοκαιρινές, θα πάμε και χειμερινές? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εδώ δεν έχουμε λεφτά για καλοκαιρινές, θα πάμε και χειμερινές? :P

Ορίστε, διακοπές στην γειτονική Αθήνα για εσάς τους Πειραιώτες παρακαλώ! 2.80 ευρώ τα μεταφορικά απο/προς το ξενοδοχείο, δωμάτιο με 14 ευρώ την βραδιά ΚΑΙ πρωινό μέσα στην τιμή...τι άλλο θες? Σπίτι σου πιό πολλά χαλάς την ημέρα σε νοίκι, ρεύμα, νερό και φαγητό.
Δεν κάνω πλάκα...υπάρχει αυτό. Η κρίση χτυπάει και τα ξενοδοχεία.
:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Όταν ακούμε διακοπές ειδικά στην Ελλάδα τις έχουμε συνδυάσει με τον Καλοκαιρινό ήλιο και τα νησιά μας....
Κι όμως οι χειμερινές διακοπές προσφέρουν κι αυτές ξεκούραση, χαλάρωση και μια ευκαιρία για απόδραση από την καθημερινότητά μας....
Ας μιλήσουμε για τα πάντα γύρω από τις χειμερινές διακοπές.....


Αν έχετε πάει ή όχι;
Αν το συνηθίζετε να οργανώνετε κάθε χρόνο χειμερινές διακοπές ή χειμερινά τριήμερα;
Σε ποιους προορισμούς εντός και εκτός Ελλάδος έχετε πάει;
Που θα θέλατε να πάτε και το έχετε όνειρο ζωής;;;
Όταν επιλέγετε χειμερινές διακοπές τις κάνετε με σκοπό τη χαλάρωση ή το ξεφάντωμα....;;;
Τις συνδυάζετε με χειμερινά σπορ...;;;
Είναι στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα οι χειμερινές διακοπές σε συνδυασμό με χειμερινά σπορ;;; 'Η αποτελεί ελιτίστικη επιλογή για ολίγους;;;;

Συνδυάζετε πάντα ότι χειμερινές διακοπές ίσον διακοπές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς;;;;




Ας ξεκινήσουμε!!!!
τον χειμώνα προτιμώ να κάνω διακοπές σε κάποιο ζεστό και ηλιόλουστο μέρος (δεν μου αρέσει ιδιαίτερα ο χειμώνας), αλλά δεν μου περισσεύουν χρήματα για χαβάη :lol:. Τα χιόνια και το σκι/snowboard δεν με συγκινούν ιδιαίτερα (άλλωστε είναι 15 λεπτά δρόμος τα χιονοδρομικά). Δυστυχώς όμως φέτος θα δουλεύω στις διακοπές μου... το μόνο θετικό είναι ότι θα κάνω 2ημερα ταξιδάκια λόγω δουλειάς σε μια περιοχή που έχει hot springs... κάτι είναι και αυτό :/:

Δεν συνηθίζω να οργανώνω ταξίδια, με κουράζουν άλλωστε, αλλά είναι όπως κάτσει. Αν οργανώσει κάτι η παρέα μου δεν θα πω όχι. Εντός ελλάδας δεν έχω κάνει ταξίδια γιατί μένω στο εξωτερικό :P
Όνειρο ζωής είναι να κάνω χριστούγεννα στο Σίδνεϋ :D
Τις διακοπές μου συνήθως τις επιλέγω με βάση την χαλάρωση (θέλω να ξεφύγω από την μούχλα του χειμώνα :lol: ). Δεν δίνω σημασία στα χειμερινά σπορ γιατί ούτως ή άλλως σκι μπορώ να κάνω από οκτώβριο μέχρι απρίλιο, οπότε δεν έχει νόημα να σπαταλώ τον χρόνο μου με κάτι που μπορώ να κάνω όλο τον χειμώνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά εμείς οι βολιώτες είμαστε δίπλα στο Πήλιο οπότε θα παιτάχτουμε καμιά βολτίτσα μέσα στις γιορτές να δούμε λίγο πράσινο και να νιώσουμε λίγο κρυο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
για σκι στο βουνο φυσικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top