[Εάν δεν πιστεύετε στο Χριστιανισμό] Σε τι θρησκεία/θεό πιστεύετε;

[Εάν δεν πιστεύετε στο Χριστιανισμό] Σε τι θρησκεία/θεό πιστεύετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Άθεος/Δε με απασχολεί η θρησκεία

    Ψήφοι: 31 81.6%
  • Μουσουλμάνος

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Ινδουιστής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιχιστής

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Εβραίος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουδιστής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κομφουκιανιστής

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλη θρησκεία

    Ψήφοι: 5 13.2%

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ενδιαφέρον θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Επρεπε να γραψεις αν δεν ειστε Χριστιανοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Επρεπε να γραψεις αν δεν ειστε Χριστιανοι.
Απορώ πώς ο Andy δεν έβαλε στο θέμα τον τίτλο "Ποιος είναι ο αγαπημένος σας θεός;".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω στον Slifer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω στον Slifer.

Βλασφημια του 4Kids που ''κολλησε'' τελικα, Osiris ειναι κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι ο καλύτερος θεός είναι ο obelisk, αλλά επί του παρόντος με αφορά κάτι άλλο, πιο σημαντικό, που θέλω να ρωτήσω:

Ποιο ακριβώς είναι το νόημα της φράσης:
"Εάν δεν πιστεύεται στο Θεό, σε τι θρησκεία/θεό πιστεύετε?"
Το θέμα, εκτός από πολύ ενδιαφέρον, πρέπει να είναι και ιδιαίτερα προφανές, για όλους εκτός από εμένα. Μια διευκρίνιση λοιπόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσπαθώ να συλλέξω στοιχεία αλλόθρησκων, επειδή είδα σε μια δημοσκόπιση στο e-steki, ότι περίπου 250 άτομα είπαν ότι δεν πιστεύουν στο θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Προσπαθώ να συλλέξω στοιχεία αλλόθρησκων, επειδή είδα σε μια δημοσκόπιση στο e-steki, ότι περίπου 250 άτομα είπαν ότι δεν πιστεύουν στο θεό.

άλλο σου λέει. ουσιαστικά γράφεις "αν δεν πιστεύετε στο θεό, σε τι θεό πιστεύετε?". αυτό που λες δεν ευσταθεί, το καταλαβαίνεις κι ο ίδιος νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Στην δημοσκόπηση, στην αρχή, ο όρος "Σιχιστής" μάλλον δεν είναι σωστός. Η wikipedia, όπως και άλλα sites αναφέρονται στην συγκεκριμένη θρησκεία της Ινδίας ως "Σιχισμός", αλλά οι πιστοί της θρησκείας αυτής ονομάζονται "Σιχ" (άκλιτο) και όχι "Σιχιστές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
στον obelisk τον βασανιστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν ασπάζομαι καμία θρησκεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Άντε πάλι με αυτό.Γιατί ντε και καλά να πιστεύεις σε κάποιο Θεο ή να ασπάζεσαι μία θρησκεία;Είναι δικαίωμά μου να μην πιστεύω πουθενά.Όταν το ανακοίνωσα σε ένα γνωστό μου μου είπε "καλύτερα να μου έλεγες ότι πιστεύεις κάπου αλλού παρά ότι είσαι άθεος."
Τόσο παράξενο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όταν το ανακοίνωσα σε ένα γνωστό μου μου είπε "καλύτερα να μου έλεγες ότι πιστεύεις κάπου αλλού παρά ότι είσαι άθεος."
Τόσο παράξενο είναι;
Χαχ, κι όμως. Πώς τολμάς να βαδίζεις σε τούτο τον καταραμένο κόσμο χωρίς το φόβο κάποιας θείας τιμωρίας πάνω από το κεφάλι σου ολημερίς κι ολονυχτίς? Είσαι αχάριστος. Ο άνθρωπος είναι αυτόνομη και αυθύπαρκτη οντότητα?? Μα τί βλασφημίες !:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον θέμα.

Διάβασε την φυσική και άσε τις θρησκείες λέω εγώ:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ειμαι ο μονος που πιστευει στην τυχη και μονο? :P

Οπως το βλεπω εγω πολλα πραγματα ειναι τυχαια στην ζωη μας. Να μερικα παραδειγματα: Απο την στιγμη που βγαινεις απο το σπιτι σου να πας στην πλατεια με τα ποδια εχεις καποιες πιθανότητες να σε χτυπησει ενα αμαξι(μικροσκοπικες βεβαια) ειτε προσεχεις ειτε δεν προσεχεις. Μπορει να πεσει στις πανελληνιες θεμα που διαβασες το πρωι με το που ξυπνησες(Παλι πολυ λιγες πιθανοτητες αλλα εθικτο).

Τα πιο πολλά συμβαινουν βεβαια απο καθαρες επιλογες αλλα κατα την γνωμη μου πολλα ειναι απλα τυχη και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα απολυτως. Δεν πιστευω σε κανενα θαυμα η θεο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σε μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν πιστευω σε καμια θρησκεια απλα πιστευω στο θεο.Επισης ο θεος μπορει να ειναι η φυση κατα εμενα.Η φυση εκδικειται οταν ο θεος εκδικειται τα ταυτιζω θεος=φυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν πιστευω σε καμια θρησκεια απλα πιστευω στο θεο.Επισης ο θεος μπορει να ειναι η φυση κατα εμενα.Η φυση εκδικειται οταν ο θεος εκδικειται τα ταυτιζω θεος=φυση

Έξυπνο αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top