Κινητά τηλέφωνα: Μόδα ή ανάγκη;

Κινητά τηλέφωνα:Μόδα ή ανάγκη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Μόδα.

    Ψήφοι: 6 12.8%
  • Ανάγκη.

    Ψήφοι: 13 27.7%
  • Μόδα και ανάγκη.

    Ψήφοι: 28 59.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,449 μηνύματα.
Έχω αναφέρει ότι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις γυναίκες τις οποίες γουστάρω
αλλά επειδή όταν ερχόμαστε να ριχτούμε κρατάτε σχεδόν μονίμως ένα τηλέφωνο
έθιξα το θέμα. :cool:

Ομοίως και αρκετοί άνδρες πράττουν έτσι αλλά δεν με απασχολεί διότι δεν ρίχνομαι σε άνδρες.

Τι να κάνουμε; έτσι είναι!

:/:


Μπορει να το κρατανε επιτηδες συντροφε για να μας αποφευγουνε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Μπορει να το κρατανε επιτηδες συντροφε για να μας αποφευγουνε :D


Αυτό δεν ευσταθεί. Απλά το έχουν γιατί έτσι την βρίσκουν

και φαίνεται όταν γράφουν, μιλούν ή γενικώς....ασχολούνται!

Δεν βρίσκομαι στην Αλάσκα, τα βλέπω γύρω μου και τα κάνουν γνωστές μου.

Συνέχεια...:whatever:

Τελοσπάντων, αυτά είχα να πω!

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στους περισσότερους ανθρώπους πλέον το κινητό είναι η φυσική προέκταση του χεριού τους. Δεν έχει να κάνει με άντρες vs γυναίκες λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σχεδόν όλες οι γυναίκες και σχεδόν κάθε στιγμή, έχουν ένα κινητό αγκαλιά μαζί με τα καλώδια στ'αυτιά...
Δηλαδή να μην ακούμε μουσική ή να μην βλέπουμε κάποιο βίντεο, να μην διαβάζουμε κάποιο αρθρο ή βιβλίο στο ίντερνετ, να μην στέλνουμε μηνύματα, να μην κάνουμε κλήσεις και στην τελική να μην χαζεύουμε στα σοσιαλ μίντια σε χώρους με άνδρες (δηλαδή παντού) σε περίπτωση που θελήσει κάποιος να μας μιλήσει. Μήπως δεν είναι οι γυναίκες και τα κινητά το πρόβλημα αλλά αντιθέτως δικαιολογία ώστε να μην γίνει η γνωριμία και μετά να τις χρησιμοποιούμε ως αποδιοπομπαιους τράγους λόγω της δικής μας ανικανότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μερικες φορες σαφεστατα το κανουμε για να σας αποφυγουμε. Καμια φορα θες απλα να πιεις τον καφε σου/ποτο σου με την παρεα σου, χωρις τον καθε ασχετο να σε ενοχλει γιατί πολύ απλά, για να σας προλάβω, το ότι βρίσκεσαι σε ένα
μαγαζί δεν σημαίνει ότι δεν έχεις φίλο ή ότι ψάχνεις να βρεις. Απιστευτο κι όμως αληθινό. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,449 μηνύματα.
Δηλαδή να μην ακούμε μουσική ή να μην βλέπουμε κάποιο βίντεο, να μην διαβάζουμε κάποιο αρθρο ή βιβλίο στο ίντερνετ, να μην στέλνουμε μηνύματα, να μην κάνουμε κλήσεις και στην τελική να μην χαζεύουμε στα σοσιαλ μίντια σε χώρους με άνδρες (δηλαδή παντού) σε περίπτωση που θελήσει κάποιος να μας μιλήσει. Μήπως δεν είναι οι γυναίκες και τα κινητά τους πρόβλημα αλλά αντιθέτως δικαιολογία ώστε να μην γίνει η γνωριμία και μετά να τις χρησιμοποιούμε ως αποδιοπομπαιους τράγους λόγω της δικής μας ανικανότητας;


Ναι οτι η κοπελα θα πιάσει να μιλάει στο τηλέφωνο οταν θέλει να της μιλήσει ο άλλος. Δεν γινονται αυτά. Οταν η άλλη ειναι απορροφημένη με το κινητο της κατα 80% ουτε εγω θα πηγαινα να της μιλήσω οσο και να μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Οταν η άλλη ειναι απορροφημένη με το κινητο της κατα 80% ουτε εγω θα πηγαινα να της μιλήσω οσο και να μου άρεσε.


Πάντως ορίστε, είναι αποτελεσματικός τρόπος για να αποφύγουμε κάποιον. Το είπες και μόνος σου. Και κάπως έτσι αποστολή εξετελέσθη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,449 μηνύματα.
Πάντως ορίστε, είναι αποτελεσματικός τρόπος για να αποφύγουμε κάποιον. Το είπες και μόνος σου. Και κάπως έτσι αποστολή εξετελέσθη :P


Ναι εγω απέφυγα ομως! Οχι εσυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι εγω απέφυγα ομως! Οχι εσυ :D


Ισχυει. Μ'αυτόν τον τρόπο απανταω στον φιλο μας τον @McManus που ειπε οτι αυτα δεν γινονται :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,449 μηνύματα.
Ισχυει. Μ'αυτόν τον τρόπο απανταω στον φιλο μας τον @McManus που ειπε οτι αυτα δεν γινονται :eek:


Τι ειμαστε εμεις να μιλαμε στην κάθε αγνωστη που παριστανει και τη δυσκολη οι ψυχαγωγητες της;


εννοειται οτι αμα δεις τέτοιες συμπεριφορές δεν πάς κάν.

εκτος και αν έχουμε βαλει κανα στοιχημα σε στυλ κολωνεις να πάς να της μιλήσεις κτλπ οποτε θα βρω μια ευκολη αφορμη και θα πιάσουμε λιγο τη κουβέντα εκει και αυτο! Για τη πλάκα δηλαδη μη νομιζεις τωρα οτι θα κάτσουμε και να σκάσουμε. Ετσι να έχουμε θέμα συζητησης για οταν γυριζουμε μετά στο σπιτι :loltooth:


και που θα πεις μια δυο κουβεντες σε ενα μπάρ με κάποια δεν έγινε και τιποτα μπορει να μην συνεχισεις καν τη κουβεντα μετά ή να μην ζητησεις καν κινητό. Αναλογα πανε αυτά. Πχ αν κάποια δεν ρωτάει τιποτα για σενα σημαινει οτι δεν ενδιαφέρεται γενικοτερα να σε γνωρισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Δηλαδή να μην ακούμε μουσική ή να μην βλέπουμε κάποιο βίντεο, να μην διαβάζουμε κάποιο αρθρο ή βιβλίο στο ίντερνετ, να μην στέλνουμε μηνύματα, να μην κάνουμε κλήσεις και στην τελική να μην χαζεύουμε στα σοσιαλ μίντια σε χώρους με άνδρες (δηλαδή παντού) σε περίπτωση που θελήσει κάποιος να μας μιλήσει. Μήπως δεν είναι οι γυναίκες και τα κινητά το πρόβλημα αλλά αντιθέτως δικαιολογία ώστε να μην γίνει η γνωριμία και μετά να τις χρησιμοποιούμε ως αποδιοπομπαιους τράγους λόγω της δικής μας ανικανότητας;


Αντί να μου αραδιάζεις το τι κάνετε με ένα κινητό και στην τελική όπως είπες (άρα και το πιο βασικό σας)
να σερφάρετε στα σόσιαλ, μπορείς απλά να εμβαθύνεις σε αυτά που μόλις έγραψες.
Κι είναι λοιπόν γεγονός ότι τρώτε πολύ χρόνο στο τηλεφωνάκι σας. ;)

Δεν σου κάνω κουμάντο. Κάτσε κι όλη μέρα κι εσύ κι όλες σας.
Το παράπονο μου έγραψα και δικαιούμαι να το κάνω.
Δεν ανέφερε κανείς να μην ασχολείστε σε χώρους με άνδρες. Δεν έχουμε ειδικούς χώρους οι άνδρες.
Συνυπάρχουμε με εσάς κι όντως είμαστε παντού όπως κι εσείς.
Τώρα αν εσύ θεωρείς οτι αυτό είναι σημάδι ανικανότητας και το χρησιμοποιούμε
ως ασπίδα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να ριχτώ σε καμία τριανταριά γυναίκες με κινητό
μέσα σε μία μέρα στο ρεπό μου για να δούμε τις αντιδράσεις τους. :jumpy:
Αααααααν τυχόν δηλαδή αντιδράσουν. :/:
Μπορείς να έρθεις κι εσύ κι όποιος θέλει να δει το σόου αντί να κάθεται στην εκ του ασφαλούς αποψάρα του.
Θα πέσει πολύ γέλιο.

Να είσαι καλά.

:cool:

Μερικες φορες σαφεστατα το κανουμε για να σας αποφυγουμε. Καμια φορα θες απλα να πιεις τον καφε σου/ποτο σου με την παρεα σου, χωρις τον καθε ασχετο να σε ενοχλει γιατί πολύ απλά, για να σας προλάβω, το ότι βρίσκεσαι σε ένα
μαγαζί δεν σημαίνει ότι δεν έχεις φίλο ή ότι ψάχνεις να βρεις. Απιστευτο κι όμως αληθινό. :angelnot:


Δεν αναφέρομαι στις μερικές φορές που ουσιαστικά είναι ελάχιστες, για να μην πω καμιά. ;)

Αναφερομαι στις ιδιαίτερα άφθονες κατά τις οποίες ασχολείστε διαρκώς με το κινητό σας.
Αντιλαμβανόμαστε πλήρως ποτέ θέλετε να μας αποφύγετε και πίστεψε με δεν χρησιμοποιείτε καν το κινητό σας
για κάτι τέτοιο. Το να ξινίσετε ή απλά να μας απορρίψετε ειναι πολύ πιο εύκολο.
Γνωρίζουμε ότι το έχετε αυτοκόλλητο επειδή το έχετε ανάγκη λοιπόν κι όχι για να μας αποφύγετε.

Μία χαρά λοιπόν μας αποφεύγετε όταν θέλετε και πίστεψε με μπορώ να το αποδείξω άνετα.
Καμία δεν χρησιμοποίησε το κινητό της για κατι τέτοιο κι αυτά τα λέτε για να απενεχοποιήσετε
την κινητο-ανάγκη σας. Εσύ βεβαια μπορεί να πιστεύεις ότι θες και καλά κάνεις.

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πάντως αντικειμενικά από το να ακούω τα προσωπικά του καθένα/καθεμίας προτιμώ να είμαι καλωδιωμένη , να ακούω μουσική και να χαλαρώνω. Τώρα αν αυτό αποτελεί "δικαιολογία;"για τον κάθε Βρασίδα να μην προσεγγίσει την κάθε Περσεφόνη που φαινομενικά του αρέσει , δεν θα το κρίνω . Εν πάση περιπτώσει , και χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το φύλο μου , δεν ασχολούμαστε μόνο εμείς με το κινητό . Πολλά αγόρια βλέπουν βίντεο ή καίγονται να περάσουν πίστες στα βιντεοπαιχνίδια ή ανεβάζουν stories στο ίνσταγκραμ.... Όπως και να έχει , η αλλοτρίωση φαίνεται όταν βλέπεις παρέες ή και ζευγάρια να είναι προσηλωμένα στην οθόνη
Τα κινητά , κακά τα ψέματα έχουν γίνει κομμάτι της ζωής μας και η χρήση είναι ίδια και για τα δύο φύλα.. έχουν γίνει μόδα και ανάγκη ταυτόχρονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το κινητό τηλέφωνο (και δεν εννοώ το απλό τηλέφωνο αλλά το smartphone είναι ανάγκη). Η μόδα είναι κάτι ανεξάρτητο και μπορεί να εφαρμοστεί σε όλα τα υλικά και άυλα αγαθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αντί να μου αραδιάζεις το τι κάνετε με ένα κινητό και στην τελική όπως είπες (άρα και το πιο βασικό σας)
να σερφάρετε στα σόσιαλ, μπορείς απλά να εμβαθύνεις σε αυτά που μόλις έγραψες.
Κι είναι λοιπόν γεγονός ότι τρώτε πολύ χρόνο στο τηλεφωνάκι σας. ;)

Δεν σου κάνω κουμάντο. Κάτσε κι όλη μέρα κι εσύ κι όλες σας.
Το παράπονο μου έγραψα και δικαιούμαι να το κάνω.
Δεν ανέφερε κανείς να μην ασχολείστε σε χώρους με άνδρες. Δεν έχουμε ειδικούς χώρους οι άνδρες.
Συνυπάρχουμε με εσάς κι όντως είμαστε παντού όπως κι εσείς.
Τώρα αν εσύ θεωρείς οτι αυτό είναι σημάδι ανικανότητας και το χρησιμοποιούμε
ως ασπίδα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να ριχτώ σε καμία τριανταριά γυναίκες με κινητό
μέσα σε μία μέρα στο ρεπό μου για να δούμε τις αντιδράσεις τους. :jumpy:
Αααααααν τυχόν δηλαδή αντιδράσουν. :/:
Μπορείς να έρθεις κι εσύ κι όποιος θέλει να δει το σόου αντί να κάθεται στην εκ του ασφαλούς αποψάρα του.
Θα πέσει πολύ γέλιο.

Να είσαι καλά.

:cool:




Δεν αναφέρομαι στις μερικές φορές που ουσιαστικά είναι ελάχιστες, για να μην πω καμιά. ;)

Αναφερομαι στις ιδιαίτερα άφθονες κατά τις οποίες ασχολείστε διαρκώς με το κινητό σας.
Αντιλαμβανόμαστε πλήρως ποτέ θέλετε να μας αποφύγετε και πίστεψε με δεν χρησιμοποιείτε καν το κινητό σας
για κάτι τέτοιο. Το να ξινίσετε ή απλά να μας απορρίψετε ειναι πολύ πιο εύκολο.
Γνωρίζουμε ότι το έχετε αυτοκόλλητο επειδή το έχετε ανάγκη λοιπόν κι όχι για να μας αποφύγετε.

Μία χαρά λοιπόν μας αποφεύγετε όταν θέλετε και πίστεψε με μπορώ να το αποδείξω άνετα.
Καμία δεν χρησιμοποίησε το κινητό της για κατι τέτοιο κι αυτά τα λέτε για να απενεχοποιήσετε
την κινητο-ανάγκη σας. Εσύ βεβαια μπορεί να πιστεύεις ότι θες και καλά κάνεις.

:cool:


Οκ, μπορείς να απορρίψεις ο,τι λέω, άσχετα από το ότι το λέω με βάση προσωπική εμπειρία, δικιά μου και απο φίλες μου. Ποια ειμαι εγώ άλλωστε να σου μιλήσω για το πως συμπεριφέρομαι εγώ και πολλες γνωστες μου. Εσυ ξερεις καλύτερα από εμενα και από κάθε γυναίκα, την συμπεριφορά των γυναικών μαλλον, ε; Ψυχαναλυτής είσαι; Ερευνητής; :hmm:
Και βασικά εσένα τι σε νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι στους δημόσιους χώρους, οέο; Μπορεί κάποια να βγει με φίλες, με τον φίλο της ή με παρεα και να θέλει να ανεβάσει καμία διακοσαριά στοριζ. Μπορεί το ίδιο να κάνει κάποιος αντρας. Εσένα τι σε νοιάζει; :P Είναι υποχρεωμένοι όλοι και όλες σε ένα μπαρ να κοιτάνε τριγύρω τους και να περιμένουν τον επόμενο ή την επόμενη που θα τους την πέσει; Εσυ γι’αυτο το πράγμα ζείς μόνο; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,449 μηνύματα.
Οκ, μπορείς να απορρίψεις ο,τι λέω, άσχετα από το ότι το λέω με βάση προσωπική εμπειρία, δικιά μου και απο φίλες μου. Ποια ειμαι εγώ άλλωστε να σου μιλήσω για το πως συμπεριφέρομαι εγώ και πολλες γνωστες μου. Εσυ ξερεις καλύτερα από εμενα και από κάθε γυναίκα, την συμπεριφορά των γυναικών μαλλον, ε; Ψυχαναλυτής είσαι; Ερευνητής; :hmm:
Και βασικά εσένα τι σε νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι στους δημόσιους χώρους, οέο; Μπορεί κάποια να βγει με φίλες, με τον φίλο της ή με παρεα και να θέλει να ανεβάσει καμία διακοσαριά στοριζ. Μπορεί το ίδιο να κάνει κάποιος αντρας. Εσένα τι σε νοιάζει; :P Είναι υποχρεωμένοι όλοι και όλες σε ένα μπαρ να κοιτάνε τριγύρω τους και να περιμένουν τον επόμενο ή την επόμενη που θα τους την πέσει; Εσυ γι’αυτο το πράγμα ζείς μόνο; :look:


Για αυτο ζουμε εμεις ναι. Και ΟΧΙ για τα στοριζζζζ < 3 χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Οκ, μπορείς να απορρίψεις ο,τι λέω, άσχετα από το ότι το λέω με βάση προσωπική εμπειρία, δικιά μου και απο φίλες μου. Ποια ειμαι εγώ άλλωστε να σου μιλήσω για το πως συμπεριφέρομαι εγώ και πολλες γνωστες μου. Εσυ ξερεις καλύτερα από εμενα και από κάθε γυναίκα, την συμπεριφορά των γυναικών μαλλον, ε; Ψυχαναλυτής είσαι; Ερευνητής; :hmm:
Και βασικά εσένα τι σε νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι στους δημόσιους χώρους, οέο; Μπορεί κάποια να βγει με φίλες, με τον φίλο της ή με παρεα και να θέλει να ανεβάσει καμία διακοσαριά στοριζ. Μπορεί το ίδιο να κάνει κάποιος αντρας. Εσένα τι σε νοιάζει; :P Είναι υποχρεωμένοι όλοι και όλες σε ένα μπαρ να κοιτάνε τριγύρω τους και να περιμένουν τον επόμενο ή την επόμενη που θα τους την πέσει; Εσυ γι’αυτο το πράγμα ζείς μόνο; :look:


Δεν σας έθεσα φραγμό για να κάνετε ότι θέλω όταν βγαίνετε έξω ούτε έγινα μπαμπούλας
για να σας τσεκάρω. Ας μην προσθέτουμε βάρος στην συζήτηση με μελό, για να με παρουσιάσεις ως ανακριτή. :cool:
Τα ιδια θα λέμε ξανά; Δεν με απασχολεί τι κάνουν οι άνδρες γιατί δεν τους την πέφτω.
Δεν είναι γκόμενες. :)
Αναφέρομαι σε εσάς διότι σε εσάς την πέφτω.Απλούστατο! :thumbup:

Από κει και πέρα αν εσύ θες να πιστεύεις ότι μέσω του κινητού μας διώχνετε, εγώ πιστεύω οτι αυτά
είναι φούμαρα και δικαιολογίες για να καλύπτεστε. Εξάλλου εσείς στην σημερινή εποχή
σκούζετε ότι είστε δυναμικές με καριέρα, όνειρα και φιλοδοξίες.
Πως θες λοιπόν να χωνέψω ότι τόσο ολοκληρωμένες υπάρξεις έχετε ανάγκη ένα κινητό
για να μας αποφεύγετε; :/:
Όχι λοιπόν, δεν το έχετε ανάγκη για αυτόν τον λόγο και σου επαναλαμβάνω ότι μία χαρά μας φτύνετε
αν δεν μας θέλετε χωρίς την ηλεκτρονική σας μπακατέλα.

Και...

αν το είχατε ανάγκη ως διώκτη μας, δεν θα ήσασταν πορωμένες κι απορροφημένες σε σελίδες και σόσιαλ
αλλα το πολύ-πολύ θα μιλούσατε για να μας αποφύγετε που ούτε αυτό τελικά κάνετε για να μας διώξετε
γιατί ούτε αυτό χρειάζεστε. Μας διώχνετε μια χαρά χωρίς το κινητό επαναλαμβάνω.
Και σιγά κιόλας μην σας την πέφτουμε τόσο έντονα που να πρέπει να το έχετε συνέχεια στο αυτί ή στο στόμα σας.
Άρα είστε εθισμένες στο κινητό. Απλά πράγματα. :thumbup:
Κι εγώ με την σειρά μου, παρουσιάζω το πρόβλημα έτσι όπως είναι κι όχι με σκοπό να σας απαγορέψω τα κινητά.

Έχετε χάσει την θηλυκότητα σας, βγαίνετε ντουετάκια ή τριπλέτες ή με υποτακτικά ανδρείκελα
που σας βολεύουν επειδή μπορείτε και τα ελέγχετε όσο σας προσκυνούν όταν αναλώνεστε σε ρητά
και θεωρίες στα σόσιαλ ως γιατρικό μοναξιάς. :/:

Εσύ σαφώς και μπορείς να λες ότι δεν είναι έτσι.
Εγω πάλι λέω το αντίθετο. Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα ούτε κι επηρεάζω την ζωή σας με τα λεγόμενα μου.
Επίσης δεν είπα πουθενά ότι είστε υποχρεωμένες να κοιτάτε τριγύρω ποιος θα σκάσει μύτη.
Δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα. Προσθέτεις λόγια αφαιρώντας νοήματα. :/:

Στην τελευταία σου ερώτηση θα σου απαντήσω ότι δεν ζω μόνο για αυτό αλλά...και για αυτό.
Ζω για πολλά πράγματα και εδώ αναλύουμε ένα από αυτά βλέποντας το πρόβλημα.

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχετε πολυ πλακα.

Ακουστε,διαβαστε δηλ,πως φαινεται το σκηνικο.
Απο την μια πλευρα εχουμε τον μανους που κραζει για ενα -αληθινο- φαινομενο. Κραζει τις γυναικες,εξηγωντας γιατι.

Απο την αλλη,εχουμε ολα τα κοριτσακια που απαντανε λες κ τους εκλεψαν το παγωτο.
Το κανουμε για να σας αποφυγουμε,διαβαζουμε κτλ κτλ.

Και αναρωτιεμαι που ζω.
Φημες λενε οτι ζω στην ελλαδα εν ετη 2019.
Πραγματι,ο μανους εχει δικαιο. Συμβαινει και απο τους δυο.

Μηπως να αφησουμε τις φτηνες δικαιολογιες κ να εστιασουμε το θεμα στο γιατι γινεται;κ εξηγω...
Συνηθως βγαινουμε με παρεα...γιατι τετοια προσκοληση με το κινητο; Δε μας καλυπτει η παρεα;

Υγ1.βρεφικο σεντονακι
Υγ2.κανω συλλογη κονφιουζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Συνηθως βγαινουμε με παρεα...γιατι τετοια προσκοληση με το κινητο; Δε μας καλυπτει η παρεα;
Ναι, πιθανώς να μην τον καλύπτει κάποιον η παρέα του. Δεν περνάει καλά, βγήκε απλά για να μην κάτσει σπίτι και αναλώνεται στο κινητό. Κάτι πάει λάθος λοιπόν με τις παρέες αυτού του ανθρώπου και είναι δικό και μόνο δικό του μέλημα να βρει αυτό το κάτι. Τώρα που πήρες την απάντηση που ήθελες θα καταλήξεις κάπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, πιθανώς να μην τον καλύπτει κάποιον η παρέα του. Δεν περνάει καλά, βγήκε απλά για να μην κάτσει σπίτι και αναλώνεται στο κινητό. Κάτι πάει λάθος λοιπόν με τις παρέες αυτού του ανθρώπου και είναι δικό και μόνο δικό του μέλημα να βρει αυτό το κάτι. Τώρα που πήρες την απάντηση που ήθελες θα καταλήξεις κάπου;


Διακρινω εκνευρισμο; Συζητηση -προσπαθουμε να- κανουμε...

Ισως τοτε να εκανε πιο ουσιαστικες παρεες...Νο επιδερμικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Προσωπικά ρίχνω κλεφτές ματιές όταν μπορώ λόγω μαμημένου προγράμματος. Δεν ποστάρω ποτέ καπάκι γιατί σέβομαι την σκέψη σας και τον αντίλογο. Ιμότικον δεν βάζω καν αυτή την στιγμή.

Αλλά...

τώρα μπαίνω και υποκλίνομαι στην αυθεντικότητα όσων έγραψε ή ιγκόγκνιτο.

Στα τέτοια μου αν έχω δίκαιο που λέει.
(και το έγραψε και με αλφα γιώτα έτσι ; )

Μόνο που βγήκε με σπαθί να μιλήσει
ως άνδρας παίρνω κάμψεις κι έχω το λαγκαβούλιν αγκαλιά.

Δίνω τηλεφωνικό ρεπό στον συνάδελφο "τώρα όμως" και μόλις ξυπνήσω θα δουλεψω μόνος γιατί θα παραμιλάω και δεν γουστάρω να ακούει.

Σας παρακαλώ θερμά να σεβαστείτε το "ξεδιπλωμά" της ιγκόγκνιτο.

Για κάτι τέτοια υπάρχουν τα φόρουμ...

Βγαίνω γιατί συγκινήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top