Φωτογραφικός Διαγωνισμός - Βοηθητικό θέμα

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ζωακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra95

Δραστήριο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 782 μηνύματα.
θα πρότεινα διάφορες χώρες ή πόλεις ή νησιά (κ.λ.π) τα οποία έχουμε επισκεφτεί...
Φωτογραφίες που είναι είτε από τοπία, αξιοθέατα, μουσεία, πάρκα, ηλιοβασιλέματα.......... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
προτείνω να φωτογραφίσουμε την Cluj Napoca

θα σας κερδίσω όλους
μου χα χα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όσοι θελουν ζωάκια να ψηφίσουν την πρόταση του insomiac που το πρότεινε στην πρώτη σελίδα του thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Φωτογραφίες παλιάς εποχής .

Τι εννοώ ; Φωτογραφίες που να σε παραπέμπουν σε αλλη εποχή,τραβηγμένες στο σήμερα . π.χ αρχαία κτίρια, παλιά αρχοντικά -γενικότερα οτιδήποτε παρόμοιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής η επικρατέστερη επιλογή είναι αυτή:
Εγώ θα πρότεινα κάτι του τύπου "Στο δρόμο..." που θα έχει ως κύριο θέμα φωτογραφίες δρόμου ίσως και αστικό τοπίο...δλδ είδη φωτογραφίας που ο καθένας μας θα μπορεί να βγεί στο δρόμο και να βγάλει χιλιάδες φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η επιλογή έγινε με 8 ψήφους και το θέμα του διαγωνισμού είναι έτοιμο και περιμένει τις συμμετοχές σας! :)

Το παρόν θέμα, θα παραμείνει ανοιχτό για παράπλευρες συζητήσεις που αφορούν το διαγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


Σχολιασμός φωτογραφίας

Τη φωτογραφία την έβγαλα τον Μάρτιο σε μια περιοχή κοντά στην Καρδίτσα στην λίμνη του Πλαστήρα. Καθώς προσχωρούσα προς στην λίμνη έτοιμος να βγάλω φωτογραφία βλέπω πίσω ένα άσπρο σκυλί να διασχίζει τον δρόμο και αντί να βγάλω την λίμνη έβγαλα τον σκύλο. Την φωτογραφία την ονομάζω άσπρος σκύλος διασχίζει χιονισμένο δρόμο.

:clapup:ψηφίζουμε focko γιατί :clapup:



  1. [*]Έκανε κρύο και για να βγάλω την φωτογραφιά κρύωσαν τα χεράκια μου (δεν είχα γάντια)
    [*]Ο σκύλος περπατάει χωρις να με καταλαβαίνει είναι μια φυσική αντίδραση
    [*]Το σκυλί αν και φαίνεται ήρεμο στην πραγματικότητα δεν ήτανε. ο Fockos διακινδύνευσε την ζωή του για να βγάλει αυτή την photo.
    [*]Άσπρος σκύλος διασχίζει δρόμο σε χιονισμένο τοπίο. Τα χρώματα ταιριάζουν απόλυτα.
    [*]Δεν έκανα καμία επεξεργασία (είναι απόλυτα φυσική η φωτογραφία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ειναι πανεμορφο το σκυλακι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω αποφασίσει να ψηφίσω τη Δευτέρα που θα έχουν μαζευτεί όλες οι συμμετοχές. :hmm:
Το κακό είναι πως δεν έχω κάποια αξιόλογη δική μου φωτογραφία δρόμου και πρέπει να βγω παγανιά το Σαββατοκύριακο! :P
Άτιμε Λιάκουρα, με έκαψες με το θέμα σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία από έναν φάκελο του pc; :redface::P

(μην μου πετάξετε ντομάτες!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


Eτσι τις κάνω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία από έναν φάκελο του pc; :redface::P

(μην μου πετάξετε ντομάτες!):P
Γιατί να σου πετάξουμε ντομάτες; Δεν γεννήθηκε κανείς να ξέρει. ;)

Μπορείς να τις ανεβάσεις και απευθείας στο στέκι, από τις "Περισσότερες επιλογές μορφοποίησης" πατώντας αυτό το κουμπάκι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε! :D

Εκεί που κάνεις upload τις photo έχει μια επιλογή resizing και την κάνεις 640x480 για να μικρύνει.
Εγώ άλλαξα το upload μου με τον τρόπο που είπε η isiliel για να είναι ομοιόμορφες οι φωτογραφίες).


Εφόσον θέλεις μπορείς να το κάνεις έτσι αλλιώς άστο όπως θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εχμμμμ.... μάλλον κάποιος δεν ξέρει να διαβάζει καλά κι έχει γεμίσει όλα τα ποστς με τις φωτογραφίες, αρνητικές ψήφους (στο αντίστοιχο θέμα). Ας πούμε και πάλι ότι ΔΕΝ θα μετρήσει ο αριθμός που γράφει το ποστ, αλλά το πλήθος των θετικών! Ελπίζω αυτή τη φορά να γίνει σαφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χμμ...καλή καρδιά βρε Myrtle μου...Εκείνος/η κουράζεται για να τις βάλει.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Χμμ...καλή καρδιά βρε Myrtle μου...Εκείνος/η κουράζεται για να τις βάλει.. :P

Καλέ εννοείται! Απλά το λέω για να μην κουράζεται τσάμπα... Καταλαβαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Άντε και καλή μας επιτυχία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επειδή υπήρξε μια ένσταση για την εικόνα της Μάρως, να σημειώσουμε εδώ ότι το θέμα του διαγωνισμού αφορά φωτογραφίες που τραβήχτηκαν στο δρόμο.
Η φωτογραφία της Μάρως, απεικονίζει μια καγκελόπορτα που μόνο σε εξωτερικό χώρο θα μπορούσε να συναντήσει κανείς, άρα είναι έγκυρη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top