Ψήφος ή Ψόφος;

Ψήφος ή όχι;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, μάλλον σε μεγάλο κόμμα.

    Ψήφοι: 5 13.2%
  • Ναι, μάλλον σε μικρό κόμμα.

    Ψήφοι: 27 71.1%
  • Ή δεν θα πάω ή θα ρίξω άκυρο.

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Λευκό. Ό,τι θέλουν οι πολλοί. (!)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι στην ίδια φάση με σένα, δεν ξέρω τι μου γίνεται.

    Ψήφοι: 4 10.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Άλλες φορές σκέφτομαι να μην πάω καν να ψηφίσω.
Και άλλες, οτι κάποτε δεν είχαμε καν αυτό το δικαίωμα και με αγώνα το αποκτήσαμε, οπότε είναι κρίμα εγώ τώρα να το προσπερνάω έτσι...

Απο τη μία σκέφτομαι οτι πρέπει να το κάνω, απο την άλλη οτι δεν είμαι ευχαριστημένη απο κανένα πολιτικό, κατακρίνω γενικά το σύστημα οπότε δεν έχει και νόημα να ψηφίσω.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα τί θα κάνω. Να πάω και να ρίξω στην τύχη, είναι τουλάχιστον χαζό. Νιώθει κανένας άλλος έτσι ή μόνο εγώ δεν ξέρω τί μου γίνεται;;

Βάζω μία κρυφή ψηφοφορία, ας πεί ο καθένας με τον τρόπο του τί νιώθει.Μόνο παρακαλώ ΜΗΝ τσακωθείτε :)

Σε καμία περίπτωση αυτό δεν είναι πολιτική δημοσκόπηση που εξυπηρετεί οποιοδήποτε συμφέρον, πέρα απο το δικό μου προσωπικό πρόβλημα και "αναζήτηση".


edit. Μέχρι τώρα προσωπικά συμπεράσματα:

1. λευκο = ακυρο = αποχη = ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
2. ψηφος σε μικρο κομμα ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ = ΟΙ ΨΗΦΟΙ ΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑ!

Αρα μαλλον οποιος θελει να προσπαθησει φετος να κανει τη ΔΙΑΦΟΡΑ, πρεπει να ψηφισει τα καταλληλα μικρα κομματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σύμφωνα με τον συλλογισμό της Τζιο, θα τολμούσα να διακρίνω τους ανθρώπους σε 3 κατηγορίες.
α) Αυτοί που ειλικρινά είναι ευχαριστημένοι-ικανοποιημένοι με την πολιτική κατάσταση ως έχει.
β) Αυτοί που είναι απογοητευμένοι-δυσαρεστημένοι με την πολιτική κατάσταση
γ) Αυτοί που δεν ασχολούνται καθόλου και αδιαφορούν.

Αν λοιπόν κάποιος τοποθετεί τον εαυτό του στη β) κατηγορία, πιστεύω οτι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να απέχει από τις εκλογές. Πρέπει να ψηφίσει και μάλιστα συγκεκριμένο κόμμα και όχι λευκό ή άκυρο, έστω κι αν επιλέξει το λιγότερο χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
θα ριξω ακυρο.κατι θα σκεφτω να βαλω στον φακελο παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
θα ριξω ακυρο.κατι θα σκεφτω να βαλω στον φακελο παντως :P
Ετσι ακυρώνεις όμως το όπλο που διαθέτεις για να διαμαρτυρηθείς.
Το άκυρο και το λευκό βρε Τζιο, στην ουσία δεν σημαίνει κι αυτό, "ότι θέλουν οι πολλοί;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το ακυρο το βλεπω λιγο σαν μια μορφη διαμαρτυριας. επισης νομιζω οτι τα ακυρα δεν προσμετρωνται στις κανονικες ψηφους, και φυσικα δεν πανε εκει που πανε και τα λευκα.
διορθωστε με αν κανω λαθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες να μην μπω σε αυτην την διαδικασια. Να τους αγνοησω κανονικα. Αν το σκεφτω αλλιως ομως.. σε αυτην την περπτωση, αυτους αγνοω ή εμενα/τους γυρω μου/την χωρα μου? :worry:
Ειλικρινα δεν ξερω..


θα ριξω ακυρο.κατι θα σκεφτω να βαλω στον φακελο παντως :P

Αν δεν κανω λαθος, σε αυτην την περιπτωση η ψηφος σου παει σε εκεινους που εχουν το προβαδισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αν λοιπόν κάποιος τοποθετεί τον εαυτό του στη β) κατηγορία, πιστεύω οτι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να απέχει από τις εκλογές. Πρέπει να ψηφίσει και μάλιστα συγκεκριμένο κόμμα και όχι λευκό ή άκυρο, έστω κι αν επιλέξει το λιγότερο χειρότερο.

peirati, αυτο μου καθεται λιγο ασχημα... δε μπορει να ψηφισει κανεναν, αυτος που ανηκει σε αυτη την κατηφορια, επειδη απλα και μονο ειναι δυσαρεστημενος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
το ακυρο το βλεπω λιγο σαν μια μορφη διαμαρτυριας. επισης νομιζω οτι τα ακυρα δεν προσμετρωνται στις κανονικες ψηφους, και φυσικα δεν πανε εκει που πανε και τα λευκα.
διορθωστε με αν κανω λαθος. :)
Στα στατιστικά τα λευκά/άκυρα τα βάζουν στην ίδια κατηγορία (στην τηλεόραση τουλάχιστον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω αποφασίσει εδώ και κάτι μήνες.
Θα ψηφίσω ένα συγκεκριμένο μικρό καινούριο κόμμα, διότι οι θέσεις του με εκφράζουν περισσότερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το λευκό πάει στον πρώτο, το άκυρο δεν προσμετράται ως ψήφος (τι πήγες, τι δεν πήγες, το ίδιο και το αυτό δλδ).

στο ίδιο έργο θεατές μας βλέπω και φέτος, απ τη σκύλα στη χάρυβδη θα συνεχίσουμε να βολοδέρνουμε :|

δε βάζουν καμμιά φωτιά στα εκλογικά κέντρα καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
peirati, αυτο μου καθεται λιγο ασχημα... δε μπορει να ψηφισει κανεναν, αυτος που ανηκει σε αυτη την κατηφορια, επειδη απλα και μονο ειναι δυσαρεστημενος!;)
Εγώ πιστεύω ακριβώς το αντίθετο.
Αλλωστε κάποιος μπορεί να είναι δυσαρεστημένος απο το πρώτο κόμμα (που κυβερνά άλλωστε), ή έστω το δεύτερο, το τρίτο, ή έστω από όσα είναι στη βουλή.
Από κάποιο άλλο κόμμα πως μπορείς να είσαι δυσαρεστημένος;
Προτιμώ να ψηφίσω ένα μικρό μικρό κόμμα, παρά λευκό ή άκυρο.
Στο λευκό και το άκυρο δεν αποτυπώνεται η δυσαρέσκεια του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν κυρώσεις, το είπαμε και σε άλλο θέμα! :) 10000000000000000000% σίγουρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω αν ειμουν σε ηλικια να ψηφισω αυτην την στιγμη θα ψηφιζα καπιο μικρο κομα... Δεν σκευτομαι καπιο συγκεκριμενο, απλα κατι που δεν εχει καμια ελπιδα να μπει στην βουλη. Ιδικα μετα απο τις φωτιες παντος πολυ πιθανων να ψηφιζα βεργη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και μέχρι πριν ένα εξάμηνο ήμουν σίγουρος ότι θα ψηφίσω ένα από τα μεγάλα κόμματα λόγο θέσεων αλλά και λόγο πράξεων. Ωστόσο ένα μικρό νέο κόμμα μου τράβηξε την προσοχή και παρατήρησα ότι είναι περισσότερο κοντά στην ιδεολογία μου. Δεν ξέρω τι ακριβώς θα ψηφίσω. Αλλά σε καμία περίπτωση άκυρο ή λευκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δλδ εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα πας να ψηφισεις, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Yeap ή εκτός κάποιος με σκοτώσει :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι αν ξεκινουσα ενα δικο μου κομμα αυτη τη στιγμη, δεν θα εμοιαζε με κανενα απο τα υπαρχοντα. Θελω να πω οτι κανενα δεν με εκφραζει 100%. Βεβαια δεν φοβαμαι να πω τι θα ψηφισω. Μεχρι προτινος ημουν σε διλλημα μεταξυ 2 κομματων που ειναι πιο κοντα στις αντιληψεις μου. ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ. Ομως στο πρωτο με χαλαει που ουσιαστικα εκφραζει πολυ πεπαλαιωμενες αντιληψεις, μια αριστερα που δεν ειναι καθολου ανανεωμενη... ενω στο δευτερο με χαλαει η πολυ συχνη συνεργασια του με το ΠΑΣΟΚ και γενικα η συνηθεια του να μην στεκεται μονο του εναντιον ολων οπως κανει το ΚΚΕ, αλλα να ψιλολαμογιαζει. Το πρωτο απο τα δυο λοιπον το θεωρω πολυ περισσοτερο ειλικρινες και αγνο σε αυτο που κανει, οποτε η ψηφος μου παει εκει.

Επισης πιστευω οτι η Αριστερα πρεπει να ενδυναμωθει για να στειλει το μηνυμα στη δυναστεια ΝΔ-ΠΑΣΟΚ οτι ο κοσμος επιθυμει περισσοτερο φιολαικες πολιτικες.

Παιδια καταλαβετε το οσοι δεν το εχετε καταλαβει οτι ο δικοματισμος αποτελει μαστιγα για τη χωρα! ΝΔ και ΠΑΣΟΚ εχουν διαφθαρει επικινδυνα απο την διακυβερνηση τοσων δεκαετιων, και βλεποντας μαλιστα οτι ο,τι και αν κανουν στον ελληνικο λαο, αυτος παει και τους ψηφιζει παντα... τον γ@@@@ε ακομα περισσοτερο. Αποτελει μια ολιγαρχια, μια δυναστεια ο δικοματισμος... Δεν υπαρχει δυνατος ανταγωνισμος που ουσιαστικα ειναι το κινητρο για μια καλυτερη Δημοκρατια. Σου λεει, και να μην βγουμε τωρα, θα ειμαστε αντιπολιτευση και θα βγουμε την αλλη τετραετια... Και δωσ' του να ξεσκιζουνε τον ελληνικο λαο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
nosaltres παρολο που γενικα δεν ξερω τι θα κανω, κι εγω ειμαι κατα του δικομματισμου γενικα... οποτε αν παω, δε θα το ριξω εκει... για τους λογους που αναφερεις κι εσυ και με βρισκουν απολυτα συμφωνη..

Μία μικρή παρένθεση:
Με αγώνα απόκτησες και το δικαίωμα να αποδοκιμάζεις τα υποψήφια κόμματα με την "μη ψήφο" σου σε αυτά.


σωστοτατη!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι αν ξεκινουσα ενα δικο μου κομμα αυτη τη στιγμη, δεν θα εμοιαζε με κανενα απο τα υπαρχοντα. Θελω να πω οτι κανενα δεν με εκφραζει 100%. Βεβαια δεν φοβαμαι να πω τι θα ψηφισω. Μεχρι προτινος ημουν σε διλλημα μεταξυ 2 κομματων που ειναι πιο κοντα στις αντιληψεις μου. ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ. Ομως στο πρωτο με χαλαει που ουσιαστικα εκφραζει πολυ πεπαλαιωμενες αντιληψεις, μια αριστερα που δεν ειναι καθολου ανανεωμενη... ενω στο δευτερο με χαλαει η πολυ συχνη συνεργασια του με το ΠΑΣΟΚ και γενικα η συνηθεια του να μην στεκεται μονο του εναντιον ολων οπως κανει το ΚΚΕ, αλλα να ψιλολαμογιαζει. Το πρωτο απο τα δυο λοιπον το θεωρω πολυ περισσοτερο ειλικρινες και αγνο σε αυτο που κανει, οποτε η ψηφος μου παει εκει.

Επισης πιστευω οτι η Αριστερα πρεπει να ενδυναμωθει για να στειλει το μηνυμα στη δυναστεια ΝΔ-ΠΑΣΟΚ οτι ο κοσμος επιθυμει περισσοτερο φιολαικες πολιτικες.

Παιδια καταλαβετε το οσοι δεν το εχετε καταλαβει οτι ο δικοματισμος αποτελει μαστιγα για τη χωρα! ΝΔ και ΠΑΣΟΚ εχουν διαφθαρει επικινδυνα απο την διακυβερνηση τοσων δεκαετιων, και βλεποντας μαλιστα οτι ο,τι και αν κανουν στον ελληνικο λαο, αυτος παει και τους ψηφιζει παντα... τον γ@@@@ε ακομα περισσοτερο. Αποτελει μια ολιγαρχια, μια δυναστεια ο δικοματισμος... Δεν υπαρχει δυνατος ανταγωνισμος που ουσιαστικα ειναι το κινητρο για μια καλυτερη Δημοκρατια. Σου λεει, και να μην βγουμε τωρα, θα ειμαστε αντιπολιτευση και θα βγουμε την αλλη τετραετια... Και δωσ' του να ξεσκιζουνε τον ελληνικο λαο...

Συμφωνώ 100000000000%.........
Και όλα αυτά που είπς ο φίλος μας παραπάνω, είναι και ο λόγος που δεν θα δούμε ποτέ συμμαχία ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.
Γιατί αν συμβεί κάτι τέτοιο, οι δυσαρεστημένοι αυτού του εχγειρήματος (που θα είναι και πολλοί) δεν θα έχουν άλλο δρόμο διαμαρτυρίας παρά τα μικρά κόμματα.
Αντίθετα τώρα, κυβερνούν οι δύο μεγάλοι εναλλάξ, και κάθε φορά οι δυσαρεστημένοι του πρώτου κόμματος, στρέφονται στο άλλο, κ.ο.κ........


Ούτως ή άλλως και οι δύο την ίδια πολιτική ακολουθούν.
Αλήθεια, γνωρίζει κανείς έστω μια διαφορετική πολιτική θέση στα προγράμμτα των δύο μεγάλων μεταξύ τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Συμφωνώ 100000000000%.........
Και όλα αυτά που είπς ο φίλος μας παραπάνω, είναι και ο λόγος που δεν θα δούμε ποτέ συμμαχία ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.
Γιατί αν συμβεί κάτι τέτοιο, οι δυσαρεστημένοι αυτού του εχγειρήματος (που θα είναι και πολλοί) δεν θα έχουν άλλο δρόμο διαμαρτυρίας παρά τα μικρά κόμματα.
Αντίθετα τώρα, κυβερνούν οι δύο μεγάλοι εναλλάξ, και κάθε φορά οι δυσαρεστημένοι του πρώτου κόμματος, στρέφονται στο άλλο, κ.ο.κ........


Ούτως ή άλλως και οι δύο την ίδια πολιτική ακολουθούν.
Αλήθεια, γνωρίζει κανείς έστω μια διαφορετική πολιτική θέση στα προγράμμτα των δύο μεγάλων μεταξύ τους;

Ααααακριβως αυτο κανουν αυτα τα δυο κομματα! Ουσιαστικα μοιραζονται την εξουσια και ο κοσμος δεν καταλαβαινει οτι ουσιαστικα παει σαν ηλιθιος και επιλεγει μεταξυ δυο κοματων που ουσιαστικα ειναι ενα! Το ΠΑΣΟΚ μαλιστα υποκρινεται οτι ειναι σοσιαλιστικο για να ξεγελιεται ο κοσμος ακομα περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top