Σειρές για καθημερινή χαλάρωση!

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Από τις καλύτερες σειρές έβερ:
Τhe Bing Bang Theory



α, και φυσικά ο πολυαγαπημένος μου Dexter
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
1)House md (https://www.imdb.com/title/tt0412142/)

2)How i met your mother (https://www.imdb.com/title/tt0460649/)

3)Bored to death (https://www.imdb.com/title/tt1255913/)

Τωρα βλεπω το big bang theory, μιας και στα αλλα περιμενω νεα επεισοδια..Καλο ειναι αλλα οχι σαν τα αλλα 3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το big bang theory όσες φορές το έχω δει μου προκαλεί ανάμεικτα συναισθήματα.
Ο Sheldon έχει αρκετά αστείο στυλ, αλλά οι άλλοι ηθοποιοί δε με τρελαίνουν.Μου φαίνεται πιο πολύ σειρά που βασίζεται στις ατάκες.
Από την πρώτη σεζόν που είχα δει κάποια επισόδεια δε με τράβηξε ώστε να την παρακολουθώ, αν και από ότι μου λένε άτομα που το παρακολουθούν έχει βελτιωθεί μετά την πρώτη σεζόν.

Μια σειρά που είδα πρόσφατα και έχει πλάκα είναι το IT Crowd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι το shield είναι πολύ καλή σειρά .. εγώ βλέπω το supernatural που μ αρέσει πάρα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Supernatural και Lost...όλα τα λεφτά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το Supernatural αξίζει από τον 4ο κύκλο και μετά, αλλά δεν μπορείς να μη δεις τους προηγούμενους 3.
Κατά τα άλλα εγώ λατρεύω House, Grey's anatomy, Private Practice, Damages, Nip/Tuck. Τελευταία έχω κολλήσει με το Las Vegas, αν και είναι πολύ light σειρά.
Κάποτε έβλεπα και Heroes, αλλά με χάσανε στον 3ο κύκλο. Το ίδιο και το Lost, που είδα μόνο τον 1ο κύκλο. Dexter έχω δει μόνο το 1ο επεισόδιο και δεν μ ενθουσίασε, το ίδιο και το Scrubs. Επίσης όταν δεν έχω τι να δω, βλέπω το Βurned.

Γενικά έχω κόλλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simos_Moss

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Supernatural, The Flash, Daredevil, Gotham. Best of 2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ας ξυπνήσουμε κανένα παλιό θεματάκι... :happy:

Για προτείνετε καμιά ωραία σειρούλα που βλέπετε ή είχατε δει και σας έχει μείνει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εντάξει η μαύρη οχιά είναι κλασσικό αγαπημένο.
Το άλλο το ξέρω αλλά δεν το έχω δει ποτές.

Δώστε τίποτα πιο πρόσφατο στον λαό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δώστε τίποτα πιο πρόσφατο στον λαό. :D

Δεν είναι πρόσφατη η δεκαετία '70 και '80;;;;;;;;;;;;;;;; Υπονοείτε κάτι εσείς;;;;;; :loltooth::loltooth:
Αλλά εδώ μιλάμε για ωλλ τάιμ κλάσσικσ, όχι απαραίτητα φετινά. Ο τρίτος κύκλος του Τουήν Πηκσ για παράδειγμα, πατάτα σκέτη. Ντέηβιντ Λυντσ είναι αυτός; Ο Μπήσαπ πάλι, επαναλαμβάνεται. Γενικά, μετά τα πρώτα επεισόδια πρώτου κύκλου, ταμάμ για τις αϋπνίες όποιων τα υπναγωγά απεχθάνονται. (Στο μπλάκαντερ έπαιζε και ο Χιου Λόρυ! Το ανακάλυψα πρόπερσι :Ρ)

Ki ;oso για το φώλτυ τάουερσ, αξίζει να το δει κανείς με αγγλικούς υπότιτλους. Κάποιες θανατηφόρες ατάκες περνούν λαθραία. (μιλάμε για τζων κληζ στα καλύτερά του, αν και χωρίς τον έτερο αιρετικό τέρυ γκίλιαμ του φλάηιν΄ σέρκους
https://www.youtube.com/watch?v=wYtlFoe-biY )

Αναζητώντας δε κάτι για τους μόντυ, έπεσα πάνω σ' αυτό:
https://www.youtube.com/watch?v=594oR0iWn6I
Δεν ξέρω αν το θυμάται κανένα από τα συνομήλικα υπέργηρα μέλη του φόρουμ, θανατηφόρο βρετανικό σαρκαστικό φλέγμα, επίκαιρο όσο ποτέ. Πραγματικά για γέλια και για κλάματα το πόσο επίκαιρο (αναλογιών τηρουμένων):


https://vidzi.tv/qbjh5i1snzo3.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Golden Girls remake (2008), σε παραγωγή της ΕΡΤ (της πάλαι ποτέ) και με την συνεργασία της Disney, η οποία έχει και τα δικαιώματα της σειράς. Πολλά χρήματα πήγαν στις άδειες, από τις τσέπες μας, ενώ η σειρά έγινε στα (ο θεός να τα κάνει) σκηνικά του studiο ATA. Αν είχε την τύχη που της άξιζε, κατ'εμέ, θα ήταν μακράν η καλύτερη δουλειά που έχει γίνει στην ελληνική τηλεόραση, ιδιωτική ή κρατική. Εξαιρετικές ερμηνείες, καλό έως πολύ καλό κείμενο (όχι πάντα όμως) και η σκηνοθεσία φυσικά της Κοτρώτση δεν χρειάζεται συστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ay εγώ θα προτείνω ξεκάθαρα , το απίστευτο political drama, House of cards!
Έχω δεί μέχρι και την τέταρτη σεζόν, τις δυο τελευταίες σκοπεύω να τις δώ το καλοκαίρι.
Διαφθορά, power politics, διπλωματία, σεξ, τα ΠΑΝΤΑ, σε ένα series!

Έπειτα, έχω να προτείνω και ένα μαφιόζικο, το Peaky Blinders, επίσης εξαιρετικό!

Aν θέλεις κάτι πιο μεταφυσικό, try Sense8 και Lucifer, υπέροχα και τα δυο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νομίζω η καλύτερη σειρά της χρονιάς: The handmaid's tale
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Νομίζω η καλύτερη σειρά της χρονιάς: The handmaid's tale

https://gamatotv.me/group/the-handmaid-s-tale-2017
έχει πολλούς ιντροβέρτηδες; Τα ρέητινγκσ εντυπωσιακά πάντως! Και το σενάριο ιντριγκαδόρικο ακούγεται.

''Βαθμολογία: 8.9/10

Πρόκειται για την ιστορία της ζωής στην δυστοπία του Gilead, μια απολυταρχική κοινωνία που κάποτε αποτελούσε κομμάτι των Ηνωμένων Πολιτειών. Αντιμέτωπο με περιβαντολλογικές καταστροφές και υπογεννητικότητα, το Gilead διοικείται απο ένα διεστραμμένο θρησκευτικό φονταμεταλισμό που αντιμετωπίζει τις γυναίκες σαν περιουσία του κράτους. Οντας μια απο τις ελάχιστες εναπομείναντες γόνιμες γυναίκες, η Offred είναι μια υπηρέτρια στο σπίτι του Διοικητή, μια τάξη γυναικών που αναγκάζονται να προσφέρουν σεξουαλικές υπηρεσίες σε μια τελευταία και απεγνωσμένη προσπάθεια αύξησης του πληθυσμού. Σε αυτή την τρομακτική κοινωνία όπου μια λάθος λέξη θα μπορούσε να της στοιχίσει τη ζωή, η Offred κινείται ανάμεσα σε Διοικητές, τις σκληρές συζύγους τους, τις ντόπιες Marthas και τις υπόλοιπες Υπηρέτριες, όπου η οποιαδήποτε θα μπορούσε να είναι κατάσκοπος του Gilead, ενώ όλες έχουν τον ίδιο σκοπό: να επιβιώσουν και να βρούν την κόρη που τους έκλεψαν.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Να έχεις υπόψη σου οτι είναι μια πολύ σκοτεινή, καταθλιπτική και απαισιόδοξη σειρά. Ίσως την έβαλα σε λάθος θέμα πάντως δεν είναι για χαλάρωση. Σε προβληματίζει, σε στεναχωρεί, σε βάζει να σκεφτείς. Αλλά σίγουρα δε σε χαλαρώνει. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Να έχεις υπόψη σου οτι είναι μια πολύ σκοτεινή, καταθλιπτική και απαισιόδοξη σειρά. Ίσως την έβαλα σε λάθος θέμα πάντως δεν είναι για χαλάρωση. Σε προβληματίζει, σε στεναχωρεί, σε βάζει να σκεφτείς. Αλλά σίγουρα δε σε χαλαρώνει. :thumbup:
πάρτνερ βρήκα ήδη!!! Αργά πια, πωρώθηκε! Αλλά αναίσθητη γαϊδάρα δηλώνει, δεν την φοβάμαι. Θα αντιρροπήσει και εμένα εν ανάγκη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
πάρτνερ βρήκα ήδη!!! Αργά πια, πωρώθηκε! Αλλά αναίσθητη γαϊδάρα δηλώνει, δεν την φοβάμαι. Θα αντιρροπήσει και εμένα εν ανάγκη :P

Είναι όντως εθιστική σειρά. Έχει και δεύτερη σεζόν. Εγώ δεν το ήξερα και είδα ένα βράδυ 3,5 επεισόδια back to back να δω το τέλος και τελικά μετά κατάλαβα οτι έχει και δεύτερη σεζόν. Τα νεύρα μου!:mad:

Καλή διασκέδαση τότε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Είναι όντως εθιστική σειρά. Έχει και δεύτερη σεζόν. Εγώ δεν το ήξερα και είδα ένα βράδυ 3,5 επεισόδια back to back να δω το τέλος και τελικά μετά κατάλαβα οτι έχει και δεύτερη σεζόν. Τα νεύρα μου!:mad:

Καλή διασκέδαση τότε. :)

ας μην προτρέχουμε και φάμε κανα φτύσιμο και τρέχουμε. Αλλά πέρα από πλάκα, φαίνεται να λέει. Και στην τελική, στον πρώτο κύκλο είναι μόνο. Αν και μετά το γιες μίνιστερ και το γιες πράιμ μίνιστερ που τσάκισα τις τελευταίες μέρες, τον ψιλοφοβάμαι τον διακτινισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κάποια στιγμή είχα τρελαθεί με Charlie's Angels, Bewitched, Becker. Έχω μια έφεση στο old-fashioned. Μια σειρά που με μελαγχόλησε, είναι το Dawson's creek.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top