Απάτη οι αγγελίες για εργασία μέσω Internet;

aris89

Νεοφερμένος

Ο aris89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν όλες οι αγγελίες που έχουν σχέση με εργασία μέσω ίντερνετ είναι απάτες? :hmm: Γιατί έχω ψάξει κατά καιρούς το θέμα και πραγματικά η κοροϊδία ορισμένων ξεπερνάει τα όρια!

Εάν κάνετε μια αναζήτηση στο google για εργασία μέσω ίντερνετ θα δείτε πληθώρα sites που υπόσχονται τεράστιες αποδοχες (πολλές χιλιάδες ευρώ) το μήνα! Και θα διαπιστώσετε πως πολλές φορές διαφορετικά domain names παραπέμπουν στο ίδιο site! Και μάλιστα μας παρασιάζουν και δήθεν φωτογραφίες ατόμων που τάχα βγάζουν πόσα λεφτά... Αίσχος! ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΑΤΕΣ!

Απορώ πως δεν μπορεί κάποιος να κλείσει αυτά τα sites! Τόσο δύσκολο είναι? Χαμός γίνεται... Τέσπα! Ξέχασα να αναφέρω πως τέτοιου είδους αγγελίες δεν υπάρχουν μόνο στο ίντερνετ, αλλά και σε πολλές εφημερίδες. Το θέμα είναι όμως πως υπάρχουν και κάποιες "λογικές αγγελίες" (δηλ. που δεν υποσχονται εκατομμυρια), όπως πχ. αυτήν: ********

Τί λέτε? Και υπάρχουν και άλλα sites με μεταφράσεις κειμένων κτλ. Αυτά δεν νομίζω να είναι απάτες, αλλα γενικά είμαι καχύποπτος και γι αυτό θέτω σε σας το ερώτημα, μήπως τυχόν κανείς ξέρει ή έχει δουλέψει μέσω ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
οποιαδήποτε αγγελία σε οποιοδήποτε μέσο υπόσχεται τρελές αποδοχές με ελάχιστες
ώρες απασχόλησης (ή με εργασία που μοιάζει με παιγνίδι ... πχ. κερδίζεις τόσα με κάθε
κλικ που κάνεις σε επιλεγμένες ιστοσελίδες), είναι κατά πάσα πιθανότητα απάτη

οποιαδήποτε αγγελία σε οποιοδήποτε μέσο "μυρίζει" πυραμίδα και σε υποχρεώνει να
καταβάλλεις κάποιο ποσό για αρχική εγγραφή/δημιουργία δικής σου ιστοσελίδας για να
προωθήσεις το χ προϊόν/αγορά εκπαιδευτικού υλικού για να ξεκινήσεις τη δική σου
εταιρεία, είναι κατά πάσα πιθανότητα απάτη

οποιαδήποτε αγγελία στο ίντερνετ είναι γραμμένη σε "περίεργα" ελληνικά (σα να έχει
δημιουργηθεί από από αυτόματο μεταφραστή χωρίς ανθρώπινη επέμβαση) και δεν έχει
σαφή στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρία που αντιπροσωπεύει (τηλέφωνα/διευθύνσεις η/και
ονόματα υπευθύνων) είναι κατά πάσα πιθανότητα , απάτη


ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχάς μπερδεύεις πολλές έννοιες.

Εάν κάνετε μια αναζήτηση στο google για εργασία μέσω ίντερνετ θα δείτε πληθώρα sites που υπόσχονται τεράστιες αποδοχες (πολλές χιλιάδες ευρώ) το μήνα! Και θα διαπιστώσετε πως πολλές φορές διαφορετικά domain names παραπέμπουν στο ίδιο site! Και μάλιστα μας παρασιάζουν και δήθεν φωτογραφίες ατόμων που τάχα βγάζουν πόσα λεφτά... Αίσχος! ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΑΤΕΣ!
Αυτές οι περιπτώσεις δεν έχουν καμία σχέση με site αγγελιών. Αυτές οι περιπτώσεις είναι 100% οι λεγόμενες πυραμίδες

μήπως τυχόν κανείς ξέρει ή έχει δουλέψει μέσω ίντερνετ.
Αυτό έχει να κάνει με την δουλεία από το σπίτι ή μέσω Internet. Είναι μια τελείως διαφορετική περίπτωση. Ξέρω πολλές τέτοιες περιπτώσεις, μάλιστα στο εξωτερικό πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες, π.χ. γραφίστες, λαμβάνουν απλά briefs μέσω email, το υλοποιούν και το στέλνουν πίσω την δουλεία τους.

Ναι, το σύστημα εργασία από το σπίτι δουλεύει άψογα σε αρκετές περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dpng03

Νεοφερμένος

Ο dpng03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχοντας ψάξει το συγκεκριμένο θέμα αμέτρητες ώρες έχω σχεδόν την ίδια άποψη με εσένα.Η διαφορά είναι ότι δοκίμασα,απογοητεύτηκα,ανταμείφθηκα
Παρακολούθησα πολλά σεμινάρια internet marketing και κατέληξα σε δύο πολύ σημαντικά πράγματα. Υπομονή και Ολιγάρκεια.
Αν αυτά τα δύο τα συνδυάσεις να ξέρεις ότι θα πετύχεις αυτό που θέλεις.

Δουλεύω από το σπίτι μέσω internet και μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να βγάζω σχεδόν 1.30-1,50 $ την ημέρα.
Αν θες μπορείς να δεις τι γίνεται με την εταιρία που συνεργάζομαι + ότι θα σε βοηθήσουν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχοντας ψάξει το συγκεκριμένο θέμα αμέτρητες ώρες έχω σχεδόν την ίδια άποψη με εσένα.Η διαφορά είναι ότι δοκίμασα,απογοητεύτηκα,ανταμείφθηκα
Παρακολούθησα πολλά σεμινάρια internet marketing και κατέληξα σε δύο πολύ σημαντικά πράγματα. Υπομονή και Ολιγάρκεια.
Αν αυτά τα δύο τα συνδυάσεις να ξέρεις ότι θα πετύχεις αυτό που θέλεις.

Δουλεύω από το σπίτι μέσω internet και μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να βγάζω σχεδόν 1.30-1,50 $ την ημέρα.
Αν θες μπορείς να δεις τι γίνεται με την εταιρία που συνεργάζομαι + ότι θα σε βοηθήσουν αρκετά.

Και θεωρεις δλδ πως η ωρες που εχεις καταθεσει συνολικα σε αυτο το πραγμα σε σχεση με τα 45ευρο τον μηνα αξιζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dpng03

Νεοφερμένος

Ο dpng03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και θεωρεις δλδ πως η ωρες που εχεις καταθεσει συνολικα σε αυτο το πραγμα σε σχεση με τα 45ευρο τον μηνα αξιζουν;
Ναι και θα σου πω τους λόγους.Ξοδεύω περίπου 2 λεπτά από τον χρόνο μου για να κάνω την διαφήμιση και το ποσό αυτό των 45 ευρό που λες τον επόμενο μήνα θα είναι 56(πάνω κάτω) και γενικά θα αυξάνετε.Επίσης έχω δώσει 25 ευρό για να ξεκινήσω οπότε φαντάσου να έδινα πολλά περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
dpng θα πάρεις τα 03 μου, προσωπικά,
γιατί είσαι ένας κοινός απατεώνας που αλιεύει πελάτες μέσω ptr (paid to read) σελίδων,

είναι αδιανόητα ηλίθιο να υπάρχει indoor προσοδοφόρα απασχόληση με ικανοποιητικό
μηνιάτικο και όλοι να σπάνε τον κώλο τους να δουλεύουν outdoor, για 3.60.


αν ήμουν στη θέση του αντμιν του φόρουμ
θα ζητούσα από εισαγγελέα τα στοιχεία σου,

όπως κι έχω κάνει τηλεφωνικά με δεκάδες σαν κι εσένα



και ως δια μαγείας


εξαφανίζονται σαν τις νυχτερίδες
μόλις κινώ υποψίες ότι είμαι σε αλαρμ λιστ,

πέφτουν τηλέφωνα, απενεργοποιούνται γραμμές
και το στόρι συνεχίζεται μέχρι να βρεθούν άλλα
θύματα.


όλη αυτή η πλεκτάνη εκμετάλλευσης της απελπισίας,
της ανεργίας πρέπει να σταματήσει γιατί είναι καρκίνωμα.


Και καταλήγει από το λιγότερο που είναι χάσιμο χρόνου,
εκμετάλλευση της εργασίας σου χωρίς καμιά ανταποδοτικότητα
μέχρι να βρεθείς και φεσωμένος για τη δήθεν γνωστοποίηση
μιας ροής εργασίας που ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΜΑΛΑΚΟΕΙΔΗΣ
ΜΑΛΑΚΙΑ και τπτ περισσότερο.


ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ.



ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.


run to your papa now, ξερομπίδη. :mad::mad::mad:

(άαντε κοιμήσου, έχεις MLM αύριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dpng03

Νεοφερμένος

Ο dpng03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καταρχήν δεν χρειάζεται να βρίζεις δεν υπάρχει κανένας λόγος.
Δεν "ψαρεύω" πελάτες όπως λες και ούτε καν είμαι απατεώνας.Λοιπόν διάβασε το τι λέει το αρχικό post ενημερώσου λίγο για google adwords, google analytics, ranking και internet marketing και μετά θα μπορείς να μιλάς, με πιο όμορφο τρόπο όμως.το ψηφιακό νταϊλίκη δεν μου λέει κάτι.

Ευχαριστώ!

Υ.Γ Μην συνεχίσεις το post βαριέμαι να γράφω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχοντας ψάξει το συγκεκριμένο θέμα αμέτρητες ώρες

Αν θες μπορείς να δεις τι γίνεται με την εταιρία που συνεργάζομαι + ότι θα σε βοηθήσουν αρκετά.

Ξοδεύω περίπου 2 λεπτά από τον χρόνο μου για να κάνω την διαφήμιση

Δεν "ψαρεύω" πελάτες όπως λες και ούτε καν είμαι απατεώνας.

τα λογια σου δεν δενουν μεταξυ τους, δεν μπορω και εγω με την σειρα μου λοιπον να πιστεψω τα λεγομενα σου, να θεωρισω πως βγαινεις κερδισμενος και πως αξιζει τον κοπο να χωθω στην ιδια λουμπα!

Στην τελικη αυτην την στιγμη εχω 3 ευρο στην τζεπη και αδειο το τεποζιτο του μηχανακιου, αφου λοιπον δεν εχω τα 25, προτιμω να βαλω βενζινη παρα να προσπαθισω να βγαλω λευτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Δεν "ψαρεύω" πελάτες όπως λες και ούτε καν είμαι απατεώνας.
αν λάβουμε υπόψη αυτό:

έχω δώσει 25 ευρό για να ξεκινήσω
είσαι κάτι πολύ χειρότερο, είσαι ο μαλάκας της παρέας,
πες με amway, πες με herbalifer, πες με mlmator
απλώς κ μόνο γιατί για ένα μήνα σε έχουν οικονομικό καπάρο
κι αν φύγεις στον μήνα επάνω
(που οι στατιστικές δείχνουν ότι ένα 98% το κάνει)
έχεις βγάλει μεν το αρχικό σου κεφάλαιο (κατα πως λες, αν κ δε το βλέπω)
αλλά ουσιαστικά έχασες 1 μήνα από τη ζωή σου γιατί
αν ήσουν μανάβης, πουτάνα, πωλητής δονητών κλπ.
θα είχες βγάλει τα πολλαπλάσια.

άρα είσαι ένας μαλάκας feeder που δουλεύει, τον εξαπατούν,
και δε φτάνει μόνο αυτό,
αλλά μπαίνει κ στα φόρα και μας ζγαρλάει τα @@δια παριστάνοντας
ότι έκανε κ κατόρθωμα και συστήνοντας σελίδες να ΧΑΣΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ
ΤΟ ΧΡΌΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟΥΣ.

ψυχάκιας είσαι? λουζερομανής? πάρε ένα ζολοφτ να τελειώνουμε.

χίλιες φορες να ξυνω τις μπάλες μου με ελαφρόπετρα μέχρι να ματώσουν.



ενημερώσου λίγο για google adwords, google analytics, ranking και internet marketing
ζήτα μου ο,τι θες, πάρε με όπου θες,
εσύ, γκουγκλοζωή, δε θέλω πια να λολ.
:confused::confused:

βρήκες άνθρωπο να ψαρώσει με όρους.
αν θες όρους θα σου γράφω μέχρι της παναγιάς.

το θέμα της ατυχίας σου όμως έρχεται κ ολοκληρώνεται με τις εξής
λυπητερές διαπιστώσεις που η δική σου ενημέρωση οφ δε αςς, δε σου
επέτρεψε να κάνεις:

1) ώστε σε προσέλαβαν να κάνεις διαφήμιση και πρέπει να πληρώσεις εγγραφή; :eek::eek::eek::eek:
Αν τα προϊόντα έχουν κάποια, οποιαδήποτε έστω, αξία η εταιρεία πρέπει να βγάζει τα λεφτά της
από πωλήσεις αυτών των προϊόντων. Ή μήπως τα βγάζει από σένα? (suckaaaaaaaaaa)

2) πολλά προγράμματα MLM έχουν υποαπάτες μέσα στις απάτες που τα ίδια είναι.
Αυτά είναι τα distributor kits με διαφημιστικό υλικό, κασέτες, βιντεοκασέτες και βιβλία
σχετικά με το πρόγραμμα και τον τρόπο που πρέπει να πλασάρεται.
Για σένα, αυτό το kit παρέχεται με κάποιον προσωπικό κωδικό,
που προπληρώνεις. Ναι η ου?

Για σκέψου λίγο:
Μία εταιρεία θέλει να διαφημίσεις τα προϊόντα της κι εσύ πληρώνεις το διαφημιστικό τους υλικό; :confused:
(ή ένα κωλοκωδικό?)
Όταν προσθέσεις και τα τεράστια κέρδη που οι top dogs στην κορυφή της πυραμίδας
βγάζουν από πωλήσεις τέτοιων kits τότε κάτι βρωμάει.
Αλλά βέβαια αυτό είναι ένα νέο είδος οικονομίας κι εμείς πάμε να αυγατίσουμε τα 25
που τον σεπτέμβριο θα γίνουν 40 που τον οκτώβριο θα γίνουν 80
που το νοέμβριο θα γίνουν 100+ και το δεκέμβριο, εκεί γύρω στα χριστούγεννα θα
γίνουν ένα πουγκί με χλέπες.
Διότι, όλα αυτά δε θα είναι τπτ παρά οι ευχές στο τζίνι μ' ανύπαρκτο λυχνάρι.
Οπότε αρκέσου να τρίψεις τον λούτσο σου. (suckaaaaaaaaaaa)

3) Άλλος ένας ωραίος τρόπος αρμέγματος των θυμάτων είναι τα "εκπαιδευτικά σεμινάρια"
που οργανώνονται από πολλά MLMs για να "εκπαιδεύσουν" τους αντιπροσώπους τους
σχετικά με τις πωλήσεις aka διαφημίσεις.
Δεν γίνεται σχεδόν καθόλου πραγματική εξάσκηση,
απλά χοντρά λόγια για το πως θα πλουτίσουν όλοι στο μέλλον,
και γενικολογίες για να κρατάνε το ηθικό ψηλά.
(στην περίπτωσή σου, ένα βιντεάκι διάρκειας, 15? 20 λεπτών?)
Πολλοί MLMers υποστηρίζουν ότι είναι ένα είδος εκπαίδευσης χρήσιμο και πρακτικό
(γι αυτό και δικαιολογούνται τα ποσά που δίνουν τα μέλη για να συμμετάσχουν).
Τολμούν επίσης να συγκρίνουν τον κάθε απατεώνα που φέρνουν να μιλήσει εκεί
με σοβαρούς επιστήμονες οι οποίοι πηγαίνουν σε συνέδρια
(και πρέπει ανάλογα να πληρώνονται).
Υποτίθεται ότι είναι προαιρετικά αλλά ξέρουμε καλά πόσες επιλογές αφήνουν
οι από πάνω στα μέλη που διστάζουν
("είναι 100% προαιρετικά αλλά και 100% απαραίτητα", "είναι προαιρετικά, όπως κι η επιτυχία").
Αυτά τα φοβερά και τρομερά σεμινάρια που είναι τόσο χρήσιμα για τις πωλήσεις
των προϊόντων γιατί να τα πληρώνει κανείς από την τσέπη του
ενώ θα έπρεπε να το κάνει η ίδια η εταιρεία για το προσωπικό της; :eek::eek::eek: (suckaaaaaaaaaaa)

4) Οι περισσότεροι (και οι πιο τυχεροί) τα παρατάνε αμέσως
αφού διαπιστώσουν ότι δεν πάει μακρυά.
Από τους εναπομείναντες που θα το πολεμήσουν, οι ανώτεροί τους θα τους πούν
ότι είναι οι "επιτυχημένοι", οι "εκλεκτοί", οι "πραγματικοί στρατιώτες"
δηλαδή πέτυχαν να εξαπατήσουν άλλους οι οποίοι πιθανόν να ξοδέψουν μερικά λεφτά
και μετά να παραιτηθούν!
Οι οργανωτές τέτοιων schemes γνωρίζουν τις πιθανότητες και τα ποσοστά
και ακόμη κι αν κάποιος καταφέρνει να φέρει απίστευτα πολύ κόσμο
μέσα στο κόλπο τα κέρδη που έχουν αυτοί είναι πολύ περισσότερα. (suckalaka)

5) είναι ενδεικτικό ότι όταν κάποιος εγκαταλείπει το MLM (στην οποιαδήποτε μορφή του)
ξαναγυρίζει στα προϊόντα λιανικής κι εγκαταλείπει όλα εκείνα τα μοναδικά προϊόντα
που πουλούσε με τόσο ζήλο. Γιατί άραγε; :hmm: (boomsuckalaka)

6) Όταν κάποιος μπαίνει σ' ένα MLM του υπόσχονται ότι αν είναι "επιτυχημένος" (στην εξαπάτηση άλλων)
θα δημιουργήσει μία μεγάλη ακολουθία μελών οι οποίοι θα στρατολογούν κι άλλους συνεχώς.
Η ακολουθία αυτή από επίπεδα μελών λέγεται downline και υποτίθεται ότι αν κάποιος ακολουθεί
το σύστημα που του υπαγορεύει εκείνος που τον έγραψε (ο οποίος λέγεται upline ή ανάδοχος)
σύντομα θα χτίσει ένα τεράστιο downline που θα του αποφέρει τεράστια κέρδη.
Η υπόσχεση αυτή είναι εντελώς απατηλή και βρίσκει πολλούς περιορισμούς.
Ακόμη κι αν κάποιος πετύχει να εξαπατήσει πολύ κόσμο το μόνο που κερδίζει
είναι όλο περισσότερη εργασία
(να κρατάει κανείς κόσμο μέσα σε μία απάτη χωρίς κέρδος θέλει πολύ δουλειά κι επιμονή)
και λίγα μικροπρόθεσμα κέρδη μέχρι να τα παρατήσει αφού μετά γίνεται όλο και πιο δύσκολο
να συντηρήσει ένα downline καθώς μέλη φεύγουν από παντού και νέα πρέπει να προστεθούν.
ΟΠΟΤΕ ΨΑΞΕ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΜΕΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΟΥΛΑΝΕ TOE RINGS
και σκουλαρίκια και βραχιόλια OI ΜΑΥΡΟΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΣΥ ΖΗΤΑ ΚΑΝΑ ΕΜΑΙΛ
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ 1,55 :confused:


θες και μια ανάλυση για το τι εστί Ponzi schemes? :)

έτσι να πάει κάτω ο πρωινός λουκουμάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το οτι δεν ξαναεμφανιστικε να υπερασπιστει τις αποψης του μαλλον λεει πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

Στ'αρχίδια μας πια με το ρόφημα που είναι πλούσιο σε κάτι χήνες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εκανα μια ερευνα εργασιας σε καποιο πολυ γνωστο site αγγελιων ,οπου δημοσιευει και στην εφημεριδα.
Εβαλα λοιπον στο πεδιο "τιμη"απο 900-1200 (ετσι να δω),και μου εβγαλε παρα πολλες αγγελιες με μεσω ορο απο 900-1000 ευρω το μηνα.
Και ρωτω οσους ετυχε να εχουν καποια εμπειρια ,και να καναν ενα βημα παραπερα,πηραν τηλ -ειδαν αυτες τις δουλειες και εχουν αποψη.
Υπαρχει περιπτωση στους καιρους που ζουμε να δινουν τοσα ,ή προκειτε για απατη?
Και το ρωταω διοτι το site οπου τις ειδα ειναι πολυ δημοφιλες και πιστευω καποια εγκυροτητα την εχει.
Οπως και επισης οτι δεν ηταν μια η αγγελια αλλα πολλες .Αντε δηλαδη ο ενας-δυο-τρεις να ειναι απατεωνας ,να ειναι τοσες αγγελιες απατη?

Γνωριζει κανεις κατι?πριν χασω το χρονο μου να ασχοληθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top