"Στολή" εργασίας!

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλημέρα! Χρειάζομαι τη βοήθεια των εργαζόμενων του forum! Το προβλημά μου είναι απλό. Ως τώρα ήμουν μια απλή πλην τίμια φοιτήτρια που φορούσε ότι της κατέβαινε στο κεφάλι κατά τους θερινούς μήνες. Το αποτέλεσμα είναι όλα μου τα καλοκαιρινά ρούχα να είναι ωραιότατα μεν (εμένα τουλ μ'αρέσουν!) αλλά 1.πολύ κοντά, 2.πολύ ανοιχτά (μπλούζες κτλ) 3. πολύ πρόχειρα.

Η φτωχή πλην τίμια φοιτήτρια μεγάλωσε και στις αρχές του σωτήριου έτους 2006 έπιασε δουλειά. Η εργασία δεν περιλαμβάνει συναναστροφές με πελάτες πολύ με αποτέλεσμα 1-2 καλά τζην, κανά 2 παντελόνια, οι μποτούλες μου και τα πουλοβερ μου να είναι πλήρως εναρμονισμένα με το σύνολο των εργαζομένων εδώ. Το πρόβλημα μου είναι τώρα που πιάνουν οι ζέστες! Να σημειώσω ότι εδώ που εργάζομαι άλλες γυναίκες μηχανικοί δεν... Οι μόνες γυναίκες που βλέπω καθημερινά είναι 2 manager που είναι 35-37 ετών (εγώ 25) οπότε εξ ορισμού ντύνονται καλά (και μου ρίχνουν και μια 10ετια!).
Επειδή λοιπόν Ιούνιο και Ιούλιο 9-5 θα είμαι εδώ (δεν έχω άδεια μπου χου χου χου χου!) δεν θέλω αφενός να λίωσω μέσα σε τζην αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν "κάνει" να φοράω φούστες...
So... η απορία μου είναι απλή. Λαμβάνοντας υπόψη ότι είμαι το πιτσιρίκι στην τωρινή μου δουλειά (ο αμέσως επόμενος είναι λίγο κάτω από 30), η μόνη γυναίκα (οι 2 manager είναι άλλη κατηγορία ούτως ή άλλως) και ότι ΔΕΝ θέλω να "υποφέρω" καλοκαιριατικα ("υποφέρω" αρκετά από τη δραματική μείωση των διακοπών μου σε σχέση με πέρσι :P) προτίνετε, με βάση την εμπειρία σας το κατάλληλο dress code :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
φόρα φούστες άνετα, απλά να είναι μέχρι το γόνατο (κάτω από το γόνατο όσες θες, όπως τις θες, ακόμα και τις τσιγκανέ) και αεράτες (όχι δηλ pencil), για να δροσίζεσαι.

Τα μπλουζάκια δεν είναι πρόβλημα (ίσως πρέπει να προσέξεις τη πολύ ψιλή τιράντα και να αποφύγεις να φαίνεται έντονα η σχισμή του στήθους...). Από πατούμενα? απ'οτι καταλαβαίνω είστε λίγο χύμα, οπότε δες αν οι άλλες κυρίες φοράνε ξώφτερνα και ξώνυχα και κάνε και εσύ το ίδιο (μπαλαρίνες, κλειστά φλατ σε όλα τα χρώματα-ξες, αυτά με τις αγκράφες μπροστά, peeptoes με μικρό τακούνι, όλα παίζουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Χμμμ....αυτό είναι όντως ένα πρόβλημα!
Προτεινόμενη λύση: 1. Πάρε 1-2 παντελονάκια από δροσερό ύφασμα σε φαρδιά γραμμή(στο ζαρα έχει καλούτσικα και σε προσιτές τιμές) επίσης έχει και πολλά μπλουζιά όμορφα....
2. φορεματάκια, αμάνικα μέχρι το γόνατο....είναι της μόδας, βρίσκεις σε όλες τις τιμές, είναι ευκολοφόρετα, για όλες τις ηλικίες και όλα τα γούστα....
3. σορτσάκια από αυτά που είναι ακριβώς πάνω από το γόνατο, όμορφα και σου δίνουν μεγάλη άνεση κινήσεων.....
Αυτά προτιμώ εγώ για το γραφείο ... αλλά και πολλές φίλες και γνωστές... φυσικά δεν γνωρίζω το στύλ σου...ελπίζω να σε βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
επιπλέον σε αυτά που σου είπαν οι κοπέλες θα συμπληρώσω ότι εμένα τουλάχιστον με εξυπηρετουν αφάνταστα πολύ τα φαρδιά μακρυα και αεράτα φορέματα και φούστες...
μέχρι τον αστραγαλο και παιρνω και αερα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμ..απο τη στιγμη που δεν εχεις να ιδιαιτερη επαφη με πελατες..ολα αυτα που σου προτειναν ειναι μια χαρα...
σε καθε εταιρια ειναι και διαφορετικα ομως..εξαρταται απο τι dress code εχουν..ατυπα ή μη..
η κολλητη μου π.χ στην εταιρια που ειναι και ενω δεν εχει να κανει καθολου με πελατες..η τιραντα ειτε ειναι λεπτη ειτε οχι εναι απαγορευτικη..εγω απο την αλλη που εχω να κανω και με πελατες ειμαι free να φοραω ο,τι θελω αρκει να μη γινομαι προκλητικη...yοu know..βαθυ ντεκολτε ..πολυ κοντες φουστες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω και θα έρθω να προσθέσω τα λινά παντελόνια.. εφ'όσον επιτρέπεται βέβαια.. εμένα πάντως με εξυπηρετούν πάρα πολύ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νααα σας ρωτησω κατι στο ιδιο πνευμα? (Να σας ρωτησω!)
Οταν παμε για συνεντευξη για δουλεια, τι ειναι προτιμοτερο να φοραμε? Συνηθως και λογω "υφους" δουλειας ειμαστε λιγο χυμαδιο, αλλα οταν θα παω για συνεντευξη σε αγνωστη δουλεια δε θελω να σκασω μυτη με το τζηνακι και τη σαγιοναρα:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν σκάσεις μύτη με το τζινάκι και τη σαγιονάρα θα σε πάρουν σίγουρα γραμματέα:P (θα ευελπιστούν ότι θα εμφανιστείς και με στράπλες/μίνι κάποια στιγμή:P)

διαλέγεις κάτι σικ, απλό και λιτό που να σου χαρίζει λάμψη. (τι λέω μεσημεριάτικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχα, οποτε τα αθλητικα και τα φαρδια τζην απαγορευονται δια ροπαλου αν δεν κανουν συνεντευξεις για καθαριστρια ε? :pp

(ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΚΛΙΤΤΕΡ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣΑΛΕΙΦΤΩ ΝΑ ΜΑΙ ΑΠΑΣΤΡΑΠΤΟΥΣΑ ΛΕΜΕ!!)

Να γινω πιο συγκεκριμενη, γι'αυτο ακριβως που σκεφτομουν: Τζηνακι με σχεδον σοβαρο πεδιλο και κανα μονοχρωμο μπλουζι απο πανω λεει, η πολυ προχειριλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είπαμε να λάμπεις, όχι να φωτίζεις όλη την αθήνα καλόμ :hehe:

αντί του τζινακίου, διάλεξε ένα άνετο υφασμάτινο παντελόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Νααα σας ρωτησω κατι στο ιδιο πνευμα? (Να σας ρωτησω!)
Οταν παμε για συνεντευξη για δουλεια, τι ειναι προτιμοτερο να φοραμε? Συνηθως και λογω "υφους" δουλειας ειμαστε λιγο χυμαδιο, αλλα οταν θα παω για συνεντευξη σε αγνωστη δουλεια δε θελω να σκασω μυτη με το τζηνακι και τη σαγιοναρα:S

Με τζηνάκι μπορείς να εμφανιστείς, αρκει η σαγιονάρα να παραληφθεί! ...
Κοίτα κατά κύριο λόγο θα πρέπει να εμφανιστείς περιποιημένη, χώρις όμως υπερβολές και το ντύσιμο σου να είναι κάτι σε στυλ απογευματινού ύφους!
Μι πιάνςςςςς;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
λαμπω απ'τη χαρα μου, λαμπω οταν δουλευωωω, λαμπωωω, λαμπω!!

θενκς!! :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το σημαντικό σε μια συνεντευξη ειναι να πας σαν ο εαυτός σου και όχι σαν κάποια άλλη....
Τι θελω να πω....
Δεν εχει νοημα να ντυθεις με ταγιερακι, να χτενιστεις και να βαφτεις αν δεν ειναι στο στυλ σου, αν σκοπευεις καθε μερα να πηγαινεις στη δουλεια με το τζην και αβαφη....
Καποια στιγμή θα αναρωτηθουν που πηγε η κοπελια που προσλάβανε :P αν εχουν χιουμορ... γιατι αν δεν εχουν θα αναρωτηθουν τι άλλο μπορει να ήταν δηθεν για να σε προσλάβουν ;)

Το τζην ναι επιτρέπεται (αν δεν ειναι το πιο παλιο σου τζην, ξεσκισμενο, μπαλωμένο κλπ κλπ κλπ)... άνετα με πουκαμισακι, άνετα με ένα σχετικά καλο μπλουζάκι, συνδιασε το με μια καλη ζωνη αλλα με τιποτα σαγιοναρα θαλασσης :P
Πεδηλακι και νυχακια εξω μονο αν εχεις κανει πεντικιουρ (αυτό ισχυει για ΟΛΕΣ σας και εκτός συνεντευξης :P ΜΗ ΒΓΑΖΕΤΕ ΟΞΩ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΠΕΡΙΠΟΙΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΟΝΤΡΑΔΙΑ :P:P:P:P)
Το αθλητικο παπoυτσι επισης επιτρεπεται αν και εφοσον δεν ειναι το ιδιο εκεινο αθλητικό που σου χάρισε ο Μήτσος όταν ήθελε να τα φτιαξετε πριν 10 χρόνια στην εφηβία :P:P
Αν ειναι λευκό - και παραμένει λευκό και δεν ειναι πλεον μαυρο :P- φορεσε το....

Τωρα βεβαια... εξαρτάται για τι ειδους θεση συζηταμε...
Θέση Γενικού Διευθυντή της ΣΟΥΠΕΡΝΤΟΥΠΕΡ ΑΕ ήηηηηηηη κάτι σε ποιο light?

Γενικά να εχεις στο μυαλό σου ότι το ντύσιμο σου πρέπει να ειναι
α. ο εαυτός σου
β. καθαρο και περιποιημένο
γ. ουτε πάρα πολύ καλο αλλα ουτε και θα παω για μπανιο/καφε με τα παιδια μετα την συνεντευξη, ας βάλω το παρεο/σορτς/καφτάνι/παλιοαλλααγαπημενοτζην μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Πεδηλακι και νυχακια εξω μονο αν εχεις κανει πεντικιουρ (αυτό ισχυει για ΟΛΕΣ σας και εκτός συνεντευξης :P ΜΗ ΒΓΑΖΕΤΕ ΟΞΩ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΑΠΕΡΙΠΟΙΗΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΟΝΤΡΑΔΙΑ :P:P:P:P)

:D :D :D :D
εεεε....αυτο νομιζω ότι είναι πολύ πετυχημένο!!!:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα μ'αρεσε αυτο με τον Μητσο, θυμηθηκα και τα elesse μου που μαυριζουν ανελεητα και δεν τα πεταω με την καμια :D:D

Ναι κι εγω κατι "καθαρο και κομψο" ειχα υποψην μου, αλλα εχεις δικιο οτι πρεπει να ειναι κατι πιο καλο απ'το συνηθισμενο καθημερινο ντυσιμο, χωρις φοβερη διαφορα γιατι θα μας παρουν με τις πετρες οταν αρχισει η δουλεια! Καταχωρηθηκε το σετακι, χεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Kαλημέρα...τhx για τις απαντήσεις :)

[οχι δεν έχω κάτι άλλο να πω...πέρα από το ηταν indeed helpful, και ξέρω ότι το μην έχει πάρει άλλη τροπή, αλλά έπηξα χτες και δεν πρόλαβα όταν ήθελα να μπω και να το πω :)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top