Η πρώτη σχέση

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
την πρώτη σοβαρή σχέση μου -και μοναδική ως προς τη σοβαρότητα μέχρι στιγμής..- την έκανα στα 19 μου και κράτησε κοντά 2,5 χρόνια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
πρώτη σχέση, η μοναδική μέχρι τώρα και σοβαρή, στα 13 μου κ μετράει (χτύπα ξύλο) 9.5 χρόνια και ακόμα πάει!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
20-[ελπίζω για πάντα]:)

same here:redface::D

εντιτ: με παρεσυρε ο ερωτας:P:P και ξεχασα να πω οτι η πρωτη σοβαρη μου σχεση ηταν στα 16 και κρατησε 9 μηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πρώτη σχέση, η μοναδική μέχρι τώρα και σοβαρή, στα 13 μου κ μετράει (χτύπα ξύλο) 9.5 χρόνια και ακόμα πάει!!:clapup:

!!!!!WOW!!!

σόρρυ αλλά εντυπωσιάστηκα! Είσαι... εξαίρεση!!!! Μπράβο έυχομαι όσο το θέλετε και είστε ευτυχισμένοι να συνεχίζετε πάντα καλά!!!

:offtopic:πως ορίζεται αλήθεια η "σοβαρή" σχέση? Διάρκεια? Ηλικία?Ποιότητα?Συναισθήματα? Εμπειρίες? Η αφορμή για τον προβληματισμό είναι ότι διάβασα κάποιες απαντήσεις εδώ του στυλ (να σαν την απο πάνω...16 χρονών κράτησε 9 μήνες [νο offence δεν το λέω για κακό!]. Είχα μια αντίστοιχη σχέση στα 16.5 μου περίπου αλλά δεν την μέτρησα ως "σοβαρή" και η απάντηση μου πχ εδώ δεν αναφερόταν σε αυτή. Πιο είναι το

κριτήριο για τον καθένα μας για να πει "έχω κάνει χ σχέσεις αλλά σοβαρές ήταν οι y από αυτές" :hmm::offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
!!!!!WOW!!!

σόρρυ αλλά εντυπωσιάστηκα! Είσαι... εξαίρεση!!!! Μπράβο έυχομαι όσο το θέλετε και είστε ευτυχισμένοι να συνεχίζετε πάντα καλά!!!

:offtopic:πως ορίζεται αλήθεια η "σοβαρή" σχέση? Διάρκεια? Ηλικία?Ποιότητα?Συναισθήματα? Εμπειρίες? Η αφορμή για τον προβληματισμό είναι ότι διάβασα κάποιες απαντήσεις εδώ του στυλ (να σαν την απο πάνω...16 χρονών κράτησε 9 μήνες [νο offence δεν το λέω για κακό!]. Είχα μια αντίστοιχη σχέση στα 16.5 μου περίπου αλλά δεν την μέτρησα ως "σοβαρή" και η απάντηση μου πχ εδώ δεν αναφερόταν σε αυτή. Πιο είναι το

κριτήριο για τον καθένα μας για να πει "έχω κάνει χ σχέσεις αλλά σοβαρές ήταν οι y από αυτές" :hmm::offtopic:


ευχαλιστώωωωω για τις ευχούλες!:bigarmhug
και τώρα στο θέμα μας! σοβαρή σχέση για τον καθένα έχει διαφορετική έννοια. κάποιος που δεν είχε ποτέ μακροχρόνια σχέση, θα θεωρήσει ότι μια που θα κρατήσει περισσότερο από τις άλλες θα είναι πιο σοβαρή. από την άλλη οι περισσότεροι που ξέρω (μαζί κ γω) μετράνε την σοβαρή σχέση, ως η σχέση που θα σε γεμίζει και θα σε ολοκληρώνει σωματικά και ψυχικά. όταν υπάρχει χημεία δηλαδή, η οποία δεν εξατμίζεται με την πρώτη βροχή...
λοιπόν ποια ήταν για σένα αυτή η σχέση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως, εγραψα οτι η πρωτη σοβαρη μου σχεση ηταν στα 16, γιατι ηταν η πρωτη μου σχεση που υπηρχαν αισθηματα και απο τις 2 πλευρες, επικοινωνια, μια α ωριμοτητα, ε, και με εμαθε καποια πραγματα το ολο θεμα. Γενικα, οταν οριζουμε το "σοβαρη σχεση" λαμβανουμε υποψη μας και την ηλικια του καθενος, οποτε αλλο η σοβαρη σχεση στα 15-16, αλλο στα 20 κλπ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Το πρώτο μου μήνυμα :) ! Η πρώτη μου σχέση ήταν στα 18 και διήρκησε ένα χρόνο περίπου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
πρώτη σχέση, η μοναδική μέχρι τώρα και σοβαρή, στα 13 μου κ μετράει (χτύπα ξύλο) 9.5 χρόνια και ακόμα πάει!!:clapup:

wow!!!!!

Στα 19 και κράτησε 2 χρόνια και 7 μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στα 21,5 και κράτησε περίπου ενάμισι χρόνο.. Ως τότε είχα σχέσεις, αλλά καμία "με την βούλα"- ήταν πιο πολύ του στυλ "περνάμε καλά χωρίς δεσμεύσεις". Τον χώρισα εγώ όταν συνειδητοποιήσα πως, αν και τον αγαπούσα πολύ, ήταν αδύνατο, λόγω του χαρακτήρα του, να περάσω όλη την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του! (βοήθησαν και οι 2 κουτσουκέλες του! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε ποια ηλικία κάνατε την πρώτη σας σοβαρή σχέση και πόσο χρόνο κράτησε ? :)

στα 15 άν δεν κάνω λάθος, δευτέρα γυμνασίου, εκείνος 20 φίλος του αδερφού μου, ξεκίνησε στις 12ιουλίου και τελείωσε στις 27 οκτωβρίου, καλό του ήταν, στις 27 τον είδα στην παρέλαση αγγαλιά με άλλη, Σαββάτο, την Δευτέρα πλακωθήκαμε, τον έκανα μάυρο στο ξυλο και έτρεξε και με πρόδωσε στον αδερφό μου ο παλιο.... άντε μην πώ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nar

Νεοφερμένος

Η Nar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ήμουν 17 περίπου και εκείνος 19. Κράτησε κάτι παραπάνω από 1,5 χρόνο :) Δεν συνεχίσαμε λόγω απόστασης, όμως με το αγόρι αυτό μέχρι και σήμερα μιλάμε και τον βλέπω σαν έναν πολύ καλό φίλο άξιο εμπιστοσύνης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μου αρέσει αυτό, όταν η σχέση εξελίσσεται σε φιλία, σε ένα αδερφικό συναίσθημα. :) Το έχω δει σε αρκετούς γνωστούς μου και είναι μία σχέση στην οποία πιστεύω πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paschouale

Νεοφερμένος

Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Στα 18 και κράτησε περίπου 1,5 χρόνο...βέβαια με μία χαλαρή επανασύνδεση λίγους μήνες αργότερα αλλά ως εκεί...Την κοπέλα αυτή ακόμα την λατρεύω και την αγαπώ αληθινά και ας με πλήγωσε!Έχουμε ελάχιστες επαφές πλέον αλλά μου έμαθε τι θα πει αγάπη,έρωτας,πόνος,δάκρυ,πάθος και θέλω να είναι πάντα καλά και ποιος ξέρει κάπου,κάποτε μπορεί να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
ποιος ξέρει κάπου,κάποτε μπορεί να ξαναβρεθούν οι δρόμοι μας!

Με πληγώνει αυτή η σκέψη. Αν την αγαπάς τόσο, γιατί δεν κάνεις τώρα μια προσπάθεια επανασύνδεσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι προφανως εκεινη δεν...και η επανασυνδεση θελει δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Και τι τον κάνει να ελπίζει για το μέλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και τι τον κάνει να ελπίζει για το μέλλον;

Θα σταματησει να ελπιζει, μολις την ξεπερασει.
Αν ομως κατα τη διαρκεια αυτης της προσπαθειας θελησουν και οι δυο, τοτε σταματα και η προσπαθεια, αρχιζει μια αλλη!
Χρονο θελει και αναζητηση, σε αλλον παιρνει λιγο, σε αλλον πολυ περισσοτερο.
Αλλωστε λενε πως η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια(οι αλλοι το λενε βεβαια) γιατι αν ρωτησεις εμενα προσωπικα, δεν ελπιζω αλλα κινουμαι με τα τωρινα δεδομενα. Τι να καθομαι να ελπιζω για αυριο? Θα ζω?

carpe diem: σε αυτο πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω ολους οσοι ελπιζουν σε επανασυνδεσεις και σε ενα καλυτερο μελλον και γενικοτερα ονειρευονται το αυριο πως θαναι και καλυτερο.
Δε σας φερνει θλιψη αυτη η σκεψη?
Μονο εγω ξεχνω πως υπαρχει αυριο και νομιζω πως το τωρα(τωρα που σας γραφω, αυτα που κανω τωρα, αυτα που θα κανω σημερα και για τους επομενους κοντινους μηνες- κι αυτο με αμφιβολιες γιατι τα παντα ρει και ολα αλλαζουν- )εχει σημασια και φερνει την ευτυχια?
Αδυνατω, δεν μπορω, μου ειναι δυσκολο, μου μοιαζει φλιβερο, φανταστικο, εξωπραγματικο - πως να το πω αλλιως να γινω πιστευτη- να σκεφτομαι το αυριο!!
ειμαι του - βλεποντας και κανοντας κι οπου μας βγαλει- αλλιως στην αλλη περιπτωση περνουν τα χρονια και χανεις το νοημα σκεπτομενος/η για ενα αυριο που δεν ηρθε ποτε ετσι οπως το φανταστηκες.
...

Το "ευτυχώς" δεν πάει στο ότι μπορεί να υπάρξει επανασύνδεση, αλλά στην ελπίδα γενικά. Η ελπίδα είναι καλό πράγμα, χωρίς αυτήν η καθημερινότητα θα ήταν πολύ πιο μαύρη και οι προσπάθειες πολύ λιγότερες!

Φυσικά και το σήμερα είναι αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει πιο πολύ, φυσικά και αύριο μπορεί να αλλάξουν όλα ή ακόμα και να μην υπάρχουμε, όμως δεν μπορούμε να μη σκεφτόμαστε και το μέλλον καθόλου. Αν ήταν έτσι δεν θα σπουδάζαμε, δεν θα κάναμε καμία σχέση.
Όποτε αφού πρέπει να σκεφτόμαστε το μέλλον, γιατί να μην το σκεφτόμαστε αισιόδοξα, με την ελπίδα πως όλα θα γίνουν όπως θέλουμε;;; Γιατί όχι;
Δεν μπορώ να καταλάβω, τι θλίψη να σου δημιουργεί η αισιοδοξία;;;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unknown

Νεοφερμένος

Ο unknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
προσδιορισε το "Σοβαρη"..
η διαρκεια κ μονο την κανει σοβαρη ή οι καταστασεις που περνας μεσω αυτης της σχεσης (σοβαρες και α-σοβαρες καταστασεις)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paschouale

Νεοφερμένος

Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Με πληγώνει αυτή η σκέψη. Αν την αγαπάς τόσο, γιατί δεν κάνεις τώρα μια προσπάθεια επανασύνδεσης;

Γιατί αυτήν τώρα είναι με άλλον και γω με άλλη,βέβαια αυτό είναι το λιγότερο.Πάλι στα ίδια να ξαναγυρίσω?Αφού το έκανα μια φορά και δεν έβγαλε πουθενά.Δεν ξέρω ότι και να σου πώ είμαι μπερδεμένος αλλά την θέλω την κοπέλα,1 χρόνος πέρασε απο τότε που χωρίσαμε οριστικά και ακόμα εκεί έχω μείνει ο χαζός.Καμία δεν μπορεί να με κάνει να την ξαχάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top