Σας την ''έπεσε'' ποτέ άτομο του ιδίου φύλου;

Κυκλάμινο

Νεοφερμένος

Η μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι και καθώς ήμουν αρκετά αθώα σε αυτά τα θέματα;) την πάτησα..
ήμουν 3η λυκείου!αρχίσαμε να κάνουμε παρέα αλλά άρχισε να φέρεται περίεργα...τσαντιζόταν όποτε της έλεγα για το αγόρι μου...μόλις τον έβλεπε έβγαζε αφρούς...οκ στην αρχή υπέθεσα πως απλά δεν τον συμπαθούσε...όμως μετα κατάλαβα πως κάτι δεν πήγαινε καλά...άρχισε να χαλάει πράγματα που μου είχε αγοράσει το αγόρι μου,να τα πετάει...να κάνει σκηνές πως δεν της δίνω σημασία..να σχεδιάζει καρδιές στους τοίχους με τα άρχικα των ονόματων μας(εμένα κ εκείνης) και όταν άρχισα να απομακρύνομαι έφτασε σε σημείο να χαράζει με γυαλί στο δέρμα της το όνομα μου...:worry::eek:τρελές καταστάσεις...αν κ δεν εχω τπτ με τους ομοφυλόφιλους..ίσα ίσα πιστεύω πως πρέπει να ξεκολήσουμε απο όλα τα κλισε!
αλλά σαν εμπειρία= απο τις χειρότερες της ζωης μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria

Νεοφερμένος

Η ελλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μου ειχε τυχει κατι τετοιο λοιπον ειχαμε παει μετα το σχολειο με την <<πρωην>>κολλητη μου βολτα επειδη ηταν χαλια ειχε τσακωθει με τους γονεις της για κατι που δεν μου ελεγε τεσπα καναμε πλακα και της ειπα εγω που σε αγαπαω σε πηγα βολτα εσυ αν με αγαπας κανε κατι -και εννοουσα να μου πει τι εγινε-τοτε με πιανει με γυριζει και με φιλαει στο στομα και φευγει ε ...αντεδρασα νευρικα στεναχωριθηκε και εφυγε τωρα δεν ξερω αν ηταν ενα κακογουστο αστειο αλλα δεν ξανατιολμησα να την κοιταξω:hmm::(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
μου ειχε τυχει κατι τετοιο λοιπον ειχαμε παει μετα το σχολειο με την <<πρωην>>κολλητη μου βολτα επειδη ηταν χαλια ειχε τσακωθει με τους γονεις της για κατι που δεν μου ελεγε τεσπα καναμε πλακα και της ειπα εγω που σε αγαπαω σε πηγα βολτα εσυ αν με αγαπας κανε κατι -και εννοουσα να μου πει τι εγινε-τοτε με πιανει με γυριζει και με φιλαει στο στομα και φευγει ε ...αντεδρασα νευρικα στεναχωριθηκε και εφυγε τωρα δεν ξερω αν ηταν ενα κακογουστο αστειο αλλα δεν ξανατιολμησα να την κοιταξω:hmm::(:/:
Βαλερια, εισαι 12 ετων;;; :worry:


Το λογικο ειναι αυτο που εγινε να ειχε λιγο απο αστειο και απο παιχνιδι.. Μην βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα. Ασε τον χρονο και τα χρονια να περασουν..

Οσο για την φιλια σας μπορει να συνεχιστει θετοντας ομως καποια ορια απ'την μερια σου αν γινεται κατι που σε πειραζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

valeria

Νεοφερμένος

Η ελλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δεν την εκρινα και δεν εφτεγα εγω απλα ενιωσα αβολα αχ καλε και επειδη μαλλον εδω ειμαι πιο μικρη νιωθω λιγο αβολα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν μου την εχει πεσει ποτε καποιο ατομο του ιδιου φυλου, περα απο τις πλακες που κανω με τις φιλες μου. Δεν το θεωρω κακο αλλα αναρωτιεμαι αν θα το καταλαβω οτι μου την πεφτει μια κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν μου την εχει πεσει ποτε καποιο ατομο του ιδιου φυλου, περα απο τις πλακες που κανω με τις φιλες μου. Δεν το θεωρω κακο αλλα αναρωτιεμαι αν θα το καταλαβω οτι μου την πεφτει μια κοπελα.

λολ
θα το καταλαβεις εκτος και αν με τις φιλες σου μιλατε με ερωτικα υποννουμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
λολ
θα το καταλαβεις εκτος και αν με τις φιλες σου μιλατε με ερωτικα υποννουμενα.

Μιλάμε με κάποια ερωτικά υπονοούμενα όταν έχουμε τα κεφια μας αλλα πιστεύω πως μια τετοια προσεγγιση διαφέρει χιλιομετρα απο το να σου την "πεσει" μια κοπέλα που όντως της αρέσουν οι κοπέλες....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agia93

Νεοφερμένος

Η :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
πολλέεεες φόρες. Σε gay μαγαζία από νετ και στο σχολείο.. απο όλα έχει ο μπαξές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Χειρότεροι είναι οι γέροι..πραγματικά είναι αηδία!!Εμένα δεν μου έχει συμβεί κ δεν θέλω βέβαια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Νομιζω πως ναι:hmm:
Στην 3η γυμνασιου ειχα γνωρισει μια κοπελα 2 χρονια μικροτερη μου...και απο την στιγμη που με γνωρισε μου κολλουσε..Ερχοταν σε καθε διαλειμμα,με αγκαλιζε,με φιλουσε και δεν με αφηνε και πολυ ησυχη.Υπηρχαν στιγμες που ηθελα να ειμαι και μονη με την αλλη μου παρεα και αυτη θυμωνε οταν την αφηνα εστω για λιγο με αλλες ..Ε, σε καποια φαση δεν αντεξα αλλο, γιατι ειχε καταντησει ενοχλητικη και της ειπα ξεκαθαρα πως δεν θελω να κανω πια παρεα μονο μαζι της ,γιατι:
1) με θελει ολη δικια της(πραγματι ετσι ηταν,αφου οπως ειπα θυμωνε οταν ημουν με αλλες) και ειπα πως δεν μπορω λοιπον αλλο και
2)επειδη δεν θελω της ειπα να μεινει μονη οταν θα φυγω....(δεν ειχε σχεδον καμια σχεση με αλλα κοριτσια,καθως κυριως μαζι μου ερχοταν και ηξερα πως αυτο δεν ηταν καλο γι'αυτην οσο και αν δεν το καταλαβενε..)
Για την υπολοιπη σχολικη χρονια δεν μιλουσαμε πολυ..μονο ενα γεια λεγαμε και τα βασικα..Βεβαια την ρωτησα αν ειχε θυμωσει μαζι μου γι'αυτο και μου ειπε πως αρχικα οταν πηγε σπιτι με εβριζε και ειχε θυμωσει υπερβολικα μαζι μου,και πως την πληγωσε πολυ ,αλλα εν τελει το δεχτηκε οσο και να την ποναει.Δεν ηθελα να ξανακολλησει και ετσι δεν την συνεχισα την συζητηση.Μετα το σχολειο,ξανααποκτησαμε σχεσεις το καλοκαιρι και μιλιομασταν κανονικα..
Εγω εντομεταξει οσο συνεβεναν αυτα ΔΕΝ ειχα καταλαβει τιποτα ,πως υπηρχε δηλαδη περιπτωση να με γουσταρει..
Υστερα απο εναν ακομα χρονο..Οταν τελειωσα την πρωτη λυκειου..το καλοκαιρι ,επειδη μαζευομασταν μεγαλη παρεα σε ενα συνιθισμενο μερος ,καθως σε αυτην ανηκαν και ατομα που γνωριζε η ιδια, αρχισε να ερχεται και αυτη...
Τοτε αρχισα να ψιλιαζομαι για πρωτη φορα πως ειναι λεσβια.Ημουν βασικα αρκετα πιο ωριμη απο παλαιοτερα,και γενικοτερα ειχα αρχισει να κρινω τους ανθρωπους απο τις κινησεις τους,και προσπαθουσα να βρω και τα κινητρα των κινησεων τους.Ετσι λοιπον παρατηρουσα τον τροπο που με κοιτουσε...ενω εντυπωση μου ειχε κανει το γεγονος...πως συνεχεια ηθελε να με αγκαλιαζει..και μου ελεγε "ελα κατσε στα ποδια μου,θελω να σε αγκαλιασω.."και με εσφιγκε οσο δεν παει αλλο:bigarmhug...μετα παλι οταν απομακρυνομουν λιγο να καθισω ησυχα σε λογικες αποστασεις...ερχοταν αυτη και ξαπλωνε πανω μου..και με κοιτουσε εντονα στα ματια..Ηταν παιδια ειλικρινα διαφορετικο το βλεμμα..Καμια φιλη μου δεν με κοιτουσε ετσι....Μετα εκανε και αναφορες στην φασαρια μας και μου ελεγε πως ειχε στεναχωρηθει πολυ κτλ κτλ...
Μια μερα λεω στην αδερφη μου (μικροτερη 3 χρονια :P,αλλα την εμπιστευομαι),πως εχω την εντυπωση πως ειναι λεσβια..και μου λεει"ελα μην λες χαζομαρες,πας καλα?" κτλ κτλ
Υστερα ομως απο μερικες μερες μου λεει η κοπελα..
-βασικα θελω να σου πω κατι...(ηταν και η αδερφη μου μπροστα..)
εγω- ε ,πες ρε μην ντρεπσεσαι...
αυτη-οχι,δεν γινεται,θελω να ειμαστε μονες...
εγω-νταξει οπως θες...πες το μου οταν μπορεις..
Εντομεταξει καταιβεναμε ολες μαζι σπιτι οταν μου το ειπε αυτο...και σε καποια φαση χωριζουν οι δρομοι μας και μου λεει...
-θα σου μιλισω αν ειναι καποια στιγμη...
-οκ ,καληνυχτα..
-καληνυχτα...
καθως προχωραω με την αδερφη μου προς το σπιτι..ακουω ξαφνικα:
-κατερινααααα κατερινααααα περιμενε...γυριζω πισω και την βλεπω να τρεχει προς το μερος μου...
-αλλαξα γνωμη θελω να στο πω...αλλα ελα λιγο πιο εδω ειναι πολυ προσωπικο και δεν θελω να μαθει τιποτα η αδερφη σου..
-πες μου λοιπον...
-βασικα ειναι δυσκολο να στο πω..θα ηταν πιο ευκολο να στο δειξω σε εικονα...
τελοσπαντων υστερα απο πολυ παιδεμα ..μου ειπε πως ειναι λεσβια...καλα το ειχα καταλαβει..Δεν αλλαξα φυσικα σταση απεναντι της...γιατι ειχα ηδη γνωρισει στη πρωτη λυκειου μια αλλη κοπελα βι...και ετσι το πηρα πολυ χαλαρα.....
Παντως και μια αλλη κοπελα απο τη παρεα μας..φετος που μιλουσαμε..που και αυτη ξερει πως εκεινη η κοπελα ειναι λεσβια καθως της το εχει πει η ιδια...μου ειπε πως και αυτη ειχε την εντυπωση και αλλα ατομα απο τη παρεα πως με γουσταρε η αλλη..
Η αληθεια παντως ειναι πως καθολου δεν μου αρεσε το ολο σκηνικο...και το επαιζα απλα χαζη ,γιατι δεν ηθελα να την στεναχωρεσω...
Δεν εχω καποιο προβλημα με τετοια ατομα...γιατι εξαλλου και εγω μπορει καποτε (κανεις δεν ξερει) να "καταλειξω" ετσι...απλα το συγκεκριμενο ατομο δεν μου εκανε καθολου το κλικ και ηταν πολυ ενοχλητικο οφειλω να ομολογησω....:/:
Τωρα πριν λιγες μερες ξανασυναντιθηκαμε...και τεσπα..ειπα να της κανω το χατιρι και να βγω για μια φορα μαζι της και με την παρεα της..Και αρχισαν παλι τα ιδια...με βλεπει...με αγκαλιαζει.."αγαπηηηηηη μου ποσο μου ελειψες..."κτλ κτλ...Και καθως ειμασταν σε θεατρο( ειχε συναυλια )και καθομασταν στις κερκιδες αρχισε να βαζει το χερι απο πισω μου δηλαδη πανω απο τους ωμους και παλι αγκαλιες και παλι αγαπηηη μου....ντραπικα πολυ....και σε καποια φαση της ειπα"ξες θα παω να δω και μια αλλη φιλη μου.."και τελικα εμεινα με την αλλη μου φιλη..δεν υποφερονταν η κατασταση..της εστειλα απλα μηνυμα και της ειπα πως θα ειμαι με την αλλη μου φιλη για να ξερει..και πρεπει λιγο να σπαστηκε..εστειλε ενα "οκ" αλλα νταξει....παραπηγενε το πραγμα...


Υ.Γ.την ιδια περιοδο το καλοκαιρι με ηθελε και ενας απο αθηνα που ειχε ερθει στην πολη μου... της ειχα πει λοιπον οτι δεν τον ηθελα..και καθε φορα που αυτος με ακουμπουσε ή με πειραζε εμπαινε αυτη στη μεση,τον εσπρωχνε και του ελεγε.."μην τολμησεις και την ξανααγγιξεις.."και δεν το εκανε αστεια..το εκανε με σοβαρο υφος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σας την ''έπεσε'' ποτέ άτομο του ιδίου φύλου;

Όχι, εκτός από την Όλγα, την Ειρήνη, την Αφροδίτη, την Μαρία, την Βασιλική, την Ντίνα, την Άννα, καμία άλλη.:P

Σοβαρά τώρα. Όχι δε μου' χει τύχει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όχι, εκτός από την Όλγα, την Ειρήνη, την Αφροδίτη, την Μαρία, την Βασιλική, την Ντίνα, την Άννα, καμία άλλη.:P

Σοβαρά τώρα. Όχι δε μου' χει τύχει. :redface:

Και γιατί ντρέπεσαι; Θα ήθελες να έχεις μια τέτοια εμπειρία; Πότε δεν είναι αργά.

οφφ τόπικ: Σταματήστε να βάζετε το εμότικον του Νωέα. Μόνο αυτός έχει το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί

:redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όχι δε θα ήθελα. Σιγά την εμπειρία δηλαδή -.-

Βτω το ιμότικ δικό μου ήταν πάντα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ω ναι μου έτυχε μια φορά να μου την πέσει τραβέλι! έέέέέλεοοοος!
ήθελα να σκάσω στα γέλια αλλά λέω"άσε θα με κυνηγήσει!" παναϊαααμμ!! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Τα τραβελια δεν μετρανε γιατι δεν ειναι ξεκαθαρη η ιδιοτητα με την οποια στην πεφτουνε. :redface::P:worry::confused::look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τι είναι το τραβέλι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Μία φορά! Ελπίζω και η τελευταία...
Κάθώς πήγαινα με το μετρό προς τη σχολή μου, με πλησιάζει ένας άντρας γύρω στα 30-35 και ζητά τη βοήθεια μου, επειδή είχε χαθεί... Ευγενέστατα εγώ προσπάθησα να τον διευκολύνω, υποδεικνύοντας τη διαδρομή που έπρεπε να ακολουθήσει. Εκείνος με ευχαρίστησε και πρίν απομακρυνθεί, στρέφεται προς το μέρος μου και μου ζητά να επαναλάβω όσα του είχα πεί καθώς φοβόταν ότι δεν θα τα θυμηθεί. Ευγενέστα και πάλι (τρομάρα μου!!) βλέποντας το μετρό να καταφτάνει, του ζητώ να με ακολουθήσει και καθ'οδόν θα τον κατήυθυνα πώς θα φτάσει στον προορισμό του (Μα, να είμαι τόσο βλάκας!!). Ενώ του έλεγα πώς πάει στον κ@@προορισμό του, εκείνος είχε αλλού το μυαλό του. Όσο περνούσε η ώρα, με πλησίαζε όλο και πιο πολύ, ώσπου σε ανύποπτο χρόνο απλώνει τη χεράκλα του και επιχειρεί επίμονα να με θωπεύσει (ναι, ρε παιδιά να με χουφτώσει!). Όμως, ο κύριος... δεν ήθελε να πιάσει οπίσθια, όχι φυσικά! Ήθελε να ζήσει μεγαλύτερες εμπειρίες.:mad: Για καλή μου τύχη, η (εις διπλούν) απόπειρα του δεν κατέληξε σε τραγωδία (για εμένα τραγωδία, γιατί για εκείνον θα ήταν "εποποιία").
Τώρα θα ρωτήσετε, και με το δίκιο σας εσύ τί εκανες; Τα είχα χαμένα, δεν μου είχε συμβεί παρόμοιο περιστατικό. Το μόνο που έκανα, ήταν βάλω ασύνειδα τη τσάντα που κουβαλούσα ως ασπίδα και να απομακρυνθώ. Όταν είδα τις πόρτες του μετρό να ανοίγουν, εν ριπή οφθαλμού εγκατέληψα το συρμό. Ευτυχώς δεν με ακολούθησε ή δεν πρόλαβε; Τέλος πάντων...

Το ηθικό δίδαγμα απ'τη δική μου τερατό-ιστοριουλα:

  • Να είμαστε ευγενείς, καλόκαρδοι με τους συνανθρώπους μας, αλλά πότε τόσο πολύ (βλ. eco-warrior)
  • Να είμαστε "ετοιμοπόλεμοι" προκειμένου αντιμετωπίσουμε τους "εχθρούς", όχι σαν κάποιους-κάποιους (βλ. eco-warrior)
  • Να ρίχνουμε και κανά μπουκέτο, δεν χάθηκε ο κόσμος...


Τι είναι το τραβέλι; :redface:
Μας κοροϊδεύεις;;:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
βασικά , δεν θέλω να σε αναστατώσω , αλλά

Νομιζω πως ναι:hmm:
Στην 3η γυμνασιου ειχα γνωρισει μια κοπελα 2 χρονια μικροτερη μου...και απο την στιγμη που με γνωρισε μου κολλουσε..Ερχοταν σε καθε διαλειμμα,με αγκαλιζε,με φιλουσε και δεν με αφηνε και πολυ ησυχη.Υπηρχαν στιγμες που ηθελα να ειμαι και μονη με την αλλη μου παρεα και αυτη θυμωνε οταν την αφηνα εστω για λιγο με αλλες ..Ε, σε καποια φαση δεν αντεξα αλλο, γιατι ειχε καταντησει ενοχλητικη και της ειπα ξεκαθαρα πως δεν θελω να κανω πια παρεα μονο μαζι της ,γιατι:
1) με θελει ολη δικια της(πραγματι ετσι ηταν,αφου οπως ειπα θυμωνε οταν ημουν με αλλες) και ειπα πως δεν μπορω λοιπον αλλο και
2)επειδη δεν θελω της ειπα να μεινει μονη οταν θα φυγω....(δεν ειχε σχεδον καμια σχεση με αλλα κοριτσια,καθως κυριως μαζι μου ερχοταν και ηξερα πως αυτο δεν ηταν καλο γι'αυτην οσο και αν δεν το καταλαβενε..)
Για την υπολοιπη σχολικη χρονια δεν μιλουσαμε πολυ..μονο ενα γεια λεγαμε και τα βασικα..Βεβαια την ρωτησα αν ειχε θυμωσει μαζι μου γι'αυτο και μου ειπε πως αρχικα οταν πηγε σπιτι με εβριζε και ειχε θυμωσει υπερβολικα μαζι μου,και πως την πληγωσε πολυ ,αλλα εν τελει το δεχτηκε οσο και να την ποναει.Δεν ηθελα να ξανακολλησει και ετσι δεν την συνεχισα την συζητηση.Μετα το σχολειο,ξανααποκτησαμε σχεσεις το καλοκαιρι και μιλιομασταν κανονικα..
Εγω εντομεταξει οσο συνεβεναν αυτα ΔΕΝ ειχα καταλαβει τιποτα ,πως υπηρχε δηλαδη περιπτωση να με γουσταρει..
Υστερα απο εναν ακομα χρονο..Οταν τελειωσα την πρωτη λυκειου..το καλοκαιρι ,επειδη μαζευομασταν μεγαλη παρεα σε ενα συνιθισμενο μερος ,καθως σε αυτην ανηκαν και ατομα που γνωριζε η ιδια, αρχισε να ερχεται και αυτη...
Τοτε αρχισα να ψιλιαζομαι για πρωτη φορα πως ειναι λεσβια.Ημουν βασικα αρκετα πιο ωριμη απο παλαιοτερα,και γενικοτερα ειχα αρχισει να κρινω τους ανθρωπους απο τις κινησεις τους,και προσπαθουσα να βρω και τα κινητρα των κινησεων τους.Ετσι λοιπον παρατηρουσα τον τροπο που με κοιτουσε...ενω εντυπωση μου ειχε κανει το γεγονος...πως συνεχεια ηθελε να με αγκαλιαζει..και μου ελεγε "ελα κατσε στα ποδια μου,θελω να σε αγκαλιασω.."και με εσφιγκε οσο δεν παει αλλο:bigarmhug...μετα παλι οταν απομακρυνομουν λιγο να καθισω ησυχα σε λογικες αποστασεις...ερχοταν αυτη και ξαπλωνε πανω μου..και με κοιτουσε εντονα στα ματια..Ηταν παιδια ειλικρινα διαφορετικο το βλεμμα..Καμια φιλη μου δεν με κοιτουσε ετσι....Μετα εκανε και αναφορες στην φασαρια μας και μου ελεγε πως ειχε στεναχωρηθει πολυ κτλ κτλ...
Μια μερα λεω στην αδερφη μου (μικροτερη 3 χρονια :P,αλλα την εμπιστευομαι),πως εχω την εντυπωση πως ειναι λεσβια..και μου λεει"ελα μην λες χαζομαρες,πας καλα?" κτλ κτλ
Υστερα ομως απο μερικες μερες μου λεει η κοπελα..
-βασικα θελω να σου πω κατι...(ηταν και η αδερφη μου μπροστα..)
εγω- ε ,πες ρε μην ντρεπσεσαι...
αυτη-οχι,δεν γινεται,θελω να ειμαστε μονες...
εγω-νταξει οπως θες...πες το μου οταν μπορεις..
Εντομεταξει καταιβεναμε ολες μαζι σπιτι οταν μου το ειπε αυτο...και σε καποια φαση χωριζουν οι δρομοι μας και μου λεει...
-θα σου μιλισω αν ειναι καποια στιγμη...
-οκ ,καληνυχτα..
-καληνυχτα...
καθως προχωραω με την αδερφη μου προς το σπιτι..ακουω ξαφνικα:
-κατερινααααα κατερινααααα περιμενε...γυριζω πισω και την βλεπω να τρεχει προς το μερος μου...
-αλλαξα γνωμη θελω να στο πω...αλλα ελα λιγο πιο εδω ειναι πολυ προσωπικο και δεν θελω να μαθει τιποτα η αδερφη σου..
-πες μου λοιπον...
-βασικα ειναι δυσκολο να στο πω..θα ηταν πιο ευκολο να στο δειξω σε εικονα...
τελοσπαντων υστερα απο πολυ παιδεμα ..μου ειπε πως ειναι λεσβια...καλα το ειχα καταλαβει..Δεν αλλαξα φυσικα σταση απεναντι της...γιατι ειχα ηδη γνωρισει στη πρωτη λυκειου μια αλλη κοπελα βι...και ετσι το πηρα πολυ χαλαρα.....
Παντως και μια αλλη κοπελα απο τη παρεα μας..φετος που μιλουσαμε..που και αυτη ξερει πως εκεινη η κοπελα ειναι λεσβια καθως της το εχει πει η ιδια...μου ειπε πως και αυτη ειχε την εντυπωση και αλλα ατομα απο τη παρεα πως με γουσταρε η αλλη..
Η αληθεια παντως ειναι πως καθολου δεν μου αρεσε το ολο σκηνικο...και το επαιζα απλα χαζη ,γιατι δεν ηθελα να την στεναχωρεσω...
Δεν εχω καποιο προβλημα με τετοια ατομα...γιατι εξαλλου και εγω μπορει καποτε (κανεις δεν ξερει) να "καταλειξω" ετσι...απλα το συγκεκριμενο ατομο δεν μου εκανε καθολου το κλικ και ηταν πολυ ενοχλητικο οφειλω να ομολογησω....:/:
Τωρα πριν λιγες μερες ξανασυναντιθηκαμε...και τεσπα..ειπα να της κανω το χατιρι και να βγω για μια φορα μαζι της και με την παρεα της..Και αρχισαν παλι τα ιδια...με βλεπει...με αγκαλιαζει.."αγαπηηηηηη μου ποσο μου ελειψες..."κτλ κτλ...Και καθως ειμασταν σε θεατρο( ειχε συναυλια )και καθομασταν στις κερκιδες αρχισε να βαζει το χερι απο πισω μου δηλαδη πανω απο τους ωμους και παλι αγκαλιες και παλι αγαπηηη μου....ντραπικα πολυ....και σε καποια φαση της ειπα"ξες θα παω να δω και μια αλλη φιλη μου.."και τελικα εμεινα με την αλλη μου φιλη..δεν υποφερονταν η κατασταση..της εστειλα απλα μηνυμα και της ειπα πως θα ειμαι με την αλλη μου φιλη για να ξερει..και πρεπει λιγο να σπαστηκε..εστειλε ενα "οκ" αλλα νταξει....παραπηγενε το πραγμα...


Υ.Γ.την ιδια περιοδο το καλοκαιρι με ηθελε και ενας απο αθηνα που ειχε ερθει στην πολη μου... της ειχα πει λοιπον οτι δεν τον ηθελα..και καθε φορα που αυτος με ακουμπουσε ή με πειραζε εμπαινε αυτη στη μεση,τον εσπρωχνε και του ελεγε.."μην τολμησεις και την ξανααγγιξεις.."και δεν το εκανε αστεια..το εκανε με σοβαρο υφος...

για να έγραψες όλο αυτό το κατεβατό

μάλλον σου έμεινε απωθημένο που δεν της έκατσες :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
βασικά , δεν θέλω να σε αναστατώσω , αλλά



για να έγραψες όλο αυτό το κατεβατό

μάλλον σου έμεινε απωθημένο που δεν της έκατσες :confused:


οχι απλα βαριομουν ηταν βραδυ και δεν ειχα τι να κανω...και λεω αντε ας πω και εγω την ιστορια μου:D
κατευθειαν εσεις τα αγορια να βγαλετε ΤΑ συμπερασματα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top