Αδυναμία φόρτωσης λογαριασμού mail και twitter

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ας με βοηθησει καποιος, γιατι εγω δεν το κατεχω...
Πως ειναι δυνατο να σερφαρω κανονικα, η συνδεση μου να λειτουργει απροβληματιστα και παρολα αυτα να μη μπορω να ανοιξω το mail μου (gmail) και το twitter:P:P?? Εχω δοκιμασει τοσο με chrome, οσο και με explorer, αλλα και παλι τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρε παιδια, δε μπορει να με βοηθησει κανεις:(?? Ειναι σπαστικο να μη μπορω να μπω στο mail μου...
Δοκιμασα να μπω απο αλλο ρουτερ και δεν ειχα προβλημα, οποτε μαλλον κατι με τη συνδεση μου παιζει!!
Συγκεκριμενα μου βγαζει αυτο:
Σφάλμα 118 (net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT): Λήξη χρονικού ορίου λειτουργίας.

Καμια ιδεα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε παιδια, δε μπορει να με βοηθησει κανεις:(?? Ειναι σπαστικο να μη μπορω να μπω στο mail μου...
Δοκιμασα να μπω απο αλλο ρουτερ και δεν ειχα προβλημα, οποτε μαλλον κατι με τη συνδεση μου παιζει!!
Συγκεκριμενα μου βγαζει αυτο:
Σφάλμα 118 (net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT): Λήξη χρονικού ορίου λειτουργίας.

Καμια ιδεα??
Ποιος στο βγάζει αυτό το error; Δεν γίνεται σύνδεση λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ποιος στο βγάζει αυτό το error; Δεν γίνεται σύνδεση λέει.
Λοιπον, ενω σερφαρω χωρις προβλημα, οταν παω να ανοιξω το gmail μου ή να μπω στο twitter μου βγαζει αυτο που εγραψα παραπανω (αυτο το μηνυμα μου το πεταει ο chrome, αλλα ουτε με explorer μπορω να μπω)!! Προσπαθησα να ξαναφορτωσω τη σελιδα, αλλα οσες φορες και να το κανω, δεν καταλαβαινει τιποτα.. Επανεκκινησα το ρουτερ, παλι τιποτα!!

Αν ομως συνδεθω απο το γειτονα, δεν εχω προβλημα:P:P!!

Καταλαβες τιποτα η μπα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπον, ενω σερφαρω χωρις προβλημα, οταν παω να ανοιξω το gmail μου ή να μπω στο twitter μου βγαζει αυτο που εγραψα παραπανω (αυτο το μηνυμα μου το πεταει ο chrome, αλλα ουτε με explorer μπορω να μπω)!! Προσπαθησα να ξαναφορτωσω τη σελιδα, αλλα οσες φορες και να το κανω, δεν καταλαβαινει τιποτα.. Επανεκκινησα το ρουτερ, παλι τιποτα!!

Αν ομως συνδεθω απο το γειτονα, δεν εχω προβλημα:P:P!!

Καταλαβες τιποτα η μπα??

Πόσο χρόνο χρειάζεται για να φορτώσει είτε το twitter είτε το gmail όταν χρησιμοποιείς άλλο router?
Πόσο χρόνο χρειάζεσαι για να φορτώσεις κάποια άλλη σελίδα από τη σύνδεσή σου?

Επίσης: με refresh της σελίδας δουλέυει ποτέ?
έχεις ελέγξει τα firewall settings σου?
Το timeout του router?
Δοκίμασε να κάνεις Ping το gmail/twitter όταν έχεις πρόβλημα (compared perhaps to a site that works during that time)?
Έχεις δοκιμάσει με ff/opera (ο ie δεν μετράει anyway:P)

Eπίσης: τι λειτουργικό χρησιμοποιείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πόσο χρόνο χρειάζεται για να φορτώσει είτε το twitter είτε το gmail όταν χρησιμοποιείς άλλο router?
Πόσο χρόνο χρειάζεσαι για να φορτώσεις κάποια άλλη σελίδα από τη σύνδεσή σου?

Επίσης: με refresh της σελίδας δουλέυει ποτέ?
έχεις ελέγξει τα firewall settings σου?
Το timeout του router?
Δοκίμασε να κάνεις Ping το gmail/twitter όταν έχεις πρόβλημα (compared perhaps to a site that works during that time)?
Έχεις δοκιμάσει με ff/opera (ο ie δεν μετράει anyway:P)

Eπίσης: τι λειτουργικό χρησιμοποιείς?
Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση σου. Και τωρα παμε στο ζουμι¨

Οταν χρησιμοποιω αλλο router οι σελιδες (twitter και gmail) φορτωνουν μεσα σε λιγα δευτερολεπτα.
Το ιδιο ισχυει και οταν ανοιγω καποια αλλη σελιδα με το δικο μου router.

Mε refresh δε δουλευει ποτε (πανω αριστερα εμφανιζει το εικονιδιο του twitter, αλλα συνεχεια μου πεταει αυτο το error.

Tο σκεφτηκα, αλλα δεν ξερω τι ακριβως να κοιταξω!! Παντως δε νομιζω να υπαρχει καποιος περιορισμος, γιατι παλιοτερα δεν ειχα θεμα.

Τι ειναι το timeout και πως το τσεκαρω??? Sorry, αλλα δεν ειμαι pcfreak:P...
Ping?? Εννοεις να ανοιξω νεα καρτελα η κατι τετοιο, ενω ειμαι ηδη σε καποιο αλλο σαιτ?? Ναι, αλλα δε γινεται τιποτα...
Ναι, εχω δοκιμασει και με firefox (τον ie ουτε εγω τον χρησιμοποιω, αλλα ειπα μηπως:P), αλλα και παλι τιποτα!! Με opera οχι...

Win Xp (αυτη τη στιγμη εχω ξεμενει με ενα μικρο netbook, γι αυτο:P)!!


Edit: Σημερα παρατηρησα το εξης περιεργο: Γενικα οταν ειμαι συνδεδεμενος με το δικο μου router, δε με αφηνει να μπω σε ΚΑΝΕΝΑΝ λογαριασμο που εχω φτιαξει χρησιμοποιωντας το mail μου!! Για παραδειγμα δε φορτωνει ουτε το applestore ουτε το gamecenter της apple!! Ειλικρινα κοντευω να τρελαθω:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εκανα ακομη μια φορα επανεκκινηση το router και το προβλημα λυθηκε!! Η αιτια του προβληματος παραμενει αγνωστη βεβαια:P... Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εκανα ακομη μια φορα επανεκκινηση το router και το προβλημα λυθηκε!! Η αιτια του προβληματος παραμενει αγνωστη βεβαια:P... Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!!

Υπάρχουν διάφορες αναφορές που μιλάνε για "σκάλωμα" του chrome (κυρίως αλλά όχι μόνο) με διάφορα google sites (no comments!) αλλά και άλλα κοινωνικής δικτύωσης (facebook,twitter etc).

Με επανεκκίνηση του router σου ουσιαστικά έκανες reconfigure τα ip settings σου (το οποίο όμως δεν δουλεύει πάντα μιας και ο router δένει την mac address σου με την ip somehow ,δεν το κατέχω κι εγώ 100% το συγκεκριμένο κομμάτι, anyway).

Αν σου ξανατύχει μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις τα ακόλουθα (τα γράφω για αγγλικά xp φαντάζομαι μπορεις να κάνεις τη μετάφραση :redface:)

start-->run--> γραψε cmd

στο command prompt Που θα σου ανοίξει πληκτρολόγησε

ipconfig /release (θα χάσεις τη σύνδεση σου)

και μετά ipconfig /renew

πληκτρολογώντας την εντολή
ipconfig

μπορείς να δεις την ip που έχεις πάρει.
Έτσι μπορείς να ελέγξεις αν ανανεώνεται η ip σου πριν ξαναδοκιμάσεις.

Aυτά για την ώρα, πάντως δεν φαίνεται να είσαι ο μόνος που έχει τέτοιου είδους θέματα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top