Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Τιμής ένεκεν...


R.I.P.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Τιμής ένεκεν...


R.I.P.


Εκπληκτικό τραγούδι. Το θυμάμαι από παιδί που το είχε το Compact disc club στις γαλλικές συλλογές του κλπ. και έπιανα το ρυθμό όταν το διαφήμιζε. Τώρα το άκουσα ολόκληρο (σ ευχαριστώ που το έβαλες!) και κατάλαβα επιτέλους τι σημαίνει αυτή η ανατριχιαστική λουλουδοαπαλή έκφραση "αυτό το τραγούδι μιλάει στην καρδιά μου".

Το ακούω στο repeat και έχω πάθει πλάκα.
 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
:hello:
Αυτά που άκουγα μικρή και μου άρεσαν συνέχισα να τα ακούω μεγαλώνοντας, έντεχνο, ροκ, ελληνική και ξένη ποπ, αλλά κάποια στιγμή στο δημοτικό είχα φάει μεγάλο κόλλημα με βανδή και πλούταρχο, ευτυχώς το ξεπέρασα! Ειδικά με το cd προφητείες (γιατρικό κτλ) τα άκουγα όλη μέρα!
Ένα τραγούδι πάντως που το είχαμε σε κασετα(!) και μου έκανε εντύπωση μικρή είναι το αν ησουν άγγελος της γης του καζούλη
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
:hello:
Αυτά που άκουγα μικρή και μου άρεσαν συνέχισα να τα ακούω μεγαλώνοντας, έντεχνο, ροκ, ελληνική και ξένη ποπ, αλλά κάποια στιγμή στο δημοτικό είχα φάει μεγάλο κόλλημα με βανδή και πλούταρχο, ευτυχώς το ξεπέρασα! Ειδικά με το cd προφητείες (γιατρικό κτλ) τα άκουγα όλη μέρα!
Ένα τραγούδι πάντως που το είχαμε σε κασετα(!) και μου έκανε εντύπωση μικρή είναι το αν ησουν άγγελος της γης του καζούλη


Βανδή Γ Λυκείου κόλλημα, τι μου θύμισες:

 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Βανδή Γ Λυκείου κόλλημα, τι μου θύμισες:

:D Πρωτοπορία για τότε αυτό το τραγούδι, που υποτίθεται διαβασε απλα τους στίχους χωρίς μελωδια και το εφτιαξαν όλο με autotune αν θυμαμαι καλα..


Η εισαγωγή από αυτό ακόμα κάτι μου κάνει! 90s και 00s αγαπημένα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
:D Πρωτοπορία για τότε αυτό το τραγούδι, που υποτίθεται διαβασε απλα τους στίχους χωρίς μελωδια και το εφτιαξαν όλο με autotune αν θυμαμαι καλα..


Η εισαγωγή από αυτό ακόμα κάτι μου κάνει! 90s και 00s αγαπημένα

dev εσυ εδω
devaQueen αυτη που τα ανέβασε

Δε φαντάζομαι να ειστε το ιδιο πρόσωπο ε; :bleh:
 

dev

Νεοφερμένος

Η dev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Εβανζελί

Νεοφερμένος

Η Εβανζελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτό απο μένα, για να είμαι και μέσα στο πνεύμα :clapup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ένα τραγούδι που μου κόλλησε από καιρό. Αγαπημένη η Βανδή!!!

 
Τελευταία επεξεργασία:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ας παραθέσω κάποια τραγούδια εκτός Πλούταρχου γιατί θα αισθανθώ ότι αδικώ κάποια και δεν το θέλω.
Έχουμε και λέμε:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παιδική ηλικία ε;... Χμμμ δεν είναι όλα απ' την ίδια ηλικία αλλά για πάμε:

(σύμφωνα με τους γονείς μου ήταν το πρώτο τραγούδι που έμαθα ποτέ μου να τραγουδάω, δεν ξέρω γιατί είχα ταυτιστεί τόσο)

Εννοείται ότι ήξερα όλο το CD απ έξω κι ανακατωτά, αλλά αυτό το κομμάτι (νούμερο 9 αν δεν απατώμαι) το λάτρευα.

Ένδοξο 2005, ο μπαμπάς χαρούμενος, μόλις είχε πάρει το αυτοκίνητο που ονειρευόταν και μας πήγαινε βόλτες όλη μέρα. Κάπου τότε πρέπει να έπαιζε σε loop αυτό το τραγούδι, μαζί με αυτό που θα βάλω παρακάτω:



Τι ωραίες εποχές, τι ωραία μουσική, ποια Φουρειρα, ποιος Σταν!!!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Κι επειδή πιάσαμε τα βαρβάτα γαλλικά:

 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι σε κάθε οικογενειακή εξόρμηση προς την παραλία να παίζει αυτό μέσα στο αυτοκίνητο:

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Συνεχίζεις να με εκπλήσσεις ευχάριστα με τις μουσικές σου επιλογές σε όποιο είδος κι αν ανήκουν!<3

Οι στίχοι:
"στον Άδη ανατέλλω
πόσο σε θέλω..."
είναι από τους αγαπημένους μου από τότε που πρωτάκουσα το τραγούδι μέχρι σήμερα!

Να σου αφιερώσω κι εγώ ένα:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top