Εκκλησία και Έρωτας

Arceus 922

Νεοφερμένος

Ο Arceus 922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η εκλλησία θεωρεί τον έρωτα αμαρτία επειδη αυτή είναι μία απόλαυση και είναι κατά των απολαύσεων. Δεν θέλει να πετείχει τίποτα άλλο από το να μας προφυλάξει απο τις αμαρτίες και να πάμε στον παράδεισο. Μόνο όταν έχουμε παντρευτεί δεν είναι επειδή αλλιώς δεν αναπαραγόμαστε τόσο έυκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Η εκλλησία θεωρεί τον έρωτα αμαρτία επειδη αυτή είναι μία απόλαυση και είναι κατά των απολαύσεων. Δεν θέλει να πετείχει τίποτα άλλο από το να μας προφυλάξει απο τις αμαρτίες και να πάμε στον παράδεισο. Μόνο όταν έχουμε παντρευτεί δεν είναι επειδή αλλιώς δεν αναπαραγόμαστε τόσο έυκολα.

Όταν έχουμε παντρευτεί δε μιλάμε πλέον για απόλαυση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arceus 922

Νεοφερμένος

Ο Arceus 922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είναι απόλαυση, όμως βρές μου έναν άλλο φυσικό τρόπο να μείνει έγγυος μία γυναίκα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Είναι απόλαυση, όμως βρές μου έναν άλλο φυσικό τρόπο να μείνει έγγυος μία γυναίκα.:P

Τα πεθερικά μπορούν να φροντίσουν να μην είναι απόλαυση. Όταν την βλέπεις και αυτόματα σκέφτεσαι τη μαμά της, παύει να είναι απόλαυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Είναι απόλαυση, όμως βρές μου έναν άλλο φυσικό τρόπο να μείνει έγγυος μία γυναίκα.:P

Η σπερματέγχυση....Αλλά μήπως και ο άλλος τρόπος δεν απαιτεί μία κάποια τεχνική; Έγω δε και τη λεγόμενη "άσπιλη σύλληψη", ως όλως εξαιρετική και ...μυστήρια!

Υγ: Πάντως η όποια Εκκλησία, για να υπάρχει, προϋποθέτει τον έρωτα και όλες του τις εκφάνσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι απόλαυση, όμως βρές μου έναν άλλο φυσικό τρόπο να μείνει έγγυος μία γυναίκα.:P
Με τον κρίνο.



Όσον αφορά το πώς το αντιμετωπίζει η Εκκλησία... δεν με αφορά. Κάθε θρησκεία μπορεί να κόψει και να ράψει τα θέματα της ζωής όπως θέλει.
Από την άλλη μεριά, ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα ή να την ακολουθεί είτε όχι, ανάλογα με το αν τον γεμίζει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
:redface: :Χωρίς έρωτα, η εκκλησία λέγεται...ξωκλήσι, νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top