Αγορές από Amazon.com

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλη επιλογη ειναι και το γερμανικο, εχει λιγο μικροτερη ποικιλια απο το βρετανικο αλλα δεν χρεωνεσαι εξοδα μετατροπης νομισματος στην καρτα σου. Για μικροαγορες δεν ειναι σημαντικο ποσο, για μεγαλες ομως συμφερει. Απο μεταφορικα νομιζω ειναι τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω σταθερό υπολογιστή από το amazon της Αγγλίας. Υπάρχει περίπτωση ο χρόνος μέχρι να μου έρθουν να ξεπεράσει τον 1 μήνα; πόσο κυμαίνεται συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ειναι πολυ σύντομο το χρονικο διάστημα 1 εβδομαδα το πολυ αλλά στην επιλογή για μετατροπή απο λίρα σε ευρώ μην πατάς ποτέ να στα μετατρέψει το amazon γιατί σου χρεώνει έξτρα καμια 40 ευρώ ασε να τα μετατρέψει η τράπεζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Άρα Μήπως συμφέρει να τα πάρω από χώρα με το ίδιο νόμισμα;
Να μην αγχώνομαι Δηλαδή αφού θέλω να είναι έτοιμος τέλη Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Άρα Μήπως συμφέρει να τα πάρω από χώρα με το ίδιο νόμισμα;
Να μην αγχώνομαι Δηλαδή αφού θέλω να είναι έτοιμος τέλη Σεπτέμβρη.

Πάρτο από ελλάδα, σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
θα σου προτεινα εφοσον προκειται για βιβλια να ψαξεις πρωτα στο book depository μιας και εκει δεν χρεωνουν μεταφορικα
ισως να μην τα χει αλλα τσεκαρε πρωτα εαν δεν εχεις. επισης πληρωνεις μεσω καρτας. https://www.bookdepository.com/
ισως θα σου παρει περιπου 1+1/2 βδομαδα

Κι εγώ ήθελα αυτό https://www.bookdepository.com/Mast...71534?ref=grid-view&qid=1503816981135&sr=1-78

αλλα, λόγω μεγαλης ζήτησης, ανοίγει γαλλικο βιβλιοπωλείο δίπλα στο γαλλικο ινστιτούτο στην Θεσ/νίκη οποτε αξίζει να περιμένω...

Απο το amazon δεν είμαι ευχαριστημενος λόγω επιπρόσθετων τιμών, λόγω μεταφορικών. Ίσως να συμφέρει για ομαδικές παραγγελίες ωστόσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Κι εγώ ήθελα αυτό https://www.bookdepository.com/Mast...71534?ref=grid-view&qid=1503816981135&sr=1-78

αλλα, λόγω μεγαλης ζήτησης, ανοίγει γαλλικο βιβλιοπωλείο δίπλα στο γαλλικο ινστιτούτο στην Θεσ/νίκη οποτε αξίζει να περιμένω...

Απο το amazon δεν είμαι ευχαριστημενος λόγω επιπρόσθετων τιμών, λόγω μεταφορικών. Ίσως να συμφέρει για ομαδικές παραγγελίες ωστόσο...

Mαλλον δεν εχεις συνειδητοποιήσει οτι απαντάς σε ποστ του 2014

Άρα Μήπως συμφέρει να τα πάρω από χώρα με το ίδιο νόμισμα;
Να μην αγχώνομαι Δηλαδή αφού θέλω να είναι έτοιμος τέλη Σεπτέμβρη.

Θες να ειναι custom το PC δηλαδή να το φτιάξεις μόνος σου απο την αρχή αν ναι τότε δεν σε συμφέρει να το φτιάξεις μονο απο amazon κοιτα λίγο 2 ελληνικά καταστήματα pc1 (απο εκεί μου ήρθε επεξεργαστής και μνήμες ram και μαλιστα μολις την επομενη μερα) και ενας φιλος μου έχει πει και για το vision studio οτι έχει πολύ καλο service.Τώρα θα μπουν και χρεώσεις για ηλεκτρονικές αγορές στις κάρτες με 2-4% προμήθεια για κάθε αγορά επομένως δεν θα συμφέρει τόσο να αγοράσεις στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω σταθερό υπολογιστή από το amazon της Αγγλίας. Υπάρχει περίπτωση ο χρόνος μέχρι να μου έρθουν να ξεπεράσει τον 1 μήνα; πόσο κυμαίνεται συνήθως;
σιγουρα δεν υπαρχει κατι αναλογο ελλαδα? θα χεις την αλλαγη λιρα-ευρω. ο χρονος ειναι αναλογα με τον πωλητη, εχεις πολλες φορες την επιλογη να κανεις expedited shipping- που θα ειναι πιο ακριβο βεβαιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top