ΑΣΕΠ και λοιπά

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε στειλε μου με πμ το μσν σου, δε το χω!

επισης, τι ειναι οργανικη θεση (το ξερω ειμαι πολυ ασχετη.)

η αποσπαση φαινεται ΣΟΥΠΕΡ! Αλλα ποσο ευκολο ειναι να την παρει κανεις...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
καλε στειλε μου με πμ το μσν σου, δε το χω!

επισης, τι ειναι οργανικη θεση (το ξερω ειμαι πολυ ασχετη.)

η αποσπαση φαινεται ΣΟΥΠΕΡ! Αλλα ποσο ευκολο ειναι να την παρει κανεις...:(
Το έχει στο προφίλ μου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βρηκα στο σαιτ του ασεπ μια θεση (οχι μια δλδ, αρκετες) που με ενδιαφερουν.
ολες ειναι σε δημους,καποιες εντος αττικης και καποιες εκτος (πχ, χανια).
δυστυχως στο σαιτ δε λεει το αντιστοιχο φεκ που πρεπει νακοιταξω, οποτε πηγα να ρωτησω σε κεπ..

μου παν οτι δε ξερουν, κ οτι πρεπει να παρω ξεχωριστα σε καθε δημο...

καλα, αλλος τροποσ δεν υπαρχει? δλδ αμα εχω 30 θεσεις πρεπει να παρω σε 30 δημους, και εκεινοι να με στειλουν στον αρμοδιο και απο τον αννα στον καιαφα? ελεος.

εχει κανεις ιδεα που μπορω να βρω συγκεκριμενα φεκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχει χαοτικη αναζητηση. ποτε δεν εχω βρει αυτο που θελω απο το εθνικο τυπογραφειο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Giovanna, αν θυμάμαι καλά από τις παλιές καλές εποχές που έψαχνα και γω στο σαιτ του ΑΣΕΠ (τώρα το χω κόψει, κάνει κακό στα νεύρα μου) αν δεν έχει δίπλα ΦΕΚ σημαίνει είτε ότι ακόμα δεν έχει δημοσιευθεί ακόμα στο ΦΕΚ (εχει πάρει απλά έγκριση από το ΑΣΕΠ) είτε ότι πρόκειται για θέσεις που δεν δημοσιεύονται οι προκυρήξεις απαραίτητα στο ΦΕΚ (ναι υπάρχουν και τέτοιες) και είναι συνήθως θέσεις μερικής απασχόλησης. Σε αυτές τις περιπτώσεις μόνο μέσω των δήμων (ή των αντίστοιχων φορέων) μπορείς να βρεις μια άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι, καποιες ειναι μερικης απασχολησης, ναι!

οκ καλο μου, σε ευχαριστω, το πιο σιγουρο ειναι να μιλησω με τους δημους..

η να μπω στο σαιτ, αν εχουν, ε? (τωρα το σκεφτηκα εγω..:P) λογικα θα το χουν δημοσιευσει κι εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κάτι μου λεει ότι οι υπόλοιπες θα είναι μεν πλήρους απασχόλησης (=8ωρο), αλλά θα είναι ορισμένου χρόνου. Δεν νομίζω ότι παίζει θέση μονίμου που να μην περνάει απο ΑΣΕΠ και άρα να μην δημοσιεύεται σε ΦΕΚ. Εκτός κι αν, ξαναλέω, δεν έχει πάρει ακόμα το δρόμο της προς το Ε.Τ.
Με τα σαιτ δυστυχώς φοβάμαι ότι δεν θα βγάλεις άκρη. Αν κάποιοι δήμοι είναι κοντά σου και έχεις χρόνο πέρνα μια βόλτα απο εκεί (λογικά αναρτούν τις προκυρήξεις σε προθήκες) ή κάνε έστω ένα τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν ειναι κοντα μου δυστυχως αλλα θα τους πρηξω στο τηλεφωνο μεχρι να μαθω αυτο που θελω.
νομιζω δενε ιναι ουτε 8ωρο μονιμο, ουτε οργανικη θεση.. δε θυμαμαι κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
δεν ειναι κοντα μου δυστυχως αλλα θα τους πρηξω στο τηλεφωνο μεχρι να μαθω αυτο που θελω.
Ναι, ναι πρήξτους. (Πρήξτους και μια από μένα που τους έχω άχτι!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εννοειται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snazzy

Νεοφερμένος

Ο Snazzy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θα ήθελα να ρωτήσω ποιος καθορίζει, στις προκυρήξεις του ΑΣΕΠ (π.χ. στην 6κ/2007), το περιεχόμενο των πινάκων των αποδεκτών τίτλων σπουδών που αντιστοιχούν σε κάθε θέση. Δηλαδή ποιοι τίτλοι θα είναι δεκτοί για συγκεκριμένες θέσεις. Τους καθορίζει το ΑΣΕΠ, το υπουργείο παιδείας ή ο αντίστοιχος φορέας της κάθε θέσης (π.χ. Ε.Ο.Τ.)? π.χ. Σε κάποιες θέσεις, μέσα στην ίδια προκύρηξη, δέχονται όλα τα πτυχία ΑΕΙ και σε άλλες συγκεκριμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ξέρετε κάτι για το τεστ δεξιοτήτων του ΑΣΕΠ; Πότε είναι η ημερομηνία εξέτασης και αν χρειάζεται να πληρώσουμε κάτι για να εξεταστούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
θα ήθελα να ρωτήσω ποιος καθορίζει, στις προκυρήξεις του ΑΣΕΠ (π.χ. στην 6κ/2007), το περιεχόμενο των πινάκων των αποδεκτών τίτλων σπουδών που αντιστοιχούν σε κάθε θέση. Δηλαδή ποιοι τίτλοι θα είναι δεκτοί για συγκεκριμένες θέσεις. Τους καθορίζει το ΑΣΕΠ, το υπουργείο παιδείας ή ο αντίστοιχος φορέας της κάθε θέσης (π.χ. Ε.Ο.Τ.)? π.χ. Σε κάποιες θέσεις, μέσα στην ίδια προκύρηξη, δέχονται όλα τα πτυχία ΑΕΙ και σε άλλες συγκεκριμένα...

Νομιζω ότι το καθορίζει ο φορέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για το τεστ ακομα δεν εχουν βγει ημερομηνιες, μεσα στην ανοιξη παντως. αυτο που πρεπει να πληρωσεις ειναι ο φακελος ασεπ-ποστ που θα βαλεις τα χαρτια σου για να τα στειλεις μεσω ελτα στον ασεπ, νομιζω μονο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
θα ήθελα να ρωτήσω ποιος καθορίζει, στις προκυρήξεις του ΑΣΕΠ (π.χ. στην 6κ/2007), το περιεχόμενο των πινάκων των αποδεκτών τίτλων σπουδών που αντιστοιχούν σε κάθε θέση. Δηλαδή ποιοι τίτλοι θα είναι δεκτοί για συγκεκριμένες θέσεις. Τους καθορίζει το ΑΣΕΠ, το υπουργείο παιδείας ή ο αντίστοιχος φορέας της κάθε θέσης (π.χ. Ε.Ο.Τ.)? π.χ. Σε κάποιες θέσεις, μέσα στην ίδια προκύρηξη, δέχονται όλα τα πτυχία ΑΕΙ και σε άλλες συγκεκριμένα...

Όπως είπε κ η Γιούκι, τα αποδεκτά πτυχία τα ορίζει ο εκάστοτε φορέας ανάλογα με τις θέσεις που προκηρύσσει.

Ξέρετε κάτι για το τεστ δεξιοτήτων του ΑΣΕΠ; Πότε είναι η ημερομηνία εξέτασης και αν χρειάζεται να πληρώσουμε κάτι για να εξεταστούμε.

Το 1ο τεστ δεξιοτήτων θα διεξαχθεί 30/01-18/02 .
Οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο Τεστ Δεξιοτήτων μπορούν να υποβάλουν την αίτησή τους από τις 30/01/2008 (ημέρα Τετάρτη) μέχρι και τις 18/02/2008 (ημέρα Δευτέρα).
Περισσότερες Πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν προμηθευθούν την αίτηση συμμετοχής από την επίσημη ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ www.asep.gr (Έντυπα Αιτήσεων>Διαγωνισμών ΑΣΕΠ>Ειδική Γραπτή Δοκιμασία) ή:

- Από τα γραφεία του ΑΣΕΠ στην Αθήνα (Πουλίου 6, Αμπελόκηποι, Τ.Κ.11523)
- Από τα γραφεία του ΑΣΕΠ στη Θεσσαλονίκη (Λεωφ. Γεωργικής Σχολής 65 [κτίριο ZEDA], Θέρμη, Τ.Κ.57001)
- Από τα καταστήματα των νομαρχειακών αυτοδιοικήσεων της χώρας
- Από τα κατά τόπους ΚΕΠ


τα κεπ δεν εχουν ιδεα τι ειναι το τεστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Το πτυχείο του ECCE και του FCE πιάνουν και τα 2 30 μόρια η ξεχωριστά και τα 2 30 δηλαδή σύνολο 60?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Το πτυχείο του ECCE και του FCE πιάνουν και τα 2 30 μόρια η ξεχωριστά και τα 2 30 δηλαδή σύνολο 60?

Τα πτυχία αυτά αντιστοιχούν στο επίπεδο Lower, αλλά είναι διαφορετικών πανεπιστημίων;

Όπως και να έχει, στις αιτήσεις για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ δεν ενδιαφέρονται να μάθουν πόσα πτυχία του ίδιου επιπέδου έχεις. Μόνο το ένα από τα δυο γράφεις και μόνο το ένα μετράει.

Επιπλέον, αν έχεις ένα πτυχίο σε επίπεδο Lower και ένα άλλο επιπέδου Proficiency μόνο το ένα δηλώνεις και προφανώς αυτό που έχει περισσότερα μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τα πτυχία αυτά αντιστοιχούν στο επίπεδο Lower, αλλά είναι διαφορετικών πανεπιστημίων;

Όπως και να έχει, στις αιτήσεις για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ δεν ενδιαφέρονται να μάθουν πόσα πτυχία του ίδιου επιπέδου έχεις. Μόνο το ένα από τα δυο γράφεις και μόνο το ένα μετράει.

Επιπλέον, αν έχεις ένα πτυχίο σε επίπεδο Lower και ένα άλλο επιπέδου Proficiency μόνο το ένα δηλώνεις και προφανώς αυτό που έχει περισσότερα μόρια!

Διαφορετικού πανεπιστημείου είναι.Αλλά δηλώνω αυτό που έχει περισσότερα μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top