Ιδέες για εργασία το Σαββατοκύριακο

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Texas hold 'em :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μπορεις να εργαστεις ως πωλητρια οπως προειπαν τα παιδια, σε φουρνο, γραμματεας σε καποια εταιρεια, σε τεληφωνικα κεντρα, σε θεατρα, σινεμα, εμπορικα κεντρα, σε ξενοδοχεια η ακομα και σε ενα κομμωτηριο ετσι ωστε σιγα σιγα να αποκτησεις εμπειρια.

Το να μου πεις οτι οι γονεις σου ανησυχουν αν δουλευεις σε καποιο μπαρ η βραδυ το καταλαβαινω αλλα service σε μαγαζια εστιασης που ειναι το κακο; Θα αποκτησεις σημαντικη εμπειρια στο κομματι εξυπηρετησης πελατων.

Για δουλειά σε μια καφετέρια Σ/Κ απόγευμα δε θα ενοχλούσε. Ίσως πιστεύουν ότι δε θα τα καταφέρω με το συγκεκριμένο επάγγελμα, γιατί με θεωρούν οκνηρή? :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Για δουλειά σε μια καφετέρια Σ/Κ απόγευμα δε θα ενοχλούσε. Ίσως πιστεύουν ότι δε θα τα καταφέρω με το συγκεκριμένο επάγγελμα, γιατί με θεωρούν οκνηρή? :whistle::whistle:
Κοίταξε Σοφία, αν μου έλεγες ότι εσύ δεν θέλεις γιατί είσαι φυγόπονη, θα το δεχόμουν πιο εύκολα, αν και έχω τις ενστάσεις μου όταν κάποιος αποφασίζει χωρίς να το έχει προσπαθήσει ποτέ.
Όμως αυτό που λες είναι κάτι διαφορετικό. Δυο τα τινά. Είτε αφήνεις τους γονείς σου να σε χαρακτηρίζουν, πάνω σε κάτι που δεν έχεις δοκιμαστεί, και ουσιαστικά τους επιβεβαιώνεις. (Δεν ξέρω, εμένα θα με ενοχλούσε να μου κολλήσουν μια τέτοια ταμπέλα πόσο μάλλον να το δεχόμουν άκριτα.) Ή, δεύτερη πιθανότητα, γνωρίζεις τον εαυτό σου και ξέρεις ότι δεν μπορείς ή φοβάσαι, και απλά βάζεις μπροστά τους γονείς.
Άσε που δεν υπάρχουν εύκολες εργασίες. Να μου πεις ότι δεν πας να γίνεις μπετατζής, θα το δεχτώ.
Δεν ξέρω, εσύ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου, εγώ πάντως δεν θα άφηνα κανέναν να μου πει τι είμαι κ τι θα κάνω. Ειδικά αν αυτός ο κάποιος έχει ξανακάνει λάθος που μου κόστισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εάν θέλεις να δουλέψεις, δουλειές για χαρτζιλίκι υπάρχουν χωρίς να παθαίνουν έμφραγμα οι γονείς σου μέχρι να γυρίσεις σπίτι. Είναι ένα επιπλέον μειονέκτημα το ότι μπορείς μόνο 2 ημέρες/εβδομάδα, ας πούμε δεν ξέρω πολλές καφετέριες που θα σε προσλάμβαναν μόνο για Σ/Κ αφού όσοι δουλεύουν εκεί συνήθως κάνουν βάρδιες 6ήμερα. Εσύ δηλαδή ουσιαστικά θέλεις να πηγαίνεις εκεί για 2 βάρδιες την εβδομάδα και δεν νομίζω να τους συμφέρει. Το ιδανικότερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας σε ένα μεγάλο κομμωτήριο και να ζητήσεις να δουλεύεις εκεί τα Σάββατα για κάποιες ώρες (που πάντα γίνεται χαμός, ειδικά αν είναι εκτός από κομμωτήριο και ινστιτούτο αισθητικής οπότε κάνει και νύχια και μασάζ και αποτριχώσεις). Έτσι και εσύ θα εξοικειωθείς και θα δεις κάποια πράγματα, και αυτοί θα έχουν ένα έξτρα ζευγάρι χέρια και μάλιστα με μεροκάματο ανειδίκευτου εργάτη.

Αλλιώς μπορείς να δεις για αγγελίες babysitting ή φύλαξης κατοικιδίων, αλλά προσοχή με αυτές γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος σου ανοίγει την πόρτα κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiii1995

Νεοφερμένος

Η sofiii1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εάν θέλεις να δουλέψεις, δουλειές για χαρτζιλίκι υπάρχουν χωρίς να παθαίνουν έμφραγμα οι γονείς σου μέχρι να γυρίσεις σπίτι. Είναι ένα επιπλέον μειονέκτημα το ότι μπορείς μόνο 2 ημέρες/εβδομάδα, ας πούμε δεν ξέρω πολλές καφετέριες που θα σε προσλάμβαναν μόνο για Σ/Κ αφού όσοι δουλεύουν εκεί συνήθως κάνουν βάρδιες 6ήμερα. Εσύ δηλαδή ουσιαστικά θέλεις να πηγαίνεις εκεί για 2 βάρδιες την εβδομάδα και δεν νομίζω να τους συμφέρει. Το ιδανικότερο που μπορώ να σκεφτώ είναι να πας σε ένα μεγάλο κομμωτήριο και να ζητήσεις να δουλεύεις εκεί τα Σάββατα για κάποιες ώρες (που πάντα γίνεται χαμός, ειδικά αν είναι εκτός από κομμωτήριο και ινστιτούτο αισθητικής οπότε κάνει και νύχια και μασάζ και αποτριχώσεις). Έτσι και εσύ θα εξοικειωθείς και θα δεις κάποια πράγματα, και αυτοί θα έχουν ένα έξτρα ζευγάρι χέρια και μάλιστα με μεροκάματο ανειδίκευτου εργάτη.

Αλλιώς μπορείς να δεις για αγγελίες babysitting ή φύλαξης κατοικιδίων, αλλά προσοχή με αυτές γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος σου ανοίγει την πόρτα κάθε φορά.

Καλημέρα, πάντως γι αρχή θα ψάξω promotion και service και αν δε βρω, σκέφτομαι και αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top