Εργασία σε τράπεζες

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μπουχουχουουουουουουουου....ειμαι η μονη που θελω να δουλεψω σε τραπεζα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
βασικα τωρα που το σκεπτομαι να δουλεψω καπου θελω γενικως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Νόμιμοι τοκογλύφοι είναι...χαχαχα!!!
Πράγματι, και σύμφωνα με Νόμο του 1992, ο οποίος μεταξύ άλλων απαγορεύει την "μη τραπεζική"(δηλαδή "ιδιωτική"), επειδή, λέει, πρέπει αυτή ( η τοκογλυφία) να γίνεται μόνον από "ανώνυμες"(!) εταιρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το άγχος είναι καλό μέχρι το σημείο όπου σε βοηθάει να είσαι πιο δημιουργικός. Από εκεί και πέρα ειδικά αν σου δημιουργεί προβλήματα υγείας μόνο καλό δεν είναι. Αλλά ας μην το συνεχίσουμε γιατί είμαστε offtopic. ;)
"Το άγχος" που "σε βοηθάει να είσαι πιο δημιουργικός", δηλαδή το λεγόμενο "δημιουργικό στρες", είναι η βασική πολιτισμική αιτία των καιρών μας, για τρεις "θεμελιώδεις" (του συστήματος) λόγοι(αιτίες) θανάτου:
-Καρκίνος,
-Εγκεφαλικά και
-ανθρώπινων σπερματοζωαρίων-ωαρίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
μπουχουχουουουουουουουου....ειμαι η μονη που θελω να δουλεψω σε τραπεζα?

Είπαμε σε καμία Εθνική, Αγροτική, Εμπορική, ή Αlpha να πας τρέχοντας!!!


Εξάλου αφού το θές τόσο πολύ δοκίμασε το και αν σου αρέσει δεν μας πέφτει λόγος!





...Αngie_ann έχεις πολυ δίκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spicer

Νεοφερμένος

Ο spicer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά εγω τώρα διάβαζα το συγκεκριμένο topic και με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα αυτό.Είχα στείλλει βιογραφικό στη Eurobank για θέση οχι σε κατάστημα αλλά στο Internal Audit Department πήγα 'εκανα τα ψυχομετρικά τέστ (τα οποία παίζει να ήταν απο τις πιο δύσκολες εξετάσεις που έχω δώσει γιατί απ' ότι είπαν υπήρχαν και παραπάνω πράγματα σε σχέση με τις βασικές εξετάσεις που κάνουν).Με κάλεσαν πριν από κανα 2 μέρες μου είπαν ότι πέρασα τα τέστ και με έχουν καλέσει για συνέντευξη..Αν ξέρει κάποιος κάποια για το τι παίζει για την συγκεκριμένη θέση και κάποιες συμβουλές για την συνέντευξη θα με βοηθούσε ιδιαίτερα.
(πάντως μια κρυάδα την έχω πάρει με αυτά που διάβασα αλλά την χρειάζομαι την δουλειά γιατί τωρα τελειώνω την σχολή και ψάχνω κανα μήνα τωρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πολύ άγχος μετρια λεφτά η δουλεια στις τραπεζες. Η χειρότερη απ όλες και με διαφορά η Eurobank.Η πιο λουφαδοροι σε σημειο πρόκλησης η Αγροτική.
Οταν δεν έχεις δουλειά η πιθανότητα να γίνεις έστω και τραπεζικός ειναι πολύ καλη.
Μονο αν έχεις καλυτερες εναλακτικές αποφευγεις μια τραπεζα για δουλεια.
Γιατι εννοειται το εύκολο πεθανε σημερα για δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Επαναφερω το θεμα γιατι μου φαινεται ενδιαφερον.Θελω και εγω να δουλεψω σε τραπεζα στο κοντινο μελλον.Συγκεκριμενα σε κεντρικα τραπεζας οχι καταστηματα.Ειναι πολυ δυσκολο να πραγματοποιηθει?μεσο δεν εχω:P.Χρειαζεται καποια προυπηρεσια ?

Υ.Γ. Ψυχοπλακωθηκα και απογοητευτηκα απο τα προηγουμενα ποστ περι αγχους οταν δουλευεις σε τραπεζα.Οι περισσοτερες δουλεις εχουν υπερενταση και υπερωριες.Δηλαδη καποιος γιατρος που δεν εχει σταθερο ωραριο,δουλευει πολλες ωρες,εχει ενδεχομενως αγχος και πρεπει να ειναι συγκεντρωμενος καθε στιγμη αφου ασχολειται με την υγεια των ανθρωπων, ειναι δυστιχισμενος?τοσοι ονειρευονται να γινουν γιατροι.Εν τελη,αν σου αρεσει αυτο που κανεις θα υποστεις πολλα πραγματα μαζι και το αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
μπουχουχουουουουουουουου....ειμαι η μονη που θελω να δουλεψω σε τραπεζα?


όχι , και εγώ το σκεφτόμουν πρόσφατα αλλά με βασικές προΰποθέσεις , το ελαστικό ωράριο , τις ευκολίες πληρωμής και το να δουλέψω με μια καλή ομάδα συνεργατών - τα μόνα που μένουν να κανονίσω είναι το βανάκι , οι κουκούλες και οι πλαστικοί σάκοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sun8858

Νεοφερμένος

Η sun8858 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε τράπεζα (alpha bank) , ξέρει κανείς τι είδους γραπτές εξετάσεις δίνουμε και τι ρωτάνε στη συνέντευξη?
και γενικά ποιά είναι η διαδικασία πρόσληψης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ειχα δωσει, ειχα περασει και δεν πηγα ποτε! Ω ναι! Τι κωλοφαρδια θα λετε! Βασικα μια φιλη με ειχε προτρεψει, αλλα εγω μαντεψτε ακολουθησα τα ονειρα μου:P
Σιγα μην κλεινομουν σε μια τραπεζα να πιαστει ο κ#λος μου:P
Δεν το μετανιωσα ποτε ;) Αλλωστε τι σχεση εχω εγω με αυτα; Η μονη σχεση που χω με το χρημα ειναι να το ξοδευω :P:P

Γεια σας,
ενδιαφέρομαι να εργαστώ σε τράπεζα (alpha bank) , ξέρει κανείς τι είδους γραπτές εξετάσεις δίνουμε και τι ρωτάνε στη συνέντευξη?
και γενικά ποιά είναι η διαδικασία πρόσληψης?

Για την αλφα συγκεκριμενα δεν ξερω, πανε και χρονια απο τοτε αν και νομιζω ολες πανω κατω τα ιδια ζητανε. Εγω το μονο που θυμαμαι ηταν οτι με βοηθησαν πολυ οι γνωσεις μου στα αγγλικα και στην γλωσσα. Ειχε και κατι στατιστικα (?)μαθηματικα(?) αλλα δεν θυμαμαι καθολου και δεν ξερω αν ακομα ισχυουν ολα αυτα. Για σιγουρα κανε ενα τηλ στα κεντρικα της Αλφα αυριο το πρωι και ρωτησε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sun8858

Νεοφερμένος

Η sun8858 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δίνουν δηλαδή γραπτές εξετάσεις και οι υποψήφιοι ταμίες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Που ζεις κοπελα μου? Τι εξετασεις λες? μεσον δν εχεις? αν εισαι κ λιγο ωραια κοπελα δε θα χεις προβλημα. Προσωπικα παντως ειμαι αντιθετος ιδεολογικα να δουλεψεις σε τραπεζα. Εγω δουλεψα ενα διαστημα και εφυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Που ζεις κοπελα μου? Τι εξετασεις λες? μεσον δν εχεις? αν εισαι κ λιγο ωραια κοπελα δε θα χεις προβλημα. Προσωπικα παντως ειμαι αντιθετος ιδεολογικα να δουλεψεις σε τραπεζα. Εγω δουλεψα ενα διαστημα και εφυγα.

Ο νοημων ανθρωπος δε δουλευει σε τραπεζα...
Ευγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Για ποιο λόγο δεν "παλεύεται" η δουλειά σε μια τράπεζα (όχι κατ' ανάγκη ταμίας);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοιτα ενταξει ψιλοαστειευτηκα πριν. Αλλοιμονο σε ορισμενους ανθρωπους ταιριαζει αυτου του ειδους η εργασια. Οκ ο καθενας καλο ειναι να εργαζεται σε κατι που να το χει, να του αρεσει να του πηγαινει. Εγω ας πουμε δεν θα μπορουσα να με φανταστω σε δουλεια γραφειου, ποσο μαλλον σε τραπεζα, δεν το χω. Το μονο κομματι που θα μου ταιριαζε ειναι η επαφη με τον κοσμο αλλα δεν αρκει. Ειναι δημοσιουπαλληλικη δουλεια και δεν ξερω, με απωθει, με απωθουσε.. Ειναι βαρετα μωρε... Αυτος ειναι ο σημαντικοτερος λογος για μενα, κι αμα κανεις κατι βαρετο, μετα μπορει να γινεις και βαρετος ανθρωπος, οχι ολοι βεβαια μην γενικευω... Απλως εμενα δε μου αρεσει, κι εχω σπουδασει κατι αλλο και αυτο που εχω σπουδασει που το αγαπαω, αυτο λειτουργω, εχω κοπιασει γι αυτο, δε θα τα παρατουσα ευκολα για μια δουλεια ασχετη, οπως και το κανα αλλωστε
Βεβαια ολοι τοτε χαζη με ελεγαν που χα πει δεν παω, αλλα τωρα εγω τους λεω χαζους γιατι τα καταφερα πολυ καλα εν τελει, εκανα οτι γουσταρα και λαχταρουσα! Και δεν μπορουν να μου πουν κατι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.
Προσλαμβανουν κοσμο οι τραπεζες αυτες τις μερες? Επισης, αυτα τα ψυχομετρικα τεστ τι ακριβως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sun8858

Νεοφερμένος

Η sun8858 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρωτάω γιατι άλλοι μου λένε οτι χρειάζεται και γραπτες εξετάσεις και άλλοι οτι δεν δινουν εξετάσεις...Τελικά οι ταμίες περνάνε απο γραπτές εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρωτάω γιατι άλλοι μου λένε οτι χρειάζεται και γραπτες εξετάσεις και άλλοι οτι δεν δινουν εξετάσεις...Τελικά οι ταμίες περνάνε απο γραπτές εξετάσεις?


Τι να σου πω, εγω ξερω πως περνανε...
Τωρα αν καθε τραπεζα εχει διαφορετικους κανονισμους θα σε γελασω, προσωπικα πανε χρονια και δεν ξερω τι εχει αλλαξει.
Μα γιατι δεν κανεις ενα τηλ να μαθεις σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dritan90

Νεοφερμένος

Ο dritan90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οπως ευστοχα ρωτησες @taketrance,και εγω αμφιβαλω αν προσλαμβνουν αυτη την περιοδο.
Επειτα απο google,ειδα οτι η Alpha Bank cyprus ζηταει γραπτες εξετασεις,ισως εκει να αναφερεται η sun8858.

Aλλα να σας ρωτησω αν ξερετε περιπου τι πτυχια παιζουν για προσληψη σε Τραπεζα.Εχω τελειωσει ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ.
Μετραει το αντικειμενο του πτυχιου αραγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top