Όμορφα δαχτυλίδια αρραβώνων και βέρες γάμου

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μια που έχουμε θέμα για νυφικά, να μην έχουμε και για τα σχετικά κοσμήματα; :P

Πώς θα θέλατε να είναι το δαχτυλίδι αρραβώνων και η βέρα του γάμου σας; Ποιο μέταλλο σας αρέσει; Platinum or white/yellow/rose gold? Diamonds / other gemstones or not?
Με τι είδους δαχτυλίδι σας έκανε / ονειρεύεστε να σας κάνει πρόταση ο καλός σας; Όσες από εμάς ονειρευόμαστε τέλος πάντων. :D

Εγώ το έχω αποφασίσει. This one:

:inlove:
Και με διαμάντι > 0,45 ct κατά προτίμηση. :P (Haha, nice one.)

And the wedding band:

Απλός και διαχρονικός συνδυασμός. Less is more.

Πηγή: https://www.sandberg.fi

PS. Για κάποιο λόγο (:P) πιστεύω πως το θέμα θα έχει περισσότερη ανταπόκριση από το γυναικείο πληθυσμό του forum, αλλά εννοείται ότι είναι ευπρόσδεκτες και οι γνώμες των αντρών! (The cheaper the better? :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Άν θές να τυλίξεις έναν άντρα....υπάρχει μόνο ένα δαχτυλίδι που θα μπορεί να το κανει...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ όνειρα για δαχτυλίδι αρραβώνων...για αυτό ήταν μεγάλη έκπληξη όταν έλαβα ένα! Είναι σαν αυτό που έχεις στην φωτογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μου πολυαρέσουν τα κλασσικά δαχτυλίδια, οπότε θα προτιμούσα κάτι σαν αυτό:

ή αυτό:

που είναι και αρκετά φθηνά και μπορώ να τα φοράω και κάθε μέρα χωρίς να φοβάμαι μη μου κόψουν το χέρι να μου τα πάρουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γιατί, νομίζεις φαίνονται τα ακριβά από τα φτηνά? Μπορείς να φοράς ένα επιχρωμιωμένο με γυαλί και να είναι ίδιο με ένα πλατινένιο με διαμάντι. Ευτυχώς εμένα δεν πήρε κανένα πανάκριβο γιατί ξέρει πως είμαι τσιφούτα και θα γκρίνιαζα αν ξοδευόταν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και που το ξέρεις ότι δεν ήταν πανάκριβο??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δαχτυλίδι αρραβώνων δε θέλω.
Το θεωρώ χαζό, ηλίθιο και πέταμα λεφτών.
Αφού λέμε ήμαστε μαζί, κάποια στιγμή θα βάλουμε στεφάνι, για πιο λόγο να υπάρχει και το δαχτυλίδι αρραβώνων; για να τη κλείσουμε τη συμφωνία; Μήπως να υπογράψουμε και συμβόλαιο;
Αν πάλι μαζευτεί εκεί το σόι που θα ανακοινώσουμε "λέμε να παντρευτούμε στο μέέέλον" εε θα κάνουμε ο ένας στον άλλον ένα συμβολικό - οικονομικό δωράκι.
Προτιμώ τα λεφτά για το δαχτυλίδι να τα βάλουμε στην άκρη και να πάρουμε ένα καναπέ της προκοπής,και όχι ένα δαχτυλίδι που θα φοβάμαι να το βάλω έξω...

Οι βέρες τώρα, απλές κλασσικές. Ίσως κάτι τέτοιο :
αλλά μπορεί να το γυρνούσα και σε τίποτα πιο μπουρδελέ :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Άσε που το πανάκριβο είναι εντελώς υποκειμενικό. Για κάποιον 3.000 € είναι καλή τιμή για δαχτυλίδι αρραβώνων, για άλλον είναι out of question.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με 3.000 δεν παίρνεις ούτε μισό καράτι, να μην μιλήσω για χρώμα και καθαρότητα.
Βασικά είναι λίγα χρήματα για μονόπετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Οπότε φτιάχνεις δύο με κλαδιά δέντρου και στρασάκια, να είναι και χειροποίητα... :clapup:
Πραγματικά αν κάποιος πετάξει τόσα λεφτά για ένα κωλοδαχτυλίδι για εμένα, που στην ουσία ΔΕΝ λέει τίποτα απολύτως, αν υπάρχει πιθανότητα να το γυρίσω πίσω θα το κάνω... για το καναπέ που λέγαμε...ίσως για ολόκληρο το σαλόνι... :whistle:
Πιο πολύ θα μου άρεσε η ιδέα του χειροποίητου ή ας είναι κάτι μοναδικό σε σχέδιο χωρίς ακριβό μέταλλο, παρά καράτια και λοιπές αηδίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Υποκειμενικά είναι αυτά βρε Ζωή, σε άλλους αρέσει βλεπεις.
Το βλέπουν κάπως συμβολικά.
Όποιος δεν θέλει, δεν παίρνει κιόλας.
Δεν είναι και υποχρεωτικό άλλωστε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Για αυτό παραθέτω και εγώ τη γνώμη μου. :D
Γενικά δε μου αρέσουν τα κοσμήματα μωρέ, παίζει και αυτό ρόλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
λοιπόν, αυτό για δαχτυλίδι
ES321RG-1.jpg

και αυτές για βέρες
k.jpeg

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γενικά μας αρέσουν τα μπριγιάν εεεε?
(Καλά κάνεις κι εμένα μου αρέσουν.. :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Με 3.000 δεν παίρνεις ούτε μισό καράτι, να μην μιλήσω για χρώμα και καθαρότητα.
Βασικά είναι λίγα χρήματα για μονόπετρο.
Γιατί λίγα είναι τα 0,5 ct? :P
Ειδικά εάν θέλεις να είναι τουλάχιστον G/VVS/ex.

Μετά υπάρχουν κι αυτά:

3,66 ct :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γιατί αν είναι ολόκληρο καράτι χρώματος G και flawless σε χαλάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όχι, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι λίγα τα 0,5 ct. Ό,τι και να πάρεις, πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν ακριβότερα, μεγαλύτερα, καθαρότερα κ.ο.κ. Αν και για μένα το σημαντικότερο είναι η προέλευση του διαμαντιού (βλ. blood vs conflict-free diamonds). Από εκεί και πέρα, nothing matters. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχει να κάνει και με το δάχτυλο της κάθε κοπέλας..
Σε πολλές δεν πάει το τεράστιο..

Βασικά να σας πω την αλήθεια, σημασία έχει να βρεθεί για κάθε κοπέλα ο κατάλληλος άνθρωπος, που θα την αγαπάει, που θα την στηρίζει, που θα τη συντροφεύει για μια ζωή. Οι πέτρες και τα μέταλλα είναι δευτερεύοντα. Τι να το κάνει μια κοπέλα να έχει ένα καράτι αν δεν έχει ένα καλό άνθρωπο δίπλα της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Και που το ξέρεις ότι δεν ήταν πανάκριβο??? :hmm:

Το ξέρω γιατί μου το είπε. :P
Δεν είμαι σαν κι εσάς εγώ, με τα G σας και τα καράτια σας...απορώ που τα ξέρετε αυτά, εγώ δεν έχω ιδέα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μα.. τι εννοείς..
Diamonds are a girl's best friend!!! :P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top