Επιλογή GPS για πεζούς

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Καιρό τώρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα GPS για τις εκδρομές πεζοπορίας που κάνουμε τα ΣΚ. Σήμερα είδα ότι το Getitnow έχει εκπτώσεις σε όλα τα GPS και βρήκα πέντε μοντέλα που ανήκουν στην κατηγορία που με ενδιαφέρει, με αρκετές διαφορές στις τιμές.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τέτοιο GPS για να μου πει τι να προσέξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καιρό τώρα σκέφτομαι να αγοράσω ένα GPS για τις εκδρομές πεζοπορίας που κάνουμε τα ΣΚ.
Η τεχνολογία GPS μπορεί να διακρίνει μεταβολές της τάξεως των 5 μέτρων (αν θυμάμαι καλά), όποτε για πεζοπορία ίσως να σου σπάσει τα νεύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Λες ότι αυτή η δυνατότητα δεν αρκεί, όταν βρίσκεσαι στο ύπαιθρο; Εγώ φαντάστηκα ότι όταν είσαι στην "εξοχή", χρειάζεται λιγότερη ακρίβεια απ' ό,τι όταν κινείσαι μέσα στην πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν είμαι τόσο σχετικός με το GPS, εμένα μου αρκεί να βλέπω μια καρφίτσα με το που περίπου βρίσκομαι. Το Maps του iPhone με υπερκαλύπτει δηλαδή. Απλά αναφέρω έναν "περιορισμό" που τυχαίνει να γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top