Grey's Anatomy

Βλεπετε Grey's Anatomy;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 27)
  • Έχω δεί μέχρι τον 6ο κύκλο

    Ψήφοι: 3 11.1%
  • Έχω δεί μέχρι τον 7ο κύκλο

    Ψήφοι: 6 22.2%
  • Έχω δεί μέχρι τον 3ο κύκλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έχω δεί μέχρι τον 5ο κύκλο

    Ψήφοι: 1 3.7%
  • Έχω δεί μέχρι τον 4ο κύκλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έχω δεί μέχρι τον 4ο κύκλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έχω δεί μέχρι τον 2ο κύκλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έχω δεί μέχρι τον 1ο κύκλο

    Ψήφοι: 1 3.7%
  • Δεν βλέπω και ούτε με ενδιαφέρει να δω

    Ψήφοι: 9 33.3%
  • Βλεπω αλλά σπανια

    Ψήφοι: 3 11.1%
  • Έχω δεί μέχρι τον 7ο κύκλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έχω δεί μέχρι τον 8ο κύκλο

    Ψήφοι: 4 14.8%

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λοιπόν εδώ θα γράφουμε όλοι οι θαυμαστές της επιτυχημένης αμερικάνικης σειράς για τα νέα της σειράς,τα τραγούδια,πόσους κύκλους,επεισόδια έχουμε δει και γενικά ό,τι αφορά την σειρά ;)

Και τώρα κάποια λόγια για την σειρά,για να κάνουμε μία σούμα :D

Το Grey's Anatomy είναι μια αμερικανική δραματική ιατρική σειρά. Μεταδίδεται από το ABC και χρησιμοποιήθηκε για την αντικατάσταση της σειράς ΄΄Boston Legal΄΄ στις 27 Μαρτίου του 2005. Ο τίτλος της σειράς είναι βασισμένος στο κλασικό ιατρικό βιβλίο Η Ανατομία του Γκρέι (Gray's Anatomy). Η σειρά αναφέρεται στη ζωή της Δρ Μέρεντιθ Γκρέι, που την υποδύεται η Ellen Pompeo, που άρχισε την καριέρα της ως χειρούργος στο φανταστικό νοσοκομείο Seattle Grace στο Σιάτλ, στην Ουάσινγκτον. Το Grey's Anatomy έχει σαρώσει τα τηλεοπτικά βραβεία, συγκεντρώνοντας μεταξύ άλλων 2 Χρυσές Σφαίρες (Καλύτερης δραματικής σειράς 2007 και καλύτερης δεύτερης γυναικείας ερμηνείας 2006), καθώς και 2 ΕΜΜΥ (Καλύτερου casting 2006 και καλύτερης δεύτερης γυναικείας ερμηνείας 2007), είναι η πιο επιτυχημένη ιατρική σειρά όλων των εποχών, και εκατομμύρια τηλεθεατές τη λάτρεψαν από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.
Η σειρά στην Ελλάδα έκανε πρεμιέρα το 2006 από τον τηλεοπτικό σταθμό Alter Channel υπό τον τίτλο Μαθήματα Ανατομίας, αφού πρόβαλλε τους πρώτους δυο κύκλους, ο σταθμός έβγαλε από το πρόγραμμα του την σειρά. Από τον Σεπτέμβριο του 2008 μέχρι και σήμερα προβάλλεται από τον ANT1. Η σειρά προβάλλεται και από το συνδρομητικό κανάλι Fox Life, ενώ μέχρι στιγμής έχουν προβληθεί οι πρώτοι έξι κύκλοι. O έβδομος κύκλος έκανε πρεμιέρα στις 3 Νοεμβρίου, 6 εβδομάδες μετά την πρεμιέρα στην Αμερική.


Κύκλοι

Κύκλος 1: 2005

Η Μέρεντιθ Γκρέι, κόρη της διάσημης χειρούργου Έλις Γκρέι, ξεκινά ένα πρόγραμμα μαθητευόμενων στο Νοσοκομείο Σιάτλ Γκρέις . Εκεί την πρώτη μέρα κάνει φίλους όπως την Κριστίνα Γιανγκ, την Ίζι Στίβενς και τον Τζορτζ Ο'Μάλεϊ, οι οποίοι γίνονται οι στενότεροι φίλοι της κατά τη διάρκεια του προγράμματος. Άλλοι χαρακτήρες είναι η Μιράντα Μπέιλι, ο Άλεξ Καρέβ, ένας εκπαιδευόμενος που δεν είναι δημοφιλής με τους άλλους, καθώς και οι χειρούργοι Ντέρεκ Σέπερντ και Πρέστον Μπερκ, όπως και ο επικεφαλής της χειρουργικής κλινικής, ο Ρίτσαρντ Ουέμπερ, ο οποίος είχε στο παρελθόν ερωτική σχέση με τη μητέρα της Μέρεντιθ. Τις πρώτες μέρες του προγράμματος και της άσκησης γίνονται όλο και πιο κουραστικά γιατί δουλεύουν μέχρι και 48ωρα. Η Μέρεντιθ δίνει τη μάχη της για να κρατήσει τη μητέρα της (πάσχει από νόσο του Αλτσχάιμερ). Η Μέρεντιθ ερωτεύεται τον Ντέρεκ, η Ίζι αντιμετωπίζει κριτικές επειδή είναι πρώην μοντέλο, η Κριστίνα έχει σχέση με τον χειρούργο Burke, ενώ της συμβαίνει και αποβολή. Στο τέλος της σεζόν μπαίνει στη ζωή του Ντέρεκ η Άντισον Μοντγκόμερι-Σέπερντ, η πρώην γυναίκα του.
Κύκλος 2: 2005-2006

Η δεύτερη σεζόν ξεκίνησε την προβολή της στις ΗΠΑ την Κυριακή, 25 Σεπτεμβρίου 2005, και έληξε στις 15 Μαΐου 2006 με ένα τρίωρο φινάλε που εκτεινόταν σε δύο νύχτες. Η πρώτη σεζόν είχε αρχικά 14 επεισόδια, που αντιπροσωπεύει το κενό του προγράμματος του καναλιού. Ωστόσο, αποφασίστηκε να τερματιστεί η περίοδος έγκαιρα. Η δεύτερη σεζόν εστιάζει τη σχέση του Ντέρεκ και της Μέρεντιθ, που βρίσκονται σε διάσταση όταν η δεύτερη ανακαλύπτει ότι ο Ντέρεκ είναι παντρεμένος με την χειρούργο Άντισον Μοντγκόμερι. Η Ίζι και ο Άλεξ ξεκινούν μια σχέση (η οποία διακόπτεται όταν η Ίζι ερωτεύεται τον ασθενή της Ντένι Ντουκέτ), όπως κάνει και η Κριστίνα Γιανγκ με τον Πρέστον Μπερκ. Η δρ. Μπέιλι μένει έγκυος.
Κύκλος 3: 2006-2007

Η πρεμιέρα της τρίτης σαιζόν έγινε στις ΗΠΑ την Πέμπτη, 6 Ιουλίου 2006, με ένα δίωρο επεισόδιο. Η σεζόν επικεντρώνεται στην Ίζι και την προσπάθειά της να απαγκιστρωθεί από τον Ντένι και στο δίλημμα της Μέρεντιθ μεταξύ Φιν και Ντέρεκ. Η τρίτη περίοδος έληξε στις 31 Μαΐου 2007. Ο Μπερκ ζητά σε γάμο την Κριστίνα, ο αρχίατρος Ουέμπερ παραμένει ως ο επικεφαλής της χειρουργικής, η Κάλι διορίζεται επικεφαλής γιατρός, και ο Τζορτζ μαθαίνει ότι απέτυχε στο τελικό τεστ των εξετάσεων για τους ειδικευόμενους. Η σχέση μεταξύ Ντέρεκ και Μέρεντιθ, καθώς και το τρίγωνο μεταξύ Κάλι, Τζορτζ και Ίζι, έμειναν άλυτα. Η Άντισον αποφασίζει να ξεκινήσει μια νέα ζωή στο Λος Άντζελες, σε ιδιωτικό ιατρείο, στο spin-off Private Practice.
Κύκλος 4: 2007-2008

Στις 20 Φεβρουαρίου 2008, επιβεβαιώθηκε ότι η σειρά Grey's Anatomy θα επέστρεφε στις 24 Απριλίου 2008 για πέντε νέα επεισόδια. Το διπλό επεισόδιο φινάλε (Freedom), προβλήθηκε στις 22 Μαΐου 2008. H Μέρεντιθ έχει επικεντρωθεί γύρω από ένα τεράστιο βήμα που έκανε στην προσωπική της ζωή σχετικά με τον Ντέρεκ και την μητέρα της. Η Μέρεντιθ και ο Ντέρεκ πραγματοποίησαν κλινικές δοκιμές σε ασθενείς με όγκους στον εγκέφαλο. Έχασαν όλους τους ασθενείς εκτός από μία της οποίας ο φίλος πέθανε, λίγο πριν την σωτήρια επέμβασή της. Μετά την επιτυχία τους, η Μέρεντιθ ρισκάρισε την επανένωσή της με τον Derek. Σχεδόν όλοι είχαν από ένα φιλί, ο Τζορτζ με τη Λέξι, ο Ριτσαρντ και η Αντέλ, ο Άλεξ και η Ίζι, η Έρικα και η Κάλι.
Κύκλος 5: 2008-2009

Η πέμπτη σεζόν έκανε πρεμιέρα στις ΗΠΑ με ένα δίωρο επεισόδιο, στις 25 Σεπτεμβρίου 2008, αμέσως μετά την πρεμιέρα της τρίτη σεζόν της κωμικής σειράς Ugly Betty. Φήμες ακούστηκαν ότι ο τηλεοπτικός Τζορτζ θα φύγει από τη σειρά, αλλά μετά από δημοσιεύματα αποφάσισε να παραμείνει μέχρι το τέλος της σεζόν, η οποία θα ήταν και η τελευταία του. Η σεζόν είχε επικεντρωθεί στην ανακάλυψη από τον Ντέρεκ των ημερολογίων της μητέρας της Μέρεντιθ από την εποχή που ήταν γιατρός, τις αντιδράσεις της Μέρεντιθ σε αυτά, την εμφάνιση μιας παλιάς φίλης της Μέρεντιθ, της Σέιντι, την επανεμφάνιση του Ντένι Ντουκέτ, που παρουσιάζεται στην Ίζι Στίβενς ως παραίσθηση, η οποία μαθαίνει αργότερα ότι πάσχει από δύσκολα ιάσιμη μορφή καρκίνου και τις ερωτικές ζωές των ηρώων. Στις 26 Φεβρουαρίου 2009, το Entertainment Weekly ανακοίνωσε ότι η Τζέσικα Κάπσο έχει υπογράψει συμβόλαιο με το ABC να παίξει το ρόλο της παιδιατρικής χειρούργου Αριζόνα Ρόμπινς και να εμφανίζεται σε όλα τα επεισόδια της πέμπτης σαιζόν με την επιλογή να επιστρέψει ως τακτικό μέλος της σειράς της επομένης σαιζόν.
Κύκλος 6: 2009-2010

Στις 23 Απριλίου 2009, το ABC ανανέωσε τη σειρά Grey's Anatomy για την τηλεοπτική σαιζόν 2009-2010. Το πρώτο επεισόδιο της έκτης σεζόν έκανε πρεμιέρα στις ΗΠΑ την Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2009 στις 21.00 το βράδυ. Ο Τ.Ρ. Νάιτ δεν εμφανίζεται σε αυτή την σαιζόν, η Κάθριν Χάιγκλ τελικά δεν θα επανέλθει στη σειρά από την αρχή του 6ου κύκλου, προκειμένου να ολοκληρώσει τα γυρίσματα της νέας της ταινίας “Life As We Know It”, ενώ στο καστ μπαίνει η Nora Zehetner, γνωστή από τη σειρά Heroes. Στην Ελλάδα έκανε πρεμιέρα στις 13 Ιανουαρίου 2010 από το Fox Life. Μετά το θάνατο του George, τα μέλη του προσωπικού αγωνίζονται να συνέλθουν, καθένας με το δικό του τρόπο. Ο Διευθυντής πρέπει να αντιμετωπίσει ένα μεγάλο πλήγμα στην καριέρα του και ο Derek δέχεται μια απρόσμενη επαγγελματική πρόταση. Η Meredith και ο Derek ζουν τον έρωτά τους παντού, ενώ η Cristina και ο Owen έχουν ρητές οδηγίες από την Dr Wyatt να απέχουν εντελώς από το σεξ. H Izzie δεν καταλαβαίνει γιατί ο Alex απομακρύνεται συναισθηματικά από αυτήν. H Kim Raver μπήκε στο καστ της σειράς στις 12 Νοεμβρίου 2009 ως η Δρ.Teddy Altman, μια καρδιοχειρούργος. Η Κάθριν Χάιγκλ δεν θα επιστρέψει στο Seattle Grace Mercy West Hospital ως Izzie Stevens γιατί ακύρωσε το συμβόλαιο της και έφυγε από το σήριαλ για να αφοσιωθεί στη μικρή θετή της κόρη.Στις 13 Μαίου 2010, η Demi Lovato έκανε μια γκεστ εμφάνιση στη σειρά, ενώ στο δίωρο φινάλε το οποίο προβλήθηκε στις 20 Μαίου εμφανίστηκε η Mandy Moore.
Κύκλος 7: 2010-2011

Στις 14 Μαΐου τo ΑΒC έδωσε το πράσινο φως στη σειρά για έβδομο κύκλο, ο οποίος θα προβάλλεται την χρονιά 2010-2011. Οι Jesse Williams και Sarah Drew, οι οποίοι υποδύονται τον Dr. Jackson Avery και την Dr. April Kepner αντίστοιχα θα πρωταγωνιστούν στον έβδομο κύκλο ως μόνιμοι χαρακτήρες. Η Shonda Rhimes επιβεβαίωσε στο twitter της ότι και οι δυο σειρές (Grey's Anatomy και Private Practice) θα αποτελούνται από 22 επεισόδια στην τηλεοπτική χρονιά 2010/2011. Ένα μουσικό επεισόδιο με στοιχεία μιούζικαλ με τίτλο "Song Beneath the Song" προβλήθηκε στις 31 Μαρτίου 2011 όπου οι γιατροί τραγουδούσαν ενώ σώζαν ανθρώπινες ζωές.
Κύκλος 8: 2011-2012

Η σειρά πήρε το πράσινο φως για όγδοο κύκλο, ο οποίος θα προβάλλεται την χρονιά 2011-2012.


πηγή ->https://el.wikipedia.org/wiki/Grey%27s_Anatomy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση πως είχαμε ήδη θέμα, αλλά μάλλον κάνω λάθος.
Την σειρά την βλέπω φανατικά εδώ και χρόνια και εννοείται θα συνεχίσω να την βλέπω μέχρι να τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση πως είχαμε ήδη θέμα, αλλά μάλλον κάνω λάθος.
Την σειρά την βλέπω φανατικά εδώ και χρόνια και εννοείται θα συνεχίσω να την βλέπω μέχρι να τελειώσει.

Έτσιι μπράβοο :D μακαρι να χουμε ειδη θεμα..εγω δεν βρηκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είχα ξεκινήσει να το βλέπω στην Ά Λυκείου από καθαρή περιέργεια γιατί άκουγα συνέχεια για αυτό! :eek:

Μόλις έφυγε ο Μπερκ σταμάτησα να το βλέπω ( εκείνη την εποχή ανακάλυψα και το House! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
το τραγουδι απο το πρωτο επεισοδιο της 8ης σαιζον που ερχεται στο abc με διπλο επεισοδιο στις 22

Είχα ξεκινήσει να το βλέπω στην Ά Λυκείου από καθαρή περιέργεια γιατί άκουγα συνέχεια για αυτό! :eek:

Μόλις έφυγε ο Μπερκ σταμάτησα να το βλέπω ( εκείνη την εποχή ανακάλυψα και το House! :P )


Χαχαααα;p συγνωμη αλλα ο House ειναι ενας αλαζονας,εγωισταρος,περιεργος,βουρλισμενος :P ειχα δει ενα επεισοδιο και απο τοτε House ποτε ξανα :P Ααα μην νομιζεις επειδη εφυγε ο Μπερκ δεν εγινε και τιποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χαχαααα;p συγνωμη αλλα ο House ειναι ενας αλαζονας,εγωισταρος,περιεργος,βουρλισμενος :P ειχα δει ενα επεισοδιο και απο τοτε House ποτε ξανα :P Ααα μην νομιζεις επειδη εφυγε ο Μπερκ δεν εγινε και τιποτα :P

Φυσικά και είναι! Αλλά τουλάχιστον αυτός το ξέρει και δεν μας παιδεύει πόσες σεζόν με daddy-issues και τον McDreamy :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Χαχαααα;p συγνωμη αλλα ο House ειναι ενας αλαζονας,εγωισταρος,περιεργος,βουρλισμενος :P

μα ακριβώς γιαυτό τον λατρεύουμε!... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φυσικά και είναι! Αλλά τουλάχιστον αυτός το ξέρει και δεν μας παιδεύει πόσες σεζόν με daddy-issues και τον McDreamy :P


Χαχχχ ναιι αλλα το greys εχει πολλους πρωταγωνιστες,απροοπτα και πιο πολυ τους βλεπουμε να περνουν δημιουργικα τον χρονο τους στα κρεβατια αντι να κοιμουνται(φυσικα δεν ειναι ο μονος λογος) αλλα ειναι πιασαρικοο ρε παιδι μ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
ας διορθώσει κάποιος το poll, γιατί δε ξέρω ποιο από τα δύο "Δεν βλέπω Greys και ούτε με ενδιαφέρει να δω" να διαλέξω... :P

εντάξει, δεν έχω δει ιδιαίτερα τη σειρά, ίσως γιατί μου βγάζει κάτι πολύ έντονο από σαπουνόπερα, και δεν είναι ακριβώς το στιλ μου... ενώ το house md έχει πιο πρωτότυπο σενάριο, ειδικά οι πρώτοι κύκλοι που επικεντρώνονται περισσότερο στις ιατρικές υποθέσεις σε σχέση με τώρα, και κρατούσαν ταυτόχρονα μια ισορροπία με τις ζωές και τα δράματα των πρωταγωνιστών.. έχει έναν εξαιρετικά καλά "δομημένο" κεντρικό χαρακτήρα και έξυπνους διαλόγους, που παίζουν ανάμεσα στη κωμωδία και το ιατρικό δράμα...


αλλά έχω ξεφύγει και θα με βρίσετε, το βλέπω.. :P
ας μην το κάνουμε το θέμα grey's anatomy vs house md.. (αν συμβεί βέβαια αυτό σας έχουμε άνετα, χιχι :P)

όσοι έχετε δει τη σειρά, φανερωθείτε!!.... :)

υγ: σπυράκο αγαπάω την υπογραφή σου..:)
υγ2: σας αγαπάω όλους και δε θέλω να θίξω τις επιλογές κανενός, αλήθεια..​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ας διορθώσει κάποιος το poll, γιατί δε ξέρω ποιο από τα δύο
ας μην το κάνουμε το θέμα grey's anatomy vs house md.. (αν συμβεί βέβαια αυτό σας έχουμε άνετα, χιχι :P)

seriously?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.


Seriously?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Έχω δει μέχρι το 2ο ή 3ο κύκλο αλλά μετά το βαρέθηκα γιατί έδειχνε περισσότερο τα προσωπικά τους.Τώρα θα αρχίσω να βλέπω house (το οποίο σκόπευα να κάνω εδώ και αρκετό καιρό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
απο τοτε που το εβαλε το αντ1 το εβλεπα φανατικα..ειναι πολυ τελειο μεχρι τωρα απο ο,τι εχω ακουσει..αλλα εχω δει μεχρι τον 6ο κυκλο και θα τον ξαναβαλει ο αντ1..και εχω δει δυστυχως μονο καναδυο επισοδεια απο τον 7ο κυκλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε το ιατρικό απόρρητο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση φτιάχτηκε και δεν γράφουμε εδώ ποια είναι η αγαπημένη μας ιατρική σειρά- παρακαλείστε να μείνετε στο θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Το έβλεπα άλλα όχι φανατικά όπως το Las Vegas ή το Bones για παράδειγμα.. Και καμιά δεκαριά επεισόδια να έχανα δεν με ένοιαζε.. Το γεγονός όμως ότι ο ΑΝΤ1 έχει βάλει την κάθε σεζόν πεντακόσιες φορές σε επανάληψη αυτό καταντάει σπαστικό και με κάνει να το βλέπω σπάνια γιατί τα επεισόδια που δείχνει τα'χω ξαναδεί..
Πριν από χρόνια έδειξε non - stop και τους πέντε κύκλους σε πρώτη προβολή.. Μετά, έδειξε τον έκτο κύκλο και μόλις τελείωσε και αυτός, ξαναέβαλε non - stop του 5 πρώτους και σήμερα ξαναβάζει τον έκτο! Έλεος δηλαδή..!!
Και να έλεγα ότι είναι καμιά αστεία σειρά όπως το Κων/νου και Ελένης ή το Παρά 5 που γελάς όσες φορές και να το δεις, να πω ναι, αλλά γιατί να κάτσω να ξαναδώ νοσοκόμες που όλο κλαίνε και έχουν ένα σωρό οικογενειακά προβλήματα..;;
Προτιμούσα να δω τον δεύτερο κύκλο του Ίλαϊ Στόουν, παρά σε επανάληψη τον έκτο κύκλο του Grey's.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ας διορθώσει κάποιος το poll, γιατί δε ξέρω ποιο από τα δύο "Δεν βλέπω Greys και ούτε με ενδιαφέρει να δω" να διαλέξω... :P

εντάξει, δεν έχω δει ιδιαίτερα τη σειρά, ίσως γιατί μου βγάζει κάτι πολύ έντονο από σαπουνόπερα, και δεν είναι ακριβώς το στιλ μου... ενώ το house md έχει πιο πρωτότυπο σενάριο, ειδικά οι πρώτοι κύκλοι που επικεντρώνονται περισσότερο στις ιατρικές υποθέσεις σε σχέση με τώρα, και κρατούσαν ταυτόχρονα μια ισορροπία με τις ζωές και τα δράματα των πρωταγωνιστών.. έχει έναν εξαιρετικά καλά "δομημένο" κεντρικό χαρακτήρα και έξυπνους διαλόγους, που παίζουν ανάμεσα στη κωμωδία και το ιατρικό δράμα...


αλλά έχω ξεφύγει και θα με βρίσετε, το βλέπω.. :P
ας μην το κάνουμε το θέμα grey's anatomy vs house md.. (αν συμβεί βέβαια αυτό σας έχουμε άνετα, χιχι :P)

όσοι έχετε δει τη σειρά, φανερωθείτε!!.... :)

υγ: σπυράκο αγαπάω την υπογραφή σου..:)
υγ2: σας αγαπάω όλους και δε θέλω να θίξω τις επιλογές κανενός, αλήθεια..​
https://ischool.e-steki.gr/κινηματογράφος-και-tv/house-md-vs-greys-anatomy-42374/ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τώρα βλέπω τον 6ο κύκλο. ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ για αυτή τη σειρά!

Τους πρώτους κύκλους δεν πρέπει να τους είχα δει...Έχω δει όσα έχουν προβληθεί στην τηλεόραση, με εξαίρεση τον 5ο-6ο κύκλο.

Ο Ant-1 σε ποιόν κύκλο είχε σταματήσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
οιον κυκλο παρουσιαζει ο αντ1 τωρα? επισης το περιστατικο με την εισαβολη καποιου ψυχασθενη στην κλινικη που πυροβολει ασυστολως και το δειχνει μονο ως αναμνηση ποτε τλεσετηκε/ ? στο τελος του προηγουμενου κυκλου?
η λεξι ειναι αδερφη της μερεντεθ? και τελος , η Γιανγκ πριν τα φτιαξει με τον Οουεν τα χε με καποιον αλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top