Έλα στον παππού μικρή μου. Παιδοφιλικά υπονοούμενα σε παιδικό πρόγραμμα;

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ενω κατι αλλα οπου μπαινει ενας και σκοτωνει και δερνει απο την αρχη ως το τελος 30 λεπτα animation να πουμε ειναι καλυτερο!
μετα τα παιδια στα 8 τους εως τα 14 σχεδον θα πορωνονται στα βιντεοπαιχνιδια βιας που γινεται κυριολεκτικα της π*τανας με τα αιματα και τα αλυσοπριονα. (κι εγω ετσι ημουν ως τα 13 μου ξερω). τι να πεις?! θα το απαγορεψεις? οταν ολα του οι φιλοι θα περνουν 4 ωρες στην τηλεοραση και 6 στο playstation???? κι αυτο το παιδι τι θα εχει να συζηταει με τα αλλα? για το κυπριακο??

δν ξερω εγω προσωπικα δν θα απαγορευα τπτ αλλα σιγουρα θα προσπαθουσα να ανοιγω το μυαλο του, με συζητησεις, διαβασμα παραμυθιων (τα παραμυθια ειναι φιλοσοφια για παιδια ;) ), δν ξερω, οκ ειμαι και καπως μικρος ακομα για να μπορω να μιλησω επι του θεματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ενω κατι αλλα οπου μπαινει ενας και σκοτωνει και δερνει απο την αρχη ως το τελος 30 λεπτα animation να πουμε ειναι καλυτερο!
μετα τα παιδια στα 8 τους εως τα 14 σχεδον θα πορωνονται στα βιντεοπαιχνιδια βιας που γινεται κυριολεκτικα της π*τανας με τα αιματα και τα αλυσοπριονα. (κι εγω ετσι ημουν ως τα 13 μου ξερω). τι να πεις?! θα το απαγορεψεις? οταν ολα του οι φιλοι θα περνουν 4 ωρες στην τηλεοραση και 6 στο playstation???? κι αυτο το παιδι τι θα εχει να συζηταει με τα αλλα? για το κυπριακο??

επειδη δεν ελεγχει κανεις τι παιχνιδια παιζουν τα παιδια,,-γραφουνε R - για ενηλικους τα πολυ βιαια παιχνιδια,,δεν σημαινει οτι πρπει να παιζουν οτιδηποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.


To άκουσα σήμερα στο ραδιόφωνο και φρίκαρα, πάνε καλά???:eek::eek:

Καλά, οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει τελείως!
Ντροπή τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγω πιστεύω ότι για το καλό των παιδιών, πρέπει οπωσδήποτε να κοπεί η σειρά Μπομπ Σφουγγαράκης. Έχει καταντήσει πορνογραφία σε μορφή καρτούν με αρκετές φορές χυδαία και αρρωστημένα υπονοούμενα.

Χαρακτηριστικά, σε ένα επεισόδιο, νομίζω, επειδή θεώρησαν ότι ο Καλαμάρης ήταν ελαττωματικό ρομπότ, για να τον "επιδιορθώσουν" τον πήραν σηκωτό και του έβαλαν τρυπάνι στον πρ**τό, κάτι απίστευτα αηδιαστικό και σαδομαζοχιστικό.

Και το κακό είναι ότι κάτι τέτοιο το βλέπουν παιδιά ηλικίας 4-10 ετών. Εγκληματικό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα στείλεις τη μικρή φέτος κατασκήνωση?
Πας καλα ρε??? Να μου το γαμήσουνε!!

Αυτός είναι και καλά ο λόγος που οι γονείς μου αποφεύγουν να βάλουν τον μικρό μου αδερφο να γίνει ηθοποιός, παρόλο που και του αρέσει και κατέχει απίστευτα την υποκριτική και τον χαρακτήρα ηθοποιού (εκφραστικότητα, ομιλία, κλπ)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Ποια Bebe Lilly και παιδοφιλιες ρε γατάκια. Για να εμφανιστεί η πραγματικά hardcore γενιά που έβλεπε Happy Tree Friends. Αυτό θα πει "παιδικά".
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ποια Bebe Lilly και παιδοφιλιες ρε γατάκια. Για να εμφανιστεί η πραγματικά hardcore γενιά που έβλεπε Happy Tree Friends. Αυτό θα πει "παιδικά".
Τα happy tree friends πάντως δε θυμάμαι να έχουν καθόλου σεξουαλικά πόσο μάλλον παιδοφιλικά υπονοούμενα. Ήταν σταθερά στον ένα και μοναδικό τους στόχο, how to make a thriller look cute.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Τα happy tree friends πάντως δε θυμάμαι να έχουν καθόλου σεξουαλικά πόσο μάλλον παιδοφιλικά υπονοούμενα. Ήταν σταθερά στον ένα και μοναδικό τους στόχο, how to make a thriller look cute.

Τα happy tree friends ήταν ότι πιο ακραίο violence παιδικό υπήρξε ποτέ στην ιστορία για αυτό και απευθύνονται σε ενήλικες μόνο ( ασχέτως αν όλοι σαν προεφηβοι λόγω περιέργειας είδαμε και καμιά φορά ). Τώρα στα άλλα εγώ πιστεύω ίσως είναι παρεξηγηση. Αδύνατο να πιστέψω ότι τηλεοπτικοί δέκτες ενέκριναν να παρουσιάσουν σόου που προάγουν παιδοφιλία. Το θεωρώ περισσότερο ως μια μεγάλη παρεξηγηση παρά ως μια εσκεμμένη κίνηση.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγω πιστεύω ότι για το καλό των παιδιών, πρέπει οπωσδήποτε να κοπεί η σειρά Μπομπ Σφουγγαράκης. Έχει καταντήσει πορνογραφία σε μορφή καρτούν με αρκετές φορές χυδαία και αρρωστημένα υπονοούμενα.

Χαρακτηριστικά, σε ένα επεισόδιο, νομίζω, επειδή θεώρησαν ότι ο Καλαμάρης ήταν ελαττωματικό ρομπότ, για να τον "επιδιορθώσουν" τον πήραν σηκωτό και του έβαλαν τρυπάνι στον πρ**τό, κάτι απίστευτα αηδιαστικό και σαδομαζοχιστικό.

Και το κακό είναι ότι κάτι τέτοιο το βλέπουν παιδιά ηλικίας 4-10 ετών. Εγκληματικό

Λίγα τα λόγια σου για τον Μπομπ. Τον Μπομπ, όταν τον πιάνεις στο στόμα σου, θα το ξεπλένεις με οινόπνευμα πρώτα. Άντε, γιατί άντε.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Λίγα τα λόγια σου για τον Μπομπ. Τον Μπομπ, όταν τον πιάνεις στο στόμα σου, θα το ξεπλένεις με οινόπνευμα πρώτα. Άντε, γιατί άντε.

Χαχαχα. Και μένα πάντα μου άρεσε ο Μπομπ σαν μικρός (ίσως τυχαίνει να δω και λίγο τώρα), αλλά το γεγονός ότι οι παραγωγοί του είχαν προσθέσει άπειρα πρόστυχα στοιχεία είναι γεγονός. Σίγουρα τέτοια πράγματα δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται να προβληθούν σε σειρά την οποία παρακολουθούν δισεκατομμύρια παιδιά ανα τον κόσμο
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Χαχαχα. Και μένα πάντα μου άρεσε ο Μπομπ σαν μικρός (ίσως τυχαίνει να δω και λίγο τώρα), αλλά το γεγονός ότι οι παραγωγοί του είχαν προσθέσει άπειρα πρόστυχα στοιχεία είναι γεγονός. Σίγουρα τέτοια πράγματα δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται να προβληθούν σε σειρά την οποία παρακολουθούν δισεκατομμύρια παιδιά ανα τον κόσμο
Τα βάλαν σαν inside jokes, για να βλέπουν τα καρτούν οι γονείς με τα παιδιά τους. Δεν έγινε και τίποτα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,623 μηνύματα.
Χαχαχα. Και μένα πάντα μου άρεσε ο Μπομπ σαν μικρός (ίσως τυχαίνει να δω και λίγο τώρα), αλλά το γεγονός ότι οι παραγωγοί του είχαν προσθέσει άπειρα πρόστυχα στοιχεία είναι γεγονός. Σίγουρα τέτοια πράγματα δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται να προβληθούν σε σειρά την οποία παρακολουθούν δισεκατομμύρια παιδιά ανα τον κόσμο


Χαχα εδώ τα μπαλόνια ήταν στο σχήμα προφυλακτικού 😂
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top