Ποια παραλία κατά τη γνώμη σας στην Αττική είναι πιο καθαρή;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ ήθελα να συμπληρώσω για τον Αστέρα Βουλιαγμένης... 25 ευρώ;;;; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ναι, κι εγώ ήθελα να συμπληρώσω για τον Αστέρα Βουλιαγμένης... 25 ευρώ;;;; :mad:

Kαι το τραγικο ξερεις ποιο ειναι?
ΤΟ οτι κανει 25ευρω, ενταξει μπορει να εξηγειται αν η παραλια ειναι με αμμο απο το Dubai και πετρουλες απο το χωριο "Chan Kom" των Μαγια ενω το νερο της θαλασαας προφανως ειναι πιο ελαφρυ σαν το Ιολη που ειναι για οποιον κανει διαιτα.Οσο πιο πολυ κολυμπας τσιτωνει τον ποπο.

Τεσπα, περαν αυτου, το κουλο ειναι οτι ενω εχει τετοια εισοδο, υπαρχουν πολλοι που πηγαινουν (το ξερω απο φιλους που με κανουν να απορω για το τι μ@λακια δερνει τον κοσμο) τα ακουμπανε, και μετα σκεφτονται γιατι την επομενη εβδομαδα τα βγαζουν περα ισα - ισα.
Εμ...οταν ρε φιλε (μιλαω για τον φιλο μου) μου πας με την κοπελα, θες να της το παιξεις μουρη και της πληρωνεις και το δικο της (50ευρα μεχρι εδω) και μεσα στην πλαζ ολο και για κατι αλλο τα ακουμπας, και καταλαβαινεις οτι ενα μπανιο σου κοστισε 70+ευρω, τι να σου κανω?
Τι παραπονιεσαι?
Δεν μιλαω για οσους το εχουν λυσει το οικονομικο.Αυτοι μπορουν να πανε και στις μπαχαμες για διημερο τι να λεει?


Ειναι αυτο που λεμε τραβατε με και ας κλαιω.
Δεν φτανει που εκμεταλευονται τις παραλιες που ανηκουν σε ολους μας στο φιναλε, τους κανουμε και μαγκες ακουμποντας τους τα 25αρια ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς. Και χθες έκανα μπάνιο (σε ποτάμι, μεν, αλλά με νερό πεντακάθαρο και χιλιοελεγμένο από το Πανεπιστήμιο) σε εγκαταστάσεις τύπου Αστέρας, με ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, πεντακάθαρες, άνεση, καλό φαΐ, ντους... δωρεάν!!

Παράλογο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
το πορτο γερμενο εννοουσα.είναι ακομη καθαρη παραλια ισως γιατι εκει ειναι κορινθιακος κολπος

αλλα δεν εχει ξαπλωστρες κ τετοια εχει μαγαζακια ταβερνουλες κ τετοια να αραξεις αλλα στην παραλια πας με τις πετσετούλες σου κ την ομπρελίτσα σου.ούτε ξαπλώστρες να πληρώνεις ουτε είσοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καμία δεν είναι.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
πηγα σημερα στο γιαμπανακι στη βαρκιζα, και το μετανιωσα οικτρα
ξεκιναμε εισιτηριο 7 ευρω ...
ξαπλωστρες 5 ευρω
καφες 4 ευρω
νερο 1 ευρω

συνολο 17 ευρώ!!!
Ημαρτον!!

Ουτε Κοπα Καμπανα να μουνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
πηγα σημερα στο γιαμπανακι στη βαρκιζα, και το μετανιωσα οικτρα
ξεκιναμε εισιτηριο 7 ευρω ...
ξαπλωστρες 5 ευρω
καφες 4 ευρω
νερο 1 ευρω

συνολο 17 ευρώ!!!
Ημαρτον!!

Ουτε Κοπα Καμπανα να μουνα

Και γιατί δεν πήγες δίπλα ακριβώς από το yabanaki που η παραλία είναι πάνω κάτω ίδια αλλά ελεύθερη; (δεν έχει απλώς ξαπλώστρες)

συμβουλή για την επόμενη φορά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το τραβαει ο οργανισμος μας να ειμαστε θυματα και να γκρινιαζουμε :X
Υπαρχουν παραλιες χωρις εισοδο, διπλα απ'αυτες με την εισοδο, και βλεπεις οτι οι περισσοτεροι θελουν να πανε να πληρωσουν για να πλατσουρισουν 10 μετρα παραπερα, στα ιδια βρωμονερα.
Επιπλεον δεν καταλαβαινω το εξης.. Εστω οτι αποφασισα οτι ειμαι λαρτζ και θα πληρωσω και την εισοδο μου γιατι ετσι γουστερνω. Γιατι θα πρεπει επιπλεον να παρω το νερο 1 ευρω, το σαντουιτς 3, την ξαπλωστρα 5 κτλ κτλ.. οταν μπορω πολυ απλα να χω παρει ξηρα τροφη και νερα απ'το σπιτι, και ν'απλωσω την ψαθα μου κατω. Ολα αυτα στο πνευμα του "προσπαθω να κανω οικονομια οπου μπορω", γιατι αμα εχω το χρημα για (ανουσιο) ξοδεμα δεν χρειαζονται γκρινιες, κι αμα γκρινιαζω για ολα αυτα καλυτερα να μην ξοδευω ανουσια το χρημα μου..οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Βρε παιδιά συγγνώμη κιόλας αλλά πως κάνετε μπάνιο εκεί πέρα; Μια φορά που είχα πάει σιχαινόμουν να μπω. :sick: Να με πλήρωναν δεν θα έκανα μπάνιο στην Αττική, όχι να πλήρωνα κιόλας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Και γιατί δεν πήγες δίπλα ακριβώς από το yabanaki που η παραλία είναι πάνω κάτω ίδια αλλά ελεύθερη; (δεν έχει απλώς ξαπλώστρες)

συμβουλή για την επόμενη φορά... :)

Η οποία μάλιστα είναι και πολύ καλή και πολύ καθαρή. Δοκιμασμένα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Το yabanaki είναι από τις πιο βρώμικες που έχω πάει...Μέχρι και πίσσες είχε...Η πιο καθαρή νομίζω ήταν η Ανάβυσσος και πρόσφατα πήγα στην Αγία Μαρίνα...Πολύ καλή αλλά μπούζι...Όσο κι αν κολυμπήσεις δε ζεσταίνεσαι με τίποτα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πολύ σπάνια πάω εδώ κοντά για μπάνιο αν κι είμαι επί της Ποσειδώνος στην παραλιακή. Απ' όσες έχω πάει όμως μου άρεσαν μια-δυο παραλίες προς Ψάθα/Αλεποχώρι μεριά. Λίγο μακριά ναι μεν, 40 λεπτά με το αμάξι αλλά από το να πας σε μια μάπα παραλία και να πληρώσεις και είσοδο, πηγαίνεις εκεί κι ας κάνεις και λίγο παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ωραία παραλία είναι στην Λούτσα (Αρτέμιδα). :)
Μου φάνηκε πολύ καθαρή αν πας στα βαθιά. Πιάνει κύμα βέβαια, αλλά ωραία θάλασσα και αργεί να βαθύνει. Η τριγύρω περιοχή πολύ όμορφη, με καφετέριες, ταβερνάκια, σουβλατζήδικα... γενικά ατμόσφαιρα νησιού λίγο έξω απ' την Αθήνα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
πηγαινω στη "γαλαζια ακτη" στην αναβυσσο,σε συγκριση με τις υπολοιπες απο βουλα ως αγιο νικολαο αναβυσσου, μου φανηκε πιο καθαρη.υπαρχει εκει μπαρακι,τις κυριακες παιζουν ζωντανα,και ειναι ελεύθερη παραλία. εχει όμως αχινούς. μου ειπαν πως αυτό είναι αποδειξη πως είναι καθαρα τα νερα... ισχυεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν σκεφτείς ότι ο αχινός είναι τρομερή λιχουδιά, και τους συγκεκριμένους δεν τους μαζεύει κανείς, εμένα αυτό κάτι μου λέει:hehe:

ερώτηση: πώς πάμε στην Ψάθα με τουτού? ξέρει κανείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καμια.

εγω απο κορινθο και κατω κανω μπανιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιές είναι καθαρές ή όχι...αλλά σίγουρα αυτή που πήγαινα το καλοκαίρι δεν είναι βρώμικη...

Στον δρόμο μετά την Βούλα προς Σαρωνίδα...ακριβώς κάτω από το Βινύλιο. Δεν είναι παραλία. Πρέπει να σκαρφαλώσεις. Είναι σπηλιές. Και είναι φανταστικά!:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιές είναι καθαρές ή όχι...αλλά σίγουρα αυτή που πήγαινα το καλοκαίρι δεν είναι βρώμικη...

Στον δρόμο μετά την Βούλα προς Σαρωνίδα...ακριβώς κάτω από το Βινύλιο. Δεν είναι παραλία. Πρέπει να σκαρφαλώσεις. Είναι σπηλιές. Και είναι φανταστικά!:);)

H Λάρα Κροφτ και ο Ιντιάνα Τζόουνς σε νέες περιπέτειες ΙΙ
Η αναζήτηση της τέλειας παραλίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Επειδή μένω παραλιακά ένα θα σας πω. Το yabanaki στη Βάρκιζα είναι από τις πιο βρώμικες παραλίες. Και γενικότερα Γλυφάδα, Βούλα και Βουλιαγμενη έχουν βρώμικες παραλίες επειδή όλοι εκεί μαζεύονται.. Οι καθαρότερες θάλασσες βρίσκονται μετά τη Σαρωνίδα, προς Ανάβυσσο μεριά.. Έχω πάει και πραγματικά δεν συγκρίνονται! Πανέμορφα, καταγάλανα νερά, υπέροχες παραλίες..Αξίζει μία επίσκεψη!!
Σαρωνίδα και Ανάβυσσος μακράν λοιπόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top