Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,662 μέλη και 2,466,803 μηνύματα σε 78,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 146 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
Ναι, επειδή φοβάμαι ότι δεν θα την εκτιμώ αν δεν δουλεύει
5
9,43%
Ναι, επειδή δεν θέλω να της στερήσω την δημιουργία
17
32,08%
Ναι, επειδή αλλιώς θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα
2
3,77%
Ναι επειδή στο σπίτι σίγουρα είναι βαρετά και φοβάμαι ότι θα αποκτήσει νεύρα.
3
5,66%
Όχι, επειδή κάποιος πρέπει να καθαρίζει το σπίτι
1
1,89%
Όχι, επειδή τα λεφτά που βγάζω αρκούν.... γιατί να κουράζεται και αυτή;
1
1,89%
Όχι δεν θα αντέχω τον ανταγωνισμό
1
1,89%
Όχι επειδή φοβάμαι το κέρατο
5
9,43%
Δεν με νοιάζει, ότι αποφασίσει....
18
33,96%

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 22:29, 22-12-11:

Προσωπικα εαν ποτε κανω οικογενεια, δεν θελω η συντροφος μου να καθεται σπιτι και να παλευει με κατσαρολες και ξεσκονοπανα....Αυτο ειναι υπηρετρια οχι συντροφος ζωης.
Το μεγαλωμα των παιδιων και το καθαρισμα/μαγειρεμα/συμμαζεμα ειναι ευθυνη και των δυο. Πρεπει να αποβαλλουμε το προτυπο της πατριαρχικης οικογενειας και να υιοθετησουμε ενα προτυπο οπου οι δυο ειναι ισοι.
Οταν λεμε οτι η ανατροφη των παιδιων συμπληρωνει μια γυναικα...Στην ουσια καλυπτει τα κενα που η ιδια εχει...Και καταληγει να ψυχαναγκαζει τα παιδια της να ακολουθησουν αυτο που αυτη δεν μπορεσε/δεν ειχε την θεληση να κανει....

Δεν λεω πως πρεπει ντε και καλα να κανει μια οποιαδηποτε εμμισθη δουλεια μονο και μονο για να φερνει χρηματα στο σπιτι...
Θα μπορουσε καλλιστα να κανει κατι εθελοντικο..Θα την στηριζα και παλι
6
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Baby Lee

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H Baby Lee ρεμπελιαζοντας στη βροχη ^^ έγραψε: στις 22:36, 22-12-11:

Ωπ! Ενας λογικος ανθρωπος! Γεια σου λογικε ανθρωπε!

(αν και με την εθελοντικη δαφωνω λιγακι, κι εχω γραψει στην τελευταια τελευταια παραγραφο πριν το γιατι, αλλα γενικα...-->) ΟΥΦ.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 22:51, 22-12-11:

Προσωπικα εαν ποτε κανω οικογενεια, δεν θελω η συντροφος μου να καθεται σπιτι και να παλευει με κατσαρολες και ξεσκονοπανα....Αυτο ειναι υπηρετρια οχι συντροφος ζωης.

Πολυ σωστος ο Φρεντ. Οποτε παρακαλώ να αναδιατυπωθεί...

"Αντρας ζητεί υπηρέτρια με σκοπό τον γάμο"
1
Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε: στις 23:21, 22-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Το μεγαλωμα των παιδιων και το καθαρισμα/μαγειρεμα/συμμαζεμα ειναι ευθυνη και των δυο. Πρεπει να αποβαλλουμε το προτυπο της πατριαρχικης οικογενειας και να υιοθετησουμε ενα προτυπο οπου οι δυο ειναι ισοι.
Οταν λεμε οτι η ανατροφη των παιδιων συμπληρωνει μια γυναικα...Στην ουσια καλυπτει τα κενα που η ιδια εχει...Και καταληγει να ψυχαναγκαζει τα παιδια της να ακολουθησουν αυτο που αυτη δεν μπορεσε/δεν ειχε την θεληση να κανει....

Δεν λεω πως πρεπει ντε και καλα να κανει μια οποιαδηποτε εμμισθη δουλεια μονο και μονο για να φερνει χρηματα στο σπιτι...
Θα μπορουσε καλλιστα να κανει κατι εθελοντικο..Θα την στηριζα και παλι
επέτρεψε μου να διαφωνήσω..ο καθένας έχει το ρόλο του..όταν δύο άτομα τα βρίσκουν τότε δεν υπάρχει ζήτημα με το ποιος καθαρίζει και ιστορίες..στο κάτω κάτω πάρε μια οικιακή βοηθό..
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 23:35, 22-12-11:

Ωπ! Ενας λογικος ανθρωπος! Γεια σου λογικε ανθρωπε!
ναι καλα
Κάτι τετοιοι χαλανε την πιατσα..8)
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 23:40, 22-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ναι καλα
Και καλα κανω!!! 8) 8)
3
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,756 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 00:47, 23-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ναι καλα
Άμα εσύ έχεις σουξέ από μόνος σου, τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στην πιάτσα;

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Και καλα κανω!!! 8) 8)
Ελπίζω να τα πιστεύεις πάντως αυτά που λες και να μη τα λες απλά για να κερδίσεις την εύνοια των δεσποινίδων.

Βέβαια μην πολυχαίρεσαι. Το πολύ το Κύριε Ελέησον δε το θέλει ούτε ο Θεος, οπότε αν τυχόν το κάνεις γι αυτό, με το που θα ακούσεις το πρώτο "εγώ θέλω τον άντρα, ΑΝΤΡΑ", θα σου φύγουν τα σαγόνια στο πάτωμα και θα συνέλθεις.

Εδώ είμαστε και θα με θυμηθείς.

ΥΓ: Μη μου κρατάς κακία, σε συμπαθώ, και μάλιστα συμφωνώ με αρκετές από τις απόψεις σου ΑΛΛΑ, η ζωή μου έχει δείξει ότι κάποτε η στυγνή μετα-εφηβική θηλυ-αντιδραστικότητα, δίνει τη θέση της στη στυγνή ωμή ωριμότητα, όπου κατά τραγική ειρωνεία το πιό αντιδραστικό άσπρο, γίνεται ο καλύτερος εκπρόσωπος του μαύρου.
2
1
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 00:56, 23-12-11:

Δεν λεω ποτε κατι μονο και μονο για να γινω αρεστος στους αλλους...Το εκανα οταν ημουν νεος και ηλιθιος(οχι οτι τωρα ειμαι σοφος...Αλλα ειμαι σοφοτερος απο πριν)... Λεω αυτα που πιστευω...Χωρις μισολογα και μικρα γραμματα...
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 01:00, 23-12-11:

με το που θα ακούσεις το πρώτο "εγώ θέλω τον άντρα, ΑΝΤΡΑ", θα σου φύγουν τα σαγόνια στο πάτωμα και θα συνέλθεις.
ε,,γιαυτο τα λεω και γω απο πριν

να ξερουν με τι εχουν να κανουν οι γυναικες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πώς δουλεύει το wine; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-12-10 στις 20:39.
    • Δουλεύει... ΚΑΙ νύχτα! - Από Κακή Επιρροή
      Το θέμα έχει λάβει 61 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-11-09 στις 23:16.
    • Μας δουλεύει ο ANT1; - Από truffinho
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-07 στις 13:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα