Διακόσμηση εσωτερικών χώρων

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο σαλόνι και σκέφτομαι να πάρω τα εξής έπιπλα:

roosa-vitriini.jpg

pitka-roosa-tv-pa-va.jpg

roosa-sp.jpg

Επίσης, ο καναπές θα είναι κρεμ και η τραπεζαρία ξύλινη (σκούρη) με τις καρέκλες να έχουν κρεμ ύφασμα. Μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός white-wenge, αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ποτέ. Πώς σας φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Είναι ωραίος ο συνδυασμός white-wenge αλλά προς θεού να κυριαρχεί το ξύλο κι όχι το άσπρο εφόσον μιλάς για σαλόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Θα χρειαστεί να αγοράσω καινούριο σαλόνι και σκέφτομαι να πάρω τα εξής έπιπλα:

View attachment 54051

View attachment 54052

View attachment 54053

Επίσης, ο καναπές θα είναι κρεμ και η τραπεζαρία ξύλινη (σκούρη) με τις καρέκλες να έχουν κρεμ ύφασμα. Μου αρέσει πολύ ο συνδυασμός white-wenge, αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ποτέ. Πώς σας φαίνεται;
Υπέροχα. Αν προσέξεις και το φωτισμό, θα είναι σίγουρα ένα φωτεινό"καθαρό" δωμάτιο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είναι ωραίος ο συνδυασμός white-wenge αλλά προς θεού να κυριαρχεί το ξύλο κι όχι το άσπρο εφόσον μιλάς για σαλόνι.

Γιατί όχι; Το λευκό είναι πανέμορφο όπου και να μπει, αν έχει μικρές χρωματιστές τσαχπινιές σε κάνα μαξιλάρι ακόμα καλύτερα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ωραίο χρώμα για μπάνιο και κρεβατοκάμαρα σε συνδυασμό πάντα.
Για σαλόνι κατηγορηματικά όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εξαρτάται. Η δική μου σαλονοκουζίνα είναι μικρή και πέραν αυτών των τριών επίπλων, του καναπέ και της τραπεζαρίας, δε χωράει τίποτα άλλο. Νομίζω ότι με τα ανοιχτόχρωμα έπιπλα θα ανοίξει λίγο ο χώρος. Κι από το ανοιχτόχρωμο ξύλο, προτιμώ το λευκό.

Στην κρεβατοκάμαρα έχω ξύλινα έπιπλα: ένα διπλό κρεβάτι, δύο κομοδίνα κι ένα γραφείο, το οποίο είναι πιο ανοιχτόχρωμο από το κρεβάτι και τα κομοδίνα, αλλά σκοπεύω να το βάψω στο ίδιο χρώμα με τα υπόλοιπα έπιπλα. :)

Έχω αυτό το κρεβάτι:

(Δεν είναι τόσο κοκκινωπό όσο φαίνεται στη φωτογραφία.)

κι αυτά τα κομοδίνα:

(Σε σκούρο καφέ, όπως το κρεβάτι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γιατί όχι; Το λευκό είναι πανέμορφο όπου και να μπει, αν έχει μικρές χρωματιστές τσαχπινιές σε κάνα μαξιλάρι ακόμα καλύτερα.:redface:
Το σκέφτηκα και τελικά κατέληξα στο χρωματικό συνδυασμό καφέ-πορτοκαλί σε μαξιλάρια, κουρτίνες, χαλί κλπ. :)

Πιστεύω ότι ο συνδυασμός white-wenge στα έπιπλα είναι διαχρονικός και δίνει μια αίσθηση φρεσκάδας 'ανοίγοντας' παράλληλα το χώρο. Επίσης, αλλάζοντας τους χρωματικούς συνδυασμούς στα υφάσματα, μπορείς εύκολα να δημιουργήσεις ένα νέο look στο χώρο από την άποψη ότι πιο εύκολο και οικονομικό είναι να αλλάξεις τις κουρτίνες και τα μαξιλάρια παρά τα έπιπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δώστε μου τα φώτα σας...
Παλαιότερα στα σαλόνια έβαζαν ένα σύνθετο, ένα μπαράκι.. Επειτα εξελίχθηκε σε μπουφέ... Εξέθεταν μάλιστα στα σύνθετα τα 'καλά' τους κομμάτια.
Ψάχνω να διακοσμήσω το σαλόνι μου αλλά όλα αυτά μου φαίνονται πολύ πασέ κι όμως είναι ψιλοάδειο αν αφήσω κενό τον τοίχο.
Κοιτάζω στο νετ να πάρω ιδέες και βλέπω πως πράγματι ο κόσμος έχει πάψει να βάζει τέτοια έπιπλα, αλλά σε ορισμένα σπίτια μου φαίνονται πολύ ωραία. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι μπορώ να κάνω. Εσείς τι λέτε? Καμμιά ιδέα? Μη μου πείτε ραφάκια, τα απεχθάνομαι κι αυτά! Γενικως την μπιχλιμπιδοκατάσταση.
Κάποιο επιπλάκι τελικά? Η κενό? Τι θα μπορούσαμε έξτρα να έχουμε? Τι λέτε?
Καμμιά φωτό θα βοηθούσε...
Thanx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ManinaK

Νεοφερμένος

Η ManinaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.


π.χ. αυτή την καρέκλα θα μπορούσε άνετα κάποιος να την δημιουργήσει μόνος του, αξιοποιώντας μια παλιά, ''βαρετή'' καρέκλα βάφοντας την σε ένα πιο φάνκυ χρώμα και περνώντας την ένα στένσιλ ;) απαραίτητη προυπόθεση βέβαια, είναι να πιάνουν και λίγο τα χέρια του...αλλά ακόμα και αηδία να του βγει θα έχει έναν χαρακτήρα, δεν θα είναι μια ψυχρή καρέκλα...





Τι ωραία καρέκλα! Θέλουμε να βάψουμε το γραφείο μου και μου μπήκε μια ωραία ιδέα για το χρώμα τώρα που την είδα! :clapping:
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Α ΜΑΛΙΣΤΑ ενδιαφερον θεμα και αυτο! λοιπον εγω εχω τρελα με το σκανδιναβικο στυλ αλλα και το french country style Και αναλογα τη διαθεση και τον χωρο αν ταιριαζει μαρεσουν και τα νησιωτικα στοιχεια μπλε λευκο κτλ.
μαρεσουν τα μαξιλαρια θελω μπολικα θελω ο χωρος να ειναι τακτοποιημενος και να μην αναφερθω καν στο κολλημα μου με τα κερια! χαχα! επισης απο χρωματα αγαπω το μπεζ ,λευκο τυρκουαζ και καφε!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πως θα ήθελα να είναι το σπίτι μου

diakosmhsh-salonioy-6.jpg


Πως είναι
2387.jpg
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Πως θα ήθελα να είναι το σπίτι μου

View attachment 83818

Πως είναι
View attachment 83819
καλη μου το σπιτι σου ειναι πολυ ωραιο!! το μονο που θελεις ειναι αλλαγη στο χρωμα του τοιχοη ειτε μπεζ η λευκο.μερικα ωραια ριχταρια.μαξιλαρια shaggy style.ενα ωραιο χαλι.σε ανοιχτα χρωματα και μετα παιζεις με τις λεπτομερειες! βαλε φαντασια!!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
καλη μου το σπιτι σου ειναι πολυ ωραιο!! το μονο που θελεις ειναι αλλαγη στο χρωμα του τοιχοη ειτε μπεζ η λευκο.μερικα ωραια ριχταρια.μαξιλαρια shaggy style.ενα ωραιο χαλι.σε ανοιχτα χρωματα και μετα παιζεις με τις λεπτομερειες! βαλε φαντασια!!
Από το ίντερνετ είναι
Ήθελα να πω για το ξενέρωτο της υπόθεσης :D
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Από το ίντερνετ είναι
Ήθελα να πω για το ξενέρωτο της υπόθεσης :D
ενταξει το καταλαβα αλλα και παλι μονο ασχημο δεν ειναι το σπιτι σου! θελει μερικες παρεμβασεις μονο!!
και μη νομιζεις αυτες οι ινσταγκραμικες φωτο οτι ειναι περα για περα αληθινες! α και ο φωτισμος παιζει ρολο!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
ενταξει το καταλαβα αλλα και παλι μονο ασχημο δεν ειναι το σπιτι σου! θελει μερικες παρεμβασεις μονο!!
και μη νομιζεις αυτες οι ινσταγκραμικες φωτο οτι ειναι περα για περα αληθινες! α και ο φωτισμος παιζει ρολο!
Έχω και κατοικίδιο μωρέ και δεν βολεύουν αυτά.
Όσες φορές έβαλα μαξιλάρια και ριχτάρια τα έβγαλα .
Κοιτάω τι είναι βολικό, να πλένονται εύκολα, να μη μαζεύουν τρίχες .
Ευχαριστώ πάντως :)
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Έχω και κατοικίδιο μωρέ και δεν βολεύουν αυτά.
Όσες φορές έβαλα μαξιλάρια και ριχτάρια τα έβγαλα .
Κοιτάω τι είναι βολικό, να πλένονται εύκολα, να μη μαζεύουν τρίχες .
Ευχαριστώ πάντως :)
καλα ναι και εγω μερικα ριχταρια τα βγαλα γιατι εδω μερικοι δεν τα θελουν και μια τα εβγαζα μια τα βαζα! οτι μας βολευει κιολας ακριβως!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 22 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top