Ελληνικά κανάλια και η προσβασιμότητά τους στο εξωτερικό

AfroditePa

Νεοφερμένος

Η AfroditePa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια! Με λένε Αφροδίτη και έχω μετακομίσει πρόσφατα στην Αυστραλία, στο Σίδνευ. Δεν έχω πολλούς έλληνες φίλους εδώ και μου λείπει πολύ η οικογένεια και η πατρίδα μου. Θα ήθελα να βλέπω κανάλια απ’την Ελλάδα. Ένας φίλος απ’την Αμερική μου είπε ότι μπορώ να βλέπω ελληνικά κανάλια με το Easybox iptv και επίσης αγγλικά κι άλλα ευρωπαϊκά κανάλια. Ξέρει κανένας αν αυτό το box δουλεύει καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδη ζω πανω απο δεκαετια στο εξωτερικο και επειδη θεωρω ακρως σημαντικο να ενσωματωθεις στη νεα σου χωρα, θα σου συνιστουσα να βλεπεις τοπικη τηλεοραση και να κοινωνικοποιηθεις με τους αυστραλους, παρα να καθεσαι να ψαχνεις ελληνικα καναλια και ελληνες. Ετσι δεν θα προοδεψεις στη ζωη σου και δεν θα νιωσεις ποτε μελος της νεας σου κοινωνιας. Καταλαβαινω οτι σου λειπει ο προηγουμενος τροπος ζωης σου, αλλα καιρος ειναι να αλλαξεις σελιδα. Καποια καναλια, νομιζω Σκαι, ΕΡΤ και Αλφα εκπεμπουν online. Για τα αλλα δεν ξερω πως μπορεις να τα δεις. Μπες στο site καθε καναλιου και ψαξε. Αλλα οπως σου ειπα και πριν, για το δικο σου καλο καλο ειναι να αφησεις τον προηγουμενο τροπο ζωης σου και να ενσωματωθεις στον καινουριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο ακριβως που ρωτας, αλλά επικουρικα ισως https://wwitv.com/television/84.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
έχεις iphone ή ipad; (μπορώ να σε βοηθήσω αρκεί να έχεις ένα από τα 2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Επειδη ζω πανω απο δεκαετια στο εξωτερικο και επειδη θεωρω ακρως σημαντικο να ενσωματωθεις στη νεα σου χωρα, θα σου συνιστουσα να βλεπεις τοπικη τηλεοραση και να κοινωνικοποιηθεις με τους αυστραλους, παρα να καθεσαι να ψαχνεις ελληνικα καναλια και ελληνες. Ετσι δεν θα προοδεψεις στη ζωη σου και δεν θα νιωσεις ποτε μελος της νεας σου κοινωνιας. Καταλαβαινω οτι σου λειπει ο προηγουμενος τροπος ζωης σου, αλλα καιρος ειναι να αλλαξεις σελιδα. Καποια καναλια, νομιζω Σκαι, ΕΡΤ και Αλφα εκπεμπουν online. Για τα αλλα δεν ξερω πως μπορεις να τα δεις. Μπες στο site καθε καναλιου και ψαξε. Αλλα οπως σου ειπα και πριν, για το δικο σου καλο καλο ειναι να αφησεις τον προηγουμενο τροπο ζωης σου και να ενσωματωθεις στον καινουριο.

δε μπορεί να ενσωματωθεί κάνοντας και τα δύο? μπορεί να παρακολουθεί και τοπικά κανάλια και να βλέπει και τα ελληνικά (που κατά τη γνώμη μου δεν έχουν κάτι το αξιόλογο αλλά τέλος πάντων).
λίγο πιο on topic τώρα, το μόνο που μπορώ να πω στη θεματοθέτρια είναι το εξής: οι συγγενείς μου στη Νέα Υόρκη βλέπουν antenna (αν και θα μπορούσα να βάλουν κι άλλα κανάλια αλλά δεν ήθελαν) και φυσικά πληρώνουν γι' αυτό. επειδή στο εξωτερικό όμως δεν είναι όπως εδώ, εκεί πρέπει να πληρώσεις γενικά για να έχει cable tv. οπότε, ίσως θα έπρεπε να επικοινωνήσεις με τον πάροχό σου για να σ' ενημερώσει για τα διαθέσιμα ελληνικά κανάλια. ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν μπει στα sites των καναλιων που ενδιαφερεται να παρακολουθει, εχουν οδηγιες για το πως θα τα παρακολουθησει. Ναι, πληρωνεις. Μη τα θελουμε ολα τσαμπα. Η αλλη λυση ειναι να αγορασει ενα ελληνικο proxy και να μπαινει με αυτο οπου θελει μεσω ιντερνετ (τα περισσοτερα καναλια εχουν σειρες, ειδησεις κτλ online).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alogato

Νεοφερμένος

Ο alogato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
https://wwitv.com/television/84.htm καλο αυτο ευχαριστω
libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Αυτο το σαϊτ επισης

https://www.centraltv.fr/pages/grece-television
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top