Οι «άστεγες» ομάδες της Superleague στην ΕΡΤ

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Πολλές φορές έχω πει στο forum ότι τα σκάνδαλα γίνονται μπροστά στα ματιας μας και κανένας δεν δίνει σημασία. Ασχολούναι μόνο αυτά που προωθούν τα ίδια τα κόμματα μέσω των ΜΜΕ που ελέγχουν.

Σε πρώτη φάση ήμουν υπέρ σε αυτή την απόφαση της ΕΡΤ, αλλά όταν κατάλαβα τις συνέπειες αυτής της κίνησης άλλαξα γνωμη. Για πρώτη φορά στην ιστορία του champions league δεν θα δείξει τη διογράνωση κανένα ελεύθερο καναλι στη χώρα μας. Πέρσυ και φέτος η ΕΡΤ δεν έδειξε καθολου Ρολάν γκαρος στο τέννις. Το τέννις ειναι ένα δημοφιλες άθλημα παγκοσμίως και στην Ελλάδα δεν ξέρουν καν ότι το Ρολάν Γκαρος ειναι χώμα.

Το θέμα είναι αρκετά σοβαρό και δεν ασχολείται κανένας. Η δημόσια τηλεόραση για να χρηματοδοτήσει τους παράγοντες της Super league θυσίασε διογρανώσεις με μεγάλη τηλεθέαση. Δεν αναφέρω κάτι απίθανα αθλήματα όπως το χαντμπολ που έδειχνε πέρσυ η ΕΡΤ και δεν τα εβλέπαν ούτε οι συγγενείς των παικτών. Έχω άδικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο. Η ΕΡΤ εχει χασει τα δικαιωματα του Τσαμπιονς Λιγκ απο περυσι το φθινοπωρο αν δεν κανω λαθος, η διαπραγματευση γινεται πριν το τελος της αγωνιστικης περιοδου για την επομενη τριετια. Οσο για το Ρολαν Γκαρος, δε φερνει μεγαλα τηλεοπτικα εσοδα στην ΕΡΤ και τα αποκλειστικα δικαιωματα του τα εχει το Eurosport.

Εξ'αρχης, η ΕΡΤ δεν ειχε σκοπο να ασχοληθει με το ελληνικο ποδοσφαιρο. Αλλα η Nova βλεποντας τα χαλια της Superleague εσπασε μονομερως την κεντρικη διαχειριση και επαναδιαπραγματευτηκε τα παντα απο το μηδεν, απαιτωντας και αλλαγες (που εν πολλοις θα περασουν). Με καποιες ομαδες δε τα βρηκε οποτε μετα ηταν η Κοσμοτε που ηθελε ή ολο το πρωταθλημα ή τιποτα και η ΕΡΤ. Αλλο καναλι δεν "αντεχε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Εκτός Ελλάδα κάλυψαν το ρολαν γλάρος και αλλά κανάλια εκτός eurosport. Π.χ https://www.itv.com/news/2018-05-29/watch-the-french-open-live-on-itv4/ που πάντοτε έχει τηλεθέαση όταν προβαλλόταν από την ΕΡΤ.

Η ΕΡΤ πρόβαλε το τουρνουά εδώ και 30 χρόνια και τωρα απλώς προτίμησε χάντμπολ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα, άλλα είναι τα έσοδα που λογικά θα έχει η ΕΡΤ από μία season οποιασδήποτε ομάδας σε σουπερλιγκ κι άλλα από μία εβδομάδα-τρεις μέρες-πόσες έδειχνε τις τελευταίες χρονιές RG. Και αν και δεν ξέρω πόσο πάνε τα δικαιώματα για το RG, κάτι μου λέει ότι θα είναι τσιμπημένα αφού είναι GS.
Υποθέτω κάποια συμφωνία θα τελείωσε πέρσι (νομίζω έδειξε μόνο τον τελικό το 2017) και δεν θα μπήκαν στον κόπο να επαναδιαπραγματευτούν.

Τέννις μέχρι να ανέβουν κι άλλο οι Τσιτσιπάς, Σάκκαρη, δύσκολο να δούμε σε ελεύθερο κανάλι (εδώ σπανίως βλέπουμε ποδόσφαιρο που είναι το πιο λαοφιλές άθλημα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
28.000.000€ θα δώσει η ΕΡΤ για την Superleague την χρονιά αυτή.
Αίσχος και ντροπή

Κακά τα ψέμματα, άλλα είναι τα έσοδα που λογικά θα έχει η ΕΡΤ από μία season οποιασδήποτε ομάδας σε σουπερλιγκ κι άλλα από μία εβδομάδα-τρεις μέρες-πόσες έδειχνε τις τελευταίες χρονιές RG. Και αν και δεν ξέρω πόσο πάνε τα δικαιώματα για το RG, κάτι μου λέει ότι θα είναι τσιμπημένα αφού είναι GS.
Υποθέτω κάποια συμφωνία θα τελείωσε πέρσι (νομίζω έδειξε μόνο τον τελικό το 2017) και δεν θα μπήκαν στον κόπο να επαναδιαπραγματευτούν.

Τέννις μέχρι να ανέβουν κι άλλο οι Τσιτσιπάς, Σάκκαρη, δύσκολο να δούμε σε ελεύθερο κανάλι (εδώ σπανίως βλέπουμε ποδόσφαιρο που είναι το πιο λαοφιλές άθλημα).


Στο Μουντιάλ έδωσε 10 εκατομμύρια και πήρε 7 εκατομμύρια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν αναφέρω κάτι απίθανα αθλήματα όπως το χαντμπολ που έδειχνε πέρσυ η ΕΡΤ και δεν τα εβλέπαν ούτε οι συγγενείς των παικτών. Έχω άδικο;
Ναι έχεις άδικο.Οι συγγενείς των παικτών τα έβλεπαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Το απαράδεκτο είναι ο τρόπος που έγινε η συμφωνία αυτή. Δηλαδή επιτρέπει στην κάθε Λαμία (δίχως να θέλω να προσβάλλω οποιαδήποτε ομάδα) να εκμεταλλεύεται το brand name του Παναθηναϊκού ώστε να βγάλει χρήματα. Ελάχιστοι θα δουν τη Λαμία π.χ., έπρεπε όλα τα χρήματα να πάνε σε ΠΑΟ (ίσως και λίγα σε Άρη) μπας και μαζέψουμε να πάρουμε επιτέλους σέντερ φορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Το απαράδεκτο είναι ο τρόπος που έγινε η συμφωνία αυτή. Δηλαδή επιτρέπει στην κάθε Λαμία (δίχως να θέλω να προσβάλλω οποιαδήποτε ομάδα) να εκμεταλλεύεται το brand name του Παναθηναϊκού ώστε να βγάλει χρήματα. Ελάχιστοι θα δουν τη Λαμία π.χ., έπρεπε όλα τα χρήματα να πάνε σε ΠΑΟ (ίσως και λίγα σε Άρη) μπας και μαζέψουμε να πάρουμε επιτέλους σέντερ φορ.

Ναι βρε ο παναθηναϊκος ξεκινάει με -6 γιατί χρωστάει παντού αλλά εσύ εκεί Σεντερ Φορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top