Αγαπημένα παλιά τραγούδια

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Έρχεται σεντόνι..... Προσοχή..... (Σε ηλικίες από 12 έως 18)

John Denver - Leaving on a Jet Plane


Joan Baez - The Green Green Grass Of Home


Crosby, Stills, Nash & Young - Our House


BOB MARLEY - JAMMING (Live)
Pink Floyd breathe

Όλα ανάποδα τα βλέπει - Κώστας Χατζής


Οδός Σανταροζα Βασίλης Νικολαΐδης


Κώστα Καρυωτάκη: Δικαίωση


ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΚΗΛΑΗΔΟΝΗΣ - ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΣ - ΙΟΥΛΙΟΣ 1982 – ΦΙΝΑΛΕ


Νίκος Παπάζογλου Τρελή κι αδέσποτη


Paul Simon -50 Ways To Leave Your Lover
Cat Stevens - Moonshadow (live)

Jim Croce – Operator
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

Κοίτα να δεις τι θυμηθηκα.Ετσι έντυνα ολους τους παλιους έρωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.




Ωχ πραγματικά δεν μπορώ να τα ακούσω τώρα με τίποτα... :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι ακούγατε στα νιάτα σας;

-Ξύπνα βλαμμένο! Θα χάσεις τη πρώτη ώρα.


πς: και Nick Cave (ακόμη ακούω, ή εγώ δε μεγάλωσα ή ο Νικολάκης ο Σπηλιάς έχει επιτυχία σε πολλές ηλικίες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Ξαφνικά πριν λίγες μέρες άκουσα ένα τραγούδι που άκουγα μικρή..
Με αφορμή αυτό θα ήθελα να ξεκινήσουμε να "ξεσκάψουμε" κάποια τραγούδια (ελληνικά&ξένα) που τα ακούγαμε στην παιδική-εφηβική ηλικία.Κάποια τραγούδια που μας γυρνάνε στο παρελθόν για κάποιον λόγο κι αν θέλετε τον γράφετε κιόλας:P
Ας ξεκινήσω εγώ ,γύρω στην δεκαετία του '90 λοιπόν....
1.ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΚΑΤΩ-Λιβιερατος
2.ΕΛΑ ΜΟΥ-Σακις ρουβασ
3.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ-ΣΑΚΙΣ ΡΟΥΒΑΣ
4.ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ-ΒΑΝΔΗ+ΛΕΜΠΕΣΗΣ
5.ΑΠΑΠΑ&ΠΕΡΡΙΤΟΣ-ΒΑΝΔΗ
6.ΕΜΕΙΣ-ΚΑΡΒΕΛΑΣ&ΒΙΣΣΗ
7.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ-ΒΙΣΣΗ&ΓΑΡΜΠΗ
8.ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ-ΚΑΡΒΕΛΑΣ
9.ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΠΑΛΤΟ-ΔΑΝΤΗΣ
10.ΣΚΕΨΟΥ&ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ-ΟΝΕ
11.ΧΡΩΜΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ-Α.ΓΕΡΑΣΙΜΑΤΟΣ
12.ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ&ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΠΝΟΗ-Μ.ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ
13.ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΟΥ ΣΚΟΤΕΙΝΗ-ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ

( ελπίζω να γράψει κάποιος,μην πάει τσάμπα τόσο ψάξιμο:music:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
[Μην γελάτε]
Μερικά απο τα τραγούδια που έχω γραμμένα σε κασέτες απο το ράδιο(το γνωστό pause-record για όσους έζησαν τα "80ς) και δεν ακούγονται πλεον συχνά-εκτος της Ευλαμπίας που ακόμη παίζει παντού
Πρόβα-Γαρμπή
Έμπνευση-Βίσση
Τσικαμπούμ-Γιοκαρίνης
Παπί δανεικό-Λιναρδάκης
Δαχτυλικά αποτυπώματα-Δάντης
Αλλάξανε τα γούστα σου-Μπουγάς
Ευλαμπία-Γιοκαρίνης
Άγρια Φράουλα-Μαντώ
Γοριλάκι-Λάκης με τα ψηλά ρεβερ
Το Τζίνι-Γαρμπη
Ταιριάζουμε σαν γάντι-Μαντώ
Μάτια μου-Αλέξια

Τα τραγούδια που άκουγα φουλ ερωτευμένη στο γυμνασιο
Το νου σου κύριε οδηγέ-Καλλίρης
Always-Bon Jovi
Without you-Mariah Carey

Το μπλουζ που χόρευα σε όλα τα πάρτυ
Total eclipse of the heart-Dion

Το τραγούδι που έφαγα το μεγαλύτερο κόλλημα
Loosing my religion-REM

Το τραγούδι που σημάδεψε ολόκληρο καλοκαίρι
Nothing else matters-Metallica

Aυτά θυμάμαι τώρα,σίγουρα είναι κι άλλα..ωραίο θεματάκι

[Ευχαριστώ που δεν γελάσατε]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ethismenos

Νεοφερμένος

Ο ethismenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εδώ το θέμα είναι παλιά τραγούδια. Θα βάλω λοιπόν ένα πραγματικά παλιό τραγούδι που μου αρέσει πολύ με τον Αντώνη Νταλγκά

https://www.youtube.com/watch?v=TsoX96OUWV0

Μάτια μου, μάτια, μάτια μου, των εματιών μου μάτια,
τα μάτια μου δεν είδανε σαν τα δικά σου μάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
'Ενα παλιό τραγούδι για να είμαστε εντός θέματος :D

Βασίλης Καζούλης ~Μικρή
https://www.youtube.com/watch?v=aQpkmnOfRkg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εδώ το θέμα είναι παλιά τραγούδια. Θα βάλω λοιπόν ένα πραγματικά παλιό τραγούδι που μου αρέσει πολύ με τον Αντώνη Νταλγκά

https://www.youtube.com/watch?v=TsoX96OUWV0

Μάτια μου, μάτια, μάτια μου, των εματιών μου μάτια,
τα μάτια μου δεν είδανε σαν τα δικά σου μάτια...

Όντως πολύ ωραίο τραγούδι(δεν ήξερα ότι είναι τόσο παλιό)! Υπάρχει και αυτή η εκτέλεση από τον Γ. Νταλάρα:

Μάτια μου, μάτια μου, μάτια μου,
Των οματιών μου μάτια
τα μάτια μου δεν είδανε
σαν τα δικά σου μάτια

Σαν πας στα ξένα, πάρε κι εμένα
πάρε κι εμένα, για συντροφιά
Μακριά κι αν θα σαι, να με θυμάσαι
Να με θυμάσαι, παντοτινά

Αχ!...
Τα μάτια σου τα όμορφα και τα γλυκά σου κάλλη
με κάνανε και ξέχασα κάθε αγάπη άλλη

Μάτια μου, μάτια μου, μάτια μου,
των οματιών μου μάτια
τα μάτια που σε λάτρεψαν,
τα έκανες κομμάτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ηχόχρωμα - ταξίδεψέ με

''Γλυκια ανασα στην καρδιά μου
Απεραντο γαλαζιο χρωμα
Τα χρωματα στο φως του ηλιου
Μοιάζουν με μαγική εικόνα

Τα πάντα έχουν σταματήσει
Κι ο μόνος ήχος η πνοή σου
Σ''αλλη διάσταση πετάμε
Σαν άγγελοι του Παραδείσου
Έχω μεθύσει απ' αγάπη
Υπάρχει μόνο η μορφή σου

Ταξίδεψέ με....
Τα όνειρα σου δώσμου
Ο κόσμος σου είναι και δικός μου
Ελα ταξίδεψέ με...
Ελα ταξίδεψε στα χρώματα του κόσμου...
''

*Αξέχαστο
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Shea Seger (Album: The May Street Project)

So there
You got me in your clutch again
So there
I love your touch and that voodoo that you do so well
It's got me spinning around and round
So let me in your world
Let me in your world for a while
Let me in your world
So I can sing to you


You got me going crazy for you baby
You made me go insane for you baby

So there
You got me in your clutch again
And this living is strange
We count our feelings in yesterdays
But is that how you keep your clutch baby?
Is that how you keep it darlin'?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.


ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!

:yes:



Γαμάτο improvisation...

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Fix you Coldplay (2005)
Love shine a light Katrina and the waves uk 1997!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top