Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,635 μέλη και 2,466,093 μηνύματα σε 78,269 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 439 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παιχνίδια με τον χρόνο

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε: στις 00:48, 29-06-09:

Τελικα μηπως η ζωη ειναι μνημη? Μηπως ζουμε μεσα απο τις μνημες μας δηλαδη το παρελθον!!!?
Ναι ίσως.Ίσως αυτο που ζούμε έχει ήδη συμβεί!Άρα το μέλλον είναι μια προβολή τετελεσμένων γεγονότων. Άρα το πεπρωμένο φυγείν αδύνατον, η μήπως όχι?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tulip (philippa)

Αποκλεισμένος χρήστης

H philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H tulip . έγραψε: στις 17:59, 27-05-10:

Αν το ταξίδι στο μέλλον είναι εφικτό νομίζω οτι θα είναι είτε μέσα απο wormhole είτε πιάνοντας την ταχύτητα του φωτός. (Στο 2ο, ουσιαστικά αφήνεις το παρελθόν πίσω σου.)
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 22:32, 01-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από tulip
(Στο 2ο, ουσιαστικά αφήνεις το παρελθόν πίσω σου.)

Λες αυτό να εννοούσαν και οι φέητς;
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 13:25, 02-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από tulip
Αν το ταξίδι στο μέλλον είναι εφικτό νομίζω οτι θα είναι είτε μέσα απο wormhole είτε πιάνοντας την ταχύτητα του φωτός. (Στο 2ο, ουσιαστικά αφήνεις το παρελθόν πίσω σου.)
στο δευτερο ουσιαστικα γινεσαι ηλεκτρονια E=mc^2....
1
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 801 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 13:55, 02-06-10:

τί να το κάνουμε το ταξίδι στον χρόνο..., εγώ με δυσκολία πηγαίνω στο αύριο....
τα ταξίδια είναι γι' αυτούς, που ξέρουν να περνάνε καλά....
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε: στις 13:58, 02-06-10:

Μα γιατί.. Δεν θα ήταν ωραίο να πας να δεις τους προπαππούδες σου?
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 801 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 14:02, 02-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Μα γιατί.. Δεν θα ήταν ωραίο να πας να δεις τους προπαππούδες σου?
γιατί να το κάνω αυτό...; μήπως και μου πούνε τα μυστικά της ζωής..., αυτά τα έχω καταγεγραμμένα στο DNA μου, δε χρειάζεται....
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε: στις 14:20, 02-06-10:

Όχι για να δεις αν όντως το χρώμα τον ματιών σου το πήρες όντως από μια προγιαγιά
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε: στις 14:22, 02-06-10:

δεν ξέρω....
1
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 17:38, 03-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μπορούμε τελικά να «παίξουμε» με τον χρόνο; Τελικά είναι εφικτό να ταξιδέψουμε στον χρόνο; Τα ταξίδια στον χρόνο είναι κάτι που θα μπορούσε να γίνει ή οποιαδήποτε προσπάθεια είναι χαμένος χρόνος; Πόσο τέτοια παρόμοια ερωτήματα άραγε θα μπορούσε να θέσει κάποιος; Όμως απαντήσεις υπάρχουν στα «άπειρα ερωτήματα αυτά;....

Καταθέστε εδώ τις γνώσεις σας και την άποψη σας σχετικά με το θέμα αυτό
θεωρια της σχετικοτητας. ο χρονος δν υπαρχει ειναι ανθρωπινη επινοηση για να κανονιζει τη ζωη του. δν μπορουμε να ειμαστε πισω ή μπροστα στον χρονο καταριπτοντας φυσικα φενομαινα, μονο μπορουμε να ειμαστε μπροστα ή πισω σε σχεση με τις ανθρωπινες μετρησεις που ονομαζουμε χρονο, που μετριεται με τη σχεση της θεσης μεταξυ των σωματων.
1
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 00:05, 04-06-10:

μπορουμε να ταξιδεψουμε ουσιαστικα στο μελλον..
καθυστερωντας τον δικο μας χρονο ,ειτε κοντα σε μεγαλη βαρυτητα ή τρεχοντα πολυ γρηγορα κοντα στην ταχυτητα του φωτος..
ετσι για εμας περνανε λιγα χρονια και οταν σταματησουμε οι αλλοι γυρω μας θα εχουν γερασει χιλιαδες χρονια..

το ταξιδι στο παρελθον ομως ειναι θεμα..
μια αποψη για να ξεπεραστει το παραδοξο με την αλλαγη του παρελθοντος -μελοντος κλπ..
ειναι οτι αν ταξιδεψουμε στο παρελθον(ταξιδευοντας πχ πιο γρηγορα απο φως..) και σκοτωσουμε τον πατερα μας,τοτε θα δημουργηθει μια εναλλακτικη πραγματικοτητα -ρυακι οπου δεν θα εχουμε γεννηθει..αλλα το δικο μας ρυακι-παρον θα υπαρχει με εμας ζωντανους και θα μπορουμε να γυρισουμε εκει..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παιχνίδια για PC - Από cr 7
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-17 στις 22:50.
    • Παιχνίδια της μοίρας - Από kleftra
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-12 στις 01:20.
    • Παιχνίδια vs VideoGames - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γονείς και η ανατροφή των παιδιών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-05-10 στις 19:11.
    • PC τουρνουά(Στα παιχνίδια) - Από Chris Rebel
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-08 στις 18:41.
    • Δωρεάν Παιχνίδια - Από Mel24443
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-08 στις 10:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα