Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,646 μέλη και 2,466,430 μηνύματα σε 78,296 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 175 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Windows Vista

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 19:58, 17-08-08:

οκ.......ευχαριστω πολυ!αλλα γτ υποτιθεται;αν δν κανει δουλεια να μην το βαλω.......
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:15, 17-08-08:

Στο σύνολό του κάνει δουλειά, ειδικά σε θέματα ασφάλειας, να το βάλεις.
Τα επι μέρους fixes καμιά φορά δεν δουλεύουν ακριβώς όπως πρέπει απλά. Κλείνει μια τρύπα κι ανοίγει κάποια άλλη
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 20:31, 17-08-08:

οκ!θα τ βαλω...με επισες!!!!!

:thanks:!!!!!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,727 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 03:51, 25-08-08:

A third of Vista PCs downgraded to XP

Vistaʼs death march picked up some pace yesterday, after a metrics researcher revealed that nearly 35 per cent of PCs built to run the Windows operating system have been downgraded to XP.
In a survey of more than 3,000 computers, performance testing software developer Devil Mountain Software estimated that more than one in three new machines had either been downgraded by vendors such as Dell, or by customers once they bought the PC.
Σε έρευνα που έγινε φαίνεται πως το 1/3 των υπολογιστών που αρχικά αγοράστηκαν με Windows Vista έχουν γίνει downgraded σε XP. Όχι και τόσο καλά νέα αυτά για την Microsoft έτσι;
1
1
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:59, 25-08-08:

Δεν είναι νέο ότι οι χρήστες δεν προτιμούν τα vista ... εξάλλου εδώ και καιρό η Microsoft κάνει ότι μπορεί να αλλάξει αυτή την (λανθασμένη (;) ) άποψη ακόμη και με την βοήθεια του Marketing
Παράθεση

Nikos 4

Νεοφερμένος

Ο Nikos 4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Nikos 4 έγραψε: στις 23:31, 24-07-10:

καλησπέρα εχω ενα προβλημα με ενα update στα windows vista που αποτυγχανει συνεχως,
εδώ και δυο μηνες μου ερχετε μια αυτόματη ενημέρωση απο το windows update και καθε φορα αποτυγχάνει να την εγκαταστήσει ο κωδικός της είναι ((ΚΒ981793)),δηλ. ενημερωση για τα windows vista (ΚΒ981793) πιο σιγεκριμενα..
οποιος γνωριζει πως μπορω να το διορθωσω ας απαντήσει...!!!
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,127 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 19:02, 25-07-10:

Εμένα μου τα κάνει όλα τα update κανονικά... Ποια έκδοση έχεις???
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 26-07-10 στις 10:08. Αιτία: Διαγραφή quote
Παράθεση

Nikos 4

Νεοφερμένος

Ο Nikos 4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Nikos 4 έγραψε: στις 20:09, 25-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Εμένα μου τα κάνει όλα τα update κανονικά... Ποια έκδοση έχεις???
Εχω windows vista 32-bit
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:11, 31-07-10:

Μπορείς να το κατεβάσεις και manual από εδώ
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,083 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 01:39, 01-08-10:

Για την ιστορία, το παρακάτω άρθρο είχε τυπογραφικό:
Ο σωστός τίτλος ήταν A third of Vista PCs upgraded to XP.

Γράφω λοιπόν εδώ πέρα για κάτι που μου προκάλεσε εντύπωση. Έχω λοιπόν ένα λαπτοπάκι με:
  • Intel Core Duo T7200 @ 2.00 GHz, 4MB L2 unified cache
  • 2 GB RAM
  • ATI Radeon X1600 256 MB

Κοπής 2007. Τον αγόρασα προεγκατεστημένο με Windows Vista (ακόμα κλαίω τα λεφτά μου) και με περασμένους τους drivers του κατασκευαστή.

Υποτίθεται λοιπόν ότι θα έπαιζε το Civilization IV. Έλα όμως που και κόλλαγε απίστευτα και είχα την παρακάτω οθόνη:

Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο το έκανα upgrade σε Windows XP, SP3 με clean install. Τους drivers τους βρήκα μόνος μου, ύστερα από πολύ ψάξιμο και κόπο. Εντέλει, χωρίς να αλλάξω hardware, αλλά απλά λειτουργικό και παίρνοντας τους αντίστοιχους drivers, το σύστημά μου λειτουργεί κανονικά.

Χώρια που πετάει, εν αντιθέσει με τα Vista που σερνόντουσαν, παρά τη 2 GB RAM. Μου θύμισαν τις εποχές των Windows Millenium Edition, όπου υπήρχε ένα απίστευτο lag στο Empire Earth. Τα units ένιωθαν μετά από κάνα λεπτό.

Συμπέρασμα: κρίμα τα λεφτά που έδωσα στα Vista - και τα office 7 που ποτέ δεν χρησιμοποίησα.
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 09:03, 01-08-10:

απορω με τα προβληματα που ακουω για τα vista. Τα ειχα περιπου 8 μηνες και δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα!! Σφαιρα πηγαιναν! Σκεφτομαι να απαλλαγω απο τα 7 και να επιστρεψω στα vista

Το office 7 το χρησιμοποιησα και με το παραπανω μαλιστα
1
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:01, 03-08-10:

@Γιώργο, τι drivers για GPU είχες περασμένους στο Windows Vista;
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 09:05, 03-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
@Γιώργο, τι drivers για GPU είχες περασμένους στο Windows Vista;
Της ATI λογικά, κρίνοντας από το CD που είχα μαζί με το laptop. Οι οποίοι δεν μου έπιαναν προφανώς στα XP κι αναγκάστηκα να τους ξαναψάξω.
Τώρα για το ποιοι ακριβώς ήταν ... δεν τους έχω πρόχειρους αυτή τη στιγμή. Το απόγευμα πάλι.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:13, 03-08-10:

Anyway, το πιο περίεργο είναι γιατί εν έτη 2010 ασχολήθηκες με vista. Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά. Έπρεπε να πας άμεσα σε 7!

Δυστυχώς ή ευτυχώς, κάποιος που δεν έχει ήδη δοκιμάσει τα Vista δεν έχει κανένα λόγο να το κάνει ... Πράγματι είναι ένα αποτυχημένο λειτουργικό. Από την άλλη, δεν βρίσκω πολλούς λόγους κάποιος που είναι happy από vista να πάει σε 7 αν εξαιρέσεις το interface
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:36, 03-08-10:

Το CIV IV το 'χα βάλει στο laptop μου εν έτει 2009 ή 2008 βασικά, σε μια προσπάθεια μήπως και παίξει γιατί στο Desktop μου (με XP) είχα το ίδιο πρόβλημα, που μάλλον οφείλεται εκεί σε κακή κάρτα γραφικών. Και τελικά αυτό ήτανε γιατί στο laptop έστησα τώρα και Sims 3 και πετάνε.

Απλά τώρα έτυχε να στήσω CIV IV στα XP και τώρα το θυμήθηκα το θέμα αυτό με τα Vista (έκανε και κάποιος bump το θέμα ε και μου 'ρθε).

Τα Windows 7 θα τα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο. Τα πήρα από το msdnaa και κάποια στιγμή θα τα βάλω. Με προσοχή και προδέρμ γιατί αυτά δεν έχουν και τις πολλές ενεργοποιηεις που είχαν τα XP.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Windows 7 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 562 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-08-19 στις 12:43.
    • Microsoft Windows Live Messenger - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 488 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 23:52.
    • Windows 7 vs. Windows Vista - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 21:47.
    • Windows XP ή Windows Vista; - Από Carl
      Το θέμα έχει λάβει 270 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-09 στις 19:10.
    • Microsoft Windows Server - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 23:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα