Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,635 μέλη και 2,466,050 μηνύματα σε 78,268 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 372 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ταξίδι με το τρένο

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,222 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:32, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Θα γίνω πολύ αισχρή αν πω τη φαντασίωσή μου για σεξ μέσα σε τραίνο;

Edit: Με βλέπω σε off-topic...
Είμαι πολύ περίεργη να μάθω ποιος μου έβαλε αρνητική σε αυτό το μήνυμα.

Συντηρητικούρες
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 839 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε: στις 12:40, 16-12-09:

Τελευταία φορά που πήρα τραίνο
ήταν όταν πήγαινα φαντάρος
στην Αλεξανδρούπολη.

Απο τότε βέβαια πάνε 17 χρόνια.

Μέχρι τότε βέβαια το χρησιμοποιούσα
συχνά μέχρι το λιανοκλάδι.

Η αρνητική μου εντύπωση
για το μέσο αυτό, εστιαζόταν στο
τακ τακ τουκ, τακ τακ τουκ
αν αποδίδω καλά τον θόρυβο που
έκανε όταν πέρναγε τις ενώσεις των
σιδηροδρομικών γραμμών.

Το κάνουν ακόμα;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 14:38, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από sstteelaaaaa
μηπως ξερει κανεις ποσο εχει ο καρβουνιαρης απο θεσσαλονικη για αθηνα???το φοιτητικο!!!

23 ευρουλακια νομιζω

και ηταν 11 μεχρι περυσι.
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 15:22, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Τι να πω. Επί δύο χρόνια ταξίδευα με το βραδινό των 2 παρά 10 από Θεσσαλονίκη για Αθήνα αλλά τόση decadence δεν έτυχε να συναντήσω... Τουλάχιστον όχι στο διπλανό κάθισμα...

Τι στο καλό με το Orient Express ταξιδεύεις;;;
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 19:00, 16-12-09:

Τελικά το Intercity Express είναι λιγάκι ακριβούτσικο αλλά οκ...φτάνει που βρηκαμε!!
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 11:09, 06-10-13:

Καλημερα σε ολους
Μεσα στις επομενες μερες εχω κανονισει να επισκεφτω καποιους συγγενεις . Θα ταξιδεψω με τρενο , απλα για να μη ταλαιπορω τους δικους μου να μου βγαζουν εισητηρια σκεφτηκα οτι θα ηταν καλυτερο να κλεισω μεσω internet . Ειναι ομως αυτο εφικτο απο τη στιγμη που ειμαι ανηλικη;
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε: στις 12:17, 06-10-13:

Για να κλείσεις μέσω ίντερνετ καταλαβαίνεις οτι χρειάζεται κάρτα..πιστωτική,προπληρωμένη κλπ ξέρω γω.
Άν χρησιμοποιήσεις του πατέρα σου ή της μητέρας σου ας πούμε δεν βρίσκω τον λόγο να μην γίνεται.
Θα συμπληρώσεις στοιχεία επιβάτη,θα σου δώσει έναν κωδικό κλπ και έχεις τη δυνατότητα να το εκτυπώσεις μετά αν θέλεις το εισιτήριο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leuki kataigida : 06-10-13 στις 12:21.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,499 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 15:29, 06-10-13:

Το ταξίδι με το τρένο κρύβει κάτι το μαγικό, το ονειρικό, το μυστηριώδες, το ρομαντικό, το ερωτικό. Σκεφτείτε πόσα τραγούδια έχουν γραφεί για το τρένο, σαν σύμβολο χωρισμού, περιπέτειας, γυρισμού. Διάσημα τρένα, όπως το "Orient Express" πέρασαν στην ιστορία. Τόσες ταινίες γυρίστηκαν με τρένα, για τον έρωτα, τον πόλεμο, την απόδραση.
Δε θυμάμαι να έχω κάνει κάποιο ταξίδι με το τρένο και θα ήθελα πολύ να ζήσω την εμπειρία αυτή. Ναι, την αργοπορία, την ταλαιπωρία, τον ιδιόρυθμο θόρυβο του τακ-τουκ, το σφύριγμά του (γειά σου κύριε Doppler), τη βρώμα, ακόμα (όπως γράφηκε και σε πιο παλιό μήνυμα) και το σεξ στο βαγόνι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 06-10-13 στις 15:35. Αιτία: πιο αυθεντική εικόνα.
3
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,463 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 15:36, 06-10-13:

Δία,την επόμενη φορά που θα τύχει να ξαναζήσω αυτό τον εφιάλτη θα σε πάρω τηλέφωνο να με αντικαταστήσεις,θα σου είμαι υπόχρεος!
5
Παράθεση

Annabelle (Anna)

Νεοφερμένος

H Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Annabelle έγραψε: στις 16:17, 06-10-13:

Ταξίδι με τρένο, χμμ..
στα φοιτητικά μου χρόνια μπορώ να πω ότι "ζούσα" σε ένα τρένο, κάθε τρεις και λίγο γυρνούσα στη πόλη μου, ακόμη και για ένα 10ωρο!
Μάλιστα τότε ήμουν στα ίδια χάλια με την ξαδέρφη μου, σπούδαζε διακόσμηση και είχαμε τόσα ψυχολογικά από τα τρένα που την πτυχιακή της την είχε κάνει με θέμα τα βαγόνια, είχε κάνει μια εκπληκτική μακέτα με το πως θα πρέπει κανονικά να είναι τα βαγόνια του τρένου στο εσωτερικό του, κάτι που το κατέκριναν πολύ καθηγητές της, βρήκε τελικά όμως επιχειρήματα και υποστήριξε πως όντως όλοι οι φοιτητές για ένα διάστημα της ζωής τους ζουν κυριολεκτικά σε τρένο!

Για εμένα αν δεν είχα παρέα ήταν μαρτύριο, κάθε φορά που φόρτωνα βαλίτσες σε ταξί για να πάω στο σταθμό με έπιαναν τα κλάματα και η υστερία, ειδικά αν έβλεπα τίποτα περίεργους και ούτε ένα βαγόνι της προκοπής την έβγαζα όλες τις ώρες με γυαλιά ηλίου για να μη φαίνεται ότι πλαντάζω, μια φορά μόνο είχα ευχάριστο ταξίδι, είχα γνωρίσει έναν παίδαρο ποδοσφαιριστή, είχε γράψει το τηλέφωνο του σε χαρτοπετσέτα και εγώ η κοιμισμένη πήρα την λάθος χαρτοπετσέτα μαζί μου. (να χέσω το ρομαντισμό μου ) Τάκη, ακόμη σε ψάχνω

Οφείλω να αναγνωρίσω ένα καλό που μου έκαναν τα τρένα, σταμάτησα να είμαι τόσο κομπλεξική με τη καθαριότητα (είχα μεγάλο θέμα) και πήρα την μεγάλη απόφαση και έβγαλα δίπλωμα, για μεγάλα ταξίδια μόνο το αυτοκινητάκι μου, έχω την άνεση μου, κάνω στάση όποτε γουστάρω, ακούω ότι θέλω και τρέχω όσο θέλω..γενικά τέλος πάντων όταν ψάχνω μεταφορικό το τρένο είναι πάντα τελευταία επιλογή ή δεν το υπολογίζω καν!
Μακριά από εμένα, ποτέ ξανά
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 16:42, 06-10-13:

Λατρευω ταξιδι με τρενο...απο φοιτητρια ταξιδευα κυριως με τρενο...και Ελλάδα και εξωτερικό...Βαριεμαι φρικτα το ΚΤΕΛ.
Τα πιο ωραια ταξιδια τα εχω κανει με τρενο ειτε ως φοιτητρια ειτε ως backpacker...γνωριζεις ''τον κοσμο'' και τα ωραιοτερα αυτα που ταξιδεψα μονη, ιδιαιτερα στο εξωτερικο
για μενα τρενο και παλι τρενο...

4
Παράθεση

nik_pap

Νεοφερμένος

Ο nik_pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O nik_pap έγραψε: στις 18:14, 04-12-13:

το ταξίδι με το τρένο είναι μοναδική εμπειρία... ενοείται οτι το προτιμάω σε σχέση με το κτελ και τα λεωφορεία τα οποία είναι άβολα και δεν μπορείς καν να κουνησεις τα πόδια σου. Έχω ταξιδέψει με interrail στην σκανδιναβία και η εμπερία των τρένων δεν περιγράφεται... για παράδειγμα στην Νορβηγία είχε δωρεάν WIFI σε όλη τη διαδρομή μέσα στην ερημιά, Θερμενόμενα καθίσματα και στα βραδυνά τρένα πακετάκι σφραγισμένο αεροστεγώς με κουβέρτακι, μάσκα, οτοασπίδες (ενώ το τρένο είναι αθόρυβο)... τι να λέμε τώρα...
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 18:27, 04-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από nik_pap
το ταξίδι με το τρένο είναι μοναδική εμπειρία... ενοείται οτι το προτιμάω σε σχέση με το κτελ και τα λεωφορεία τα οποία είναι άβολα και δεν μπορείς καν να κουνησεις τα πόδια σου. Έχω ταξιδέψει με interrail στην σκανδιναβία και η εμπερία των τρένων δεν περιγράφεται... για παράδειγμα στην Νορβηγία είχε δωρεάν WIFI σε όλη τη διαδρομή μέσα στην ερημιά, Θερμενόμενα καθίσματα και στα βραδυνά τρένα πακετάκι σφραγισμένο αεροστεγώς με κουβέρτακι, μάσκα, οτοασπίδες (ενώ το τρένο είναι αθόρυβο)... τι να λέμε τώρα...
Λίγο στην Ελλάδα υπάρχει πρόβλημα με τα τρένα!
Σου λένε intercity και περνάει μέσα από το κάθε χωριό!Παρολα αυτά τα προτιμώ από τα ΚΤΕΛ!
2
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,691 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 20:44, 04-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από merry poppins
Λατρευω ταξιδι με τρενο...απο φοιτητρια ταξιδευα κυριως με τρενο...και Ελλάδα και εξωτερικό...Βαριεμαι φρικτα το ΚΤΕΛ.
Τα πιο ωραια ταξιδια τα εχω κανει με τρενο ειτε ως φοιτητρια ειτε ως backpacker...γνωριζεις ''τον κοσμο'' και τα ωραιοτερα αυτα που ταξιδεψα μονη, ιδιαιτερα στο εξωτερικο
για μενα τρενο και παλι τρενο...

Πωωω ζηλεύω. Πρέπει να είναι υπέροχα. Τη μόνη διαδρομή που έχω κάνει με τρένο είναι Ελ.Βενιζέλος-Κιάτο. Ξεκούραστη διαδρομή, όμως βρώμικα τρένα για τον σκοπό που προορίζονται. Η Τρενοσέ καμία συντήρηση, υψηλό το κόμιστρο αν και οι συρμοί είναι νέας τεχνολογίας (με ηλεκτροφόρες γραμμές κλπ). Θα ήθελα πολύ να κάνω ταξίδι με την έννοια που το περιγράφεις. Αλλά θέλει καλή παρέα γι' αυτό. Ο backpacking τουρισμός με τρένα, διαμονή σε μοτέλ, ...και ταλαιπωρία έχει τη χάρη του αλλά θέλει ανθρώπους που να το τολμούν. Να είναι διατεθειμένοι να αποχωριστούν το μαλακό κρεβατάκι τους.
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,367 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 21:47, 04-12-13:

Επειδή εδώ και πάνω από έναν χρόνο έχω φάει τα τρένα πολύ στην μάπα, πιστεύω ότι τα μόνα 2 πράγματα στα οποία αξίζουν είναι ότι 1) δεν πιάνεται ο κώλος σου με αποστάσεις 2+ ωρών και 2) με τα 12ευρα εισιτήρια που κλείνεις μέσω κάρτας νέων, πληρώνεις το 1/2 της τιμής που θα πλήρωνες στα ΚΤΕΛ...

Κατά τ' άλλα ζήσε Μάη μου, τα λέμε intercity ίσα για να χαιρόμαστε μεταξύ μας...
1
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε: στις 12:29, 06-12-13:

Να ρωτήσω...
Όταν μπαίνω στην ιστοσελιδα trainose για να κλείσω εισιτήριο γράφει οτι το πιστοποιητικο ασφαλείας έχει λήξει και οτι η σελίδα δεν είναι έμπιστη.
Ρωτάω τώρα εγώ η άσχετη,η σελίδα μπορεί να είναι ανενεργή για μέρες?
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,691 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 13:22, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
Να ρωτήσω...
Όταν μπαίνω στην ιστοσελιδα trainose για να κλείσω εισιτήριο γράφει οτι το πιστοποιητικο ασφαλείας έχει λήξει και οτι η σελίδα δεν είναι έμπιστη.
Ρωτάω τώρα εγώ η άσχετη,η σελίδα μπορεί να είναι ανενεργή για μέρες?
Λοιπόν "άσχετη" () καλύτερα να απευθυνθείς στον ΟΣΕ ή στη θυγατρική της (χρεωκοπημένη) ΤΡΑΙΝΟΣΕ. Θα σου απαντήσουν ακριβώς. Η ιστοσελίδα νομίζω ότι δεν ανανεώνεται τακτικά.
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

H leuki kataigida έγραψε: στις 13:24, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Λοιπόν "άσχετη" () καλύτερα να απευθυνθείς στον ΟΣΕ ή στη θυγατρική της (χρεωκοπημένη) ΤΡΑΙΝΟΣΕ. Θα σου απαντήσουν ακριβώς. Η ιστοσελίδα νομίζω ότι δεν ανανεώνεται τακτικά.
Ναι,αυτο θα κάνω..Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

O nPb έγραψε: στις 13:27, 06-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
Ναι,αυτο θα κάνω..Ευχαριστώ πολύ!
Βασικά είναι το τελευταίο που τους "νοιάζει" για το αν θα ανανεώσουν ή όχι την ιστοσελίδα, διότι ο ΟΣΕ είναι σε μεταβατικό στάδιο πώλησης σε ιδιώτες. Θα ανοίξει το θέμα το επόμενο χρονικό διάστημα. Συνεπώς, υπολειτουργεί και λόγω διαθεσιμότητας, υπέρογκων ταμειακών ελλειμμάτων...κλπ.

Ταπεινή μου άποψη: Καλό το ίντερνετ. Καλύτερη η προσωπική επικοινωνία σε θέματα διευκρινίσεων αποριών κλπ. Εκεί λύνονται όλα πιο σωστά.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια