Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,659 μέλη και 2,466,700 μηνύματα σε 78,316 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 421 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 21:24, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΝΕ
Όταν ο άλλος με ενδιαφέρει σοβαρά, και αυτό που έχουμε είναι ουσιαστικό, με κάνει πολύ χαρούμενη να μου κάνει δωράκια, ή να θυμηθεί την επέτειο και να κάνει μια έκπληξη, ή στο ξεκάρφωτο να μου πει "είδα αυτό και στο πήρα".
Έτσι είμαι κι εγώ σαν άνθρωπος, δείχνω την αγάπη μου με λόγια με πράξεις και με δώρα.
Και δε μιλάω για δώρα αξίας, ακόμα κι ένα λουλούδι 2€, μια σοκολάτα, τσίχλες κτλ να μου φέρει εγώ θα χαρώ πολύ.

#ixthis
+1

Γι αυτό σ'αγαπώ Λάουρα!

Eγώ έχω Σελήνη στον Ιχθύ, μοιάζουμε πόσο μοιάζουμε!
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 931 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:41, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΝΕ
Όταν ο άλλος με ενδιαφέρει σοβαρά, και αυτό που έχουμε είναι ουσιαστικό, με κάνει πολύ χαρούμενη να μου κάνει δωράκια, ή να θυμηθεί την επέτειο και να κάνει μια έκπληξη, ή στο ξεκάρφωτο να μου πει "είδα αυτό και στο πήρα".
Έτσι είμαι κι εγώ σαν άνθρωπος, δείχνω την αγάπη μου με λόγια με πράξεις και με δώρα.
Και δε μιλάω για δώρα αξίας, ακόμα κι ένα λουλούδι 2€, μια σοκολάτα, τσίχλες κτλ να μου φέρει εγώ θα χαρώ πολύ.

#ixthis
Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με αυτή την άποψη.
Δεν είναι το δωρο σαν δωρο είναι η χειρονομία.
Ας πάρει κάτι μικρό απλά και μόνο για να μου δείξει ότι με σκέφτηκε. Δεν έχει σημασία τι. Έστω μια σοκολάτα.
3
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,383 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 17:50, 19-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με αυτή την άποψη.
Δεν είναι το δωρο σαν δωρο είναι η χειρονομία.
Ας πάρει κάτι μικρό απλά και μόνο για να μου δείξει ότι με σκέφτηκε. Δεν έχει σημασία τι. Έστω μια σοκολάτα.
Εστω καπρις
2
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 10:58, 19-07-18:

Εγώ είμαι πιο πολύ των ψηφιακής τεχνολογίας δώρων.
Δυστυχώς όμως δεν πιάνουν πάντα τόπο τα δώρα. Πχ ξέροντας ότι η νονά μου χρησιμοποιεί αποκλειστικά bluetooth ακουστικό για να μιλάει στο κινητό (είχε ένα των 15 ευρώ που τη βόλευε πολύ), της είχα πάρει ένα πολύ καλό με 50 ευρώ αλλά τελικά εξακολουθεί να χρησιμοποιεί αυτό των 15. Προφανώς δεν τη βόλεψε.

Είχα πάρει επίσης ακουστικά για iPhone σε φίλη με iPhone.
4
Παράθεση

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Kiris έγραψε: στις 09:20, 23-07-18:

Έμένα μου αρέσουν τα δώρα! Επειδή δεν πετυχαίνω το μέγεθος και το γουστο, συνήθως κάνω δώρα πιο γενικά αναάλογα την εποχή και όχι ρουχα ! Το τελευταίο δωράκι που εκανα ήταν πετσέτα θαλάσσης σε μια φίλη μου, και έχει ξετρελαθεί
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 17:53, 23-07-18:

Σήμερα μου έκανε ένας φίλος μου δώρο αυτό το επιτραπέζιο!

Ακόμα και αν είναι αρκετά οικονομικό, το δέχτηκα με ενθουσιασμό θα έλεγα, επειδή αφορά τα ενδιαφέροντά μου.
Κατά την άποψή μου, δεν έχει σημασία το χρηματικό ποσό που θα δώσει κάποιος για να κάνει ένα δώρο,
αλλά η κίνηση.
2
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 931 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:46, 23-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Εγώ είμαι πιο πολύ των ψηφιακής τεχνολογίας δώρων.
Δυστυχώς όμως δεν πιάνουν πάντα τόπο τα δώρα. Πχ ξέροντας ότι η νονά μου χρησιμοποιεί αποκλειστικά bluetooth ακουστικό για να μιλάει στο κινητό (είχε ένα των 15 ευρώ που τη βόλευε πολύ), της είχα πάρει ένα πολύ καλό με 50 ευρώ αλλά τελικά εξακολουθεί να χρησιμοποιεί αυτό των 15. Προφανώς δεν τη βόλεψε.

Είχα πάρει επίσης ακουστικά για iPhone σε φίλη με iPhone.
Εγώ το αντίθετο. Τα δώρα που σχετίζονται με την τεχνολογια τα απεχθάνομαι.
Θα μου πεις θα με χάλαγε ένα iPhone ή iPad? Προφανώς όχι!
Αλλά θα ήθελα κάτι πιο εμπνευσμένο. Να μου δείξει ο άλλος ότι το σκέφτηκε καλά γιατί είμαι σημαντική για εκείνον.
Τα δώρα τεχνολογίας τα βρίσκω λίγο ως «η εύκολη λύση».
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 22:05, 23-07-18:

Μα η σημασία ενός δώρου είναι οτι κάποιος αφιέρωσε χρόνο για να αναζητήσει κάτι που γνωρίζει οτι θα αρέσει στον άνθρωπο που θα το δεχτεί (δεν δωρίζεις π.χ. ένα επιτραπέζιο σ'ένα άτομο που του αρέσουν και δραστηριοποιείται σε υπαίθρια σπορ).
Όσο δε περισσότερο οικείο είναι το πρόσωπο που θα πάρει το δώρο, τόσο περισσότερο θα εκτιμηθεί αυτή η προσφορά και συνεπώς η αξία του.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος