Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,651 μέλη και 2,466,603 μηνύματα σε 78,309 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 485 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυαλιά ηλίου και οράσεως

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 00:36, 29-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Μιας και λέμε για γυαλιά, μόνο εμενα αρέσουν τα γυαλιά μυωπίας και σαν αξεσουάρ; Μου φαίνεται ότι δίνουν και αυτά πολύ στυλ (οκ,εξαρτάται από τον σκελετο), και δεν με πειράζει καθόλου που έχω λίγη μυωπία και φοράω γυαλιά οράσεως
Εμενα τα γυαλιά μου είχαν αυτόν τον κλασικό,λίγο πιο χοντροκομμένο σκελετό και είχαν ένα σκούρο πράσινο-μπλε χρωμα. Μετά μου κόλλησαν οι απλοί μεταλλικοί σκελετοί όπως αυτος παρακάτω και πήρα και έναν σαν κ αυτόν (σορρυ αν είναι τεράστια η πικ,ειμαι από κινητό)
Κι εγώ έβαλα φακούς πριν 10 μέρες αλλά νομίζω μ' αρέσουν πολύ τα γυαλιά και θα τους καταργήσω Σαν αυτά που παρέθεσες θέλω κι εγώ, ασημί και μεταλλικά, απλώς λίγο πιο τετράγωνα στο πάνω μέρος μιας και τα κυκλικά δε μου πάνε καθόλου νιώθω.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 00:37, 29-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
H Rayban διαχρονική αξία, δεν απογοητεύει ποτέ.
..μόνο την τσέπη. Μας την μαδάει η ρουφιάνα.
Αλλά αντικειμενικά αν το δεις, παίρνεις ό,τι πληρώνεις.
6
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:39, 29-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence

Nopeee

https://www.youtube.com/watch?v=voUiWOGv8ec

Δυστυχώς η βιομηχανία των γυαλιών είναι ένα κλειστό ολιγοπώλειο και αυτά που χρεώνουν δεν είναι αυτό που λέμε ''παίρνεις ό,τι πληρώνεις''
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 29-07-18 στις 00:42.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 00:41, 29-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Ισχύει.
Όμως έχω και οικονομικά (από το "Μάτι -Μάτι") για την παραλία ή χρησιμοποιώ πιο παλιά που η μόδα τους έχει περάσει προ πολλού(π.χ. γυαλιά τύπου "μάσκα")
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 29-07-18 στις 00:48.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:52, 29-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Ισχύει.
Όμως έχω και οικονομικά (από το "Μάτι -Μάτι") για την παραλία ή χρησιμοποιώ πιο παλιά που η μόδα τους έχει περάσει προ πολλού(π.χ. γυαλιά τύπου "μάσκα")
Δεν μειώθηκε η ποιότητα (αν και αυτά τα γυαλιά που έφτιαχνε η B&L πριν το 1999 ήταν λίγο καλύτερης ποιότητας) απλά αυξήθηκε η τιμή των γυαλιών και φτάσαν τα γυαλιά ξαφνικά 5 φορές την τιμή που είχαν πριν 15-20 χρόνια.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 01:17, 29-07-18:

Πιθανότατα έχεις δίκιο, αλλά δική μου εντύπωση οτι τα Rayban όσο θυμάμαι, ήταν πάντα ακριβά.
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 931 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 20:54, 30-07-18:

Και εγώ Rayban έχω παιδιά. Κάτι στρογγυλά γαλάζια καθρέπτη. Τα υπερλατρευω και τα φοράω χειμώνα καλοκαιρι. Ταιριάζουν πολύ και με τα χρωματα μου.
Καλά οι τιμές είναι τσιμπημένες ασυζητητί.
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 21:28, 30-07-18:

Έχω μερικά RayBan ηλίου που τα αλλάζω κατά περίσταση και στα οποία, εκτός από το σχήμα, διαφέρει και το χρώμα του σκελετού. Στα καλοκαιρινά π.χ., είναι γαλάζιος ή χακί.
Επίσης πάντα κοκάλινος. Δεν μπορώ με τίποτα το μεταλλικό σκελετό γιατί με "κόβει" στο σημείο που εφάπτεται με τη μύτη.
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 10:27, 31-07-18:

Εγω ειμαι απιστευτα δυσαρεστημενη με τα rayban. Η επιστρωση στο εσωτερικο των φακων ξεφλουδισε και τα γυαλια ειναι για πεταμα. Ηδη πανω στον 2ο χρονο χρησης αρχισες να βλεπεις σημεια οπου εμφανιζονταν φουσκιτσες στην επιστρωση. Μακραν τα καλυτερα μεχρι τωρα μου εχουν βγει τα american optical, τα polaroid (αυτα εχουν φαει τρελη κακομεταχειριση και τα ξεχναω σε θηκες με κερματα και κλειδια) και τα maui jim.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε: στις 11:34, 31-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Εγω ειμαι απιστευτα δυσαρεστημενη με τα rayban. Η επιστρωση στο εσωτερικο των φακων ξεφλουδισε και τα γυαλια ειναι για πεταμα. Ηδη πανω στον 2ο χρονο χρησης αρχισες να βλεπεις σημεια οπου εμφανιζονταν φουσκιτσες στην επιστρωση. Μακραν τα καλυτερα μεχρι τωρα μου εχουν βγει τα american optical, τα polaroid (αυτα εχουν φαει τρελη κακομεταχειριση και τα ξεχναω σε θηκες με κερματα και κλειδια) και τα maui jim.

Πρέπει να χάλασε το φιλτρο uv που έχει πάνω ο φακός
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 17:38, 31-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras9
Πρέπει να χάλασε το φιλτρο uv που έχει πάνω ο φακός
Σιγουρα. Απαραδεκτο ομως να το βλεπεις σε γυαλι 200-300 ευρω μεσα σε 2 χρονια χρησης και να μη το βλεπεις σε φτηνα γυαλια που τα πετας απο δω και απο εκει.

Γνωριζει κανεις αν αλλαζει ο φακος στα rayban?
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε: στις 18:19, 31-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Γνωριζει κανεις αν αλλαζει ο φακος στα rayban?
https://www.youtube.com/watch?v=Nnx0wb_ioSs
1
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

O xristaras9 έγραψε: στις 18:06, 01-08-18:

Η νόμιμη εγγύηση εντός της Ευρωπαϊκής 'Ενωσης ρυθμίζεται απο την Ευρωπαϊκή Οδηγία για την προστασία των καταναλωτών 1999/44/EC κατά την οποία ρυθμίζεται η μέγιστη υποχρεωτική απο τον νόμο εγγύηση στα 2 έτη χωρίς καμία επιβάρυνση, ανεξάρτητα από το αν αγοράσατε το προϊόν στο διαδίκτυο, σε κατάστημα ή με ταχυδρομική παραγγελία.Αρμόδιος για την εφαρμογή της κοινοτικής νομοθεσίας είναι ο συνήγορος του καταναλωτή καθώς επίσης και το ευρωπαϊκό κέντρο καταναλωτή στις περιπτώσεις που το προϊόν προέρχεται απο άλλη χώρα μέλος της ΕΕ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος