Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,686 μηνύματα σε 78,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 548 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παρένθετη μητρότητα: Μάνα είναι μόνο …;

Εσείς, τί θα κάνατε/τί στάση θα κρατούσατε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
Είμαι γυναίκα και δεν θα γινόμουν ποτέ παρένθετη μητέρα
8
57,14%
Είμαι γυναίκα και θα γινόμουν παρένθετη μητέρα, χάριν χρημάτων
0
0%
Είμαι γυναίκα και θα γινόμουν παρένθετη μητέρα δωρεάν
4
28,57%
Είμαι άντρας και δεν θα ήθελα η γυναίκα μου/η σύντροφός μου να γίνει παρένθετη μητέρα
0
0%
Είμαι άντρας και θα δεχόμουν η γυναίκα μου/η σύντροφός μου να γίνει παρένθετη μητέρα, χάριν χρημάτων
0
0%
Είμαι άντρας και θα δεχόμουν η γυναίκα μου/η σύντροφός μου να γίνει παρένθετη μητέρα, δωρεάν
2
14,29%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:36, 03-12-09:

Ψήφισα κι εγώ ότι δεν θα γινόμουν ποτέ παρένθετη μητέρα (μιλώντας για το πώς βλέπω τώρα τα πράγματα). Πρώτον γιατί δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να αποχωριστώ το παιδί μετά και δεύτερον γιατί όποια και να ήταν η αμοιβή, δεν θα άξιζε να παρατήσω την καριέρα μου στη μέση, να χαλάσω το σώμα μου και να γίνω υπέρσυναισθηματική (λόγω ορμονών) χωρίς να μου μείνει και παιδί Τυχόν αγαπημένο πρόσωπο θα μπορούσε κάλλιστα να βρει κάποια άλλη που θα είχε ήδη τεκνοποιήσει, οπότε θα της ήταν πιο εύκολο.

Αν είχα πρόβλημα να κάνω παιδί, ναι άνετα θα κατέφευγα σε αυτή τη λύση πάντως. Να υιοθετήσω δεν υπάρχει περίπτωση, δεν λατρεύω τα παιδιά ώστε να θέλω σώνει και ντε να μεγαλώσω κάποιο, είτε είναι δικό μου είτε όχι. Αν δεν μπορούσα με κανένα τρόπο να κάνω (βιολογικά) δικά μου παιδιά, θα προτιμούσα να μείνω childfree και να απολαύσω τα θετικά αυτού (και βρίσκω αρκετά θετικά στο να μην κάνεις παιδί).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια