Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,513 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 149 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυναικολογικά : Αντισυλληπτικά χάπια, καρδιακή προσβολή και καρκίνος

Παίρνετε ή θα παίρνατε αντισυλληπτικά?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
Ναι είμαι υπέρ
25
78,13%
Όχι είμαι κατά
6
18,75%
ΔΞ/ΔΑ
1
3,13%

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 21:12, 03-06-10:

αγαπητό μέλος ^ θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι απαγορεύονται τα κεφαλαία στο φόρουμ

εάν δεν ξέρεις πώς να κάνεις επεξεργασία , πήγαινε στις φ.α.κ. - και επειδή σε κόβω και αγγλικομαθή , δεν σε βρίζω αυτήν την στιγμή
11
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 21:36, 03-06-10:

Τι ειναι οι φ.α.κ.?
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 22:13, 03-06-10:

frequently asked questions
Για αντισυλληπτικά χάπια πρέπει να γίνουν πρώτα κάποιες εξετάσεις εκτός από τεστ παπ;
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 785 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε: στις 00:58, 04-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
frequently asked questions
Για αντισυλληπτικά χάπια πρέπει να γίνουν πρώτα κάποιες εξετάσεις εκτός από τεστ παπ;
Ναι και για αυτό είναι μεγάλο λάθος να τα ξεκινήσει κάποια απλά για αντισύλληψη χωρίς να την παρακολουθεί γιατρός.
π.χ. αν κάποια έχει πολύ ''πηχτό'' αίμα μπορεί να της δημιουργήσει μέχρι και εγκεφαλικό- τραβηγμένο σενάριο, αλλά αν διαβάσεις το χαρτί με τις αντενδείξεις θα πάθεις ένα σοκ.
2
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 01:50, 04-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ophelia
Ναι και για αυτό είναι μεγάλο λάθος να τα ξεκινήσει κάποια απλά για αντισύλληψη χωρίς να την παρακολουθεί γιατρός.
π.χ. αν κάποια έχει πολύ ''πηχτό'' αίμα μπορεί να της δημιουργήσει μέχρι και εγκεφαλικό- τραβηγμένο σενάριο, αλλά αν διαβάσεις το χαρτί με τις αντενδείξεις θα πάθεις ένα σοκ.
Που σημαίνει πρέπει να κάνει κάθεμια πριν ξεκινήσει τα αντισυλληπτικά, τεστ για θρομβοφιλία. Πρέπει να ληφθεί λεπτομερές ιστορικό για καρκίνους, εμφράγματα, ηπατοπάθειες κα. Πρέπει να ληφθεί υπ'όψην αν γίνεται αγωγή με κάποια σκευάσματα που συνεπιδρούν ή τροποποιούν τη δράση του χαπιού, ο ΔΜΣ, η τρέχουσα κατάσταση του ήπατος, η ηλικία, κλπ.

Το εγκεφαλικό επεισόδιο δεν είναι τραβηγμένο σενάριο σε βεβαρυμένες περιπτώσεις, οι οποίες δεν είναι και λίγες (παράδειγμα: γυναίκα άνω των τριάντα, βαριά καπνίστρια)
Γι'αυτό όπως ανέφερες, δεν παίρνουμε ντουγρού χάπια απ'το φαρμακείο υπό κανέναν όρο.
))
5
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε: στις 00:10, 20-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Aπό την στιγμή που δεν έχω κάποιο ορμονικό πρόβλημα δεν θα πάρω αντισυλληπτικά ούτε σαν μέτρο αντισύλληψης...Θα έπαιρνα μόνο αν ήταν ζήτημα υγείας....
Γιατί είναι ενας αποτελεσματικός τρόποσ να αποφύγεις την εγκυμοσύνη....φυσικά εφόσων έχει καποιος σταθερή σχέση
Παράθεση

Πουπουλίνα

Επιφανές Μέλος

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 17,161 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε: στις 00:14, 20-10-10:

εεεεεε..οχι και φυσικος τροπος αντισυλληψης...ελεος..εναντια στον οργανισμο μας παει..γνωριζεις οτι οσες εχουν ιστορικο καρδιοπαθειας ή καρκινου του μαστου στην οικογενεια τους,απαγορευεται να παρουν αντισυλληπτικα;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-10-10 στις 00:51.
1
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε: στις 23:53, 20-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
εεεεεε..οχι και φυσικος τροπος αντισυλληψης...ελεος..εναντια στον οργανισμο μας παει..γνωριζεις οτι οσες εχουν ιστορικο καρδιοπαθειας ή καρκινου του μαστου στην οικογενεια τους,απαγορευεται να παρουν αντισυλληπτικα;;
Νομίζω έγραψα ο αποτελεσματικός τρόπος και όχι ο φυσικός.Κανένα φάρμακο δεν είναι φυσικό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια