Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,643 μέλη και 2,466,357 μηνύματα σε 78,288 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 484 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη
22
43,14%
Ειμαι άνδρας και λέω νύφη
11
21,57%
Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα
4
7,84%
Ειμαι άντρας και λέω μάνα
2
3,92%
Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;
12
23,53%

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε: στις 17:49, 24-08-11:

Σε αυτήν την περίπτωση η νύφη είναι για να φροντίζει τον "έφηβο" άντρα. Αν έχει τόσα παράπονα γιατί συνεχίζει ναναι μαζί του;
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

natalia3807

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H natalia3807 έγραψε: στις 17:52, 24-08-11:

όταν κάποιος είναι εξαρτημένος απότο αλκοόλ και δεν λέει να το κόψει δεν νομίζω ότι μπορεί να συμβιώσει αρμονικά με κάποιον,οποτε κατά τη γνώμη μου αυτή η νύφη θα έπρεπε να συζητήσει με τον άνδρα της για αυτό το θέμα και αν ο άνδρας δεν ήθελε να κάνει κάτι να σηκωθεί να φύγει και να τον αφήσει,γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι αν δεν αποφασίσει ο ίδιος να το κόψει

εγώ όμως θα ρωτήσω κάτι άλλο η νύφη δεν τα έβλεπε όλα αυτά πριν παντρευτεί?
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 18:01, 24-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Πεθερά: σκληρή, δεσποτική. τα ξέρει όλα, είναι θύμα καταστάσεων(έτσι λέει) άρα ο γιος πρέπει να ικανοποιεί τις επιθυμίες της και φυσικά έχει πάντα δίκιο! (ετών 80)

Πεθερός: φιλότιμος, και......αλκοολικός! (ετών 79)

Κουνιάδα: Κα Τέλεια, είναι δεμένη (!) με τα αδέρφια της, έχει άποψη για όλα και πρέπει να την ακούν γιατί έχει πάντα δίκιο!! (ετών 45)

Γιός: Κοινωνικά άψογος ( μας βλέπει κόσμος!!!), υποταγμένος στη μαμά του, συναισθηματικός (όταν πρόκειται για τη μαμά του), αναποφάσιστος σε θέματα της οικογένειας του, εξαρτημένος με τη μαμά του, το χωριό του και κάποια διαστήματα με το αλκοόλ! ( ετών 50)

Ποια νομίζετε ότι είναι η θέση μιας νύφης μέσα στη συγκεκριμένη οικογένεια?
Εγώ νομίζω πως η νύφη -αν δεν έχει τίποτα που να την κρατάει "δεμένη" με την οικογένεια (παιδιά π.χ)- πρέπει να φύγει αμέσως απ'αυτή την οικογένεια και να μην χαραμίσει άλλες μέρες/άλλα χρόνια εκεί μέσα.. Όταν με το καλό ο γιος σταματήσει να είναι εξαρτημένος από τη μαμά του (δεν θέλω να το παίξω δικηγόρος του διαβόλου, αλλά ποιος γιος δεν είναι εξαρτημένος από τη μαμά του;; ) και σταματήσει να πίνει, γυρνάς με το καλό.. Αν και τα υπόλοιπα μέλη της οικογενείας λίγο ... κάπως μου φαίνονται...
Αρχική Δημοσίευση από natalia3807
εγώ όμως θα ρωτήσω κάτι άλλο η νύφη δεν τα έβλεπε όλα αυτά πριν παντρευτεί?
Μπορεί στην πορεία να ξεκίνησε το ποτό ο άνθρωπος και πριν να'ταν μια χαρά... Είναι μια σημαντική λεπτομέρεια πάντως..
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,240 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:51, 24-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Ποια νομίζετε ότι είναι η θέση μιας νύφης μέσα στη συγκεκριμένη οικογένεια?
9
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 20:48, 25-08-11:

Για αρχή δεν έπρεπε καν να παντρευτεί
1
Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε: στις 13:51, 12-09-11:

Απάντηση στη "λεπτομέρεια" του αλκοόλ:

Δήλωση της κουνιάδας "στην οικογένεια είναι γερά ποτήρια"(και καμαρώνουν γι΄αυτό!)

Γενικότερη άποψη της οικογένειας: το ποτό φτιάχνει το κέφι........το κρασί δεν έβλαψε κανέναν.........όσοι δεν πίνουν είναι ξενέρωτοι.......με 4-5 ποτά (καθημερινά) δεν είναι κάποιος αλκοολικός.......εσύ έχεις πρόβλημα που δεν πίνεις, όχι εμείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στην αρχή σε πείθουν ότι βλέπεις φαντάσματα και όταν πλέον καταλαβαίνεις ότι ψώνισες από....σβέρκο έχεις παιδί και....άστα να πάνε.....
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:32, 12-09-11:

Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

λολ!!! πόσες από αυτές λέτε να αλλάξουν γνώμη, όταν παντρευτεί ο γιόκας τους;
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια