Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,076 μηνύματα σε 78,963 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 367 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί αρέσει το ποτό περισσότερο στους άνδρες και λιγότερο στις γυναίκες;

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 19:43, 10-01-13:

Τις περισσότερες μπεκρο-ιστορίες από άντρες τις έχω ακούσει. Επίσης, δε βλέπω πολύ συχνά άντρες που όταν βγαίνουν έξω παραγγέλνουν χυμό να πιουν. Δε λέω ότι δεν αρέσει και στις γυναίκες το ποτό. Αλλά λιγότερο.
o μεσος αντρας ειναι 30 κιλα πιο βαρυς απο τη μεση γυναικα, ergo χρειαζεται περισοτερο αλκοολ για το ιδιο αποτελεσμα.

επισις οι γυναικες ειναι φυση πιο κοινωνικες, το αλκοολ ειναι ουσια που προαγει την κοινωνικοτητα, οπερ οι αντρες που ειναι λιγοτερο κοινονικοι πρεπει να πιουν περισοτερο για να εχουν την ιδια καταστολη των κοινωνικων αναστολων.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 12:47, 12-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Εγώ θα προτεινα να το αναγαγουμε σε πιο γενικο ζητημα:Γιατί αρεσει η μεγαλη καταναλωση αλκοολ σε πολλους,ιδιαίτερα νεους;
Γιατί οι νέοι έχουν την αντίληψη: αλκοόλ=σούπερ κουλ πράγμα και φροντίζουν να το καταναλώνουν συχνά σε μέρη που μπορούν να τους δουν άλλοι.
Οι μεγαλύτεροι είτε πίνουν περιστασιακά γιατί οι υποχρεώσεις τους και τα ενδιαφέροντά τους δεν περιλαμβάνουν clubbing κάθε τρεις και λίγο, είτε είναι αλκοολικοί οπότε πίνουν από συνήθεια/εθισμό.
Παράθεση

WITTMANN

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O WITTMANN έγραψε: στις 10:39, 03-03-13:

Κι ομως εγω απο προσωπικη εμπειρια εχω να πω το αντιθετο (σε αυτ που λεει το ''Θεμα'').
Η γυναικα μου πινει ποτα ενω εγω οχι.
Παντα οταν βγαινουμε,εγω παραγγελνω φρουτοχυμο...αναψυκτικο κλπ,ενω η γυναικα μου Βοτκα...κοκτειλ κλπ.
Οταν μας φερνουν την παραγγελια,''λογικα'' σκεπτωμενοι.αφηνουν το ποτο σε εμενα (βασει της λογικης οτι ο αντρας θα πιει το αλκοολ) και στην γυναικα μου τον χυμο.
Σπαμε παντα πλακα οταν λεμε στον Σερβιτορο να αφησει την παραγγελια ''αναποδα''.
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 16:36, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Ξεκινάω a priori από τη θέση ότι οι άντρες πίνουν περισσότερο από τις γυναίκες. Υπάρχει αμφιβολία επ' αυτού; Όχι.
Το θέμα είναι γιατί τραβάει το ποτό περισσότερο τους άντρες;
Είναι σωματικό το θέμα; Ψυχολογικό; Θέμα ανδρισμού;
Το αντέχουν περισσότερο;
μπααααα δεν νομίζω να τους αρέσει περισσότερο.....απλά τους έχουν μεγαλώσει με την αντίληψη ότι ''ο σωστός άντρας,πίνει και καπνίζει''

για το αν το αντέχουν περισότερο ή όχι,έκανα μια αναζήτηση στο γκουγκλ,αλλά οι απόψεις διίστανται
Παράθεση

_nick97-

Νεοφερμένος

Ο _nick97- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O _nick97- έγραψε: στις 23:39, 29-03-13:

τι να πω ρε παιδια,οποτε βγαινουμε εξω κοπελες της παρεας μας παιρνουν ενα ποτο το οποιο το λιβανιζουν κανονικα!!
πιστευω οτι ειναι κθαρα θεμα συνηθειας,αφου εκει στηριζονται τα παντα
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,386 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 00:19, 30-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από _nick97-
τι να πω ρε παιδια,οποτε βγαινουμε εξω κοπελες της παρεας μας παιρνουν ενα ποτο το οποιο το λιβανιζουν κανονικα!!
πιστευω οτι ειναι κθαρα θεμα συνηθειας,αφου εκει στηριζονται τα παντα
Μιας και εχουμε την ιδια ηλικια και ενω γενικα δε πινω σε χορους θα τυχει να πιω .
Προτιμω να πινω αργα το ποτο μου και ποτε ολο:
1) δε σε βαραει στο κεφαλι (οχι πολυ τουλαχιστον) και ετσι αποφευγεις περιπτωσεις υπερβολικης ζαλης η μεθης
2) το ποτο ειναι για να το απολαμβανεις και οχι για να το πινεις μονορουφι
3) οικονομικη κριση
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 23:14, 30-12-18:

Νομιζω ότι οι άνδρες το αντέχουν περισσότερο. Δεν ξέρω αν είναι θέμα οργανισμού αλλά έχω παρατηρήσει ότι στην παρεα μου αυτοί που συνήθως παραγγέλνουν και δεύτερο ποτο είναι οι άνδρες.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 20:57, 01-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Νομιζω ότι οι άνδρες το αντέχουν περισσότερο. Δεν ξέρω αν είναι θέμα οργανισμού αλλά έχω παρατηρήσει ότι στην παρεα μου αυτοί που συνήθως παραγγέλνουν και δεύτερο ποτο είναι οι άνδρες.
Ναι, οι άνδρες το αντέχουν περισσότερο, μα σίγουρα κυριαρχεί και το ποτό = σύμβολο ανδρισμού. Για τις γυναίκες, πέρα απ' το ότι το σηκώνουν λιγότερο, ισχύει και το αισθητικό κομμάτι. Πόσο θελκτικό είναι το θέαμα γυναίκας που έχει μεθύσει αρκετά, ή/και έχει πέσει στα πατώματα στις τουαλέτες και ξερνάει; Plus, το ποτό σε κάνει και πιο ευάλωτη, άρα εύκολη λεία για σεξουαλική εκμετάλλευση ή οτιδήποτε άλλο.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια