Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,513 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 135 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλαίνε οι γυναίκες την πρώτη φορά;

Δακρύζουν ή και κλαίνε οι γυναίκες την πρώτη φορά;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
Όχι, ποτέ.
7
12,50%
Ναι, αλλά σπάνια και μόνον λόγω πόνου.
8
14,29%
Ναι, για ψυχολογικούς λόγους και σπάνια.
15
26,79%
Ναι, για ψυχολογικούς λόγους σε μεγάλο ποσοστό.
12
21,43%
Δεν έχω σχετική εμπειρία και δεν ξέρω.
13
23,21%
Κάποια άλλη άποψη.
5
8,93%

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε: στις 23:45, 17-08-13:

Εγω δεν καταλαβαινω πως νιωθεις οτι ''μεγαλωσες'' εχοντας κανει σεξ. Στην περιπτωση της περιοδου (οταν δηλωνει πρωτοερχεται) το καταλαβαινω και οντςω συμβαινει. Ομως την πρωτη φορα που κανεις σεξ ενταξει, οχι ιδιαιτερα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 23:50, 17-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΨΑΡΑΚΙ1993
γιατι να κλαψει την 1 φορα(δεν εχω κανε ακομη σεξ) για μενα ειναι μαγεια απο κοριτσι να γινεσαι γυναικα
Θες να μας πεις τώρα δηλαδή ότι τα 13χρονα που κάνουν σεξ και κόβουν πχ φλέβα και για τον Bieber θεωρούνται γυναίκες;
Δηλαδή το να γίνουν δύο παιδάκια "ένα", αυτομάτως τα ωριμάζει κιόλας; Εκτός κι αν αντιλαμβάνεσαι αλλιώς τον όρο «γυναίκα».
1
Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε: στις 01:21, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Θες να μας πεις τώρα δηλαδή ότι τα 13χρονα που κάνουν σεξ και κόβουν πχ φλέβα και για τον Bieber θεωρούνται γυναίκες;
Δηλαδή το να γίνουν δύο παιδάκια "ένα", αυτομάτως τα ωριμάζει κιόλας; Εκτός κι αν αντιλαμβάνεσαι αλλιώς τον όρο «γυναίκα».
οχι δεν ειπα αυτο απλως πταν κανεις σεξ 1 φορα και σπαει ο υμενας γινεσαι γυναικα δεν εισαι παιδακι αν καταλαβαινεις
1
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 11:42, 18-08-13:

Μια χαρά καταλαβαίνω, αυτό λες πάλι με διαφορετικά λόγια...
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,520 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 20:18, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΨΑΡΑΚΙ1993
γιατι να κλαψει την 1η φορα για μενα ειναι μαγεια απο κοριτσι να γινεσαι γυναικα
Αρχική Δημοσίευση από Χαρά.
Εγω δεν καταλαβαινω πως νιωθεις οτι ''μεγαλωσες'' εχοντας κανει σεξ. ... Ομως την πρωτη φορα που κανεις σεξ ενταξει, οχι ιδιαιτερα.
Όταν ένα κορίτσι κάνει έρωτα για πρώτη φορά συνειδητά και με το αγόρι που αγαπάει, η στιγμή είναι σημείο καμπής στη ζωή της και δεν είναι παράλογο να τη νοιώθει σημαντική και σαν πέρασμα στην ενηλικίωση. Τότε το δάκρυ δεν είναι λύπη ή απώλεια, αλλά μπορεί να εκφράζει χαρά, συγκίνηση ή και ευτυχία.

2
1
Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε: στις 20:22, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Όταν ένα κορίτσι κάνει έρωτα για πρώτη φορά συνειδητά και με το αγόρι που αγαπάει, η στιγμή είναι σημείο καμπής στη ζωή της και δεν είναι παράλογο να τη νοιώθει σημαντική και σαν πέρασμα στην ενηλικίωση. Τότε το δάκρυ δεν είναι λύπη ή απώλεια, αλλά μπορεί να εκφράζει χαρά, συγκίνηση ή και ευτυχία.

ετσι οπως το θετεις εχεις ενα δικιο
1
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε: στις 21:06, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias

οτι ανοιξες τα ποδια δε σημαινει οτι μεγαλωσες η κατι
3
1
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε: στις 21:18, 18-08-13:

Σημειωση : Ο υμενας δε σπαει απαραιτητα κατα τη διαρκει της σεξουαλικης επαφης, μπορει να σπασει και για καποιο αλλο αιτιο πριν την πρωτη σεξουαλικη επαφη.
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,520 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 21:41, 18-08-13:

Σημειωση : Ο υμενας δε σπαει απαραιτητα κατα τη διαρκει της σεξουαλικης επαφης, μπορει να σπασει και για καποιο αλλο αιτιο πριν την πρωτη σεξουαλικη επαφη.
Στην ταινία "Στον αστερισμό της παρθένου" η Ζωή Λάσκαρη έχασε την παρθενιά της από ...καρεκλοπόδαρο.

Υ.Γ. Ολόκληρη η ταινία ΕΔΩ . Το καλό γέλιο είναι από τα 34 λεπτά και μετά. (αν δεν έχετε τίποτε καλύτερο να κάνετε).
1
1
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 13:28, 19-08-13:

Για να ειμαι ειλικρινης δεν ειχα ξανακουσει την εκδοχη του κλαματος κατα την διαρκεια της πρωτης σεξουαλικης επαφης και παραξενευτηκα...Την πρωτη φορα συνηθως κυριαρχει το αγχος και η αγωνια ενω τα λαθη ειναι ουκ ολιγα.Το ολο λοιπον πιεστικο σκηνικο νομιζω πως καθε αλλο παρα δινει την δυνατοτητα για κλαμα στην κοπελα!Κατα την γνωμη μου τα δακρυα εχουν να κανουν με το ποσο εχει δεθει συναισθηματικα η κοπελα με την εννοια της ''παρθενιας''.Αλλες το θεωρουν μια ενοχλητικη ρετσινια που θελουν να διωξουν απο πανω τους ενω αλλες σαν ενα περασμα απο την παιδικη ηλικια στην ενηλικη ζωη.Φυσικα τα δακρυα δεν ειναι κατακριτεα μια τοσο εντονη στιγμη αρκει να μην φτασει η κοπελα να οδειρεται και να κλαιει με λυγμους Στην δικη μου την περιπτωση δεν υπηρχαν κλαμματα η αληθεια ειναι ...Στο νου μου ειχα πως ολα αυτα ειναι μια φυσικη εξελιξη τν πραγματων και ημουν σιγουρη για την επιλογη μου.Οποτε δεν πιεστηκα που ειναι το κυριοτερο.
8
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 13:59, 19-08-13:

Ή μπορεί και ποτέ αν δεν έχει.
4
Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 20:11, 19-08-13:

Κλαίνε ωρέ τα παλικάρια;
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε: στις 20:54, 19-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Μπλε.
οτι ανοιξες τα ποδια δε σημαινει οτι μεγαλωσες η κατι
Ο tempοra ο mοres!
Για μας τα χοντρόπετσα (όπως μας λέτε) αγόρια, η πρώτη φορά σημαίνει μερικά κάτι: επιβεβαίωση, καμαρώνουμε και νοιώθουμε ότι γίναμε άντρες. (Υπάρχει και το σχετικό ανέκδοτο: - Πώς καταλαβαίνεις ότι ένα αγόρι έχασε την παρθενιά του; - Από το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.)
2
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 21:15, 23-08-13:

Oταν ενιωθα μεσα μου πως ο καιρος να περασω το περασμα εφτανε...ακουγα συνεχεια το παρακατω κομματι;

Aλήθεια!
1
Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Νεοφερμένος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε: στις 02:00, 28-10-13:

Προσωπικα δεν ειχα κλαψει.
Δεν ξερω για τις αλλες:το θεμα ειτε εχει ορμονικα αιτια ειτε ψυχολογικα.
Ισως με μετεπειτα σκεψη διαπιστωνουν οτι δεν ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν
ή οτι δεν ηταν ακομα ετοιμες κτλ κτλ
Παράθεση

Poetofmadness (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Poetofmadness έγραψε: στις 23:23, 12-01-14:

Την πρώτη φορα την περιγράφει καλά ο Αγγελάκας με το τραγούδι πρώτη φορά

Πονά για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα η πρώτη φορά
Πονά για πάντα για πάντα για πάντα για πάντα

http://www.youtube.com/watch?v=OcOhsyI9E2k
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 23:40, 12-01-14:

Το εμπεδώσαμε
7
Παράθεση

chemysterious (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O chemysterious έγραψε: στις 23:26, 23-04-14:

Εμένα πάντως η τότε και τωρα κοπέλα μου, ( ήταν η πρωτη φορα και για τους δυο), ξέσπασε κατα τη διάρκεια. Εννοείται πως σταμάτησα, την ηρεμησα λιγο και μετα συνεχίσαμε. Το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Με τον έρωτα πέρα απο σωματικά δενεσαι και ψυχικά με τον άλλον. Οπως με συμβουλεύσε χαρακτηριστικά και ο μαθηματικός μου, πρώτα έρωτας και μετα σεξ.
3
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε: στις 11:03, 14-05-14:

Εμένα προσωπικά η κοπέλα μου, δάκρυσε και την πρώτη φορα που της ''έβαλα δάχτυλο'', και δεν νομίζω οτί είναι θέμα πόνου, απλά μιλώντας για την εφηβεία που ξέρω και βρίσκομαι, για της παρθενες over 20 δεν ξέρω τι παίζει, η υπόφυση απλά κάνει τα δικά της και της περισσότερες φορές δεν κρύβεται κανενός είδους λογική πίσω από τα συναισθήματα. Ακόμα και εγώ ένιωθα αρκετά συγκινημένος μετά την πρώτη φορά που ''προχώρησα''
Παράθεση

GiorgosAsi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε: στις 14:05, 14-05-14:

ΜΑρεσει που οι αντρες λενε ''ναι οι γυναικες κλαινε την πρωτη φορα'' και οι γυναικες ''τι ειναι αυτο πρωτη φορα το ακουω''
5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    taketrance