Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,079 μηνύματα σε 78,963 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 386 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τα κινούμενα σχέδια!

Πώς σας αρέσουν τα κινούμενα σχέδια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
Ζωγραφιστά
37
50,00%
CGI (ψηφιακά)
9
12,16%
Δεν έχω πρόβλημα
28
37,84%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:28, 30-01-07:

Πωπω, τι μου θυμίζετε τώρα.... Πολλά, πάρα πολλά. Αλλά το αγαπημένο μου ήταν το Ducktales. Αν και ήμουν μόλις τριών, θυμάμαι κάποια πράγματα...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 515 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 16:40, 30-01-07:

Θυμάμαι πολλά παιδικά

Transformers, GIJOE, Alladin, Χελωνονιντζάκια, Τα αρκουδάκια της αγάπης(τα θυμάται κανείς?, αυτά που είχαν κάτι σχέδια στην κοιλιά τους και όταν ανοιγαν τα χέρια κάναν ένα τεράστιο ουράνιο τόξο), το μπιπ-μπιπ, Τhundercats(κορυφαίο), ένα άλλο "ιππότες του διαστήματος" νομίζω λεγόταν.
edit: και Batman

Αν θυμηθώ και άλλα θα επανέλθω
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε: στις 17:42, 30-01-07:

Τα αρκουδακια της αγαπης ,καποιος,καπου,καποτε τοκουτι με τα παραμυθια,πολυ ωραια εκπομπη αυτη ,χελωνονιτζακια ,βαβουροπαπατατες, κι μετα ερχονται ο καμπαμαρου κι καποιο αλλο με κατι παιδια που ταξιδεψαν σττην χωρα των δεινοσαυρων (ακομα ψαχνω τα επε8ισοδια απο αυτο)
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 18:07, 30-01-07:

Απίστευτο! που τα θυμάστε? Όταν τα διάβαζα τα θυμήθηκα κι εγώ, αλλά πριν...μόνο τα στρουμφάκια επιεδή τα βλέπω ακόμα και τον αστυνόμο Σαίνι!
Α! και ένα ακόμα που δεν θυμάμαι πως το λέγαν, δεν ηταν καρτούν, με μια παρέα παιδιών που είχε ένα zeppelin...

υγ: Το Καπαμαρού δεν το είδα ποτέ, δεν ξέρω ποιο είναι και με κράζει ο φίλος μου (απίστευτα κολλημένος με τα καρτουν)!
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 515 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 18:19, 30-01-07:

Προσθέτω στρουμφάκια(τα βλέπω ακόμα καμιά φορά), καμπαμαρού, και Scubby Doo
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 01:25, 31-01-07:

Το μικρό σπίτι στο λιβάδι, Μικρό μου Πόνυ, Στρουμφάκια, Το μπιπ-μπιπ, Κάντυ, Καρουζέλ και Γυμνάσιο Ντεγκράσι.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:26, 31-01-07:

Degrassi Junior High!!! Τι λες τώρα!!!!

Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 11:15, 31-01-07:

Αλήθεια, θυμάται κανείς το "Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος;"

Προβαλλόταν στην κρατική τηλεόραση το 1982-85 περίπου....
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 11:20, 31-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Προσθέτω στρουμφάκια(τα βλέπω ακόμα καμιά φορά), καμπαμαρού, και Scubby Doo

που μπορώ να βρώ το καπαμαρού; τον ψάχνω χρόνια.

Οσο για το τί έβλέπα. Τα πάντα ότι είναι σε ζωγραφιά που κινείτε μέχρι ψηφιακά. απο μπάρμπι μέχρι μπομπ το μάστορα μέχρι αξιον μαν, σαμουράι Τζάκ, όλα. και δέν το κρίβω ακομα και τώρα βλέπω τα πάντα.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:38, 31-01-07:

Maik85 Saiber Rider λεγόταν.

Που τα θυμάστε όλα? Μιλάμε βλέπω τίτλους και τα έχω δει όλα αλλά δεν τα θυμάμαι καν. Πάντως για μένα η επανάσταση ήρθε τότε που ξεκίνησε η δορυφορική που στις 8 το πρωί δική μας ώρα ένα κανάλι τότε το Super ξεκίναγε το ατελείωτο λιώσιμο.

Ας κάνω και εγώ μια προσπάθεια αν και θα βάλω μόνο animated
Ηάιντι
Looney Tunes
Nils Hongerson
Ducktales
Mick Mouse
Popai (τώρα μου ήρθε)
Στρουμφάκια
Οδύσεια του διαστήματος! ή κάπως έτσι. Ένα με τον Οδυσσέα στο διάστημα. Λίγο παρανοικό.
Σπορ Μπίλυ.
Thundercats
GI Jo
Υποβρύχιο Κεραυνός
Robotech (μεγάλη σειρά)
Ράμπο
Area 81 με κάτι μισθοφόρους πιλότους
Voltron
Mazinga
Inspector Gadget
Ένα με μια ομάδα που τα οχήματα τους ενωνόντουσαν ή αλλάζαν σχήμα.Νομίζω λεγόταν M.A.N.
Καπαμαρού
Τσουμαρού
Transformers
Tiny Toons
Johnny Bravo (αυτό δεν πρέπει να το ξέρει κανένας μάλλον)
Spiderman
Superman
Fantastic Four
Ένα με ένα κλασικό σουπερήρωα με πράσινη στολή που το remake του ήταν κορυφή.
Batman και τα τρία animated
X-Men
Χ-Men Evolutions αν και είναι ολοκαίνουργιο
HiMan και το remake του

Οκ μερικά είναι 2000+ αλλά δεν πειράζει.
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 11:48, 31-01-07:

Demelene...βλέπω τα ξέρεις όλα…με ενδιαφέρει γιατί αρχίζει και ο γιος μου και βαριέται με τα Disney που του βάζω…άρχισε να ζητήσει Spiderman. Αναπόφευκτα θα μάθει τι είναι βία…
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 12:22, 31-01-07:

Ρουμάνα υπάρχουν σειρές animated που είναι μια χαρά και καθόλου βία. Αυτές που λάτρεψα και εγώ.
Πως είναι τα Looney Toons. Απλά χαβαλές.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:46, 31-01-07:

Tην "Υγρή Τηλεοραση" στο SevenX την έβλεπε κανείς;
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 18:34, 31-01-07:

Μα κανείς δεν εκτιμούσε την Aeon Flux, τον Μr House, τον Master Bates και τον Seaman Stains?
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 19:02, 31-01-07:

Αν το καλοσκεφτουμε και τα θρυλικα παιδικα του Walt Disney ηταν μεσα στην βια,απλως παρουσιαζοταν με τετοιον τροπο που δεν ειχε κανενα αλλο αντικτυπο περαν απο το γελιο και την ψυχαγωγια.

Αγαπημενα μου ηταν:
Τransformers
Thundercats

Τοm & Jerry
Roadrunner
D.Duck
Kapamaru
Φρουτοπία

Του κουτιου τα παρμυθια(.Εκεινο με τον Ρουχλα,την Μελια,Σεβαστιανος κτλ κτλ.
Καπου καπως καποτε.(Εκπληκτικο και μαλιστα καμια φορα ηταν τοσο ατμοσφαιρικο που "χανομουν")
He-man
Γουάλας & Γκρόμιτ
Ενα αλλο με κατι παιδια που ειχαν βρει ολοι απο ενα μαγικο δαχτυλιδι κι εξουσιαζαν ενα στοιχειο της φυσης.
the muppet show
Ενα αλλο (απο τιτλους...αστο καλυτερα), οπου ειχαν απο ενα μηχανικο ζωο και εφτιαγναν ενα μεγαλο ρομποτ οταν ενωνονταν αυτα.
Και πολλα αλλα, αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 19:11, 31-01-07:

μικρο μου πονυ!
και βαβουροπατατες, και φλινστόουνς και ενα αλλο... με ενα πολιτισμο στο διαστημα..οι δρομοι της χωρας αυτης ηταν τα δαχτυλιδια (οπως αυτα του πλανητη κρόνου) και ειχε και μαυρες τρυπες.. απο τις οποιες εμπαιναν οι κακοι, αν τις αφηναν ανοιχτες! θυμαται κανεις ποιο ειναι? τα ανθρωπακια ηταν πολυ ομορφα!!!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 03:40, 04-02-07:

Για τους λάτρεις των Ducktales >>>>>> http://www.youtube.com/watch?v=4HPQR...related&search
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 13:36, 04-02-07:

ΜΕ καταστρέψατε και άλλαξα Avatar.
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε: στις 13:43, 04-02-07:

Με καλυψε απολυτα ο Demelene

Αν και θα προσθεσω και την Candy Candy.

Το μονο παιδικο σαπουνοπερα που με εκανε να κλαψω..
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 11:50, 19-06-07:

Λοιπόν εκτώς απο τα παλιά τύπου χάιντι καπαμαρού και ότι άλλο κυκλοφωρούσε υπάρχουν και τώρα που τρελένομαι με τον Σαμουράι Τζάκ είναι φοβερό μικι μάους άλλα η βλακεία είναι ότι το έκοψαν, πάντος μπορώ να πώ ότι δεν υπάρχει κινούμενο σχέδιο που να μην έχω δεί έστω 15 επισόδια απο το καθένα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κινούμενα σχέδια - Από Mitsos The Great
      Το θέμα έχει λάβει 506 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-01-19 στις 22:27.
    • Τα σχέδια για το νέο Λύκειο - Από mili
      Το θέμα έχει λάβει 1017 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-10-13 στις 22:04.
    • Σχέδια για φαρμακεία - Από Ακριβή Καλογεροπούλου
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-10-08 στις 15:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα