Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,641 μέλη και 2,466,326 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 331 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυναικείες φιλίες: Ποια είναι η γνώμη σας;

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:52, 20-12-17:

Φιλίες μεταξύ γυναικών δεν υπάρχουν επειδή οι γυναίκες ξέρουν πως σκέφτονται οι άλλες γυναίκες.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,918 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 13:07, 20-12-17:

Oi φιλίες μεταξύ των γυναικών είναι ψεύτικές. Μόλις είναι σε σχέση παρατάνε τις φίλες τους και βγαίνουν μόνο με το boyfriend. Mόλις χωρίσουν τότε τις ξαναθυμούνται αλλά τότε είναι οι υπόλοιπες σε σχέση.
1
Παράθεση

Evaki_555

Δραστήριο Μέλος

H Evaki_555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H Evaki_555 έγραψε: στις 13:32, 20-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Evaki_555
Καλησπέρα ! Για ποιο λογο πιστεύετε οτι μεταξυ γυναικών υπάρχει πολυ έντονη ακαγωνιστικοτητα ; ακομα και μεταξυ φίλων και κολλητών δηλαδη παρατηρείται αυτο. Πρόσφατα ξεκίνησα να το νιώθω και εγω αυτο για την κολλητή μου. Να την βλεπω ανταγωνιστικά και να θελω να προβάλω τα θετικά μου μπροστά της όσον αφορά τα κατορθώματα και τις επιτυχίες μου , που αποτελούν δικες τις ανεπάρκειες. Σα να θελω να την μειώσω δηλαδη και να την κανω να αισθανθεί μειονεκτικα και οτι εγω ειμαι καλύτερη και ανώτερη. Δεν ξερω γιατι συμβαίνει αυτο. Την αγαπω πολυ και ειναι πολυ σημαντική φιλη για εμενα. Μηπως λόγω έκλειψης αυτοεκτίμησης; μηπως επειδή πιστεύω οτι μειονεκτω παρα πολυ σαν κοπελα και δεν πιστευω στον εαυτό μου; Νιώθω οτι δεν αξίζω τίποτε, οτι ειμαι ασήμαντη και δεν αξίζω αγαπη. Μηπως της το κανω αυτο επειδή νιώθω οτι δεν πάνε καλα καποια πραγματα στη ζωή μου που σε εκεινη πάνε καλυτερα ; ειμαι πολυ μπερδεμένη.
Μαλλον το θεμα το εχω εγω που καποια πραγματα που λεει με εκνευρίζουν. Ισως εγω ειμαι το προβλημα που δεν αγαπάω τον εαυτό μου και το μονο που κανω ειναι να με συγκρίνω διαρκώς και για τα πάντα. Ας πούμε ενα παράδειγμα... εκεινη ειναι παρα παρα πολυ αδύνατη , 47-48 κιλά. Δεν εχει ίχνος λίπους. Και εγω ειμαι αδυνατουλα, 56 κιλά (εκ των οποίων 3-4 ειναι παραπανίσια ομως )... και εκεινη διαρκώς λεει "Αχ ποσο χοντρή ειμαι ! Ολο τρωω , σαν βόδι εχω γινει! Αν συνεχίσω ετσι δε θα χωράω απο την πόρτα ! Εχω κανει δίπλες στην κοιλιά" ... και Εν τω μεταξυ η κοιλιά της ειναι πλακα. Δηλαδη της λέω τι να πω κι εγω δηλαδη ρε συ, αν λες οτι εισαι εσυ χοντρή, εγω τι πρεπει να πω; Που ουτε εγω θεωρώ τον εαυτό μου χοντρή , αλλα μου τη δίνει να την ακουω να λεει τετοια πραγματα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 14:13, 20-12-17:

Μια χαρά είναι τα δικά σου, το λέει επίτηδες αυτό για να ζηλεύεις και να νιώσει καλύτερα. Μην δίνεις σημασία. Άλλες είναι 60 και είναι καλά.
1
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 23:33, 20-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μια χαρά είναι τα δικά σου, το λέει επίτηδες αυτό για να ζηλεύεις και να νιώσει καλύτερα. Μην δίνεις σημασία. Άλλες είναι 60 και είναι καλά.

48 κιλά και λεει ότι είναι χοντρη. Ρε φιλε τι θεματάρες με την ανασφαλεια έχουν οι γυναικες. Πωπω και μετα αναρωτιέσαι εσυ γιατι έφαγες χυλοπιτα που της την έπεσες σε ένα μπάρ. Μπορει να σε θεώρησε ψυχοπαθη δολοφονο επειδή πηγες και της μιλησες χαχα
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,645 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 23:51, 20-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Evaki_555
Μαλλον το θεμα το εχω εγω που καποια πραγματα που λεει με εκνευρίζουν. Ισως εγω ειμαι το προβλημα που δεν αγαπάω τον εαυτό μου και το μονο που κανω ειναι να με συγκρίνω διαρκώς και για τα πάντα. Ας πούμε ενα παράδειγμα... εκεινη ειναι παρα παρα πολυ αδύνατη , 47-48 κιλά. Δεν εχει ίχνος λίπους. Και εγω ειμαι αδυνατουλα, 56 κιλά (εκ των οποίων 3-4 ειναι παραπανίσια ομως )... και εκεινη διαρκώς λεει "Αχ ποσο χοντρή ειμαι ! Ολο τρωω , σαν βόδι εχω γινει! Αν συνεχίσω ετσι δε θα χωράω απο την πόρτα ! Εχω κανει δίπλες στην κοιλιά" ... και Εν τω μεταξυ η κοιλιά της ειναι πλακα. Δηλαδη της λέω τι να πω κι εγω δηλαδη ρε συ, αν λες οτι εισαι εσυ χοντρή, εγω τι πρεπει να πω; Που ουτε εγω θεωρώ τον εαυτό μου χοντρή , αλλα μου τη δίνει να την ακουω να λεει τετοια πραγματα.
Πρόσεχέ την τη "φίλη" γιατί αν όντως έτσι σκέπτεται, είναι υποψήφια για νευρική ανορεξία (και μ'αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε πες της) .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια