Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,633 μέλη και 2,465,977 μηνύματα σε 78,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 384 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το αγαπημένο σας κινηματογραφικό, τηλεοπτικό ή θεατρικό love story

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 13:19, 26-01-07:

Ό,τι λέει ο τίτλος
(ο οποίος δεν μου πολυαρέσει κι αν κάποιος έχει καλύτερη ιδέα να τον αλλάξω)
Απο όλες τις ιστορίες αγάπης που έχετε δει σε θέατρο,σινεμά ή τηλεόραση ποια ήταν αυτή που σας άγγιξε πιο πολύ;
Που σας συγκίνησε ή σας έκανε να πείτε αυτό θα ήθελα να το ζήσω.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:25, 26-01-07:

Λοιπόν, η πρώτη που μου έρχεται στο μυαλό, είναι το the Notebook.
Το site της ίδιας της ταινίας θα το βρείτε εδώ.

Έριξα πολύ κλάμα... όχι τόσο για την 60'ς ιστορία, αλά Ρωμαίος και Ιουλιέτα...
αλλά για το δεύτερο μέρος της... Και το πώς εξελίσσεται ένα μεγάλο αίσθημα... πώς ωριμάζουν οι άνθρωποι, γερνάνε...
Πολύ κλάμα...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 13:25, 26-01-07:

Σκεφτομαι οτι πολλα μου εχουν φανει γλυκα..(lost in translation που εγραψα και στο αλλο θεμα, corpse bride, la vita e bella, κτλ κτλ), αλλα αυτο που με συγκινησε περιεργα (και βλακωδως μαλλον:p) ηταν στο sex and the city, οταν η samantha κανει χημειοθεραπειες λογω καρκινου και ο "φιλος" της (δε θυμαμαι ονομα, εκεινο το ωραιιιιιιιο παιδι?), ξυριζει τα μαλλια του για να μη νιωθει ασχημα. Κι υστερα κοροιδευω τον τιτανικο
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 13:31, 26-01-07:

Όπως έγραψα κι αλλού εμένα μου άρεσε περισσότερο απο όλα αυτό των "Μπόνι και Κλάιντ".
Δυο ασυμβίβαστοι άνθρωποι συναντιούνται (τυχαία και μοιραία), η Μπόνι τον ακολουθεί τυφλά χωρίς ουσιαστικά να τον ξέρει μόνο και μόνο για να ξεφύγει απο την προκαθορισμένη πορεία της επαρχιακής της ζωής.Κι οι δύο θέλουν να ζήσουν ανεπηρέαστοι απο τις κοινωνικές συμβάσεις, χωρίς όρια,μέτρο και λογική.Τρελοί,επαναστάτες ή κοινοί εγκληματίες δεν ξέρω τελικά τι ήταν, ο τρόπος όμως που έζησαν και πέθαναν μαζί εμένα με συγκλόνησε.

edit: Κατερινάκι, Σμιθ τον λέγανεΚι ήταν όντως ωραίο το γεγονός πως μια γυναίκα που χρόνια απέφευγε τον έρωτα και την δέσμευση και διάλεξε ακριβώς αυτόν που νόμιζε πως δεν θα της τα εμπνεε αυτά, να συνηδειτοποιεί πως δεν είναι τόσο δύσκολο να περπατήσεις με τον άλλο χεράκι χεράκι(την θυμάσαι την σκηνή νομίζω).Άσε που το ξυρισμένο κεφάλι του πήγαινε και πολύ.
1
Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε: στις 14:05, 26-01-07:

Τα 2 αγαπημένα μου μάλλον είναι αυτά του The Eternal Sunshine of the Spotless Mind και του La Science Des Reves. Είναι πολύ παρόμοιες σχέσεις αυτές οι δυο, και είναι το πως φαντάζομαι την τέλεια ιστορία, περίπου. Α, α, και του Cruel Intentions, αυτό ήταν πολύ γλυκούλι και συγκινητικό..
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 14:22, 26-01-07:

με διαφορά το pride & prejudice..

Pride & Prejudice (2005) -
Pride & Prejudice (2005) - Pride & Prejudice (2005) -

επίσης ομως, και μην με κοροιδεψετε παρακαλω πολυ, θα πω και aragorn-arwen καθοτι εχω ιδιαιτερη αδυναμια στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων:

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:49, 26-01-07:

Εμένα με είχε συγκινήσει πολύ το Corpse Bride ειδικά το τέλος, όσοι το έχετε δει καταλαβαίνετε... Αν δεν μπορούμε να κάνουμε κάποιον ευτυχισμένο μόνο και μόνο με την ύπαρξη μας, τον κάνουμε με τις πράξεις μας και τις θυσίες μας
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 15:18, 26-01-07:

Από την σκοπιά της ιστορίας αγάπης
Last Of the Mohicans
Braveheart
The Road Home
The Man who Cried
Crouching Tiger Hidden Dragon κυρίως ο έρωτας του Lie Mou Bie
και μπορώ να πω και το Serentipidy

Πάντως καθαρή ιστορία αγάπης σίγουρα τα Road Home και The Man Who Cried
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 15:57, 26-01-07:

Τhe Lake House
Sleepless In Seattle ( θεωρείται Love story ? !)
Pride and prejudice

είναι και κάποιες άλλες αλλά δεν θυμάμαι καλά τώρα
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 16:22, 26-01-07:

εγώ πάλι που συγκινούμαι με όλα -σχεδόν- τα love stories,πώς να καταφέρω να επιλέξω τώρα..?

τεσπα,έχουμε και λέμε:
-Titanic
-Braveheart
-The bodyguard
-40 days and 40 nights
-50 first dates
-Love story................

..ααααα..θέλω να τις γράψω όλες,αλλά θα με πάρετε με τις ντομάτες στο τέλος,οπότε σταματάω εδώ..
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 16:52, 26-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Από την σκοπιά της ιστορίας αγάπης
Last Of the Mohicans
Braveheart
The Road Home
+1
Αλήθεια, στο Braveheart αναφέρεσαι στη σχέση με τη γυναίκα του, ή με την πριγκίπισσα?
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 09:12, 29-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
+1
Αλήθεια, στο Braveheart αναφέρεσαι στη σχέση με τη γυναίκα του, ή με την πριγκίπισσα?
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι. Αλλά θα έλεγα στην σχέση με την γυναίκα του. Σε εκείνο το σημείο που πεθαίνει και βλέπει την γυναίκα του να περπατά ανάμεσα στο πλήθος, έχει και μια απίστευτη μουσική που όποτε περνάει και στο soundtrack πάντα παθαίνω κάτι.

Ότι και να λέμε έπος ταινία από κάθε σκοπιά. Και όταν την πρωτοείχα δει είχα στραβάσει λίγο με την αληθοφάνεια της μάχης καθώς αίματα και σπλατεριές δεν μαρέσουν. Αλλά το ξεπέρασα.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:51, 29-01-07:

Ένα ζευγάρι λάτρεψα για το πάθος και την τρέλα του "Mr & Ms smith" ξέρω τρελό είναι, αλλά σαν ιστορία ζευγαριου. Τώρα θα μου πείτε που είναι το love story; για μένα η σχέση με πάθος είναι ιστορία αγάπης, όσο παράξενο και να ακούγετε, η αγάπη αν δέν έχει ΚΑΙ πάθος είναι συνήθεια. Έτσι πιστεύω!!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 19:33, 29-01-07:

θα ελεγα την ιστορια στην ταινια Highlander, απλη ιστορια αγαπης που κρατησε μια ζωη
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 21:02, 29-01-07:

"West Side Story" εμπνευσμένo από το κλασικό «Romeo and Juliet».
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 21:25, 29-01-07:

romeo and juliet, last of the moicans, titanic, imagine me and you, και λιγα ακομα. στην κατασταση που ειμαι αυτη τη στιγμη, ακομα και τσιρκο να δω, συγκινητικο θα το βρω. ουφφ
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,257 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:09, 29-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
εγώ πάλι που συγκινούμαι με όλα -σχεδόν- τα love stories,πώς να καταφέρω να επιλέξω τώρα..?

[...]

..ααααα..θέλω να τις γράψω όλες,αλλά θα με πάρετε με τις ντομάτες στο τέλος,οπότε σταματάω εδώ..
Χαχα σε αυτό το θέμα μοιάζουμε burbuja!
Πολύ ωραίο θέμα kleftra!

Ας προσπαθήσω να κάνω κι εγώ μια επιλογή (κατεβάστε τις ντομάτες, βάφουν )
  • Titanic
  • A beautiful mind
  • Edward Scissorhands
  • Eternal sunshine of the spotless mind
  • Phantom of the Opera
  • Love actually (εκεί βασικά είχε καμια δεκαριά love stories)
  • [θα κάνω edit αργότερα, κόλλησε το μυαλό μου]
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 30-01-07 στις 01:35.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:20, 30-01-07:

Βασικά αυτά που με συγκινούν είναι αυτά που μου θυμίζουν καταστάσεις που έχω ζήσει ή με τις οποίες ταυτίζομαι σε κάποιο σημείο. Οπότε επιλέγω το "Πριν το ξημέρωμα" και το "Garden State". Τίποτα μελό, αλλά ταιριάζουν στον χαρακτήρα μου, στην ηλικιακή φάση που είμαι και στα βιώματά μου.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 01:02, 11-04-07:

Οι τρεις επικρατέστερες αυτή τη στιγμή... (άντε τις κάνω 4 επιτόπου) είναι:

Moulin Rouge
Nicole Kidman - Satine
Ewan McGregor - Christian

Message in a Bottle
Kevin Costner - Garret Blake
Robin Wright Penn - Theresa Osborne

Sweet November
Keanu Reeves - Nelson Moss
Charlize Theron - Sara Deever

The unbearable lightness of Being
Daniel Day-Lewis - Tomas
Juliette Binoche - Tereza

...κι αν πρέπει να διαλέξω μια... ... ... ε, δεν μπορώ!...
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,257 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:47, 25-11-07:

Προσθέτω και ένα ακόμα: Neo & Trinity (Matrix/Matrix reloaded/Matrix revolutions).
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Blue Story #13 - Από Limoncello
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-03-13 στις 15:07.
    • Ποιο είναι το αγαπημένο σας τηλεοπτικό κανάλι; - Από super_deal
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία TV Shows.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-12 στις 21:02.
    • Θα κοπεί το αναλογικό τηλεοπτικό σήμα στις 3 Φεβρουαρίου; - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-01-12 στις 20:39.
    • Θεατρικό Παιχνίδι - Από Mantis
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-11 στις 21:51.
    • Κινηματογραφικό παιχνίδι... - Από adiaforos88
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-08-06 στις 16:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα