Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,069 μηνύματα σε 78,961 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 345 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι χειρότερες διαφημίσεις

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:50, 27-06-05:

Ας μιλήσουμε για τις χειρότερες, κατα την γνώμη σας, διαφημίσεις....

Έγω δεν αντέχω αυτές με τον γερμανό τον τελευταίο καιρό μόλις τις βλέπω μου έρχεται να ξεράσω
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 03:09, 28-06-05:

Αυτές με τα γιαούρτια ρε φίλε... "Δοκίμασε το 'ΧΧΧΧΧ', εμένα όμως έχει κρεμώδη υφή... ΜμμΜμΜμ τέλειο.."

ΑΙΣΧΟΣ!
1
Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 143 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε: στις 03:23, 28-06-05:

Οι περισσότερες διαφημίσεις είναι ελεεινές..

Χειρότερες είναι όλες των αλυσίδων φαστ φουντ, των cd, του ΚονΕξ και της Unicef..
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 03:25, 28-06-05:

Του ConnX είναι σχετικά καλές οι διαφημήσεις... :/
Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 143 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε: στις 03:33, 28-06-05:

Πέρα από την αναφορά στο Matrix που καταλήγει παρωδία έχει κωμικές ατάκες όπως "Αδύνατο. Με το ΚονΕξ είναι online 24 ώρες το 24ωρο με ταχύτητα 384κ.".
Βέβαια, δεν αναφέρει πουθενά ότι ποτέ δεν πιάνεις 330 πόσο μάλλον 384, υπάρχουν μέρες που σέρνεται, δεν δουλεύουν οι γραμμές, αρνούνται να σου δώσουν IP κάτι ώρες κτλ.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 06:58, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Porcelain

Πέρα από την αναφορά στο Matrix που καταλήγει παρωδία έχει κωμικές ατάκες όπως "Αδύνατο. Με το ΚονΕξ είναι online 24 ώρες το 24ωρο με ταχύτητα 384κ.".
Βέβαια, δεν αναφέρει πουθενά ότι ποτέ δεν πιάνεις 330 πόσο μάλλον 384, υπάρχουν μέρες που σέρνεται, δεν δουλεύουν οι γραμμές, αρνούνται να σου δώσουν IP κάτι ώρες κτλ.

Κάλα όλες οι διαφημίσεις δεν δείχνουν τα αρνητίκα .... Πάντως εμένα οι διαφημίσεις του Conex και ειδίκα η πρώτη μου άρεσε :/ :/ :/
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 07:02, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Κάλα όλες οι διαφημίσεις δεν δείχνουν τα αρνητίκα .... Πάντως εμένα οι διαφημίσεις του Conex και ειδίκα η πρώτη μου άρεσε :/ :/ :/
Τι λες βρε Παναγιώτη??? ʼθλιες εντελώς οι διαφημίσεις του ConnX ακόμη κι αν παραβλέψουμε το γεγονός που ανέφερε ο Porcelain περι της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών!
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 08:30, 28-06-05:

τι κανει ομως μια διαφημηση κακή? Το θεμα ειναι οχι αν μας αρεσει αλλα αν θυμομαστε το προιον που διαφημιζει και απο οτι βλεπω ολοι θυμομαστε το connX

οσο γαι τον γερμανο? αν δεν ειχε κανει εκεινη την πολυ καλη αρχη ο Καφετζοπουλος δεν ξερω κατα ποσο θα μας ειχαν μεινει στο μυαλο οι καινουργιες

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 10:12, 28-06-05:

Ο Γερμανός είχε μια ωραία διαφήμηση παλιά. Μια που ήταν το κεφάλι του Καφετζόπουλου σε σώμα ενός χαρακτήρα από το Tekken και έλεγε "ΩΩΩΩωΩωΩωΩωωω, τι έκανα ο γάτος;". Τρελό Respect όμως.

ʼλλες ελεεινές διαφήμησεις είναι όσες αφορούν δίκτυα κινητής/σταθερής τηλεφωνίας. Τώρα πια τις έχουν κάνει μάλιστα τελείως cult, χωρίς καθόλου εφέ. Η νεα της cosmote π.χ. που είναι η άλλη και μαδάει τη μπλούζα...

ΕΛΕΟΣ
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 10:28, 28-06-05:

Η χειρότερη διαφήμιση ever είναι αυτή για το απορρυπαντικό,νομίζω το Persil Express ή κάπως έτσι γύρω στα 8 χρόνια πριν.Γιος πανύψηλος υποτιθέμενος μπασκετμπολίστας λερώνει τη φανέλα του και τρέχει στην,μετά βίας 1,50,μάμα του να του την καθαρίσει .Ήθελα να ξερα πόσα παίρνουν οι κειμενογράφοι για αυτές τις αηδίες...Γενικά οι ελληνικές διαφημίσεις αν δεν ξεφύγουν απο το στυλ ελληνίδα νοικοκυρά,ημίγυμνο μοντέλο κ.τ.λ.δεν θα προσφέρουν κάτι αξιόλογο.Μοναδική εξαίρεση οι παλιές διαφημίσεις του Neskafe εκείνες με το ηλιοβασίλεμα
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 10:32, 28-06-05:

NEScafe... Καλές παραγωγές, αλλά σα σκεπτικό αίσχος επίσης.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 10:59, 28-06-05:

Δεν φταίνε οι διαφημιστές αλλα οι πελάτες τους που δεν θέλουν να ρισκάρουν και επειμένουν πάντα στην περπατημένη. Στα έντυπα υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία αλλα όσο αφορά την τηλεόραση το ρίσκο είναι 0. Φταίει βασικά ότι υπάρχει χαμηλό επίπεδο τηλεθέασης. Αν κάποιος έχει πετύχει ξένη διαφήμιση στην τηλεόραση θα καταλάβει την διαφορά αυτό φαίνετε συνήθως στις μεγάλες ξένες εταιρείες που δεν κολάνε να ρισκάρουν (βλέπε εταιρείες κινητής)
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 11:12, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
NEScafe... Καλές παραγωγές, αλλά σα σκεπτικό αίσχος επίσης.
Nαι εντάξει δεν είχαν και κάνα σπουδαίο σενάριο,απλώς ήταν κάπως "ρομαντικές",χειμώνας,βουνά,καταφύγια,ηλιοβασίλεμα,σου ξυπνούσαν την διάθεση για χουζούρι και καφέ.Οι τελευταίες τους βέβαια είναι αίσχος(με τα καλαμάκια και τις παραλίες).
Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Δεν φταίνε οι διαφημιστές αλλα οι πελάτες τους που δεν θέλουν να ρισκάρουν και επειμένουν πάντα στην περπατημένη. Στα έντυπα υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία αλλα όσο αφορά την τηλεόραση το ρίσκο είναι 0. Φταίει βασικά ότι υπάρχει χαμηλό επίπεδο τηλεθέασης. Αν κάποιος έχει πετύχει ξένη διαφήμιση στην τηλεόραση θα καταλάβει την διαφορά αυτό φαίνετε συνήθως στις μεγάλες ξένες εταιρείες που δεν κολάνε να ρισκάρουν (βλέπε εταιρείες κινητής)
Στο εξωτερικό άντιμετωπίζουν την παραγωγή διαφήμισης σοβαρότερα.Διαθέτουν περισσότερα χρήματα,καλύτερη σκηνοθεσία,κάτι σαν ταινία μικρού μήκους.Σε πολλές χωρες έχουν θεσπίσει βραβεία,μια χρονιά έγινε κι εδώ(γιατί άραγεΣτην Ελλάδα δυστυχώς λειτουργεί η ατάκα.Φτηνή,γρήγορη κι "έξυπνη"υποτίθεται διαφήμιση.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 11:24, 28-06-05:

Σε ορισμένες χώρες γίνονται κεντρικές παραγωγές που μετά διανέμονται απλά σαν αναπαραγωγή στις υπόλοιπες χώρες. Βραβεία διαφήμισης γίνονται κάθε χρόνο και όχι μόνο σε τηλεοπτική βάση αλλα και σε έντυπο κτλ. Δεν υπάρχει φτηνή διαφήμισης γιατί ένα 15 σποτ για μία προβολή σε μια καλη prime time ζώνη μπορεί να στηχίσει και 15.000 - 20.000 €. Σίγουρα όμως θα συμφωνίσω ότι η Ελληνική αγορά ακόμα ψάχνετε να βγάλει καλές παραγωγές. Η διαφήμιση του Yaris με το διαστημόπλοιο ήταν Ελληνική και μάλιστα το 2ο μέρος την προβλήθηκε και σε αρκετές ευρωπαικές χώρες. Και για να είμαι εντός topic δεν υπάρχουν χειρότερες διαφημίσεις απο τα aggelos top hair (περούκες)
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 11:33, 28-06-05:

Σε ορισμένες χώρες γίνονται κεντρικές παραγωγές που μετά διανέμονται απλά σαν αναπαραγωγή στις υπόλοιπες χώρες. Βραβεία διαφήμισης γίνονται κάθε χρόνο και όχι μόνο σε τηλεοπτική βάση αλλα και σε έντυπο κτλ. Δεν υπάρχει φτηνή διαφήμισης γιατί ένα 15 σποτ για μία προβολή σε μια καλη prime time ζώνη μπορεί να στηχίσει και 15.000 - 20.000 €. Σίγουρα όμως θα συμφωνίσω ότι η Ελληνική αγορά ακόμα ψάχνετε να βγάλει καλές παραγωγές. Η διαφήμιση του Yaris με το διαστημόπλοιο ήταν Ελληνική και μάλιστα το 2ο μέρος την προβλήθηκε και σε αρκετές ευρωπαικές χώρες. Και για να είμαι εντός topic δεν υπάρχουν χειρότερες διαφημίσεις απο τα aggelos top hair (περούκες)
Όταν λέω φτηνή αναφέρομαι στο κόστος παραγωγής της κι όχι στο κόστος προβολής,το ξέρω ότι είναι πολύ ακριβό και ποικίλει ανάλογα με το πότε θα παιχτεί πχ.σποτάκια στο τελικό του Champions League αγγίζουν αστρονομικά ποσά το δευτερόλεπτο.Ότι δίνονται κάθε χρόνο βραβεία στη χώρα μας δεν το γνώριζα,μια χρονιά μόνο είχα ακούσει σχετικά και μάλιστα ως καλύτερη είχε ψηφιστεί αυτή με τον Παπαδόπουλο που έλεγε "Γιατί τόσος ντόρος με τη Heineken;"(η ατάκα που λέγαμε).
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 15:28, 28-06-05:

Θα συμφωνήσω κι εγώ γαι την διαφήμηση του ConnX δεν μου αρέσιε καθόλου,όπως επίσης δεν θυμάμαι ποιό προιόν κατά της κυτταρίτιδασ είναι που και καλά βγάζει το δέρμα με την κυτταρίτιδα λες και είανι καλτσον ,μου προκαλεί αηδία,αυτές με τα απορρυπαντικά πλέον έχουν γίνει βαρετές που είναι και καλά όλοι έξω απο κάποιο σουπερ μαρκετ και παίρνουν τυχαία καποιον τον λερώνουν και μετά ΩΩΩΩ είανι υπέροχο απο εδώ και περα θα Ψωνίζω μόνο το ΧΧΧΧΧ απορυπαντικό,πραγματικά έμεινα έκπληκτη μπλιαξ
1
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 15:34, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Θα συμφωνήσω κι εγώ γαι την διαφήμηση του ConnX δεν μου αρέσιε καθόλου,όπως επίσης δεν θυμάμαι ποιό προιόν κατά της κυτταρίτιδασ είναι που και καλά βγάζει το δέρμα με την κυτταρίτιδα λες και είανι καλτσον ,μου προκαλεί αηδία,αυτές με τα απορρυπαντικά πλέον έχουν γίνει βαρετές που είναι και καλά όλοι έξω απο κάποιο σουπερ μαρκετ και παίρνουν τυχαία καποιον τον λερώνουν και μετά ΩΩΩΩ είανι υπέροχο απο εδώ και περα θα Ψωνίζω μόνο το ΧΧΧΧΧ απορυπαντικό,πραγματικά έμεινα έκπληκτη μπλιαξ
Εγώ θα ήθελα κάποια κοπέλα την ώρα που βγαίνω απο το σούπερ μαρκετ να μου πετάξει λάδι για να μου αποδείξει πόσο καλό είναι το απορυπαντικό, φυσικη θα είναι η αντιδραση μου να γελάσω γιατί το βρήκα καλόγουστο και να μην την κάνω να φάει την συσκευασία με το προιόν. Αυτό που λές με την κυτταρίτιδα είναι όντως χάλια αλλα χειρότερα είναι αυτή που βγένει με την αλοιφή και τάζει λαγούς με πετραχήλια. Πως την λένε που είχε και την Ιωαννίδου τον στόκο στην διαφήμιση. Παίζουν τα νευρα μου όταν λέει, να είσται σύντομοι γιατί έχουμε πολλές γραμμές και αν μιλάει να επιμένετε
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 15:41, 28-06-05:

Εγώ θα ήθελα κάποια κοπέλα την ώρα που βγαίνω απο το σούπερ μαρκετ να μου πετάξει λάδι για να μου αποδείξει πόσο καλό είναι το απορυπαντικό, φυσικη θα είναι η αντιδραση μου να γελάσω γιατί το βρήκα καλόγουστο και να μην την κάνω να φάει την συσκευασία με το προιόν. Αυτό που λές με την κυτταρίτιδα είναι όντως χάλια αλλα χειρότερα είναι αυτή που βγένει με την αλοιφή και τάζει λαγούς με πετραχήλια. Πως την λένε που είχε και την Ιωαννίδου τον στόκο στην διαφήμιση. Παίζουν τα νευρα μου όταν λέει, να είσται σύντομοι γιατί έχουμε πολλές γραμμές και αν μιλάει να επιμένετε
Α ναι άλλη και αυτή,πωω σπάζομαικαι εκνευρίζομαι παρα παρα πολύ,τι γελλοιοι όμως...
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 00:53, 29-06-05:

ʼλλη αισχρή διαφήμιση (τώρα που είπες 'στόκο' yiannis)... Εκείνη η γνωστή της ΤΙΜ:

Μπορώ να ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και να κάνω ΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ?

ΑΙΣΧΟΣ! ΓΕΛΟΙΟΣ!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 06:13, 29-06-05:

Νομιζω οτι θα βγαλω καντηλες αν ξανακουσω "ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΙΚΙΝΙ? TEΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!".. yiak!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια