Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,633 μέλη και 2,465,907 μηνύματα σε 78,262 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 403 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μετά τον θάνατο, τι;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 00:22, 24-07-15:

Αυτή τη στιγμή έχω ανάγκη να πιστέψω στη ψυχή που λένε. Ότι ο άνθρωπος όταν πεθαίνει, χάνει μόνο τη σωματική του ύπαρξη όχι τη πνευματική. Ότι κάπου εκεί έξω κυκλοφορεί ο χ,ψ άνθρωπος, ή η ''ψυχή του'' και είναι πάντα δίπλα σου και μπορεί να σε ακούσει και να είναι μαζί σου όταν τον χρειάζεσαι, να καταλαβαίνει τι σκέφτεσαι και τι του λες κτλ.
Απλά αυτό χρειάζομαι, δε μπορώ να δεχτώ άλλη ''ρεαλιστική'' 'αποψη.
3
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε: στις 17:33, 24-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Αυτή τη στιγμή έχω ανάγκη να πιστέψω στη ψυχή που λένε. Ότι ο άνθρωπος όταν πεθαίνει, χάνει μόνο τη σωματική του ύπαρξη όχι τη πνευματική. Ότι κάπου εκεί έξω κυκλοφορεί ο χ,ψ άνθρωπος, ή η ''ψυχή του'' και είναι πάντα δίπλα σου και μπορεί να σε ακούσει και να είναι μαζί σου όταν τον χρειάζεσαι, να καταλαβαίνει τι σκέφτεσαι και τι του λες κτλ.
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο, βέβαια. Άλλους μπορεί να τους βοηθά να συνεχίσουν τη δική τους ζωή η μεταφυσική σκέψη, άλλους η ρεαλιστική. Εξαρτάται τον άνθρωπο. Και βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι επειδή θα βοηθούσε κάποιον η μία ή η άλλη άποψη ότι θα μπορούσε να την υιοθετήσει κιόλας ή ότι είναι σωστή.
Τέλος πάντων, τι λέω. Συλλυπητήρια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lkjhgfdsa : 24-07-15 στις 17:39.
2
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,794 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 01:48, 25-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
ωραιο παραμυθι
Παράθεση

Η Γίδα

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Η Γίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Η Γίδα έγραψε: στις 02:23, 25-07-15:

Ο ανθρωπινος εγκεφαλος αποτελειται απο συγκεκριμενο αριθμο κυτταρων τα οποια παραμενουν σταθερα.Αυτο υποδηλωενει οτι υπαρχουν ερωτηματα που δεν θα απαντηθουν ποτε λογω της περιορισμενης μας εγκεφαλικης λειτουργιας.
Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O your_idol έγραψε: στις 23:59, 06-09-15:

Μετά τον θάνατο, τι;
Τέλος οι φορολογικές δηλώσεις!!
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε: στις 03:13, 07-09-15:

Τι σε νοιαζει; Λες και θα ζεις για να το καταλαβεις;
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 01:59, 23-09-18:

Μετά τον φυσικό θάνατο του ανθρώπου αρχίζει το ταξίδι της ψυχής σε ανώτερες σφαίρες που όντας ενσαρκωμένοι δεν μπορούμε να βιώσουμε.

Επίσης μετά τον θάνατο, υπάρχει η αναγέννηση της ψυχής σε άλλο σώμα. Η γνωστή μετενσάρκωση. Μπορεί και μετεμψύχωση αλλά για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος. Για το πρώτο είμαι αρκετά πεπεισμένος πως υπάρχει.

Υπάρχουν τόσα άρθρα στο ίντερνετ που πραγματεύονται αυτό το θέμα, δεν ξέρω τι άλλο να σχολιάσω. Κάντε ένα poll να δούμε ποιοί πιστεύουν στην μετενσκάρκωση και ποιοί όχι.
Παράθεση

ilias90

Νεοφερμένος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O ilias90 έγραψε: στις 19:37, 06-03-19:

Δεν πιστεύω στην υλιστική άποψη ότι μετά τον θάνατο ακολουθεί η ανυπαρξία ούτε ομως και στην άποψη των αβρααμικών θρησκειών (χριστιανισμός, ιουδαϊσμός,μουσουλμανισμός), ότι δηλαδή οι ψυχές πηγαίνουν σε ένα μέρος προκαθορισμένο απ'τον Θεό.

Η οπτική μου είναι πιο κοντά στις Νταρμικές θρησκείες (Βουδισμός,Ινδουϊσμός), μου 'κάθεται' καλύτερα ο αέναος κύκλος των μετενσαρκώσεων, μέχρι την τελική φώτιση.

Σε κάθε περίπτωση δεν είμαι σίγουρος για τίποτα, θα δούμε (ή δεν θα δούμε) όταν φύγουμε
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια