Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,641 μέλη και 2,466,318 μηνύματα σε 78,285 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 438 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φαντασίωση ...βιασμού;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,257 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:51, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερη και θα το σεβαστώ ελπίζω μόνο να μην υπάρχει κοπέλα που σκέφτεται έτσι ανάμεσα μας (kidding)
Αν ένας ομοφοβικός έλεγε "ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερος και θα το σεβαστώ ελπίζω μόνο να μην υπάρχει ομοφυλόφιλος ανάμεσα μας (kidding)" πως θα σου φαινόταν;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 23:54, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν ένας ομοφοβικός έλεγε "ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερος και θα το σεβαστώ ελπίζω μόνο να μην υπάρχει ομοφυλόφιλος ανάμεσα μας (kidding)" πως θα σου φαινόταν;
αν το έλεγε αυτό ένας ομοφοβικός δεν θα έκανε πλάκα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,257 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:56, 28-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
αχ όχι λάθος, δεν διάβασα τι είχες γράψει, νόμιζα είχες κάνει copy paste το δικό μου.

αν το έλεγε αυτό ένας ομοφοβικός δεν θα έκανε πλάκα
Δεν κατάλαβα τι εννοείς
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 00:00, 29-04-07:

τα έκανα λίγο σκ@τ@

Αν έλεγε ένας ομοφοβικός κάτι τέτοιο θα το εννοούσε, δεν θα έκανε πλάκα. Απο τη στιγμή που είναι ομοφοβικός όντως δεν θέλει κάποιον ομοφυλόφιλο στην παρέα.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:58, 30-04-07:

Οι κοπέλες αυτές εκτώς απο κουνημένες στον εγκέφαλο, πιστέυουν ότι ο βιασμός θα είναι με κάποιον σαν αυτόν στην φυλακή ή τέλως πάντον με κάποιον άντρα που κάπως θα την συγκηνεί σεξουαλικά, άν ποτέ βρεθούν σε μία κατάσταση τέτοια σίγουρα δεν θα τους αρέσει, απλά αγαπάνε τον άντρα σαν αρσενικό λέγοντας ασυναρτησίες, επίσεις θα μπορούσαμε να πούμε ότι οι κοπέλες αυτές μπορεί να έχουν τάση σαδό άρα δικαιολογημένα τους αρέσει η βία.

Για μένα όποια όμως και να είναι η αιτεια είναι αδικαιολόγητες είναι σαν να επικρωτούν την κακοποίηση και τον εξευτελισμό...
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 19:15, 30-04-07:

Μια στιγμή γιατί εγώ με αυτό το ποστ έχω καταμπερδευτεί

Λοιπόν...το να έχεις ως φαντασίωση ένα βιασμό σε καμία περίπτωση δεν είναι ανωμαλία... Γι' αυτό και λέγεται φαντασίωση Το να την πραγματοποιήσεις με τον σύντροφό σου είναι ένα μέρος του role playing που πάλι μια χαρά μου ακούγεται

Για τις γυναίκες που έστελναν γράμματα στον Παπαχρόνη (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται ) το θέμα δεν έχει να κάνει ότι γουστάρουν να τις βιάζουν .... αυτό το συμπέρασμα πως το βγάλατε;
Είναι προβληματικές προσωπικότητες που αρέσκονται να βρίσκονται σε φαντασιακές σχέσεις που γνωρίζουν εξ αρχής ότι δεν υπάρχει μέλλον... Έχουν μια τάση αυτοκαταστροφική για την σχέση

Και πραγματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει γυναίκα που να θέλει να την βιάσουν Και σόρρυ που δεν θυμάμαι ποιος το είπε...ίσως το θυμάμαι κι εγώ λάθος αλλά τα ήθελε και τα έπαθε είναι ότι πιο φαλλοκρατικό έχω ακούσει... (εκτός αν θυμάμαι λάθος ότι ειπώθηκε οπότε χίλιααααααααααα συγνώμη ...απλά βαριέμαι να το ξαναδιαβάσω όλο )
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 19:22, 30-04-07:

vkey εγώ μηλάω για γυναίκες μόνες που παραληρούν στην όψη ενώς ανώμαλου όχι για νορμάλ σχέσεις ζευγαριών, ναί υπάρχουν γυναίκες που θέλουν και απλά δεν ξέρουν ή δέν καταλαβένουν τι ζητάνε, υπάρχουν γυναίκες που το θέλουν και όχι δεν θα πώ ότι καλά να πάθουν, είπα ότι είναι κουνημένες και το ένοώ, εγώ λέω ότι δήνουν κακό παράδειγμα σε κάποια νεότερα άτομα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 19:24, 30-04-07:

Μα πως μια γυναίκα προκαλεί τον βιασμό βρε Μάνια μου;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 19:27, 30-04-07:

Ζητώντας τόν απο τον ανώμαλο ή ακόμα και με παρουσία της σε περίεργα μέρη, τους αρέσει η ιδέα άλλα όταν γίνει αντιδρούν ανάλωγα ή το μετανοιώνουν ή το ξανακάνουν, υπάρχουν πολλές γυναίκες που το κάνουν και το αναζητούν
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 19:38, 30-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ζητώντας τόν απο τον ανώμαλο
Έχω ήδη απαντήσει τι σημαίνει η επικοινωνία με βιαστή που είναι στην φυλακή
Αν το ζητάει είναι φαντασίωση και το γουστάρει οπότε δεν θεωρείται εκ των πραγμάτων βιασμός

ή ακόμα και με παρουσία της σε περίεργα μέρη,
Περίεργα μέρη; Δηλαδή;

τους αρέσει η ιδέα άλλα όταν γίνει αντιδρούν ανάλωγα ή το μετανοιώνουν ή το ξανακάνουν, υπάρχουν πολλές γυναίκες που το κάνουν και το αναζητούν
Το τελευταίο δεν το κατάλαβα ...σόρρυ Οπότε μπορεί να απαντήσω λίγο άκυρα
Κι εμένα μου αρέσει ως φαντασίωση και την έχω πραγματοποιήσει με σχέση μου... Αυτό όμως απέχει από το να με βιάσει κάποιος στον δρόμο... Δεν γίνεται να τα μπερδεύουμε αυτά

Το να προκαλέσεις έναν άντρα είναι σαν να μου λες.. ότι γνώρισα κάποιον σε ένα club...ήθελα να κάνω one night stand μαζί του...άρα ενέδωσα στο φλερτ του ή ακόμα τον προκάλεσα... και πριν αρχίσει η πράξη το μετάνιωσα και το σταμάτησα... Κάτι που είναι δικαίωμά μου! Το να συνεχίσει την στιγμή που δεν θέλω είναι βιασμός και δεν έχει κανένα δικαίωμα να επιβληθεί πάνω μου με την βία την στιγμή που λέω όχι
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 19:42, 30-04-07:

Αυτό δεν κατάλαβες ότι μηλάω για αναζήτηση ψυχολογικά να την πιάσει ένας ξένος και να την μπίπ μέσα στην νύκτα, πηγαίνει σε κακόφημα μέρη, με κακούς ανθρώπους, μπορεί να αναζητάει 1 άτομο για να ζήσει το κακό της άλλα μπορεί να πέσουν 2 και να μην θέλει, το μιας βραδιάς σέξ δεν είναι το ίδιο, με αυτό που σου λέω, πάει σε πάρκα με περίεργες μούρες και κακόφημα μέρη μονο και μόνο για να βρεί την εμπειρία του βιασμού σαν πράξη, δεν αντιλαμβάνετε ότι μπορεί να είναι χειρότερο στην πράξη, με κατάλαβες τώρα; (είμαι λίγο χάλια στο γραπτό ε;;; )
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 19:48, 30-04-07:

Ε...ψάχνεται να ζήσει την φαντασίωσή της....
Γούστα είναι αυτά
Αλλά και πάλι από την στιγμή που το θέλει και το ψάχνει δεν είναι βιασμός...δίνει την συγκατάθεσή της... Αν πει στοπ είναι βιασμός (το χαβά μου εγώ )

Νι...τώρα σε κατάλαβα

P/s: Ξέρεις τέτοια περίπτωση;
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 19:49, 30-04-07:

Μάνια κατάλαβα τι λες, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες κοπέλες
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 19:50, 30-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Μάνια κατάλαβα τι λες, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιες κοπέλες
Υπάρχουν και πολλές μάλιστα, δεν μπορείς να πιστέψεις τι διαταραγμένες γυναίκες κυκλοφωρούν στην πιάτσα
Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε: στις 20:25, 30-04-07:

Υπάρχουν και πολλές μάλιστα, δεν μπορείς να πιστέψεις τι διαταραγμένες γυναίκες κυκλοφωρούν στην πιάτσα

Οπως το είπες είναι διαταραγμένες. Και ο βιασμός είναι διαταραχή όπως και η άσκηση βίας γενικότερα.
Και είναι εντελώς διαφορετικό όταν το θέλουν και οι δύο. Μα καμία σχέση όμως.
Παράθεση

RENEGADE (Δημήτρης)

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O RENEGADE έγραψε: στις 00:36, 04-05-07:

Μακριά πάντως από επικίνδυνα και ερημικά μέρη.Μια κοπέλα είχε πάει με τον φίλο της σε ένα ερημικό μέρος κι εκεί που έκαναν τα 'κολπάκια τους' μέσα στο αμάξι είδαν ξαφνικά έναν τύπο να κοιτάζει από το παράθυρο .Τους είπε να μην ανησυχούν και ότι θα φύγει.Έτσι έκανε ο τύπος αλλά μετά από λίγο από κάτι δέντρα πιο πίσω πετάχτηκαν γύρω στα 10 άτομα!Η κοπέλα είχε φοβηθεί πολύ με τον τύπο πριν και είπε στον φίλο της να φύγουν γρήγορα χωρίς καν να ντυθούν.Έτσι την γλίτωσαν.Γι αυτό καλύτερα σπίτι μου σπιτάκι μου
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 01:23, 04-05-07:

Προς ολες τι κοπελες γενικα που λενε οτι εχουν φαντασιωση βιασμου και κατι τετοιο τους εξιταρει...προφανως τον σκεφτονται βαση εντελως "υποκειμενικων" ερωτικων του φαντασιωσεων και καταστασεων...
Με λιγα λογια το φανταζονται με αποχη απο την πραγματικοτητα οσο απεχει ο λογαριασμος στην τραπεζα μου απο αυτον του Πετρακη του Κοκκαλη...

Γιατι αν σκεφτουμε το πως πραγματικα γινεται ενας βιασμος, υπο ποιες συνθηκες και με ποση βιαιοπραγια μου φαινεται περιεργο να υπαρχουν κοπελες που να εξιταρονται σκεφτομενες ΑΥΤΕΣ τις παραμετρους ομως.
Με λιγα λογια εκει που η οποια κοπελα βρισκεται σε δρομο ειτε στον δικο της χωρο (χειροτερα μιας και υποτιθεται οτι βρισκεται σε χωρο που της παρεχει ασφαλεια) και εισβαλει ο οποιοσδηποτε τυχαιος (αρα οχι ατομο που σου προκαλει τις αισθησεις ερωτικα) σε αρπαζει απο το μαλλι, σε χτυπαει πολλες φορες για να σου δειξει οτι ΔΕΝ πρεπει να αντιδρας γιατι θα φας περισσοτερες, και με την βια σου κανει αυτο το οποιο για τον ανθρωπο ειναι ευχαριστηση.
Σκεφτειτε δηλαδη λιγο την σκηνη του Irréversible με την μπελουτσι και τον (υποτιθεμενο) βιασμο της και ας μπει στην θεση της.
Και τα μπουνιδια που εφαγε η Μπελουτσι στο τελος, να τα τρως πολλες φορες και κατα την διαρκεια τηνς ερωτικης πραξης.

Προσωπικα δεχομαι την πλασματικη και ψευτοφαντασιωση του βιασμου απο μια κοπελα.(ειμαι ετοιμη,κι ερχεται ο "βιαστης" ο οποιος θελοντας και μη ανταποκρινεται σε ορισμενα πρωτυπα μου σαν ανδρας, το κανουμε και απλως αυτος μου δειχνει οτι ειναι κυριαρχος και φευγει.)
Θεωρω πολυ περιεργο καποια κοπελα πραγματικα να φαντασιωνεται και περισσοτερο να θελει να ζηση την πραγματικη εμπειρια ενος βιασμου.

Αυτα ειναι γενικες σκεψεις μου.Δεν εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες...
Απλως το εχω ακουσει κι εγω απο κοπελα το παραπανω και οταν το αναλυσαμε περισσοτερο δεν ειχε καμια σχεση αυτο που "ηθελε" ή φαντασιωνοταν καλυτερα με αυτο που πραγματικα γινεται..

Και να προσθεσω οτι συμφωνω με τον Renegade και οτι οσα ζευγαρια πανε σε απομακρες περιοχες θελει ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 687 μηνύματα.

H ghelly έγραψε: στις 01:28, 04-05-07:

Στη σχολή πολλές φορές στο μάθημα του ποινικού είχαμε θέματα βιασμού να λύσουμε. Κάποια από αυτά ήταν από πραγματικά περιστατικά.
Αυτό που μου προκάλεσε μόνο και μόνο διαβάζοντας το ήταν η απόλυτη φρίκη.

Είναι εντελώς διαφορετικό να θέλει κάποια να νιώσει ότι ο άντρας κυριαρχεί και την υποτάσσει παρά τις "αντιστάσεις" της και εντελώς διαφορετικό να βιώσει την απόλυτη βία που δεν αποκλείεται να καταλήξει και στην ανθρωποκτονία. Πρόκειται για τον απόλυτο εξευτελισμό της ανθρώπινης ζωής
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 692 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 01:59, 04-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Σκεφτειτε δηλαδη λιγο την σκηνη του Irréversible με την μπελουτσι και τον (υποτιθεμενο) βιασμο της και ας μπει στην θεση της.
Και τα μπουνιδια που εφαγε η Μπελουτσι στο τελος, να τα τρως πολλες φορες και κατα την διαρκεια τηνς ερωτικης πραξης.
Νομιζω οτι αυτο που φανηκε στην ταινια ηταν οτι της φερθηκε ετσι μονο και μονο επειδη ηταν γυναικα.
Δεν εχει σχεση δλδ με τον βιασμο ετσι οπως συνηθεστερα πραγματοποιειται (σεξουαλικη βια)

Ο βιασμος στην ταινια, ειχε τον χαρακτηρα κακοποιησης παιδιου.
Γι'αυτο νομιζω οτι γυριστηκε κι ετσι.
(btw, τι μου την θυμισες την ταινια? Εκανα να κοιμηθω 1 βδομαδα)
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 02:09, 04-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από bisbirikos
Νομιζω οτι αυτο που φανηκε στην ταινια ηταν οτι της φερθηκε ετσι μονο και μονο επειδη ηταν γυναικα.
Δεν εχει σχεση δλδ με τον βιασμο ετσι οπως συνηθεστερα πραγματοποιειται (σεξουαλικη βια)

Ο βιασμος στην ταινια, ειχε τον χαρακτηρα κακοποιησης παιδιου.
Γι'αυτο νομιζω οτι γυριστηκε κι ετσι.
(btw, τι μου την θυμισες την ταινια? Εκανα να κοιμηθω 1 βδομαδα)
Ναι ε;
Δεν τα ηξερα πραγματικα αυτα γιατι...να σου πω την αληθεια ακομα ΔΕΝ την εχω δει ολοκληρη την ταινια....?
Την εβλεπε βασικα η κολλητη μου μια φορα στο σπιτι της με μια αλλη κοπελα και οπως εγω χαζευα σε ενα αλλο δωματιο την πετυχα για πολυ λιγο σε εκεινο και μονο το σημειο...
Δηλαδη στην υπογεια διαβαση (τι σκ@τα ηταν) κτλ κτλ κτλ...
Αλλα μου εχει μεινει σαν σκηνη και γι'αυτο το εθεσα σαν παραδειγμα...υπαρχουν απειρα αλλα παραδειγματα απλως υπεθεσα πως οι περισσοτεροι θα εχουν δει την ταινια...
Εγω ακομα το σκεφτομαι...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια