Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,292 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φαντασίωση ...βιασμού;

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 12:51, 27-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Είναι σαν να βλέπω το inception all over again. Για το ότι κάποιες γυναίκες γουστάρουν να εξουσιάζονται φταίει η πατριαρχία που εμφύτευε στον εγκέφαλο τους από μικρές ότι αυτό θέλουν. Είναι το υπέρτατο argument που δεν παίρνει counter-argument. "Εγώ έτσι είμαι αλλά εσείς με κάνατε έτσι συνεπώς εσείς φταίτε". Τι απαντάς σε αυτό δεν ξέρω. Οποιαδήποτε ευθύνη, οποιαδήποτε επιλογή, οποιαδήποτε λάθος κάνει μια γυναίκα πλέον λέμε ότι δεν ήταν απόφαση της γυναίκας αλλά απόφαση που πάρθηκε από τη γυναίκα αφού έχει υποστεί brainwash. Δηλαδή λίγο έλεος. Σοβαρευτείτε κάποτε. Οι επιλογές σας είναι επιλογές σας. Τα γούστα σας είναι γούστα σας. Μην ρίχνετε αλλού τις ευθύνες επειδή ντρέπεστε για αυτές.
Για το οτι καποιοι αντρες γουσταρουν να εξουσιαζονται απο τις γυναικες τους ποιος φταιει τοτε;

Μη σου πω για τις σχεσεις κυριαρχιας/υποταγης φταιει και ο καπιταλισμος...

Αφου καταφεραμε μετα απο χρονια να παψει το σεξ να ειναι ταμπου για τις γυναικες, τωρα τι θα κανουμε; Θα τους δημιουργησουμε ενοχες για το τι τους αρεσει στο σεξ. Το τελειο σχεδιο
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,545 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 13:25, 27-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Για το οτι καποιοι αντρες γουσταρουν να εξουσιαζονται απο τις γυναικες τους ποιος φταιει τοτε;
Οι άνδρες δεν ρίχνουν μαζικά την ευθύνη για τα γούστα τους πάνω σε άλλους. Ο καθένας γουστάρει ότι θέλει. Δεν είναι λίγοι εξάλλου και οι submissive άνδρες. Για αυτό και πολλές φορές πετυχαίνεις post στο φβ και σε social media με γυναίκες να λένε "που πήγαν οι αληθινοί άνδρες κλπ". Από τη μια κράζουν την πατριαρχία για τον submissive ρόλο που τους αποδίδει, από την άλλη αναζητούν dominant άνδρες και δεν βρίσκουν
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 13:38, 27-10-17:

Το οτι " ντρεπομαστε για τις επιλογες μας" το κανεις insert στη σηζητηση "τυχαια"... ετσι; γιατι εσυ ξερεις καλυτερα, πριν το πουμε καν...

Το να εχεις φαντασιωση βιασμου ειναι επιλογη. Ο βιασμος, in real life, δεν ειναι ποτε, γιατι εξ ορισμου δεν εμπεριεχει συναινεση. Το σχολιο μου αφορουσε τον διαχωρισμο που πρεπει να γινει αναμεσα στη φαντασιωση και την πραγματικοτητα. Καμια φαντασιωση δεν ειναι κατακριτεα. Κανενας ομως δεν εχει δικαιωμα να πει "τά'θελε ο κ@λο σου".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 27-10-17 στις 15:10.
Παράθεση

Happily.Motionless

Δραστήριο Μέλος

H Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H Happily.Motionless They Deserve To Die Jason... έγραψε: στις 15:50, 12-12-17:

Ειχα την εντυπωση οτι αυτες(ή και αυτοι ) που εχουν φαντασιωση.... Τους αρεσει και λιγο η λεγομενη κουλτουρα/συνηθεια ζωης B.D.S.M...... Is it true???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια