Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,976 μέλη και 2,478,847 μηνύματα σε 78,951 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς περνάτε τη μέρα της γιορτής ή των γενεθλίων σας;

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 00:09, 01-05-13:

Για την "ονομαστική" μου γιορτή έχω τη χειρότερη άποψη. Το "Δίας" είναι το ...καλλιτεχνικό μου ψευδώνυμο στο ischool, έχω (δυστυχώς) και "χριστιανικό" όνομα (αν και δεν είμαι βαπτισμένος) και μάλιστα από τα πολύ συνηθισμένα, τόσο που με θυμούνται όλοι και απενεργοποιώ το κινητό μου, καθώς δεν αντέχω κάθε χρόνο τις ευχές και τις ηλίθιες ερωτήσεις της θείας Ευτέρπης. Στο κάτω-κάτω, χέστηκα αν τη μέρα αυτή η "εκκλησία" γιορτάζει κάποιον συνονόματό μου τράγο.

Για τα γενέθλια μου έχω αρκετά καλύτερη ιδέα. Είναι επέτειος της ημέρας που ήρθα στη ζωή. Από παράδοση τη μέρα αυτή την είχα ως τώρα κατά κάποιο τρόπο χαρίσει στους γονείς μου, καθώς κάπως βοήθησαν και αυτοί να γεννηθώ. Έτσι κάθε χρόνο, μόνοι μας, κάναμε την τελετή του σβησίματος των κεριών, αν και μερικές φορές γινόταν και "θαύμα" και τα κεριά ξανάναβαν. Την προηγούμενη μέρα ή την επόμενη κερνούσα την κοπέλα μου και κάποιους στενούς φίλους.

Φέτος, είχα γενέθλια πριν λίγες μέρες και οι γονείς μου έλειπαν στο εξωτερικό, έτσι ήμουν μόνος με το κορίτσι μου. Την παραμονή βγήκαμε αργά για φαγητό και ποτάκι και γυρίσαμε σπίτι να μου δώσει τα δώρα της. Τη μέρα των γενεθλίων μου ξυπνήσαμε σχεδόν μεσημέρι και είχα κάποια ιδιαίτερα, οπότε γύρισα σπίτι το απόγευμα μάλλον κουρασμένος και με όρεξη για άραγμα στο pc και το κρεβάτι. Όμως λογάριαζα χωρίς την ξενοδόχο. Κάποια στιγμή η κοπέλα μου άνοιξε την πόρτα και μπούκαραν σπίτι μου 20+ άτομα με μια τούρτα να φλέγεται. Προφανώς αυτή είχε οργανώσει το "έγκλημα" καλώντας φίλους, ακόμα και κάποιους που είχα αποθυμήσει από το σχολείο. (Την ευχαριστώ). Παραγγείλαμε φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα. (Μάλλον τα πιο καλά μου γενέθλια). Τώρα πώς χώρεσαν 22+ άτομα στα 30m² της γιάφκας μου ακόμα αναρωτιέμαι. Ωραία ήταν, αξέχαστα, μόνο που την επόμενη μέρα μας βγήκε ο βόρειος ...πόλος να συγυρίσουμε το βομβαρδισμένο μου σπιτάκι.

5
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 23:38, 31-05-13:

εμενα καθε φορα και οι δυο γιορτες ειναι χαλια.ενταξει τιμαω τον αγιο Νεκταριο στην γιορτη μου αλλα εγω δεν κανω τιοτα.το ιδιο και στα γενεθλια.απλα καθομαι με τις ωρες πανω απο το πσ και για την ακριβεια ψιλοστενοχωριεμαι που δεν το γιορταζω.εγω θα ηθελα να το γιορταζα ή με κανα φιλο μου (Αλλα ολο εχουν κολοφροντηστηρια ακομα και τα σαββατα) ή με καμια κοπελα ωραια
Παράθεση

φρι

Περιβόητο Μέλος

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 00:08, 01-06-13:

τρωγοντας πολλες λακτα.
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 01:03, 01-06-13:

Ξερνώντας σε κάποια τουαλέτα.
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 992 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 20:24, 09-04-18:

Εξαρτάται τι μέρα θα πέσει η γιορτή και τι μέρα τα γεννεθλια. Αν είναι ΠΣΚ τότε σίγουρα κάτι θα κανονίσω, συνήθως μάζωξη στο σπίτι.... αν είναι καθημερινή δεν κάνω τίποτα εκτός αν περιμένω να πάει Σάββατο για να δω τι θα κάνω!
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 20:44, 09-04-18:

Εμένα και γιορτή και γενέθλια πέφτουν καλοκαίρι και συνήθως με βρίσκουν σε διακοπές. Οπότε τα γιορτάζω με πολύ κοντινούς μου ανθρώπους, συνήθως σε κάποιο παραθαλάσσιο ταβερνάκι.
2
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 253 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 21:45, 09-04-18:

Δεν γιορτάζω την γιορτή μου τα τελευταία χρόνια, καθώς δεν πιστεύω. Δεν γιορτάζω, επίσης, τα γενέθλιά μου, γιατί τα θεωρώ ολίγον τι ματαιόδοξα. Ειδικά όταν βλέπω κάποιους να γράφουν για τον εαυτό τους «Χρόνια μου πολλά», εκνευρίζομαι. Συνεπώς, τις δύο αυτές ημέρες προσπαθώ να τις περνάω όσο γίνεται πιο διακριτικά και καθημερινά.
1
Παράθεση

Guest 874453

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 874453 έγραψε: στις 17:52, 10-04-18:

Πλέον οδεύοντας τα 30 δεν τα γιορτάζω
2
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,911 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 18:07, 10-04-18:

1
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 18:07, 10-04-18:

πως περνάει ο καιρός στο στέκι, πόσο γρήγορα....
Χτες ήσουν 18-20 (με κέφια 15χρονης, αλλά αυτό δεν μας αφορά)
@ Xιμ & @Zilda & @De Ville : ενδροπή μας και αίσχος μας των επονειδίστων που μνήμη ρέγγας δεν κουβαλάμε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσιγάρα σέρτικα : 10-04-18 στις 18:20.
4
Παράθεση

Guest 874453

Guest

O Guest 874453 έγραψε: στις 21:23, 10-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιγάρα σέρτικα
@ Xιμ & @Zilda & @De Ville : ενδροπή μας και αίσχος μας των επονειδίστων που μνήμη ρέγγας δεν κουβαλάμε
Πείραζα τον -ντεβ π είπε κάτι για αυτή τι κατηγορία ηλικιών.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,806 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:31, 10-04-18:

Γιορτή δεν έχω (βασικά πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχω αλλά δεν ασχολούμαι) και τα γενέθλιά μου είναι καλοκαίρι οπότε καμιά τουρτιτσα και μπανάκι στη θάλασσα.
Παράθεση

Guest 874453

Guest

O Guest 874453 έγραψε: στις 21:44, 10-04-18:

Για του λόγου..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Guest 874453 : 31-08-18 στις 23:10.
1
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:49, 10-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Incognito
Μα το ξέρουμε!! Γιατί το παίρνεις στραβά μωρέ και σοβαρεύεις; Σε πείραζα όπως εσύ όταν μας έλεγες μικροτσούτσουνους, γιατί τα παίρνεις έτσι βαριά τα πειράγματα τα ανταποδωτικά;

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Γιορτή δεν έχω (βασικά πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχω αλλά δεν ασχολούμαι) και τα γενέθλιά μου είναι καλοκαίρι οπότε καμιά τουρτιτσα και μπανάκι στη θάλασσα.
συγχρόνως τα 2; Όπως οι δύτες στην λίμνη βουλιαγμένης τον γενάρη; Που κόβουν βασιλόπιτα υποβρύχια;
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 21:50, 10-04-18:

Eγω το ειπα απο χθές οτι μας δουλεύεις!
Παράθεση

Guest 874453

Guest

O Guest 874453 έγραψε: στις 21:52, 10-04-18:

Μα το ξέρουμε!! Γιατί το παίρνεις στραβά μωρέ και σοβαρεύεις; Σε πείραζα όπως εσύ όταν μας έλεγες μικροτσούτσουνους, γιατί τα παίρνεις έτσι βαριά τα πειράγματα τα ανταποδωτικά;
Δεν το πήρα στραβά απλά δεν θέλω να θεωρηθεί ότι είμαι αλουφανπαρκ
1
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:54, 10-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Eγω το ειπα απο χθές οτι μας δουλεύεις!
ισχύει!! Αδίκως μάστερ σε προσφωνώ λες;

Δεν το πήρα στραβά απλά δεν θέλω να θεωρηθεί ότι είμαι αλουφανπαρκ
κι αν θεωρηθεί; Προφίλ δημιουργούμε ή ίματζ να χτίσουμε επιδιώκουμε; Ή μήπως προσδοκίες όποιας φύσης εκτρέφουμε; Σιγά. Μαγκιά σου θα πω και γούστο και καπέλο σου και δικαίωμα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια